Esileht Koolilaps Kas teie laps jõuab peale tunde ise trenni/muusikakooli? Või sõidutate ise?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kas teie laps jõuab peale tunde ise trenni/muusikakooli? Või sõidutate ise?

Postitas:

Kuna koolitunnid lõppevad vahel napilt enne trenne, siis küsimus, kas teie laps jõuab ise peale tunde trenni/muusikakooli või sõidutate teda ise? (Mõeldud pigem linnades elavaid lapsi).
Teeme väikest küsitlust vanemate seas, kas vanemad vajavad vahest abi lapse sõidutamise osas.

Küsitlus on siin
***eemaldatud***

Olen super-tänulik iga vastuse eest. Võid ka teistele lastevanematele seda linki saata.

Aitäh!
Leenu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nägin kurja vaeva, et leida lapsele trenn, mis algab piisavalt hilja, et ta sinna pärast kooli ise jõuaks. Ma põhimõtteliselt ei poolda seda elustiili, kus lapsevaem peab keset tööpäeva puidevalt sohvrit mängima ja kui lapsevanem on lähetuses, jääb lapsel üldse huviring ära. Minu laps jõuab maakoolist linna huviringi üsna hilja ja seetõttu oli sobivate huviringide otsimine kaunis keeruline. Aga lõpptulemusena siiski tehtav. Kuna huvi tuntakse linnalaste vastu, siis ma küsitlust ei hakka täitma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on maakoolis ja koolis on tosinajagu huviringe, lisaks trennid, lisaks muusikakool kõrvalmajas. Saab ise hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsitluse viimase küsimuse üks vastusevariant on sõiduteenuse hind 0,4senti/km. See oleks nii odav, et siis kasutaks sama teenust ka ise tööle sõitmiseks 🙂 Ega sa ei mõelnud sinna siiski 40senti/km panna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:28; 20.01 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil jõuab ise. Tunnid lõppevad tavaliselt kell 1, koolist koju 10 min ja kella 3-ks bussi peale. Trenn algab pool neli.
Transpordiabi mõte iseenesest on väga hea ja vajadusel võiksin sellist teenust kasutada küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võõrast inimest ei usaldaks lapse sõidutamiseks. Lapse päevakava koostamisel lähtusime oma võimalustest. Kui ma tööl käisin, siis ootas laps mind pikapäevarühmas ja trennis käisime enamasti nädalavahetusel. Kui jäin uue lapsega koduseks, siis saime lubada endale rohkem päevasiseseid tegevusi. Õnneks on ka vanaemad, kes saavad päeval vajadusel abiks olla. Ise hakka laps peale kooli koju tulema 3 klassi keskel. Hommikul ikka viime ja pimedal ajal tuleme vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40 senti kilomeetri eest oleksin nõus maksma küll (eeldusel, et siia juurde ei lisandu muid tasusid, nt 2 eurot sõidualustustasu vms). Meil üldiselt on nii, et kui mina last trenni viia ei saa, siis jääbki lapsel minemata. Trennikoht asub nimelt linnast väljas, laps peaks sõitma bussiga lõpp-peatusse ning siis kõndima piki suure liiklusmagistraali äärt trennipaigani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna stabiilne päeval töölt ära käimine ja lapse sõidutamine segaks minu ja mehe tööd oluliselt (vajadusel saab), siis lapse trennile on tingimus, et üldjuhul peab saama ise kohale (jalgsi, ühistranspordiga).
Järgmiseks on mõeldav variant meie poolt, et kokku lepitult treeneriga tuleb laps esimsel võimalusel ehk hilinemisega trenni või on mõeldav kordamööda teiste samast kohast samasse trenni minevate laste vanematega koostöö (ikka vähendab ühele perele sõidutamisi). Kui need ei sobi, siis ilmselt tuleks kaalumisele kas sama ala teises kohas sobivamate aegadega või uus ala või kui paljudele lastele ei sobi, siis treener muudab trenni aja (meil nii juhtus).
Kevadel ja varasügisel kaaluks ka rattaga kohalejõudmist (turvalisuse kaalutlusel siiamaani mitte) ning alles siis erandjuhuks nö taksoga (meile teeks see kuus ikkagi üsna kopsaka hinnalisa, kui stabiilselt kasutada). Tegelikult on lapse jaoks ka oluliseks miinuseks kiirustamine, mis võib olulisemaks kaalukausiks saada kui osaliselt organiseeritud kallim transport. Taksoteenuse kasutamine oleks mõeldava ka siis, kui laps juba vanem (mitte algklassiealine) ning tõesti alaga kaua tegelenud, soov jätkata ning jõudnud kaugle jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen laisk ja mugav inimene. Seega oli elukoha valikul üks tähtsamaid valikukriteeriume see, et minust ei saa 20+ aastaks laste igapäevast autojuhti. Erijuhud muidugi: vaja näiteks kella 6-ks hommikul magamiskotiga laagrisse viiva bussi peale minna.
Seejärel valisime kooli nii, et ringid-trennid oleks samas majas või läheduses, ja muidugi et lapsed saaksid ise jalgsi või rattaga kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen laisk ja mugav inimene. Seega oli elukoha valikul üks tähtsamaid valikukriteeriume see, et minust ei saa 20+ aastaks laste igapäevast autojuhti. Erijuhud muidugi: vaja näiteks kella 6-ks hommikul magamiskotiga laagrisse viiva bussi peale minna.
Seejärel valisime kooli nii, et ringid-trennid oleks samas majas või läheduses, ja muidugi et lapsed saaksid ise jalgsi või rattaga kooli.

meil põhimõtteliselt samamoodi. kool kesklinnas, kodu samuti. vahe 2km.
kui vahel on vaja mingitel X kellaaegadel liikuda (nt teatrireisilt tagasi pool 2 öösel või suusamatkale koos suuskadega kell 6:30), siis oleme loomulikult autoga viinud.
pigem oli meil probleeme algklassides (praegu on laps juba täisealine) mitte kooli viimisega, vaid sellega, et 1.-2.kl juntsu unustas end küll kodus hoovi/koolis staadionile mängima, unustas nt 2.vahetusse kooli minnes välisukse lukku keerata või võttis koju tulles signat nii maha, et see tööle läks jmt aga selliste tegevuste juurde võõrast abi küll ei tahaks, pigem käisime kordamööda – iga päev ise pereliige: mina, isa, vanaisa, onu, vanaema – päeval kodunt läbi kui põnn kooli minema pidi. kui “kontrollija” oli autoga, sai põnn ka autoga kooli viidud, kui mitte, siis sai lihtsalt trammipeatusse saadetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sry..nii mõttetu küsitlus.
Lapsed ise muusikakooli ja trenni pääse, ise transan. Elu niimoodi sätitud.

Kui tahad oma äri ajama hakata, siis mõtle asjad iseenda jaoks läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lastel koolini veel mõned aastad aega, aga kasutaksin seda hädaabi-teenusena. Üldiselt kavatsenkooli, elukoha, töökohad ja kogu pere huviringid kuidagi selliselt lahendada, et ringisebimist oleks võimalikult vähe. Minu seisukoht on, et 8-aastane ei pea käima linna parimas trennis. Erinevaid pakkumisi on tänepäeval õnneks nii palju ja valime nende hulgast mis on kodu/kooli lähedal või hõlpsalt ligipääsetavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka laisk inimene, aga kuna laps kutsuti kooristuudiosse laulma – siis mehega vaheldumisi veame, ajaliselt ei jõuaks. Koorist tuleb mehe töö juurde ja sealt koos koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei ole see alati nii lihtne, et organiseerid lapse huvitegevuse selliselt, et see logistiliselt mugav on. Näiteks minu laps käib juba lasteaiast saadik ühes laulustuudios. Lasteaia ajal olid tal seal tunnid õhtuti pärast tööpäeva/lasteaiapäeva lõppu ja asukoht oli enam-vähem poolel teel lasteaia ja kodu vahel, nii et meil oli üsna lihtne teda sinna viia. Praeguseks on laulustuudio oma asukohta muutnud ja ka laps on hakanud koolis käima. Meil on siiski hästi läinud, et see on ikkagi vaid 2km koolist ja laps saab enamasti ise mindud. Samas käib seal ka lapsi, kelle kool/kodu märksa kaugemal on ja keda siis kas vanemad transpordivad või kes üsna pikalt ühistranspordis sõidavad et kohale saada. Leian, et kui konkreetne hobi ja ka õpetaja(või treener) ikka lapsele väga hästi sobivad, siis ainult logistika pärast neid loobuda oleks kurb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:28; 20.01 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trennide klubid on nii valitud, et laps saaks ise käidud. Elame Nõmmel, kaks korda nädalas käib bussiga kesklinnas trennis ja kaks korda Järve kandis, sinna sõidab rongiga.
1. klassi esimeses pooles viisime-tõime ise, teiste lapsevanematega kahasse (üks viib mitu last, teine toob), vahel jäid ka teineteise juurde mängima vm.
Mingit teenust küll selleks ilmselt ei kasutaks, kui just häda käes pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka ise peavad jõudma, vahel isa sõidutab, aga see ikka mugavuse pärast mitte vajadusest tulenev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meile oleks selline teenus väga teretulnud, kuna laps ise ei jõua ühest kohast teise, kuid vähemalt sellel hooajal tahab mõlema alaga jätkata ja siis otsustab, kumb neist jääb. Kui olen ise olemas, siis saan teda ise transportida, aga kui olen komandeeringus, siis oleks väga sellist usaldusväärset inimest vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps Kas teie laps jõuab peale tunde ise trenni/muusikakooli? Või sõidutate ise?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.