Esileht Ilu ja tervis Kas see tähendab, et AD ei sobi?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kas see tähendab, et AD ei sobi?

Hakkasin kolm nädalat tagasi võtma Sertraliini. Alustasin väga väikse doosiga, 12,5 mg, nädala pärast tõstsin pisut doosi ja võtsin 18 mg. Ärevus ja depressioon tõmbusid juba pisut tagasigi, küll aga oli kõrvaltoimena iiveldus. Mõtlesin, et proovin originaali ehk Zolofti vastu välja vahetada, lootes, et on vähem kõrvaltoimeid. Nüüd olen nädala jagu võtnud Zolofti ja doos on tõusnud 25 mg-ni. Viimased päevad on enesetunne aga väga halb, endiselt iiveldab, lisaks on tekkinud suur ärevus, kuumahood peas ja põletustunne käsivartel. Ma ei saa üldse aru, kas see tähendab, et originaal ei sobi mulle? Toimeaine on ju samas ikkagi seesama sertraliin. Olen varasemalt teinud mitmeid sertraiinikuure ja kunagi ei ole sellega nii halba enesetunnet kaasnenud. Äkki on asi hoopis selles, et sertraliin enam ei sobi? Kas nii saab olla, et varem hästi mõjunud rohi enam ei sobi?

Korra juba tuli hirm, et äkki on tegemist serotoniinisündroomiga. Psühhiaatri juurde lähen alles 10 päeva pärast. Ei teagi, mida hetkel teha, kas minna Zoloftilt tagasi alternatiivse Sertraliini peale? Või vähendada kogust?

On see üldse normaalne, et vahetult pärast rohuga alustamist oli enestunne pisut paremgi kui kolm nädalat hiljem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 08:56; 18.03 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll, ravitoime ei tulegi kohe, kohe mõjub ainult haamrihoop. Algul on tagasilöök ja halb enesetunne üsna tavaline, organism kohaneb ravimi ja selle toimega. Paha on, et vahetasid ravimit ja tõstsid liiga vara doosi. Psühhiaatrile saad 10 päeva pärast, aga perearstile oleksid ikka saanud nõu pidama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 00:37; 18.03 23:10;
To report this post you need to login first.

Tõstsin doosi sellises tempos, nagu arst oli käskinud, ei teinud ses osas omaloomingut.

Enim tekitas kõhklusi see, et varasematel kordadel Sertraliiniga alustades polnud mitte mingeid kôrvaltoimeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 08:56; 18.03 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst määrab skeemi üldise olematu keskmise inimese järgi, sellist pole olemas, kõik on individuaalsed. Kas oled enne võtnud sama tootja ravimit või mõne teise oma? Asi on lisaainetes valdavalt.
Teiseks igal hetkel võib mingi aine suhtes millega pole probleeme olnud tekkida talumatus ja sellega kaasnevad kõrvaltoimed.
Kolmandaks mõni ravim lihtsalt ei mõju tundmatul põhjusel või organism võib olla sellega kohanenud.
Meie jutt siin eriti ei aita, mina sind ja su probleemi ei tunne. Pea nõu apteekriga ravimite lisaainete ja tootjate osas, arstiga ravimite ja skeemi osas. Vajadusel vaheta arsti või konsulteeri teise arstiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 00:37; 18.03 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läks 4 aastat aega, enne kui leiti see ÕIGE AD.

Olen nagu AD-aabits, kes on katstanud pea kõiki eestis müüdavaid AD-sid.

Lõpuks sain ravimiks Cymbalta, mis ei tekitanud ühtki kõrvaltoimet from day 1.

Igaüks on individuaalne, aga 4 esimest aastat katstusi erinevate AD-ga oli täielik põrgu, nt 4 AD-ga olin lausa haiguslehel, sest mul tekkisid nii suured kõrvalmõjud, et olin vannitoas pikali maas, sest oksendasin palju ja ei suutnud peale seda isegi tuppa minna, jäin vannituppa pikali…
Lisaks olin nii suures ärevuses, et lausa mõistus kadus…
Jube aeg oli!

ma tõesti ei saa sulle just Cymbaltat soovitada, aga uuri selle ravimi kohta netis, seal on pisavalt infot selle kohta, et selle ravimi puhul on kõrvaltoimete tekkimise oht üliväike ja see ravim on ülitõhus depreka vastu.

Tervitab 8-aastane kroonilile depressiivik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Kas see tähendab, et AD ei sobi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.