Esileht Väikelaps Kas teeksite 3-aastasele sellise sünnipäeva?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kas teeksite 3-aastasele sellise sünnipäeva?

Postitas:

Sattusin lugema ühte blogipostitust ja oli huvitav lugemine, mida mõtlesin jagada. https://estonianwithabackpack.wordpress.com/2016/10/27/every-girl-deserves-to-be-treated-like-a-princess/
Iseenesest ju armas ja tore mõte, aga kas kolmeaastane oskab sellist kinki hinnata? Mida teie arvate, kas teeksite oma kolmeseks saavale lapsele säärase sünnipäeva?
PS: teema ega küsimus ei ole mingit pidi halvustava tooniga. Loomulikult eks igaüks teeb nagu heaks arvab. Lihtsalt mõtlen oma samas vanuses tütrele ja tema jaoks oleks küll vara olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmene ei oska nii või naa veel oma sünnipäeva tähtsustada. Tema jaoks on oluline olla oma vanematega koos. No ja nii ju oligi. Minu meelest normaalne, mälestused ongi selles vanuses lastega pigem vanematele olulised. Enda lapse 3a sünnipäeva samuti koos (lasteaia)sõpradega ei tähistanud, olime niisama kodus pereringis ja sõime torti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps kolmesena ei oleks vist osanud hinnata. neljaseks sünnipäevaks oleks samas juba sobinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnipäeva ei peaks nii suursugust lapsele, aga tänan lingi eest, leidsin sealt blogist huvitavat lugemist. Nagu:
https://estonianwithabackpack.wordpress.com/2016/10/23/vaike-ott-ja-paljad-naised/
https://estonianwithabackpack.wordpress.com/2016/10/21/kes-on-hukas-lapsed-vanemad-voi-uhiskond/
https://estonianwithabackpack.wordpress.com/2016/10/28/miks-on-popp-olla-hulljulge/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 15:51; 28.10 18:25; 07.11 08:27; 08.11 12:57; 12.11 10:32; 16.11 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmeseks saanul on sellest mõisaromantikast ja udupeenetest restoraniroogadest küll sügavalt savi, aga miks mitte siis. Kas paljud kolmeaastased söövad kaheksajalga peale meie omade? 😛 me omad on aastasest saadik mereannifännid, kõik kalad-molluskid-koorikulised-krabilised ruulivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 17:22; 30.10 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Blogijale maksti see sünnipäev kinni, tegu on ju reklaamiga. Kui see fakt ära jätta – kui raha on, miks ka mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna see blogija pidi nagunii sinna mõisa minema, et arvustust kirjutada (töötab lisaks kuskil hotelliveebis ja käibki spaades ja hotellides puhkamas/nautimas ja blogis muud kui viriseb kuidas ta kunagi ei puhka ja kuskil ei käi see selleks) siis on minu meelest suht naljakas keerata seda käiku just kui suuresti planeeritud lapsesünnipäev 😀 mis muidugi ei tähenda, et see lapsele rõõmu ei pakkunud. Kolmeaastane hindab väga vanematega veedetud aega 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 18:11; 07.11 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see on reklaam, siis see on just väga hästi tehtud reklaam, samamoodi on artiklis ära toodud, et see sai teoks tänu tööandjale. Kusagil ei paista soovi see pöörata suuresti planeeritud ürituseks, promoüritus, millest niisama “tegin-nägin-sõin” artiklit ei tehtud, aga tehti event, mida pole piinlik lugeda. Reklaam blogides on muidu väga mannetu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 15:51; 28.10 18:25; 07.11 08:27; 08.11 12:57; 12.11 10:32; 16.11 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates väga äge, nagu blogiski kirjas, siis selles vanuses lapsele on kõige tähtsam emme-issiga koos olemine. Üle võlli oleks minu jaoks siis, kui oleks terve mõis bronnitud ja 100 inimest kokku kutsutud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talutüdrukust ikka mõisapreilit ei tee. Lapsel vähene füüsis, liiga pehmed kehavormid (toitumine!), sorakil juuksed, üliaktiivne ema ja tüdinenud isa. Võid lapse ju vuhvi lüüa ja raha maksta, aga sunnik ikka roomab mööda põrandaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 19:11; 12.11 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emm.. kolme-aastase puhul vaadatakse juba kehavorme? :O

Ma pole küll lapsevanem, aga kas see veidi imelik pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trumpan üle 😛 Meie viisime oma lapse 2.aasta sünnipäeva pidama Vihula mõisa. Oli täitsa samasugune üritus nagu teemaalgatajalgi. Olime neljakesi (pere teine laps ka). Saabusime mõisa lõunal ning tegime pika jalutuskäigu mõisapargis ja metsas, seejärel mõnus õhtusöök küünlavalgel ja väike tort. Järgmisel päeval oli meil broneeritud eakohane ratsamatk ponidega lähedalasuvas tallis.

Jah, öeldakse küll, et ah ega laps miskit aru ei saa ja teda ei huvita. Aga meie oma hakkas sellel õhtul rääkima. Ju siis ikkagi avaldas teistmoodi ümbrus ikkagi muljet ja erutas last positiivselt. Igal juhul, kaua vaikinud laps tegi mõisas sünnipäevalauas esmakordselt oma suu lahti ja endise “mämm-mämm”-laadis “jutu” asemele tulid äkitselt selged laused. Ja rääkima ta pärast seda jäigi. Ning sündmus on tervele perele mõnusaks mälestuseks siiani. Kui noorim midagi unustama hakkab, siis on abiks fotod.

P.S. Ei läinudki see nii hullult kalliks – igal juhul mitte kallimaks, kui tavaline mängutoasünnipäev mängujuhiga. Kasutasime chilli vautsherit ning pidasime õigel päeval, mis oli nädala sees ja seega hinnadki soodsamad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 11:35; 07.11 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult see, kas laps mäletab või mitte on ikka väga individuaalne. Mina ise mäletan oma lapsepõlve alates 4. eluaastast. Küll aga puutun ma kokku ühe 4-aastase lapsega, kes on kuidagi teistest eakaaslastest kiiremini arenenud. Ja nii huvitav on lihtsalt kuulata tema arukat juttu ning igasuguseid mälestusi, mida ta nt koos vanematega on teinud. Eriti naljakas ongi see, et ta mäletab selliseid väikeseid detaile, mis isegi mina või tema vanemad juba ähmaselt mäletavad. Ta on palju vanematega reisinud ja on rääkinud meile selliseid asju, kui ta alles sai 2-aastaseks või oli 2-aastane. Alati oma jutu lõpus küsib meilt üle, et noh kas mäletate seda.
No iseasi muidugi palju ta täiskasvanueas mäletab, sest ajaga niikuinii mälestused tuhmuvad, aga ma usun, et sellised eredamad seiklused, sünnipäevad jne juba kolme või nelja aasta vanusel lapsel jäävad pikaks ajaks meelde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise mäletan oma lapsepõlve alates 4. eluaastast.

Ma arvan, et see neli aastat ongi selline kuldne keskmine. Mina mäletan seda vanust, kuna siis ütlesin (oma arust) ilusa selge häälega “Mina olen nelja aastane.” Samas on mul mingid ähmased mälestused karupoeg Miškast ja olümpiaregatist, ehk ajast kui olin kahe aasta vanune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe midagi halba sellises sünnipäeva tähistamises, miks mitte seda teha pidulikumalt. Me käime nagunii aeg-ajalt väikestel sellistel väljasõitudel, kui sinna satuks lapse sünnipäev, siis oleks väga armas ettevõtmine ju. Hiljem tulevad nagunii mängutoad ja kari rühma/klassikaaslasi sünnipäevale 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 17:22; 30.10 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sellise? https://estonianwithabackpack.wordpress.com/2016/11/07/talvine-sunnipaev/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 15:51; 28.10 18:25; 07.11 08:27; 08.11 12:57; 12.11 10:32; 16.11 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sellise? https://estonianwithabackpack.wordpress.com/2016/11/07/talvine-sunnipaev/

Ei ole iseenesest üldse vastu, igati lahe idee.
Arvestada tasuks ainult, et eriti novembris õuesünnipäeva korraldades peaks asjad palju paremini läbi mõtlema kui harilikult. See, et novembris on imeilus kohev lumi maas, on üks vägev vedamine. Sõbranna tegi oma poja sünnipäeva novembris nende maakodu õues, kuid kahjuks saabus kohale 14 kutsutud lapsest ainult 3 tükki. Ning kuna kõik meelelahutused olid plaanitud suuremale hulgale lastele, läks too pidu üldiselt vett vedama.

Minu ühe lapse sünnipäev on advendiaja alguses ning kui sel ajal juba lund on, siis oleme tavaliselt läinud sünnipäevalistega kodulähedasele kelgumäele kelgutama. Pärast on hiigla mõnus tulla sooja tuppa teed jooma ja torti sööma. Üldiselt ma soovitan, et peol ikkagi eksisteeriks mingi toasarnane koht, kuhu vajadusel saaks natukeseks sisse minna. Näiteks käis mu 6-a laps ühel õuesünnipäeval, kuhu kuulus ka suusatamise programm. Täiskasvanutest olid seal vaid sünnipäevalapse vanemad, lapsi aga oli 20 ringis. Suusasaapad pandi jalga lume sees istudes, pärast olid omad saapad lörtsi täis sadanud ja vooder jäigaks jäätunud, lapsed tõmbasid sellised käimad ilma mõtlemata jalga.

Õues võiks peokoha üle vaadata sellise pilguga, et kas peolistel seal ka huvitavat tegevust jagub. Päris nii ka ei saa, et näiteks lingitud blogi lugemisest inspireerituna hõikan ka mina välja uhke õuesünnipäeva. Tuleb siis rahvas hämarduvasse õue kokku, seisab seal, tammub jalalt jalale, joob teed ja ootab midagi, kuni pererahvas grilliga mässab ning porri kukkunud viinereid välja õngitseb ja kogu lugu. Rabamatk on tore, õuemängud samuti. Kõik asjad võiks eelnevalt läbi mõelda ning vajalikud vahendid valmis hankida. Näiteks kui tundub laheda ideena korraldada pimedas õues matk tõrvikute või laternate või taskulampidega, siis hoolitsege selle eest, et need valgustajad rahval ka olemas oleks. Juhul, kui puuduvad ressursid/ettenägelikkus/oskus kõik detailideni läbi mõelda ja valmis varuda, pean kindlamaks ideeks jääda traditsioonilise tubase peo juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 11:35; 07.11 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma nüüd ÜLIkriitilise pilguga vaatan, siis jah, juuksed on veidi sorakad (aga ma vaatan oma lapsi ka nii, ja mu väiksemal on samamoodi – kahene on ja lõigata ta ei lase). Ehk siis mina lõikaks juuksed lühemaks ja laseks nö tihedamaks kasvada. Nii tegin oma suurema tütrega, et tal ikkagi ilusamat soengut hoida. Aga liialt pehmeke või ümar see laps küll ei ole. Ta on laps, täiesti normaalse kehaehitusega. Kui kritiseerijal on mingi imepeenike pulklaps, siis jah, saan aru, et talle võivad normaalkaalus lapsed ümarad tunduda, aga no mis teha, kui mõnel veidi väärastunud pilt on lastest. Minu kogemus muideks on selline, et lapsed kasvavadki vahepeal laiusesse ja siis pikkusesse ja siis jälle laiusesse ja siis jälle pikkusesse. Ja kehatüübid on ka erinevad. Minu vanem (neljane) üliaktiivne laps on küll nt nö paksemate reitega kui tema sõbranna, kes on pikemat ja kiitsakamat tüüpi, minu oma on selline kompaktne. aga väga tugev on ta, on omavanustest füüsise poolest peajagu üle (see ongi tema tugev külg).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma miskipärast arvan, et kolmene ei tee vahet, kas ta saab printsessikleidi selga kodus või mõisas ja need interjööri ja peene toidu nüansid on ikka lapsevanematele, mitte 3-sele. Nii, et endale nautimispäeva võiks küll teha. Lapsel ilmselt oleks suva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.11 12:14; 18.11 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See õuepidu on kindlasti palju lahedam lapsele kui see pealemakstud reklaamipostitus, mis väidetavalt oli lapse sünnipäev! Talvine õuepidu on väga julge ja eriline lahendus!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 18:11; 07.11 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See õuepidu on kindlasti palju lahedam lapsele kui see pealemakstud reklaamipostitus, mis väidetavalt oli lapse sünnipäev! Talvine õuepidu on väga julge ja eriline lahendus!

See on ju ka reklaampostitus!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 15:51; 28.10 18:25; 07.11 08:27; 08.11 12:57; 12.11 10:32; 16.11 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks need tüdrukud peavad kogu aeg printsessid olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest paljudele tüdrukutele meeldib. Kuid nägid, järgmisel peol muutusid Pipideks, kes kui nüüd mõelda on ka tegelikult printsess:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 15:51; 28.10 18:25; 07.11 08:27; 08.11 12:57; 12.11 10:32; 16.11 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ai-ai-ai, sain blogis riielda.
Siiski küsiks veel, et kaua peab ootama selgitusi teemal üliaktiivne ema ja tüdinenud isa? Kui ei soovi või pole midagi selgitada, siis nii võikski kirjutada, mitte lasta inimestel oodata.
Pipi sünnipäev õues oli hea idee, aga piltidelt seda toredat üritust näha pole. Kas tänapäeva lapsed ongi sellised kahvatud ja osavõtmatud “vorstikesed”, kes lihtsalt seisavad ja värisevad külma käes? Laste aktiivsust ja rõõmu tuli otsida tikutulega ja midagi ka leidsin. Paar asja olid kenaks tuunitud – lauakaunistused ning need soojad mättad, aga on see piisav? Kogu ülejäänud seltskonna tülpimus (Pipi, laste ja vanemate) paistab kaugele. Ikka selline naabrist parem mentaliteet ja raha lõhn saadab kogu üritust.
Teiste blogija postituste põhjal võib veel järeldada, et laps on kasvatamata ning vanemad keskenduvad eelkõige välisele. Kurb paratamatus tänases Eestis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 19:11; 12.11 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest sa räägid? Väga vahva pidu tundub, milleks mingit mõttetut jama kasvatamatust lapsest, tülpinud isast ja hüperaktiivsest emast? Blogi põhjal pigem tavaline pere, kes just ei keskendu välimisele

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 15:51; 28.10 18:25; 07.11 08:27; 08.11 12:57; 12.11 10:32; 16.11 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See õuepidu on kindlasti palju lahedam lapsele kui see pealemakstud reklaamipostitus, mis väidetavalt oli lapse sünnipäev! Talvine õuepidu on väga julge ja eriline lahendus!

Mis ta nii eriline ja julge on? Minu meelest täiesti tavaline nähtus, et lapsed sünnipäeval on nii õues kui toas, olenemata aastaajast. Vähemalt minu tutvusringkonnas siin maal, kus enamik lapsi elab õuealaga majades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.11 12:14; 18.11 11:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Väikelaps Kas teeksite 3-aastasele sellise sünnipäeva?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.