Esileht Ilu ja tervis Kas pereõde saab koju last vaktsineerima kutsuda?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kas pereõde saab koju last vaktsineerima kutsuda?

Postitas:

Mul on viimasel ajal perearstil käimisega halvad kogemused – väikelaps jääb iga kord peale seal käimist haigeks. (Olen käinud terve lapsega korralisel ülevaatusel, või siis ise vereproovi tegemas, nii et laps kaasas.) Ootesaalis on väike mängunurk ja kahtlustan, et seal olevaid kunstitarbeid ja mänguasju just eriti tihti ei puhastata, sest viimased 3 korda kui käinud oleme, on laps paari päeva pärast jäänud kõhuviirusesse või siis saanud palaviku+nohu-köha.

Nüüd peaks tulema korraline 2aastaseks saava lapse ülevaatus – mõõtmine-kaalumine-vaktsiin ja no ma ei taha sinna minna 🙁 Kui viimased 3 korda oleme ootesaalist mingi haiguse koju toonud, siis ei kutsu. Kas kuidagi on võimalik perearst või -õde kutsuda koju vaktsiini tegema ja tervet last üle vaatama? Äkki kuskil pakutakse seda näiteks tasulise teenusena? Pigem maksan ja kutsun arsti koju, kui et jälle sinna pisikupessa oma terve lapsega ronin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda oleks mõistlik küsida oma perearstikeskusest. Ilmselt on erinevates kohtades erinevad teenused.
Juhul kui pead kohale minema, siis sisene viimasel hetkel ja ära lase last sinna mängunurka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin lapsega samal põhjusel fertilitases vaktsineerimas ja ülevaatusel (mustamäel).
Vastu võetakse kokkulepitud ajal ja kellegagi koos ootama pole pidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps iga pisiku peale haigeks jääb, järsku tuleks siis immuunsüsteemi tugevdamisega tegeleda, elustiil üle vaadata? Tugeva immuunsüsteemiga laps ei jää haigeks isegi mitte kord aastas, aga kindlasti mitte mitu korda hooaja jooksul.
Värsked puuviljad-juurviljad, probiootikumid, vähem keemiat (sh ravimeid), liikumist, värsket õhku jnejne tüüpilised soovitused.

Meie perearstikeskuses sellist teenust ei pakuta, aga pidevalt perearst hoiatab et ärge ikka tulge – viiruste aeg. Me lähme südamerahuga ja siiani pole midagi külge hakanud ühelgi lapsel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soe soovitus: esiteks küsi seda oma perearstikeskusest, igal keskusel on omad reeglid. Teiseks: ära siis lase last sinna mängunurka. Minge õigel ajal kohale, niiet ei pea ootama, võta ise mingi raamat kaasa, mida süles vaadata (et laps võimalikult vähe oma kätega linke ja muid asju puutuks, ilmselge ju, et kui kõik tited neid asju lutsutavad ja nende hulgas on haigeid, siis veab lihtsalt, kui haigeks ei jää). Ja peske alati käsi kohe kui sealt tulete (või võta antiseptik kohe kaasa). Kõlab nagu bakterifoobiku ksiraamat, aga kui vaja, siis vaja. On meilgi “õnnestunud” haigla emost uus tõbi kohe otsa saada. Viimane kord panin lapsele selle maski ette (kuigi tema oli terve), käidi vääga kauges kaares ringi ja piieldi “oi vaeseke, ei tea, mis taud tal on?” näoga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada üldjuhul tavaline “keskmine” nohu-köhaga viirus ei avaldu päris kahe päevaga, pigem ikka 4-5 päevaga. Kõhuviiruse kohta ma küll ei tea. Ja neid viiruseid võid üles korjata KUST IGANES. Kas sa muidu lapsega üldse mujal ringi ei liigugi kui kodus või? Poest võid saada, bussist, tööl, sugulastega vesteldes, sõbrannaga kohvitades…
Aga last ära jah lase mingeid asju katsuma, võta kodust mingi mänguasi ise kaasa niikauaks, kuni ukse taga ootate. Ega muud ei saagi vist väga teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole MITTE KUNAGI lasknud oma väikseid lapsi mängunurkadesse, mis on arstikabinettide ootealal. Alati on endal mänguasjad kaasas. Ja kui on vaja kabinetis sees tähelepanu kõrvale juhtida, olen alati ka selle jaoks midagi kotti kaasa pannud, pole võtnud seal olemasolevaid mänguasju.
Ei, tõesti ma ei ole mingi pisikufriik ja lapsed käivad lasteaias-koolis, sõprade juures täitsa normaalselt, aga ilmselgelt need lapsed, kes seal mängunurkades mängivad, on suure tõenäosusega haiged ja miks ma peaks tahtma nende pisikuid oma laste käte peale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on arstil eraldi väikelaste päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Kas pereõde saab koju last vaktsineerima kutsuda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.