Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas pank arvestab emapalka sissetulekuna?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas pank arvestab emapalka sissetulekuna?

Postitas:

Tere!
Kas olete emapalga ajal võtnud eluasemelaenu? Kas pank arvestab emapalka kui tavalist netosissetulekut?
Plaan võtta eluasemelaenu, kuid ei tea, kas peaks laenu võtma enne dekreeti jääm8st või ootama siis emapalga perioodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklik kogemus jääb 13 aasta taha, ajal, mil vanemahüvitis alles tuli ning juba siis arvestati vanemahüvitis sissetulekute hulka. Uuemal ajal on mitmed tuttavad just enne lapse sündi kodu ostnud, sest esiteks oleks hea, kui sul oleks oma kodu, kuhu laps tuua ja teiseks, imikuga asjaajamine ei ole just meelakkumine. Kuid esimese asjana sea sammud panka ja minge uurige oma laenuvõimekust – kas saate ja millistel tingimustel saate!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 09:38; 21.07 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla oleneb see ka sellest, millist emapalka saada. Miinimumi oleks raske arvestada, aga kui saad üle keskmise ja töökoht on kindel, siis ilmselt arvestatakse.

Isiklik kogemus on 7 aasta tagune autoliising. Alguses tundus, et kõik pangad arvestavad, aga siis hakkas SEB pipardama. Noh, nende kaotus. SEB kohta olen hiljemgi kuulnud, et nad hakkavad kergesti pipardama. Ükskord oli kodulaenust keeldumise põhjendus, et “mulle ei meeldi, et seal vannitoas pole viimase aasta jooksul euroremonti tehtud”. Blondinka pildi pealt vaatas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla oleneb see ka sellest, millist emapalka saada. Miinimumi oleks raske arvestada, aga kui saad üle keskmise ja töökoht on kindel, siis ilmselt arvestatakse.

Isiklik kogemus on 7 aasta tagune autoliising. Alguses tundus, et kõik pangad arvestavad, aga siis hakkas SEB pipardama. Noh, nende kaotus. SEB kohta olen hiljemgi kuulnud, et nad hakkavad kergesti pipardama. Ükskord oli kodulaenust keeldumise põhjendus, et “mulle ei meeldi, et seal vannitoas pole viimase aasta jooksul euroremonti tehtud”. Blondinka pildi pealt vaatas…

SEBiga ongi head kogemused just kodulaenu ja autoliisinguga, kus arvestatakse nii vanemahüvtus, töövõimetoetust, pensioni, lasteraha jne. Samas ma usun, et hästi palju oleneb laenuhaldurist, sest kord olen enda laenuhalduri puhkuseaegselt asendajalt saanud ka tagasisidet laenupäringule a`la majas elamiseks peaksite enda sissetulekuid suurendama ja halas mitu minutit, kuidas tema maja gaasiküte maksab talvekuudel 250-300 eurot/kuus. Aga sellised ei jää sinna püsima, isiklik haldur töötab pangas minimaalselt 13 aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 09:38; 21.07 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minu puhul küll. Aga laenu võtsime siiski veidi hiljem, siis kui osalise koormusega olin 4 kuud tööl käinud. SEB pank siis. Mehel korralik sissetulek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah sellest pangast, kus mina töötan saab, kui töökoht, kuhu naasta alles ja sissetulek piisav.

laenuhaldurina töötan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 20:49; 31.07 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saime 1,5aastat tagasi kodulaenu nii, et laenutaotluse andsime sisse vahetult enne minu dekreeti jäämist, laenulepingule kirjutasime alla ca 2,5 nädalat peale dekreedi algust.
Halduri sõnul hindavad nad ka lisaks palgale tööandjat – kui panga jaoks on tegemist stabiilse ettevõttega, polevat probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin sel aastal märtsis eluasemelaenu, vanemahüvitis oli siis mõne kuu pärast lõppemas. Vaadati lihtsalt ka aastat enne koju jäämist. Mingeid probleeme ei esinenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võtsin kolm pool aastat tagasi SEBist ja sel ajal polnud ma veel oma esimest vanemhüvitist saanud vaid tõendasin seda tulevast summat paberil, mille spetsiaalselt pangale hankisin. Pangast öeldi, et väga hea, et laenu taotleme vanemhüsvitise alguses, et see lisab plusspunkte. Seda aga keegi ei garanteeri, kas töökoht alles jääb, võid seda seal pangas loomulikult öelda, aga mul näiteks töökoht alles ei jäänudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

SEBiga ongi head kogemused just kodulaenu ja autoliisinguga, kus arvestatakse nii vanemahüvtus, töövõimetoetust, pensioni, lasteraha jne.

ükski pank ei arvesta töövõimetoetust. just paar kuud tagasi ise kogetud. üsna loogiline ka tegelikult, sest kui mul see praegu on, siis aasta pärast enam ju ei pruugita määrata töövõimetust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võtsin kolm pool aastat tagasi SEBist ja sel ajal polnud ma veel oma esimest vanemhüvitist saanud vaid tõendasin seda tulevast summat paberil, mille spetsiaalselt pangale hankisin. Pangast öeldi, et väga hea, et laenu taotleme vanemhüsvitise alguses, et see lisab plusspunkte. Seda aga keegi ei garanteeri, kas töökoht alles jääb, võid seda seal pangas loomulikult öelda, aga mul näiteks töökoht alles ei jäänudki.

mis rumal jura!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 20:49; 31.07 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin kodulaenu 5a tagasi Swedist. Pank tahtis tööandjalt garantiikirja, et VH lõppedes saan oma sama palka edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli kogemus SEB-ga (kodulaen), kus laenuhaldur küsis infot sissetulekute kohta. Kuna ma sain sel ajal nii emapalka kui ka sissetulekut (töötasin samal ajal), siis oli tal täielik segadus ja esimese hooga teatas, et vanemahüvitist ei arvestata. Siis olevat uurinud teiste käest ja jätkas, et vanemahüvitis ei lähe arvesse, sest pärast vanemahüvitise lõppu ju sama sissetulek alles ei jää. Ma siis tuletasin talle meelde, et vanemahüvitis on ju just seesama summa, mis on keskmine kuupalk, kuid ta raius oma. Ma ütlesin ka, et minu vanemahüvitis on pigev väiksem praegu kui palk edaspidi (sest töötamise ajal ju seda vähendatakse).

Aga ühe eelmise kommentaari kohta, kus mainiti, et tuleb võtta tööandjalt allkiri, et edaspidi jääb alles sama sissetulek. Mismoodi seda saab üldse nõuda – me ei tea keegi, mis edaspidi juhtub. Igakell võib töökoht kaduda, ükskõik kui kindel see firma/asutus on. Endal kogemus Tartu ülikooliga, kust lahti laskimise info tuli nagu välk selgest taevast – lihtsalt rohkem pole mind vaja (just nii öeldigi, kuigi olin ainuke, kes seda tüüpi tööd seal osakonnas tegi) ja kõik (eelmised 15a oli vaja).

Seega, pangahaldurite ja pankade nõuetest “tuleviku” kohta ma aru ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas pank arvestab emapalka sissetulekuna?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.