Esileht Koolilaps Kas on imelik panna laps kahte eelkooli?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kas on imelik panna laps kahte eelkooli?

Postitas:

Lapsel on sügisel lasteaia viimane rühm, lasteaias talle absoluutselt ei meeldi, iga päev lunib, et ei peaks minema, eriti hull on magamisega. Samas igasugustes ringides meeldib väga, meeldib organiseeritud tegutsemine, meisterdamine, ka õppimine, tahab juba kooli minna. Üks mõte on tulnud, et paneks ta kahte eelkooli ja valiks ajad, mis algavad keskpäeval, siis saaks ta lasteaias käiagi lõunani, pärast seda eelkool. Minu töö võimaldaks mul teda lõuna ajal eekooli sõidutada, samas pean tööle tagasi minema, nii et niisama koju ei saaks lasteasiast tuua.
Aga kas see võib laspes segadust tekitada, et erinevates koolides tehakse erinevaid asju? On teie meelest väsitav kuueaastasele käia neli korda nädalas eelkoolis? Ja kas koolides suhtutaks halvasti, kui laps räägib, et käib teises veel?
Ta on meie pere vanem laps, nii et varasemat kogemust mul eelkooliga pole, et kui tõsiselt nad seal õpivad ja kui väsitav see on. Ta sünnipäev on kevadel, nii et ta pole ei kõige vanemate ega kõige nooremate hulgas.
Seda, kas proovida eliitkooli või panna kodu lähedale, ei ole me veel otsustanud, vaatame järgmisel kevadel lapse pealt, seega eliitkooli jaoks treenimine see pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 20:49; 17.03 22:29; 18.03 07:54; 20.03 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minumeelest on lasteaia sunniviisiline magamine imelik.
Lasteaia asendamine eelkooliga pärastlõunasel ajal on täitsa hea mõte. Samas kui laps oskab juba lugeda-kirjutada, siis võib tähtede õppimine tema jaoks väga tüütu olla. Aga kui ta on alles tähtede-numbrite õppimise faasis, siis on see hea lahendus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 21:21; 17.03 23:38; 19.03 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps, kes vihkas lõunauinakuid, oli viimasel lasteaia-aastal lõunast saati üksi kodus. vaatas telekat, mängis jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 21:35; 18.03 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah. miks sa piinad last. lapse arendamine hakkab pihta koos synniga. aasta enne kooli kahes eelkoolis käimine on juba nagu karu taltsutamine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah. miks sa piinad last. lapse arendamine hakkab pihta koos synniga. aasta enne kooli kahes eelkoolis käimine on juba nagu karu taltsutamine

Kas sa teemat ka lugesid või ainult pealkirja? Selle lapse jaoks on suurim piinamine lasteaias magamine. Otsin just lahendust, kuidas vähem piinata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 20:49; 17.03 22:29; 18.03 07:54; 20.03 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps ei soostu lasteaias viimasel aastal magama, siis soovitus on sellest rääkida lasteaia õpetajaga.
Alusta sellest.
Kaks eelkooli on nüüd kui, khmm… ei näita Sinu enda tervet mõistust kohe üldsegi.
Lapse põhitegevus peab olema selles vanuses mängimine, rollimängud, sotsiaalsed oskused, oskused end kehtestada, kogeda mängukaotust ja mänguvõite, lohutada teisi, katsuda võidu joosta, ehitada koos liivatunneleid ja palju sellist.
Kui kooli läheb, siis küll ta saab piisavalt neid organiseerituid tegevusi, mitte mingit edu ei anna ette ruttamine ja täiskasvnute maailma ettepoole nihutamine.

Räägib 3 poja ema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaedades on endiselt sunniviisiline magamine ja ei ole võimalik mingeid kokkuleppeid teha?
Minu laps lõpetas lasteaia juba mõnda aega tagasi ja juba siis sunniviisiliselt ei maganud seal keegi. Need paar last, kes ei maganud kunagi, olid sel ajal üleval, vaatasid raamatut, panid puslesid kokku vms Nad küll pidid unejutu ajaks korraks oma vooditesse heitma ja selle ära kuulama, pärast seda võisid rahulikult raamatut vaatama hakata. Üks nendest luges 5-aastaselt kirjatähtedega pakse raamatuid. Kui keegi lastest ei soovinud mõnel päeval magada, no lihtsalt ei tulnud uni peale, siis lubati nendel samuti vaikseid tegevusi teha. Keegi ei pidanud magamishirmu pärast lasteaiast loobuma. Minu laps ka vahel lihtsalt ei maganud lõunal.
Kusjuures viimasel aastal enne kooli hakkasid lapsed kasvatajate sõnul veel eriti hästi magama ja minu laps rääkis et temale ja paljudele teistele hakkas magamine lausa meeldima. Siis võtsid nad nagu juba mõistusega magamist ja puhkehetke, hea oli korraks melust puhkust saada.

Õhtune aeg lasteaias oli just mõnus ja pingevaba, lapsed said mängida, hommikupoole olid erinevad tunnid. Mu laps oleks väga õnnetu olnud kui oleksin ta lõunast ära toonud.

Mina isiklikult ei paneks kahte eelkooli, võib olla väsitav ja minu arust mõttetu. Lapsel on lasteaias hommikupoole tunnid ja siis viid veel 4 korda nädalas õhtuni tundidesse. Koolis õpetajana vaataksin ka viltu.
Mu lapsele on ka pisikesest peale meeldinud kord ja mõtestatud tegevus, aga samas tahtis ta selle kõige juurde ka ise või sõpradega mängida.
Koolis jõuab käia laps 9 või 12 aastat ja see esialgne õhin võib sõltuvalt koolist suhteliselt ruttu kaduda.
Päeval pikutamine kui laps ei taha magada ei ole piinamine ja usu mind, koolis tuleb lapsel palju asju, mis võivad tunduda talle piinamisena erinevatel perioodidel. Kas sa siis hakkad teda nendest tundidest ära võtma, et vähem piinata? Kui talle vahetund ei meeldi, sest see ei ole mõtestatud tegevus, siis peab ta päeva jooksul taluma aasta aastalt järjest rohkem piinamist kui see magamine praegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 23:15; 18.03 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kui laps ei soostu lasteaias viimasel aastal magama, siis soovitus on sellest rääkida lasteaia õpetajaga.”
Mõttetu soovitus. Mida sa arvad sealtpoolt vastuseks tulevat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 21:21; 17.03 23:38; 19.03 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja tee nagu õigeks pead. Iseasi muidugi, palju neid 2x nädalas olevaid eelkoole üldse on. Vanasti oli Ram ja Kullo ka vist. Võibolla hoopis mingi muu huviring või trenn teise eelkooli asemel? Kui laps käiks kahes erinevas eelkoolis, siis võiksid need ikka väga erinevad olla, siis oleks asjal võibolla mõtet.
Minu lapse lasteaiarühmast läks üks laps Soome kooli (Tallinnas) ja sealne eelkool oligi iga päev, ainult et hommikupoole. Peale lõunat toodi siis laps lasteaeda teistega mängima.
Mulle ei meenu ühtegi last, kes poleks tahtnud eelkoolis käia, pigem need lapsed, keda ei pandud, nurusid oma vanematelt, et tahavad ka minna ja võimalusel said siis pool aastat piirkonnakooli eelkoolis käia.
Minu laps käis liitrühmas ja seal olid kooliminejatele tunnid 1x nädalas peale lõunat 45 minutit (üsna mõttetu, kooliks ettevalmistus minimaalne)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. asi ei ole ainult magamises, vaid lasteaias üldiselt. Küll ma tahaks, et mul laps oleks hakanud lasteaeda ja sealset vaba mängu nautima, aga paraku ei ole seda mitme lasteaia-aasta jooksul juhtunud. Teda küll ei kiusata, aga päris sõpru tal oma rühmas samuti pole. Ta on vaiksem, tagasihoidlikum ja ujedam. Oma sõnul ei mängi ta päev otsa kellegagi, tegelikult ikka natuke mängib, aga lapsele mõjub see nii traagiliselt, et kodus on igal õhtul jutt, et palun-palun-palun ära vii mind lasteaeda, keegi ei mängi seal minuga. Oleme palju rääkinud õpetajatega, käinud psühholoogi juures, õpetanud kodus sotsiaalseid oskusi, kutsunud lapsi külla – aga ega lapse loomus sellest ei muutu.
Seega soovitused, et õhtul on pingevaba olek, vaba mäng ja laps saab mängida rollimänge ja arendada sotsiaalseid oskusi, meie puhul kahjuks ei toimi. Pärast lõunauinakut laps lihtsalt ootab juba akna all ema või isa.
Naabrilastega on seltsiv ja lõbus, seega on asi suures kollektiivis, mitte selles, et laps ei oskakski mänida. Seepärast mõtlesingi, et võiks teda viimasel aastal säästa, aga lasta tal ikka laste hulgas olla. Mu õde on sügisel beebiga kodus ja oleks nõus ka lapse õhtupoolikutel enda poole võtma, aga arvasime mehega, et lastekollektiiv on siiski arendavam kui olla tädi juures, kus pole teisi lapsi peale beebi.
Samas kui siit jääb mulje, et kaks eelkooli on väga vale, siis ei taha ka seda, et mu lapsele viltu hakataks seepärast vaatama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 20:49; 17.03 22:29; 18.03 07:54; 20.03 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi muidugi seda lahendust. Kui näed, et ei sobi, siis jätad ühe eelkooli ära. Lihtne 🙂

Minu vanem laps ka ei maganud lasteaias. Neil polnud seal normaalseid voodeid ka, vaid need nö raamid, kus riie ripub. Need olid suhteliselt väikesed ja minu laps ei mahtunud seal keeramagi. Ja lõunaune aeg koolieelses rühmas oli peaaegu kolm tundi. Mina siis palusin õpetajaid, et kui teised lapsed on magama jäänud, siis äkki minu laps võib raamatut vaadata vms. Vastuseks tuli kindel ei. Ja kuna mul siis oli võimalus, tulin töölt ära. Laps hakkas käima lasteaias kuni lõunani ja oli rahul.

Nüüd käib noorem laps lasteaias ja tema ka ei maga seal päeval aga õpetajad teevad nii, et laps seni pikutab voodis, kui teised magama jäävad ja siis võib üles tulla. Saab natuke puhata ja seejärel mängib vaikselt. Meie oleme väga rahul 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu üks laps käis kahes eelkoolis. Mõlemad olid kord nädalas peale lõunat. Ja mitte üldse lugema-kirjutama õppimise pärast, seda oskas ta juba ennegi. Poiss on sündinud oktoobri lõpus. Kuna ta oma teadmiste poolest oli oma rühmakaaslastest üle, soovitasid kasvatajad ta juba 6-aastaselt kooli panna, nende arvates olevat lastead tema jaoks liiga titekas. Pigem takistavat ta ka teiste arengut, kui nö koolitundides sekundi jooksul vastuseid vuristab. Lõpuks leppisidki lapsega kokku, et tema vastata ei tohi.
Kuid minu hinnangul sotsiaalsetelt oskustelt ei olnud ta kaugeltki kooliküps. Tema lasteaiarühm oli väike ning ta oli harjunud, et tema on parim. Võõrastega suhtlemine oli tema jaoks täielik tabu.
Seega võtsingi ta kaks korda nädalas peale lõunasööki lasteaiast ära ning viisin eelkooli. Ning valisin kaks erinevat eelkooli, mis kokkuvõttes tuli odavam kui kaks korda nädalas toimuv eelkool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar käis 2 eelkoolis ilma sellise probleemitagi. :). Ja panin endasuguseid hulle emasid neis kahes koolis päris mitmeid tähele. Ära põe, tee, nagu sina õigeks pead! Need teenekad kolmepojaemad, kes räägivad järjekordset õpikujuttu sotsiaalsete oskuste jm omandamise olulisusest jäta tähelepanuta, minu laps käis igasugu vaevata 2 x nädalas eelkoolis (teisip ühes, reede teises) ja ta on täiesti tavaline tore sotsiaalne laps edasi. Ja sai veel ühte kesklinna kooli ka sisse (ja saab seal edukalt hakkama). Muretsege vähem ja kasvatage lapsi ise!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõne teise lasteaiaga ei oleks olnud võimalust proovida? Mingi eralasteaed, kus vähem lapsi rühmas ja arvestatakse laste eripäradega kes ei taha magada. Või siis nüüd veel proovida? Leida lasteaed kus väiksed rühmad. Kooliminejate rühmades võib olla vabu kohti. Kui talle ei sobi suur kollektiiv, siis koolis kergemaks ei lähe. Talle oleks vaja rühmas ja koolis kasvõi seda ühte ainsat last, kes oleks temaga sarnane ja kui kasvõi üks sõber on, kelle pärast minna on ka hea.
Eelkoolides on ju ka vahepeal vahetunnid ja puhkepausid. Ja kollektiiv ei ole samuti väike. Võib olla ei leia seal ka sõpru ning ei taha seal ka käia.

minu laps käis RAM eelkoolis ja see oli küll hea, aga ta käis siiski ainult korra nädalas. Pigem valiks kaks korda nädalas eelkooli, võib olla ühe päeva nädalas siis õe juurde ja kaks päeva nädalas ikkagi lasteaed. Minu arvamus on see, et ei saa siiski last kõikidest halbadest asjadest eemal hoida vaid ta peab õppima nendega kohanema ja hakkama saama. Päeval magamisest on miljon korda hullemaid asju olemas ja kui ta koolis erakuks jääb, on see palju piinavam kui lasteaias. Lapsed on õelad ja julmad. Mitte keegi ei pea otseselt kiusama, halvasti ütlema,aga kui ta suures kollektiivis sõpra ei leia ning eraldi on ja teised lihtsalt eemale hoiavad, on see vahel isegi hullem piin. See ei ole otseselt koolikiusamine, sest keegi ju ei löö ega narri teda ja sa ei saa ka millegi üle kurta. Õpetajad ei saa panna teisi lapsi sinu lapsega koos olema vägisi.
Minu laps küll üldiselt seltskondlik, aga hoiab eemale tülidest ja intriigidest, eelistab pigem paari head sõpra kui sellist kõigiga n.ö. sõber olemist, mis praegu pigem noorte seas valitseb. Ja tal on koolis väga raskeid perioode olnud. Keegi otseselt ei ole mitte kunagi kiusanud , aga on olnud selliseid sõpruskondade ümbergrupeerumisi, millega ta ei ole tahtnud kaasa minna ning jäänud vahepeal üksi. Need o olnud siiski lühikesed perioodid, aga päris jube kui see oleks igapäevane.Ja üksi koolis olemine on kindlasti hullem kui lasteaias magamine või üksi mängimine. Seega sinu asemel panustaks olulsielt sotsiaalsete oskuste arendamisele kui kahele eelkoolile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 23:15; 18.03 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su küsimusele vastates: jaa-jaa, minu arust on küll imelik. Aga mis sa kullake selle teadmisega nüüd peale hakkad? 🙂

Enda laps ei käinud üheski eelkoolis ja sai kolme süvaõppekooli sisse. Lapse vanaema käis küll peale, et paneksin oma lapsed eelkooli, et “pool rühma neil ju käib ja ikkagi, on ju vaja.” Ent päriskooli minnes ei saanud mitte keegi aru, mis vahet on lastel, kes eelkoolis käinud või pole käinud. Ikka ühtmoodi kohanesid koolikorraga, ühtmoodi õppisid eesti keelt ja matemaatikat.

Kusjuures ka minu lapsed on käinud lasteaias poole päevaga- just sellesama jubeda raudkohustusliku lõunaune-maratoni tõttu 🙂 No mis sa hädaga teed, kui 7-aastane laps vihkab lasteaeda põhjusel, et ta peab päeva kõige valgema aja 3 tundi lihtsalt lamama. Pärast istus see laps seetõttu pool ööd üleval nagu tont.

Seega – saan aru et otsid lapsele mingit n.ö hoiukohta, et last päevaunest päästa. Praegu on erinevaid variante selleks hästi palju. Eelkoolid on lihtsalt üks võimalik variant. Aga last peab sinna ka tooma-viima, mis tähendab et sisuliselt iga päev pead lõunast töölt minema jooksma. Igal töökohal pole see paraku võimalik. Lisaks mainin, et üldiselt on eelkoolid ikka päris kallis lõbu – kui ise oma lapsele eelkooli vaatasin, siis Tallinnas oli tasu umbes 40 – 125 eurot igas kuus, pluss juurde tuli osta veel õppematerjalid. Kui peaksin korrutama näiteks 100 euri kahega, ning sinna juurde lisandub veel paar trenni-huviringi, kus laps nagunii käib, siis läheks igakuine summa juba pool keskmist kuupalka. (Ning ka lasteaiatasu maksad ju edasi täie rauaga.) Pigem kaaluks selle raha eest juba lapsele pärastlõunast õhtuni hoidja palkamist. Mitu tuttavat ongi nõnda talitanud. Hoidja tegeleb lapsega, koos uurivad raamatuid, natuke õpivad arvutamist (tänapäeval on ju poed eelkooliealistele mõeldud töövihikuid jm häid materjale täis), käivad linna peal, kinos ja mujal. Kõik on igati rahul. See siis üks variant.

Samas, kui soovid panna lapse mitmesse eelkooli, siis ole lahke – ega kellelgi siin viltu vaadata pole midagi, imelikuks pean mina seda eeskätt suurema jooksmise ning majandusliku ökonoomsuse tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 10:16; 19.03 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saa üheselt väita, et laps, kes lasteaias käia ei taha ning sõpru ei leia, jääbki ükskikuks või tõrjutuks.
minu pojale, kes lasteaias käia ei tahtnud, meeldib koolis väga. praegu 7. klassis ja ikka meeldib.
lasteaias ei meeldinud lisaks magamisele ka sealne lärm ja laamendamine. õpetajad on nii toredad trehvanud, kes suudavad tunnis korda ja vaikust hoida ning vahetunnis sai mõne vaiksema nurga (raamatukogu vms) ikka leida.
kohe alguses leidis endale paar sarnast lähemat sõpra. kuigi temaga tahaksid paljud sõbrad olla, on ta ise väga valiv ning väldib inimesi, kes talle miskipärast ei meeldi. suhtleb, aga ei sõbrusta.
lasteaiaaega meenutab siiani vastikusega, no ei istu kõigile selline karjaelu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 21:35; 18.03 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommiku poole lasteaed + kaks eelkooli on sisuliselt lausa 3 eelkooli, kuna lasteaia viimases rühmas oli vähemalt meil hommiku poole samuti sama õpe, mis eelkoolides. Kui on veel samad töövihikud ka, mis üsna tõenäoliselt vähemalt ongi, siis lapsele on see eriti tobe 3x ühte asja teha erinevates kohtades.

Las laps käib hommiku poole lasteaias ja õhtuteks palka parem hoidja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mitmed vanemad, kes on otsustanud lapse katsetega kooli panna, kasutavadki mitut eelkooli. Tean üht tüdrukut, kes sel talvel käis kolmes eelkoolis. Reaalkool, TPl ja kullo või audentese moodi asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meie tegime midagi sarnast. Lapsele ei meedinud lasteaias, tema jaoks oli seal liiga lärmakas ja polnud võimalik omaette rahulikult olla (poiss). Viimasel aastal ta lasteaias ei käinud, käis kahes erineva suunitlusega eelkoolis ja paaris huviringis, kuna päris koduseks ma jääda ei saanud ning seetõttu pidi lapse aeg sisustatud olema. Praegu käib koolis, kus tal läheb nii õppetöös kui sotsiaalselt väga hästi, tal on palju sõpru ja ma ei saa öelda, et ta oleks midagi kaotanud, kuna viimasel aastal lasteaia tingel-tangelit kaasa ei teinud. Pigem vastupidi … Temale meeldis eelkoolides väga, seal oli vaikne, kord oli majas ja nad tegid koguaeg midagi tema jaoks huvitavat, vastupidiselt lasteaiale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis sa hädaga teed, kui 7-aastane laps vihkab lasteaeda põhjusel, et ta peab päeva kõige valgema aja 3 tundi lihtsalt lamama

Miks sa liialdad? Lasteaias magatakse siiski 2 tundi ja see on lastele vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane ühte eelkooli ja mingi trenn või ring juurde. 2 eelkooli oleks kuidagi imelik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin kindlasti eelkooli seal, kuhu laps ka kooli läheb. Äkki leiab sealt endale sõbra.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette kui põnev on lapsel käia kahes eelkoolis mis põhimõtteliselt kordavad üksteist?
Kui lapsel on juba tähed selged ja ta oskab lugeda ning ähemalt 10 piires arvutada, siis võib tal eriti igav olla.
Samas kui see tundub teile lahendus, siis ei peaks küll teiste arvamusest hoolima vaid tegema seda mis teile õige tundub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis sa hädaga teed, kui 7-aastane laps vihkab lasteaeda põhjusel, et ta peab päeva kõige valgema aja 3 tundi lihtsalt lamama

Miks sa liialdad? Lasteaias magatakse siiski 2 tundi ja see on lastele vajalik.

Ma ei liialda tõesti, pole mingit põhjust liialdada. Kui tahtsin oma lapsele enne lõunaund järele minna, siis viimane aeg selleks oli kl 12.30. Kl 12.40 olid nad reeglina juba voodites ning tuba hämardatud. Ning kui mõnikord tekkis vajadus minna lapsele järele kohe peale lõunaund (nt pidin viima ta üritusele või peole) ning läksin järele kl 15.30, siis olid nad endiselt voodites. Arvuta nüüd ise, kas 12.30-15.30 on 2 tundi, või “pisut” kauem. Ja mõtle, kui olematuks muutus selliselt päeval äramagatatud laste öine uni, tekkis nõiaring. Suuremate lasteaialaste puhul ei ole päeva äramagamine ilmtingimata vajalik. Kui mõni tahab, siis tema puhul see nii on, kuid väita, et kõik tahavad ja vajavad, on absoluutne valejutt.

P.S. Muide, kahe eelkooli teemaga seoses mainiksin veel seda, et tihtipeale antakse lastele ka eelkoolis koduseid ülesandeid. Seega, pannes lapse mitmesse eelkooli, võib juhtuda et laps peab pea igal õhtul hilja eelkoolist koju jõudes hakkama lisaks veel kodus õppima. 2 korda nädalas toimuva eelkooli korral pole see raske, ent 4 korda nädalas eelkoolis, lisaks veel trennides käies annab see 6-aastasele juba päris karmi koormuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 10:16; 19.03 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 eelkooli oleks kuidagi imelik.

Tõsiselt hea vastus!
Teemaalgataja, tee nii, nagu ise heaks arvad ja kuidas laps jaksab. Sina tunned oma last, mitte meie.
Ise last eelkooli ei pannud, lihtsalt ei olnud töö tõttu võimalik. Omandas kõik lasteaias ja mõned korrad olid tunnid lasteaiaga samas majas olevas algkoolis.
Tegin lapsele kevadepoole lihtsalt vabu päevi, jätsingi üksi koju, mida laps väga nautis. Lasteaias ei oldud sellega kuigi rahul, et nendel seal iga päev ju õppetunnid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee oma otsus vaid lapsest, iseenda sisetundest ja oma majanduslikest võimalustest lähtudes.
Tänapäevane lasteaed on nagu üks nõuka-aegne jäänuk, mis pole siiamaani muutunud oludega kohaneda soovinud ja jätkab jäärapäiselt just nii, nagu on mugavam lasteaia õpetajatele, aga mitte kasulikum ja vajalikum lastele.
Ära hooli teiste kõrvalpilkudest ega muietest. Kama kaks, mida nad ütlevad ja arvavad. Kui laps on valikuga rahul, siis on kõik hästi. Kui ta jaks otsa saab, jätad ühe eelkooli ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 21:21; 17.03 23:38; 19.03 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette kui põnev on lapsel käia kahes eelkoolis mis põhimõtteliselt kordavad üksteist?
Kui lapsel on juba tähed selged ja ta oskab lugeda ning ähemalt 10 piires arvutada, siis võib tal eriti igav olla.
Samas kui see tundub teile lahendus, siis ei peaks küll teiste arvamusest hoolima vaid tegema seda mis teile õige tundub.

Mmmmm… Kui mina omal ajal toonasesse n-ö 0-klassi läksin, oli mul Lutsu “Kevade” juba omal käel läbi loetud ning 100 piires arvutada oskasin loomulikult ka. Ometi meeldis mulle 0-klassis hullupööra.

Kui ma oma vennatütarde eelkoolimaterjale olen näinud, siis seal on küll väga mitmekesised ülesanded olnud, kindlasti mitte lihtsalt tähtede tuupimine ja nüri arvutamine. Üks neist käis reaalkooli ja teine VHK eelkoolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma oma vennatütarde eelkoolimaterjale olen näinud, siis seal on küll väga mitmekesised ülesanded olnud, kindlasti mitte lihtsalt tähtede tuupimine ja nüri arvutamine. Üks neist käis reaalkooli ja teine VHK eelkoolis.

Materjalid võivad ju eelkooliti erineda ja tõenäoliselt erinevadki, aga eelkoolide eesmärk on siiski üsna sarnane ja lasteaias+kahes eelkoolis enam-vähem samu asju teha on minu arvates lapse jaoks siiski tüütu ning igav. Aga minu jaoks ei oleks imelik lapse mitmesse eelkooli panemine, ükskõik, kas siis eesmärk on katsetel hästi esineda või lapse aega sisustada. See on pere valik ja pole teiste asi kritiseerida. Aga oma last ma ei paneks mitmesse eelkooli.
Ma ei saa aru, kas õde on juba beebiga kodus või jääb alles sügisel. Viimasel juhul ma kohe päris kindlasti ei kaalukski lapse õe juurde saatmise varianti.
Ma soovitaks hoopis mõni pealelõunal alustav trenn või huviring otsida teise eelkooli asemel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole imelik, kui korralduslikult sobib ja lapsele meeldib, siis miks mitte, enamik eelkoole on üldse 1x nädalas, hoidja on tõenäoliselt oluliselt kallim variant ja keerulisem leida, lihtsalt oluline on aru saada, kas see on pigem sinu enda soov või pigem ikka tõesti lapse soov käia kahes eelkoolis, teadagi kipuvad vanemad laste peal oma elluviimata unistusi välja elama, kusjuures see hind 40 euri polegi väga hull kui arvestada, et lapsega tegeletakse iga nädal 3 tundi, mõned ringid küsivad sama kuutasu, aga tund kestab 45 min.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis sa hädaga teed, kui 7-aastane laps vihkab lasteaeda põhjusel, et ta peab päeva kõige valgema aja 3 tundi lihtsalt lamama

Miks sa liialdad? Lasteaias magatakse siiski 2 tundi ja see on lastele vajalik.

Ma ei liialda tõesti, pole mingit põhjust liialdada. Kui tahtsin oma lapsele enne lõunaund järele minna, siis viimane aeg selleks oli kl 12.30. Kl 12.40 olid nad reeglina juba voodites ning tuba hämardatud. Ning kui mõnikord tekkis vajadus minna lapsele järele kohe peale lõunaund (nt pidin viima ta üritusele või peole) ning läksin järele kl 15.30, siis olid nad endiselt voodites. Arvuta nüüd ise, kas 12.30-15.30 on 2 tundi, või “pisut” kauem. Ja mõtle, kui olematuks muutus selliselt päeval äramagatatud laste öine uni, tekkis nõiaring. Suuremate lasteaialaste puhul ei ole päeva äramagamine ilmtingimata vajalik. Kui mõni tahab, siis tema puhul see nii on, kuid väita, et kõik tahavad ja vajavad, on absoluutne valejutt.

Meil on kahjuks samamoodi. Päris kolme tundi kokku ei tule, aga üle kahe kindlasti. Ja üleval ei lubata mingi hinna eest olla, isegi voodis ei lubata vaikselt mängida. Laps olla pahandada saanud, et oma kaisukaruga voodis mängis. Ametlikult on lõunauni 13-15, aga kui soovida enne magamist järele minna, on 12.30-12.45 juba minu laps ainus, kes vaikselt ootab ja esikukapis istub, teised on juba voodis. Ja kui 15.10 alt kella lasin, siis õpetaja sosistas ja mina pidin hiilima, nagu oleks ma kõige magusamal uneajal tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 20:49; 17.03 22:29; 18.03 07:54; 20.03 08:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Koolilaps Kas on imelik panna laps kahte eelkooli?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.