Esileht Erivajadustega laps kas olete epilapsia diagnoosiga lapsele puude taotlenud?

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: kas olete epilapsia diagnoosiga lapsele puude taotlenud?

Postitas:

Meie lapsel on Eesti tipp-neuroloog, kellel on 40 a praktikat

Ega see tipp-neuroloog juhuslikult Tartus teguste? Puutusin seal ühega kokku. Kogemused jah, ravimise osas kindlasti väga hea arst, aga milline suhtumine! Kui ta ruumi sisenes, siis oleks justkui päike tumeda pilve taha põgenenud ja poleks ma ise oma lapse haiguse kohta netist piisavalt uurinud, oleksin tema jutust musta masenduse saanud. Tema silme läbi on kogu elu nii masendav ja hirmus, et isegi tervetel vist ei tasu elamine eriti ära. Vähemalt selline mulje jäi ja selle inimese soovitusi suhtlemise osas ma küll kuulda ei võtaks.

Ise olen õpetaja ja mul on ka õpilaste hulgas nii puudega kui erivajadustega lapsi (tavakoolis). Ei vaata ükski õpetaja viltu puude peale ja õpilasi puuded ja erivajadused eriti ei huvita, vähemalt minu silma all pole mingit sel teemal sõnavõttu olnud, peale nentimise (õpilaste poolt) uues koolis tööle asumisel, et see õpilane õpib eriprogrammi alusel ja nemad ei tea kas ta tegelikult puudub või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga internett ja võimalus uurida haiguse ja sellega kaasneva kohta puudus sul? Mina saan siiski nii aru, et oled teadlik, et selle haigusega on võimalik puuet taotleda. Aga kuna puude olemasolu on kohutav häbi ots kogu eluks – kõik hakkavad ju narrima ja viskavad kividega surnuks, siis oled seda pigem vältinud.

Ära nüüd riidle inimesega, aitab küll. Tõsi on kahjuks see, et puude vormistamine ja toetuste taotlemine on üliväga keeruline ja inimesed ei ole kursis kõikide sellega kaasnevate nüanssidega ning kui sinna otsa veel 40aastase staažiga, ehk siis nõuka-aegse elukogemusega arst (ta võib olla väga hea arst, aga eelarvamused on eelmisest sajandist) lajatab, et süüakse välja ja pannakse erikooli, siis see võibki vähem teadliku inimese ära hirmutada. Õigupoolest peaks selliste diagnooside puhul kohe automaatselt hakkama perega tegelema sotsiaaltöötaja, kes nõustab ja teavitab ja hoolitseb selle eest, et pere kõik teenused kätte saaks, aga nii meil ei ole ja süsteem on väga keeruline. Mina näiteks poleks teadnud, kuhu lapse puude vormistamiseks pöörduda, kui arst poleks mulle seda juhatanud.

Teine eelarvamus on hirm erikoolide ees. Esiteks pole erikoolid halvad asjad, vastupidi, paljudele lastele on need ainukeseks võimaluseks üldse haridus omandada, aga jumal paraku, neid ei eksisteeri enam, need on kinni pandud ka seal, kus kliente oleks palju. On jäänud ainult väga vähesed, kus töötavad eripedagoogid, psühholoogid, on olemas tugiteenused, jne. Teiseks, igaüks ei pääsegi erikooli, konkurss vabadele kohtadele on meeletu ja on vaja suunamist. Kolmandaks pole koolil mingit õigust last lihtsalt koolist välja lüüa. Neljandaks, epilepsia üksinda ei ole näidustus lapse erikooli saatmiseks, epileptikute erikooli meil ei ole.

Ei ole Tartust. Õnneks! Seal käisime ka ja seal siis saime kaasaegse arsti suhtumise teada. Suhtumine oli selline, et a la no siin ei ole küll midagi teha, otsejoones erikooli!!! Saime tõsise shoki osaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 01.09 11:54; 01.09 13:20; 02.09 00:15; 02.09 13:28; 02.09 23:26; 02.09 23:54; 03.09 00:21; 03.09 01:57; 03.09 02:53; 04.09 18:48; 16.09 22:50; 02.10 16:54; 02.10 16:55; 02.10 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eh – mis erikooli siis küll? kui lapsel reaalselt hooge pole, hinded viied, käitumine korras.. psühholoogi uuringulegi pole nähtud vajadust saata.
keegi noor neuroloog tartu lastekliinikus sellise jutuga, tõesti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel on Eesti tipp-neuroloog, kellel on 40 a praktikat

Ega see tipp-neuroloog juhuslikult Tartus teguste? Puutusin seal ühega kokku. Kogemused jah, ravimise osas kindlasti väga hea arst, aga milline suhtumine! Kui ta ruumi sisenes, siis oleks justkui päike tumeda pilve taha põgenenud ja poleks ma ise oma lapse haiguse kohta netist piisavalt uurinud, oleksin tema jutust musta masenduse saanud. Tema silme läbi on kogu elu nii masendav ja hirmus, et isegi tervetel vist ei tasu elamine eriti ära. Vähemalt selline mulje jäi ja selle inimese soovitusi suhtlemise osas ma küll kuulda ei võtaks.

Ise olen õpetaja ja mul on ka õpilaste hulgas nii puudega kui erivajadustega lapsi (tavakoolis). Ei vaata ükski õpetaja viltu puude peale ja õpilasi puuded ja erivajadused eriti ei huvita, vähemalt minu silma all pole mingit sel teemal sõnavõttu olnud, peale nentimise (õpilaste poolt) uues koolis tööle asumisel, et see õpilane õpib eriprogrammi alusel ja nemad ei tea kas ta tegelikult puudub või mitte.

T.T.?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.09 22:27; 04.09 21:24; 23.09 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel on Eesti tipp-neuroloog, kellel on 40 a praktikat

Ega see tipp-neuroloog juhuslikult Tartus teguste? Puutusin seal ühega kokku. Kogemused jah, ravimise osas kindlasti väga hea arst, aga milline suhtumine! Kui ta ruumi sisenes, siis oleks justkui päike tumeda pilve taha põgenenud ja poleks ma ise oma lapse haiguse kohta netist piisavalt uurinud, oleksin tema jutust musta masenduse saanud. Tema silme läbi on kogu elu nii masendav ja hirmus, et isegi tervetel vist ei tasu elamine eriti ära. Vähemalt selline mulje jäi ja selle inimese soovitusi suhtlemise osas ma küll kuulda ei võtaks.

Ise olen õpetaja ja mul on ka õpilaste hulgas nii puudega kui erivajadustega lapsi (tavakoolis). Ei vaata ükski õpetaja viltu puude peale ja õpilasi puuded ja erivajadused eriti ei huvita, vähemalt minu silma all pole mingit sel teemal sõnavõttu olnud, peale nentimise (õpilaste poolt) uues koolis tööle asumisel, et see õpilane õpib eriprogrammi alusel ja nemad ei tea kas ta tegelikult puudub või mitte.

T.T.?

Ei, noor

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 01.09 11:54; 01.09 13:20; 02.09 00:15; 02.09 13:28; 02.09 23:26; 02.09 23:54; 03.09 00:21; 03.09 01:57; 03.09 02:53; 04.09 18:48; 16.09 22:50; 02.10 16:54; 02.10 16:55; 02.10 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eh – mis erikooli siis küll? kui lapsel reaalselt hooge pole, hinded viied, käitumine korras.. psühholoogi uuringulegi pole nähtud vajadust saata.
keegi noor neuroloog tartu lastekliinikus sellise jutuga, tõesti?

Jah noorem arst

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 01.09 11:54; 01.09 13:20; 02.09 00:15; 02.09 13:28; 02.09 23:26; 02.09 23:54; 03.09 00:21; 03.09 01:57; 03.09 02:53; 04.09 18:48; 16.09 22:50; 02.10 16:54; 02.10 16:55; 02.10 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eh – mis erikooli siis küll? kui lapsel reaalselt hooge pole, hinded viied, käitumine korras.. psühholoogi uuringulegi pole nähtud vajadust saata.

miks peaks puudega laps erikooli minema, kui ta koolis riikliku õppekava omandamisega üle keskmise toime tuleb?
minu puudega laps terve elu hoopis katsetega elitkoolis õppinud, varsti lõpetab ja järgmine samm on kindlasti ülikool.
see, et mõnel inimesel haiguse tõttu puue on, ei tähenda seda, et ta ühiskonnast kohe eemaldada tuleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eh – mis erikooli siis küll? kui lapsel reaalselt hooge pole, hinded viied, käitumine korras.. psühholoogi uuringulegi pole nähtud vajadust saata.

miks peaks puudega laps erikooli minema, kui ta koolis riikliku õppekava omandamisega üle keskmise toime tuleb?
minu puudega laps terve elu hoopis katsetega elitkoolis õppinud, varsti lõpetab ja järgmine samm on kindlasti ülikool.
see, et mõnel inimesel haiguse tõttu puue on, ei tähenda seda, et ta ühiskonnast kohe eemaldada tuleks.

Mis haigus teie lapsel om? Kas sa epilepsia?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 01.09 11:54; 01.09 13:20; 02.09 00:15; 02.09 13:28; 02.09 23:26; 02.09 23:54; 03.09 00:21; 03.09 01:57; 03.09 02:53; 04.09 18:48; 16.09 22:50; 02.10 16:54; 02.10 16:55; 02.10 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on debiilsus seda kooli eest varjata. Kes hakkab halvustama? Kui tal koolis juhuslikult hoog peale tuleb, saadakse niikuinii teada, kuid õpetajad ei pruugi osata kohe õigelt käitudagi ega abi anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Erivajadustega laps kas olete epilapsia diagnoosiga lapsele puude taotlenud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.