Esileht Ilu ja tervis Kas minusugusel on mõtet psühhiaatrile minna?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kas minusugusel on mõtet psühhiaatrile minna?

Postitas:

Kas ma saaksin mingit abi psühhiaatrilt kui:

…ma elan suht eraklikult (ei taha võõrastega, ega julge eriti suhelda)
…armastan õhtuti alkoholi tarbida (mitte palju korraga, aga iga päev natuke)
…ei suuda minna tööle, mis sõltub ajast ja kohast (kohe on sügav depressioon, kui mul on iga päev kellaajast ja kohast sõltuvad kohustused)… ma teen kodus omaette tööd (neti vahendusel, oma probleemide tõttu sellise otsisingi, jumal tänatud, et midagigi leidsin)
…olen ülitundlik tegelane, suur muretseja ja hüpohondrik veel pealekauba
…mul on unehäired (eriti hullusti siis, kui järgmine päev on tarvis kuskile minna, võin 100% öösel üleval passida)
…kõige selle kõrval pean hakkama saama laste kasvatamisega
… olen meeletult tundlik ravimitele ja kõrvalmõjudele, ei kannata paratsetamooli näiteks, eriti suuri annuseid nagu 1 gr, vererõhk läheb väga kõrgeks ja hakkab halb. Mul on ka südamerütmihäired (vahelöögid – need ohtlikumat sorti).

Mida teeb psühhiaater, kui ma tema juurde lähen ja seda kõike räägin? Kirjutab mingit keemiat (antidepressandid), mida ma võtta kardan (tõenäoliselt ei julge ma öeldagi, et kardan, lihtsalt ei võta, kuigi kirjutatakse välja)?
Saaksin sealt üldse mingit abi või ei? Või jätkan parem oma eluga nõnda nagu oskan?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 23:49; 13.03 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk on sulle psyhhoteraapiast rohkem abi? Keemiat muidugi ei tasu syya.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan kõigepealt psühhiaAtri juures ära käia, väike arstirohi aitab alguses väga hästi, seda enam kui haigus avaldub esmakordselt ja varasemalt pole antidepressante tarvitanud.Kui rahalisi võimalusi on siis lisaks võid juurde võtta psühhoteraapiat, kuigi minu jaoks oli see mõttetu raha raiskamine. Kokkuvõttes saab inimene end ise muuta ja ise oma jamadest välja ronida, ei aita seda arst ega terapeut. Antidepressantid aitavad ikkagi jalule ja end kokku võtta. Käi kindlasti arstil ära, seda enam kui kaldud ka hüpohondrtik olema.Ise need asjad üle ei lähe, ajaga süvenevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väike arstirohi aitab alguses väga hästi, seda enam kui haigus avaldub esmakordselt ja varasemalt pole antidepressante tarvitanud.

ma olen kogu elu selline olnud… polegi mõelnud, et mul haigus on. see töö kartmise värk tuli hiljem juurde, kui läksin oma esimesele töökohale avatud kontorisse 9-17. sain päris hullu depressiooni, et lahkusin töölt juba katseajal. see kõik oli juba 15 a tagasi, pärast seda õppisin uue eriala, mis võimaldaks olla ainult koduseinte vahel ja seal tööd teha.

Aga saan aru, et alustada tuleks siis ikka psühhiaatrist? Kes edasi suunab? Mingeid tablette ma võtma ei hakka ja saan aru, et endaga tuleb tööd teha. Oleks vaja vaid kedagi, kes oskab justkui panna mind ennast kõrvalt vaatama…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 23:49; 13.03 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei olegi haigus, lihtsalt sa oled selline. Inimesi on igasuguseid. Aga soovitaksin psühholoogi juures algust teha, tema oskab vaadata, ons sul seal midagi, mida ravimitega parandada annab või oled lihtsalt tundlikum natuur. Või oskab anda harjutusi jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 11:04; 13.03 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhiaater on arst, kes kirjutab tablette, osad teevad ka psühhoteraapiat või suunavad sinna. Psühholoog on see, kes tegeleb “normaalsete inimestega” 🙂 mitte haigustega, ka psühhoteraapia on nende ala. Ja niipalju kui ma aru saan, on sinul mitte haiguslik seisund vaid lihtsalt tundlikum ja õrnem närvikava.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 11:04; 13.03 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa tablette kardad? surm on meie kõigi saatus ja kas sa võtad tablette või mitte, ega sa igavesti ei ela. ehk peaksid mõtlema hoopis kuidas oma elu mugavamaks teha kui sellele mida sinuga võib juhtuda. samas ma ei usu, et sind arst aidata saab, sest sa pole eriti huvitatud millegi muutmisest. sa võid proovida, käid seal ära, aga nagunii sulle arsti arvamus ei meeldi, ravimeid ka ei võta…

sinu elustiil on täiesti tavaline elustiil mida suurem osa inimesi elab. see napsitamine, keegi peab selle tohutu alkoholi ära jooma mis poes saadaval on. jood või ei joo, kauem ei ela kui elupäevi on antud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin sinu kirjeldust ja tundsin ennast ära, kui välja arvata see paratsetamooli jutt. Mul on ka probleem see, et ei suuda tööl käia, sest ei suuda taluda väikestki stressi. Avatud kontoris töötamine tundub ka täielik põrgu. Lõpuks leidsin lahenduse selles, et olen vabakutseline koolitaja (inimestega suhelda meeldib, kui suhtlemine kestab lühikest aega), aga 8t päevas ei suuda. Olen 1x elus psühhiaatri juures käinud ja antidepressante tarvitanud. Tookord lisandus mu tavapärasele olekule veel õnnetu armastus. Tulemus oli väga positiivne: võtsin 6 kuud antidepressante ja olin vähemalt 2 aastat suurepärases meeleolus ja energiline. Nii et minu soovitus on see, et kui ikka end halvasti tunned, tasub arsti juurde minna ja rohtu võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga tule parem http://www.saeioleyksi.ee foorumisse, seal on meiesuguseid rohkemgi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan jätta kõik need kemikaalid. AD ei kõrvalda ühtegi su probleemi, teeb sind vaid ükskõikseks nende olemasolu suhtes. Alkohol teeb sama. Asu lahendama neid probleemi juuri ja kui tood näiteks kontoris töötamise, siis tee kõigepealt endaga tööd, miks see sinus sellist vastikust tekitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väike arstirohi aitab alguses väga hästi, seda enam kui haigus avaldub esmakordselt ja varasemalt pole antidepressante tarvitanud.

Aga saan aru, et alustada tuleks siis ikka psühhiaatrist? Kes edasi suunab? Mingeid tablette ma võtma ei hakka ja saan aru, et endaga tuleb tööd teha. Oleks vaja vaid kedagi, kes oskab justkui panna mind ennast kõrvalt vaatama…

Miks peaks olema keegi kes sind edasi suunab, psühhoterapeudile võid ka omal algatusel ja otse minna, just tema oskabki sind ennast justkui kõrvalt vaatama panna

Omal algatusel st ilma saatekirjata psühholoogi poole pöördumine tähendab peaaegu alati ka ise tasumist. Paljudele on 30-50€ korra eest ikka liiga palju. Psühhiaatri (või ka perearsti) saatekirja puhul kannab kulud Haigekassa. Tõsi, siis on ka ootejärjekord pikem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhiaater paneb sulle ametliku diagnoosi ja ilmselt ka ravimid.
Ise olen samasugune, olen käinud psühhiaatri juures korduvalt, varasemalt tarbisin neid ravimeid aga enam mitte. Palju on olnud juhuseid kui kuskil arstil ravim kirjutatakse ja ma neid ei võta, vahest isegi ostan välja aga võtta ei julge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu juba on öeldud, siis psühhiaater saab sind suunata edasi psühholoogile ning siis sa ise selle eest tasuma ei pea. Psühhiaater saab anda sulle esmase hinnangu ja sind aidata ka selles, et kuhu edasi täpsemalt pöörduda (vähemalt kui satud hea psühhiaatri otsa, on igasuguseid). Kui pole midagi diagnoosida, siis ühtegi diagnoosi sa ei saa ning sinu tahtmise vastaselt keegi sulle ravimeid sisse söötma ei hakka. Küll aga ole valmis selleks, et seda varianti kindlasti pakutakse.

Mina isiklikult kiidan alati neid, kes julgevad ja tahavad abi küsida. Jah, võib olla, et kõik see, mis sa kirjutasid, on lihtsalt sinu isiksusest tulenev, aga me kõik areneme isiksustena koguaeg. Inimesed on üritanud muuta erinevaid jooni endas koguaeg, miks siis mitte ka tänapäeval. Eriti kui mõned jooned on sellised, mis pärsivad meil igapäevast normaalset hakkamasaamist ja heaolu tundmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma saaksin mingit abi psühhiaatrilt kui:

…ma elan suht eraklikult (ei taha võõrastega, ega julge eriti suhelda)
…armastan õhtuti alkoholi tarbida (mitte palju korraga, aga iga päev natuke)
…ei suuda minna tööle, mis sõltub ajast ja kohast (kohe on sügav depressioon, kui mul on iga päev kellaajast ja kohast sõltuvad kohustused)… ma teen kodus omaette tööd (neti vahendusel, oma probleemide tõttu sellise otsisingi, jumal tänatud, et midagigi leidsin)
…olen ülitundlik tegelane, suur muretseja ja hüpohondrik veel pealekauba
…mul on unehäired (eriti hullusti siis, kui järgmine päev on tarvis kuskile minna, võin 100% öösel üleval passida)
…kõige selle kõrval pean hakkama saama laste kasvatamisega
… olen meeletult tundlik ravimitele ja kõrvalmõjudele, ei kannata paratsetamooli näiteks, eriti suuri annuseid nagu 1 gr, vererõhk läheb väga kõrgeks ja hakkab halb. Mul on ka südamerütmihäired (vahelöögid – need ohtlikumat sorti).

Mida teeb psühhiaater, kui ma tema juurde lähen ja seda kõike räägin? Kirjutab mingit keemiat (antidepressandid), mida ma võtta kardan (tõenäoliselt ei julge ma öeldagi, et kardan, lihtsalt ei võta, kuigi kirjutatakse välja)?
Saaksin sealt üldse mingit abi või ei? Või jätkan parem oma eluga nõnda nagu oskan?

Sul on siin ilusti kirjas pikaaegse depressiooni tunnused, millega peaksid pöörduma psühhiaatrile…aga-aga…ega ju SINA “mingit keemiat” küll neelama ei hakka…

Mis sul siis enda arvates tuleks teha, et oma depressiivsest seisundist välja tulla? Vait olla ja edasi teenida?!

Niimoodi tahadki siis elu lõpuni vegeteerida, et kedagi näha-kuulda ei taha, tööle ei saa minna (kuna sul kohe tekib SüGAV depressioon – sinu sõnad), tahad unehäireid taluda (pikaajaline unehäire progresseerub muideks, et teaksid), tahad kogu oma edasise elu öösiti üleval olla, muretsedes hommikuni välja, et pead hommikul toast välja minema…kas sa ikka mõtled ka, et su haigus ainult süveneb aastatega!

Kirsiks tordile lisandub veel su igaõhtune napsutamine…
Võid ju mõelda, et näe, joon nii ja nii mitu klaasi ainult, aga fakt on see, et iga päev alkoholi tarbimine pole normaalne ja on (sinu puhul loodetavasti veel algstaadiumis) alkoholismi tunnuseks.

Sul on vaja lapsed üles kasvatada – nendega pead minema lasteaeda, kooli, teatrisse, kinno, sünnipäevadele, mänguväljakutele, lastele suunatud üritustele ja kuhu kõikjale veel. Sa saad suure vaevaga ise toast välja, no kuidas sa siis veel laste üleskasvatamisega kavatsed hakkama saada – nemad tahavad toast välja iga päev…

Miks sa psühhiaatrit nii meeletult kardad? Psühhiaater pole mingi retseptimasin, kes sulle peotäie tablakaid igaks päevaks välja kirjutab…

Minu meelest on sul vaja antidepressanti küll.

Jeerum küll, antidepressandid pole mingid saatanlikud “mürgid”!!! – kas sa üldse tead, kui paljusid depressiivikuid need “mürgid” aidanud on ja kui paljude elukvaliteet tänu AD-le on paranenud??

Psühhiaater aitab natukese ravimiga, suunab su psühholoogile…ja sa saad abi!

See su praegune vegeteerimine koduseinte vahel vindisena, pidevalt muretseva hüpohondrikuna ja pidevalt unetuna pole küll mingi elamist väärt olukord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Kas minusugusel on mõtet psühhiaatrile minna?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.