Esileht Koolilaps Kas on vanemaid, kes pole veel kooli välja valinud?

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: Kas on vanemaid, kes pole veel kooli välja valinud?

Postitas:

Ma ei saa aru, miks mitte ikkagi Lasnamäe Ülemiste poolset nurka kaaluda ajutiseltki, lihtsam pääseda kooli ja tegelikult ka kesklinna.

ma kujutan ette, et leida sinnakanti, lasnamäe vanadesse majadesse korterit, mis sobiks kolme lapse ja aegajalt kodus töötavate vanematega perele, on samahästi kui mission impossible. nõmme kandi (järve, männiku, rahumäe, nõmme) pluss on tõesti see nr 45 buss, millega laps ka ise liikuma saaks.

aga noh, iseenesest sõidab see buss ju õismäele välja, nii et ehk saab sealt millegagi edasi kakumäele? ma ise ei tunne seda kanti ja püüan sinna ka võimalikult vähe sattuda peale mõnda kogemust tolle rannamõisa tee fooriga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 23:29; 15.06 13:33; 16.06 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks mitte ikkagi Lasnamäe Ülemiste poolset nurka kaaluda ajutiseltki, lihtsam pääseda kooli ja tegelikult ka kesklinna.

ma kujutan ette, et leida sinnakanti, lasnamäe vanadesse majadesse korterit, mis sobiks kolme lapse ja aegajalt kodus töötavate vanematega perele, on samahästi kui mission impossible. nõmme kandi (järve, männiku, rahumäe, nõmme) pluss on tõesti see nr 45 buss, millega laps ka ise liikuma saaks.

Võib nii olla küll, aga lihtsalt tean kolmelapselist pere, kes elab sealkandis kahest korterist kokku ehitatud päris suurel pinnal. Suuri korterid liigubki vähe, peab kogu aeg silma peal hoidma… Tasub ka sõna levitada tuttavate seas ja pöörduda eri maaklerite poole.

Ise saime kunagi neljatoalise Nõmmele tutvuste kaudu, st kuhugi portaali see ei jõudndki.

See veidi ebamugavam kant aga nt seal Trummi tn liigub kogu aeg ridakaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 09:21; 16.06 10:00; 16.06 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma olen ainus, kellele tundub, et teema kisub vähehaaval osavaks Emili kooli reklaamiks ära?

Sihtgurpiks siis need, kel üle keskmise sissetulek ja kes erinevatel põhjustel ei suuda otsustada, kuhu linnaossa peaks lapsele kooli vaatama, aga tahaks ikkagi midagi veidi paremat, kui “südalinna kool”.

On inimesi, kes näevad iga asja taga reklaami. Ma ei tulnud selle pealegi, et sellises asjas võib ka keegi reklaami näha, tõesõna. 😀 Selle loogika järgi võib iga teemat, mis kindlast koolist räägib, reklaamiks lugeda. See teema siin näiteks rääkis mitmest koolist ja küsis nõu sel teemal, on teemasid kus ka seda pole tehtud vaid ongi ühele koolile keskendutud. Tekib ka küsimus, miks üks kool reklaami vajab üldse? Seal on mitu last kohale konkurents ja esimesse klassi oli eilse seisuga vaid kolm vaba kohta. Meie laps võeti vastu, seega kaks alles ja mitu vestlust oli kokku lepitud.
Minu silmks pole kool ka keskmisest suurema sissetulekuga peredele mõeldud, kuna kooli õppemaks sisaldab kõiki õppevahendeid. Isegi koolikotti ei pea lapsele ostma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 14.06 09:11; 14.06 10:46; 14.06 18:07; 14.06 18:47; 14.06 18:52; 15.06 00:59; 15.06 10:10; 15.06 10:55; 15.06 11:07; 15.06 11:27; 16.06 01:26; 16.06 14:47; 16.06 14:57; 16.06 20:07; 16.06 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks mitte ikkagi Lasnamäe Ülemiste poolset nurka kaaluda ajutiseltki, lihtsam pääseda kooli ja tegelikult ka kesklinna.

ma kujutan ette, et leida sinnakanti, lasnamäe vanadesse majadesse korterit, mis sobiks kolme lapse ja aegajalt kodus töötavate vanematega perele, on samahästi kui mission impossible. nõmme kandi (järve, männiku, rahumäe, nõmme) pluss on tõesti see nr 45 buss, millega laps ka ise liikuma saaks.

Võib nii olla küll, aga lihtsalt tean kolmelapselist pere, kes elab sealkandis kahest korterist kokku ehitatud päris suurel pinnal. Suuri korterid liigubki vähe, peab kogu aeg silma peal hoidma… Tasub ka sõna levitada tuttavate seas ja pöörduda eri maaklerite poole.

Ise saime kunagi neljatoalise Nõmmele tutvuste kaudu, st kuhugi portaali see ei jõudndki.

See veidi ebamugavam kant aga nt seal Trummi tn liigub kogu aeg ridakaid.

Probleem ei ole see, et kortereid ei liiguks. Liigub tegelikult, oleme mitmeid leidnud ja helistanud. Päevas helistame ca viiele erinevale objektile, mis esmapilgul sobivad. Maakleri poolt tuleb ka iga päev paar kõne sisse, et leidis objekti. Kõige suuremaks probleemiks on kas lemmikloomad või lapsed. Loobuks kassidest, oleks teisel päeval sobiv kodu sobivas linnaosas olemas. Aga see on ju absurd, kassid on meie pereliikmed ja ma ei saa aru miks neid nii väga kardetakse. Üks üürileandja ütles, et oleneb mis kassid on. Ma küsisin, et mis mõttes? Vastati, et kas tõukassid või tavalised. Vastasin, et tavalised kodukassid. Selle peale vastati siis eitavalt. 😀 Tõukassid oleksid siis sobinud? Tõukassid on millegi poolest paremad, kraabivad vähem, ajavad vähem karvu? See oli nii absurdne suhtumine, seetõttu kirjutasin. Pole varem sellist asja kohanud. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 14.06 09:11; 14.06 10:46; 14.06 18:07; 14.06 18:47; 14.06 18:52; 15.06 00:59; 15.06 10:10; 15.06 10:55; 15.06 11:07; 15.06 11:27; 16.06 01:26; 16.06 14:47; 16.06 14:57; 16.06 20:07; 16.06 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<bockquote>

See veidi ebamugavam kant aga nt seal Trummi tn liigub kogu aeg ridakaid.

Trummi on väga ok kant, mõnesaja meetri kauguselt sõidab ekspress nr 11 paarikümne minutiga kesklinna tipptunni ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 15:24; 17.06 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trummi on väga ok kant, mõnesaja meetri kauguselt sõidab ekspress nr 11 paarikümne minutiga kesklinna tipptunni ajal.

Pigem ikka kilomeetri kauguselt.
Aga lähemale jäävead mõned teised bussiliinid ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.06 18:40; 14.06 20:24; 15.06 10:34; 16.06 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks mitte ikkagi Lasnamäe Ülemiste poolset nurka kaaluda ajutiseltki, lihtsam pääseda kooli ja tegelikult ka kesklinna.

ma kujutan ette, et leida sinnakanti, lasnamäe vanadesse majadesse korterit, mis sobiks kolme lapse ja aegajalt kodus töötavate vanematega perele, on samahästi kui mission impossible. nõmme kandi (järve, männiku, rahumäe, nõmme) pluss on tõesti see nr 45 buss, millega laps ka ise liikuma saaks.

Võib nii olla küll, aga lihtsalt tean kolmelapselist pere, kes elab sealkandis kahest korterist kokku ehitatud päris suurel pinnal. Suuri korterid liigubki vähe, peab kogu aeg silma peal hoidma… Tasub ka sõna levitada tuttavate seas ja pöörduda eri maaklerite poole.

Ise saime kunagi neljatoalise Nõmmele tutvuste kaudu, st kuhugi portaali see ei jõudndki.

See veidi ebamugavam kant aga nt seal Trummi tn liigub kogu aeg ridakaid.

Probleem ei ole see, et kortereid ei liiguks. Liigub tegelikult, oleme mitmeid leidnud ja helistanud. Päevas helistame ca viiele erinevale objektile, mis esmapilgul sobivad. Maakleri poolt tuleb ka iga päev paar kõne sisse, et leidis objekti. Kõige suuremaks probleemiks on kas lemmikloomad või lapsed. Loobuks kassidest, oleks teisel päeval sobiv kodu sobivas linnaosas olemas. Aga see on ju absurd, kassid on meie pereliikmed ja ma ei saa aru miks neid nii väga kardetakse. Üks üürileandja ütles, et oleneb mis kassid on. Ma küsisin, et mis mõttes? Vastati, et kas tõukassid või tavalised. Vastasin, et tavalised kodukassid. Selle peale vastati siis eitavalt. ???? Tõukassid oleksid siis sobinud? Tõukassid on millegi poolest paremad, kraabivad vähem, ajavad vähem karvu? See oli nii absurdne suhtumine, seetõttu kirjutasin. Pole varem sellist asja kohanud. ????

Nõmmele otsitakse elamist pigem Facebooki grupi kaudu, mitte maakleri abil (Nõmmekate grupp).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 18:41; 16.06 17:19; 16.06 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kakumäel on Roccaalmare kool. Kakumäelt saab bussiga kesklinna. Kesklinnas on palju väikeseid erakoole.
Erakoolide õppemaksud on nii kõrged et normaalsed inimesed seda maksta ei jaksa ja neis koolides on alati vabu kohti.
Kui teil on piisavalt raha Kakumäel maja üürimiseks siis jaksate ka erakooli õppemaksu maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 17:49; 16.06 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kakumäel on Roccaalmare kool. Kakumäelt saab bussiga kesklinna. Kesklinnas on palju väikeseid erakoole.
Erakoolide õppemaksud on nii kõrged et normaalsed inimesed seda maksta ei jaksa ja neis koolides on alati vabu kohti.
Kui teil on piisavalt raha Kakumäel maja üürimiseks siis jaksate ka erakooli õppemaksu maksta.

NEKis on 1500 õppeaastas, kas on nii kõrge? Püha Johannes vist isegi nats odavam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 18:41; 16.06 17:19; 16.06 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kakumäel on Roccaalmare kool. Kakumäelt saab bussiga kesklinna. Kesklinnas on palju väikeseid erakoole.
Erakoolide õppemaksud on nii kõrged et normaalsed inimesed seda maksta ei jaksa ja neis koolides on alati vabu kohti.
Kui teil on piisavalt raha Kakumäel maja üürimiseks siis jaksate ka erakooli õppemaksu maksta.

Ei ole alati vabu kohti. Rocca Al Mare erakoolis on ammu kohad täis, see on väga populaarne kool, Waldorfkooli võetakse ainult paar poissi veel esimesse klassi juurde (tüdrukuid on liiga palju klassis), muidu oleks kohad täis. Erakoolid pole keskmist sissetulekut saavale perele sugugi üle jõu käivad, samuti pole seda Kakumäe majad. Kõik majad Kakumäel ei ole 300-ruudused mereäärsed betoonvillad 🙂 Pole enda meelest ka kusagil kurtnud, et meil midagi erakoolide õppemaksu vastu oleks ja me seetõttu erakoole välistaks. Pigem just olemegi algusest peale nende seast midagi otsinud, kuna mitte üheski riigikoolis nii väikeseid klasse pole. Kristlikud koolid siiski välistaks, see ei käi meie pere tõekspidamistega kokku. Religiooni tundmine on üks asi ja see oleks isegi tervitatav, aga ajupesu mitte st et Kaarli kool ja Püha Johannese kool on kindlasti välistatud meie pere jaoks. Usun, et need on väga head koolid neile, kelle pered kristlased on. Koolide tasemes üldse ei kahtle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 14.06 09:11; 14.06 10:46; 14.06 18:07; 14.06 18:47; 14.06 18:52; 15.06 00:59; 15.06 10:10; 15.06 10:55; 15.06 11:07; 15.06 11:27; 16.06 01:26; 16.06 14:47; 16.06 14:57; 16.06 20:07; 16.06 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kakumäel on Roccaalmare kool. Kakumäelt saab bussiga kesklinna. Kesklinnas on palju väikeseid erakoole.
Erakoolide õppemaksud on nii kõrged et normaalsed inimesed seda maksta ei jaksa ja neis koolides on alati vabu kohti.
Kui teil on piisavalt raha Kakumäel maja üürimiseks siis jaksate ka erakooli õppemaksu maksta.

Kõik majad Kakumäel ei ole 300-ruudused mereäärsed betoonvillad ????

Kakumäel ei ole nii väikeseid maju mere ääres!
Vastavalt üldplaneringule on mereäärsete majade miinimumsuurus Kakumäel 480 ruutu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 17:49; 16.06 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kakumäel on Roccaalmare kool. Kakumäelt saab bussiga kesklinna. Kesklinnas on palju väikeseid erakoole.
Erakoolide õppemaksud on nii kõrged et normaalsed inimesed seda maksta ei jaksa ja neis koolides on alati vabu kohti.
Kui teil on piisavalt raha Kakumäel maja üürimiseks siis jaksate ka erakooli õppemaksu maksta.

Kõik majad Kakumäel ei ole 300-ruudused mereäärsed betoonvillad

Kakumäel ei ole nii väikeseid maju mere ääres!
Vastavalt üldplaneringule on mereäärsete majade miinimumsuurus Kakumäel 480 ruutu.

Ma ei tea kust selline jutt pärineb, aga tõele see päris kindlasti ei vasta 🙂 Meie enda tuttav müüb seal hetkel 200-ruudust maja näiteks. Kinnisvaraportaalides on neid veel. Ühtegi üle 400-ruudust ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 14.06 09:11; 14.06 10:46; 14.06 18:07; 14.06 18:47; 14.06 18:52; 15.06 00:59; 15.06 10:10; 15.06 10:55; 15.06 11:07; 15.06 11:27; 16.06 01:26; 16.06 14:47; 16.06 14:57; 16.06 20:07; 16.06 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et kristlikke koole peetakse “ajupesijateks”, aga munitsipaalkoole mitte?
Võtke silmaklapid peast ära ja proovige teise nurga alt asju näha. Minu arust on ajupesu see, kui lastele räägitakse koolis, et sa võid saada nii meheks kui naiseks, et sa võid seksida kellega tahad ja millal tahad jne.

Huvitav on ka see, et need, kes kristlaseid ajupestuteks nimetavad, ei tea enamasti kristlusest mitte midagi 🙂 Ma kristlasena isegi ei pahanda selle peale, et nii öeldakse, kuna inimene lihtsalt ei tea, millest ta räägib. Eesti ühiskond on väga usklik tegelikult, aga usutakse nõidasid-posijaid. Igasugused nõid Nastjad on arvamusliidrid. Ja siis imestatakse, et miks halvasti läheb. On kaks allikat, kust üleloomulik vägi tuleb – Jumal ja Kurat. Rohkem neid ei ole. Miks minna abi otsima hingevaenlase käest, selle asemel, et pöörduda elava Jumala poole?

PS! Vabandan, et teemast välja vastasin, aga ei saanud seda ajupesu sõna tähelepanuta jätta. Jõudu teile koduotsingutel!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kakumäel on Roccaalmare kool. Kakumäelt saab bussiga kesklinna. Kesklinnas on palju väikeseid erakoole.
Erakoolide õppemaksud on nii kõrged et normaalsed inimesed seda maksta ei jaksa ja neis koolides on alati vabu kohti.
Kui teil on piisavalt raha Kakumäel maja üürimiseks siis jaksate ka erakooli õppemaksu maksta.

Väga eksitav info. Rocca al Mare kooli saavad viimasel ajal vaid prominentide lapsed või need, kellel juba on ees vennad või õed. Sisseastumiskatseid ei korraldata, seega ka nutika lapse puhul ei ole võimalik sinna õppima minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trummi on väga ok kant, mõnesaja meetri kauguselt sõidab ekspress nr 11 paarikümne minutiga kesklinna tipptunni ajal.

Pigem ikka kilomeetri kauguselt.
Aga lähemale jäävead mõned teised bussiliinid ka.

No mina elan siin ja google mapsi järgi on minu kodust nr 11 peatuseni täpselt 650 meetrit ja 7 minutit kõndi. Kui 1 minutiga sinna tahan jõuda, siis jah, nr 23 peatus on mõnikümmend meetrit ja sellega võib sinna ka sõita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 15:24; 17.06 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulsin esimest korda Emili koolist ja vaatasin nende kodulehte. Täitsa tore kool tundub ja nii noor õpetajate seltskond 🙂
Märkasin, et seal ka minu lapse endine klassijuhataja nüüd tööl, kes meilt, suurest koolist ära läks.

Aga teemaalgataja, palju seal õppemaks on? Seda pole kodukal kirjas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulsin esimest korda Emili koolist ja vaatasin nende kodulehte. Täitsa tore kool tundub ja nii noor õpetajate seltskond ????
Märkasin, et seal ka minu lapse endine klassijuhataja nüüd tööl, kes meilt, suurest koolist ära läks.

Aga teemaalgataja, palju seal õppemaks on? Seda pole kodukal kirjas.

http://www.emilikool.ee/vastuvott/hinnakiri

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trummi on väga ok kant, mõnesaja meetri kauguselt sõidab ekspress nr 11 paarikümne minutiga kesklinna tipptunni ajal.

Pigem ikka kilomeetri kauguselt.
Aga lähemale jäävead mõned teised bussiliinid ka.

No mina elan siin ja google mapsi järgi on minu kodust nr 11 peatuseni täpselt 650 meetrit ja 7 minutit kõndi. Kui 1 minutiga sinna tahan jõuda, siis jah, nr 23 peatus on mõnikümmend meetrit ja sellega võib sinna ka sõita.

Trummi tänav on päris pikk, kilomeetrike küll. Ja kõnealused ridaelamud asuvad ju Trummi tänava teises, Kadaka tee poolses otsas! No nii palju võiks omaenda koduümbrust ju ometi teada … Mu venna pere elab seal ridaelamus ja kõik muu on väga viis, ainuke häda, et nr 20 ja 20A käivad väga harva, aga mistahes muu ühistransport (sh nr 23 buss) jääb maru kaugele. Eriti algkooliealiste lastega maru tüütu …

Muus osas ei oska teema autori dilemmasid kommenteerida, aga kust pärineb korduvalt esitatud väide, et tipptund algavat PÄRAST kella 8 hommikul?! Enamik kesklinna koole alustab kell 8, paljud töökohad samuti – ning linn on ühtviisi umbes nii ENNE 8 kui ka ENNE 9. Ise lähenen kesklinnale Pirita poolt, ja kui pidin jõudma 8ks, siis oli vaja kodust väljuda oluliselt varem (väljaspool tipptundi sõidu pikkus maksimaalselt 20 minutit, tipptunnil võib 45–60 minutit kuluda). Reaalselt on vähemalt meie poolt minnes nii, et kui 7.20 kodust minema saad, pääseb veel ilusti läbi. 7.25 on nii ja naa. Aga 7.27 kodust väljudes on päris kindel, et võib lõpmatuseni ummikus troppida. Erandiks on kevadise ja sügisese koolivaheaja nädalad, siis saab palju rutem kui muidu. Ja nüüd suvel ammugi, sellega ei tasu üldse võrrelda. Ma ei usu hästi, et Kakumäe suunalt tulles need asjad oluliselt teisiti oleksid, miks peaks?

Ühesõnaga, eks te peate niikuinii otsustama olemasolevatest võimalustest lähtudes. Aga igatahes ei soovitaks ma hommikusi ummikuid alahinnata. Eriti kui pole viimastel aastatel Tallinnas elanud ja reaalne kogemus puudub. Ma ise elasin ka vahepeal 15 aastat Tartus, nüüd olen 4 aastat jälle Tallinnas olnud. Ja ikka veel pole päriselt harjunud, et iga väikseimgi liikumine nii meeletult aega võtab tipptundide ajal. Lihtsalt seisad ja seisad ja seisad – ning sugugi mitte vaid Pirita teel, Lasnamäelt või Mustamäelt kesklinna suunas on täpselt sama jama, olen korduvalt kogenud. Ning õhtul kell 17–18.30 on samuti kõik üks suur tipptund, muudkui tropid ja tropid – ainult et vastupidisel suunal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli(de) osas ei oska kaasa rääkida, kuid tahaksin teemaalgatajat julgustada koduotsingu osas. Oleme 2 kassi ja (küll ainult) ühe lapsega elanud kokku kolmes üürikodus, mis olid kõik Tallinna kesklinnas asuvad kõrgema hinnaklassi ja väga korraliku sisekujundusega korterid, ning mitte üheski ei olnud omanikel ei kaaside ega lapse vastu tõrget (laps oli siis vanuses 1-5). Panime lepingusse punkti, et juhul, kui kassid midagi ära lõhuvad, kompenseerime selle välja kolides ja kõik osapooled olid rahul. Ühes korteris, tuleb tunnistada, suutis üks kaasidest ka kergeid kahjusid korraldada ning välja kolides maksimegi need ilma vastuvaidlemata kinni.
Ära heida meelt – küll see õige kodu teid lõpuks üles leiab!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et teemaalgataja on kodu leidnud. Mina olen elanud kahes üürikas laste ja koeraga, polnud probleemi. Ei tea, kas need mõlemad korrad aitas õnnelik juhus, sest mul jäi mulje, et koduloomaga korterit leida ei ole liiga keeruline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )


Esileht Koolilaps Kas on vanemaid, kes pole veel kooli välja valinud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.