Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas mul on õigus loobuda esimesel visiidil tuppekaudsest uh-st!?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kas mul on õigus loobuda esimesel visiidil tuppekaudsest uh-st!?

Postitas:

Küsimus pealkirjas.
Ma lihtsalt kardan nii kohutavalt. Minu varem sündinus lastele pole seda tehtud, ainult katsuti ja mõõdeti ja kõik, kuni kuklavoldi uh-ni.
Nüüd kaks viimast rasedust on 6/7nädal tehtud uh-d ja mõlemad nädal hiljem katkenud…olen väga hirmul, kuna olen ka riskirase ealiselt. Minek arstile Tartus dr.Aune Sillerile 7+ nädalal(tsükkli arvestuse järgi).

Lisaküsimus:
Kumba soovitate Tartus,kas Aune Sillerit või Viivi Heidot?

Tänud vastajatele

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 23:20; 18.04 09:08; 18.04 10:37; 18.04 12:27; 18.04 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu enda soov, kas soovid UH-i või ei. Paljud naised just tahavad, seepärast teevadki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sügavalt kahtlen, et UH tõttu rasedused katkesid. Aga loobuda võid küll. Kasvõi kõikidest uuringutest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

uh nüüd küll rasedust ei katkesta, pigem just vanuse tõttu on see sulle soovitatav ka hilisemad uh uuringud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan et sinu olukorras laseksin kindlasti uh teha. Kui varem katkemisi olnud siis pigem on selle p6hjuseks mingi muu tegur.Uh peaks andma just sudamerahu juurde, et k6ik siiski korras. Proovi sellest hirmust vabaks saadaja m6elda,et see kord l2heb k6ik h2sti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele!

Püüan mõista kõike ja siiski selle uh.teha????
Aitäh veelkord Teile, kes te toetasite oma mõtete ja soovitustega selgusele jõuda ja hirmust üle saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 23:20; 18.04 09:08; 18.04 10:37; 18.04 12:27; 18.04 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

milles see riskirasedus seisneb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aune Siller oli ka minu arst, ma väga kiidan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

UH ei kutsu esile peetumist ega katkemist, aga kui mina oma peetunud rasedusega ei oleks UH teinud, oleks peetumine selgunud alles mitu nädalat hiljem. Ega see parem variant poleks olnud. Seega mina pärast peetunud rasedust tahtsin just väga-väga esimesse UH-sse minna, et välja selgitada, kas südametöö on olemas. Nüüd olen 22 nädalt rase 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milles see riskirasedus seisneb?

Riskiraseduse all mõtlen vanust 41+

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 23:20; 18.04 09:08; 18.04 10:37; 18.04 12:27; 18.04 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uh m6ju lapsele on jälgitud Soomes yhe uuringu raames lapse 14. synnipäevani. Pole yhtegi t6endit selle kohta, et uh oleks kuidagi kahjulik. Hoiduma peaks röntgenist jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uh m6ju lapsele on jälgitud Soomes yhe uuringu raames lapse 14. synnipäevani. Pole yhtegi t6endit selle kohta, et uh oleks kuidagi kahjulik. Hoiduma peaks röntgenist jms.

Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 23:20; 18.04 09:08; 18.04 10:37; 18.04 12:27; 18.04 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin Dr. Heido juures. Käisin, kui oli 5. nädal ja vaadati ka tupe kaudu uh ja täna (9.nädal) vaadati samamoodi. Sama oli ka mu esimese lapsega ja tema on nüüd kohe aastane ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 13:45; 18.04 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin Dr. Heido juures. Käisin, kui oli 5. nädal ja vaadati ka tupe kaudu uh ja täna (9.nädal) vaadati samamoodi. Sama oli ka mu esimese lapsega ja tema on nüüd kohe aastane ????

Kas sul see 5nädalat oli uh. järgi esimesel visiidil? (või tsükli arvestuse järgi)Kas südametöö oli näha?
Ning nüüd 9.nädalat oli sul ka uh järgi või?
Ja kuklavolti lähed siis millal?

Aitäh kui vastata viitsid!☺

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 23:20; 18.04 09:08; 18.04 10:37; 18.04 12:27; 18.04 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin Dr. Heido juures. Käisin, kui oli 5. nädal ja vaadati ka tupe kaudu uh ja täna (9.nädal) vaadati samamoodi. Sama oli ka mu esimese lapsega ja tema on nüüd kohe aastane ????

Kas sul see 5nädalat oli uh. järgi esimesel visiidil? (või tsükli arvestuse järgi)Kas südametöö oli näha?
Ning nüüd 9.nädalat oli sul ka uh järgi või?
Ja kuklavolti lähed siis millal?

Aitäh kui vastata viitsid!☺

Jaa esimesel visiidil ???? Näha oli vaid lootekott ja arst ütles, et väga väike rasedus veel. Teisel korral käisin täna ja tehti sama asja arsti kabinetis.UH järgi oli 8+6 ja mense järgi 8+5. Südametöö oli ilusti näha ja loode keeras ennast:) Nüüd lähen järgmisel nädalal vereproovi andma ja 16.05 on UH ehk kuklavoldi mõõtmine ja raseduskaardi täitmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 13:45; 18.04 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

dr. Siller on tore 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loobuda võib ka kõigist ultrahelidest, nagu mina olen teinud kahe varasema rasedusega ja teen ka praegusega. Ükski uuring ei ole kohustuslik. Tean ka paljusid tuttavaid, kes uh-d ei tee, vähemalt mitte ennen 20 nädalat. See, mida keegi ohtlikuks või riskiks peab, sõltub uskumustest ja sellest, mida keegi lugenud-kuulnud varasemalt on. Mina nt ei riski UH-ga. Samas ei taha absoluutselt kedagi kuhugipoole kallutada, igaüks otsustab ise. Aga vastus algsele küsimusele – võib küll ise loobuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 11:39; 11.05 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loobuda võib ka kõigist ultrahelidest, nagu mina olen teinud kahe varasema rasedusega ja teen ka praegusega. Ükski uuring ei ole kohustuslik. Tean ka paljusid tuttavaid, kes uh-d ei tee, vähemalt mitte ennen 20 nädalat. See, mida keegi ohtlikuks või riskiks peab, sõltub uskumustest ja sellest, mida keegi lugenud-kuulnud varasemalt on. Mina nt ei riski UH-ga. Samas ei taha absoluutselt kedagi kuhugipoole kallutada, igaüks otsustab ise. Aga vastus algsele küsimusele – võib küll ise loobuda.

Tohib küsida, et miks arvad või kust võtad info ,et ultraheli kuidagimoodi kahjulik oleks. See pole röngtgen. Ma ei tea, kui kursis sa oled, aga ise olen ka sedas uurinud ja nt ultraheli.ee lehel on konkreetselt kirjas, et teaduslikult pole ühtegi tõestust, et ultraheli oleks emale või lootele kahjulik. See pole mingi kiirgus, need on helilained ,mis peegeldavad tita pilti ekraanile.
Ultraheliga on võimalik tuvastada raseduse algjärgus raskeid arengupeetusi.

Ok, 20 nädala peal ka on võimalik veel rasedust katkestada, aga siis on ju lapse traumeerimine oluliselt suurem kui see oleks 13 nädala peal(ka 13 nädala peal kuklavoldi uh ajal leitakse juba olulised kõrvalekalded üles).
Siin pole ju midagi tegemist uskumustega, teaduslikult ei ole tõestatud ,et ultraheli on kahjulik, siis tundub tõesti imelik ,et miks seda mitte kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei olegi ultrahelis kui sellises, tihti on nagunii rasedusega emakakokkutõmbed jne, see füüsiline sondiga sorkimine ärritab emakakaela. Sel põhjusel ka katkemisohuga on seks keelatud, eks, et vältida emaka kokkutõmbeid (seksi ja orgasmi ajal), mis teoreetiliselt võivad katkema hvardavale rasedusele saatuslikuks saada.
Mul on omal 1 sõbrannal samamoodi pärast 1. ultraheli rasedus katkenud. Kas oleks see niisamagi juhtunud või mitte, seda ei saa ju enam kunagi teada, aga temagi keeldus esimesest ultrahelist viimase lapsega. Suurt mõtet sel polegi, kui sul on nagunii testid positiivsed, siis pole mõtet neid übervarajasi ultrahelisid teha, esimene uh võikski olla u 8-9ndl, kui rasedakaart antakse või kui eriti kannatlik, siis kuklavoldi-uh-ni. Siis on südametöö kindlalt leitav ja kui miski pole korras, saab sellest kohe aimu. Mitte et joostakse 5.ndl arstile ja siis valutatakse 2 ndl südant, et kas süda hakkab lööma jne.

Tupekaudsest ultrahelist on sul kindlasti õigus keelduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mina olen uh-dest loobunud?
– Tean paljusid juhtumeid, kus pärast uh-d on rasedus katkenud (umbes nädala jooksul). Muidugi ei tea ju keegi, kas see oleks ka ilma katkenud, aga isiklikult usun, et sagel võib seal seos olla.

– Laps tunneb uh-d. Seda ilmselt usuvad kõik, kes seal on käinud. Öeldakse ju, et oi, laps hakkas kohe aktiivselt liigutama, esines, lehvitas jne. Ma miskipärast arvan, et ta liigutab selleks, et põgeneda, mitte et lehvitada. Ehk et tal on ebamugav.

– Rottide peal on tehtud katseid, mis on tõestanud uh kahjulikkust, mis ilmneb alles järgnevatel põlvkondadel. Inimestel ilmselt kulub rohkem põlvkondi, et tulemused sellised oleksid, kui rottidel, aga siiski, omalt poolt püüan seda edasi lükata.

– Uh kuumutab rakke. Jah, ei ole pooltki sama hull kui röntgen, aga korraks kuumutab siiski. Leian, et mida noorem loode, seda vastuvõtlikum ta igasugustele sekkumistele on. Ei taha alles väga algusjärgus arenevat rakukogumit kuidagi häirida, eriti veel seespidiselt, kus aparaadi otsik on talle eriti lähedal.

– On arvamusi, et poiss-beebidele võib uh halvasti mõjuda, tuues kaasa tema kunagisi viljakusprobleeme.

– Tean ka juhtumeid, kus uh-s leiti kõrvalekaldeid, ema oli kuni lõpuni sellest parajas stressis ja lõpuks sündis ikkagi terve laps. Ja on palju vastupidiseid juhtumeid – uh ei näita kõrvalekaldeid, aga sünnib siiski haige beebi, lausa ilma käeta näiteks. Uh ei näita nagunii kõike.
Seega isegi kui ma uh-s käiksin ja midagi halba kuuleksin, ei saaks ma seda 100% uskuda, see tooks ainult kaasa lisastressi, mis omakorda võib kõrvalekaldeid põhjustada.

– Usun, et väga suure väärarenguga loote puhul rasedus peetub ka iseenesest. Kui kõik on hästi, siis jõuab rasedus lõpuni nii ehk naa. Ma ei katkestaks rasedust nagunii, sest ei usu uh tulemusi 100%, seega pole siis ju vahet, kas ma uh-s käin või mitte. Oma süda on 100 korda rahulikum, kui ma seal ei käi. Esimese rasedusega tehti seda nii sees- kui välispidiselt kordi ja kordi. Sai kõigi hilisemate õdede-vendade eest ette ära… Kui tunnen lapse liigutusi, siis järelikult ta ikka elab veel ka täna. Kui tekiks mingi jama või suurem kahtlus, siis muidugi läheksin ka ultrahelisse.

On küsitud, et aga kust ma tean, kas tegu pole nt emakavälise rasedusega? See ju peetuks ise nagunii. Kui tuleks mingi suurem verejooks näiteks, siis ikka läheks uuringule (siis ka läksin).

Südamelööke lasen ikka mõõta, vere- ja uriinianalüüse annan ka. Kui sajandeid on uh-ta hakkama saadud, siis saan ka mina praegu. Osades maades (ka mõnes Euroopa suures riigis, kus jõukust on küllalt) ei tehta rutiinset ultraheli, eriti väga varajases staadiumis. Tehakse, kui on vaja, mitte lihtsalt niisama kõigile. Ju siis ka teatakse mingitest riskidest, et sedasi on otsustatud. Ma arvan.

Aga olen veendunud, et kel on süda rahulikum uh-s käies, see absoluutselt käigu seal. Rase peab olema rahulik ja õnnelik, siis on ka kõhutital hea 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 11:39; 11.05 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega lasin kogu raseduse vältel teha 2 uh. Varajasest keelduksin järgmisega.
Kui küsisin ämmakalt et mida teha uh tulemustega kui midagi avastatakse mis ei vasta normidele siis ta ütles et ainuke variant on abort. Kui vanemad on otsustanud et võtavad lapse vastu “sellisena nagu ta tuleb” igal juhul siis ei ole uh tegemisel mõtet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas mul on õigus loobuda esimesel visiidil tuppekaudsest uh-st!?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.