Esileht Kodunurk Kas teil rooside juurtelt muld eemaldatud? Millal ajastada?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kas teil rooside juurtelt muld eemaldatud? Millal ajastada?

Postitas:

Olen mõned aastad roose kasvatanud, kuid ei oska veel päris hästi ajastada mullakuhjade eemaldamist juurte pealt. Praegu on näha juba korralikud uute okste pungad, kuid öösel oli -5 kraadi külma. Millal teie mulla maha lükkate? Lisan veel, et mullanud olen ainult külmaõrnu roosipõõsaid (näiteks pinnkatteroosid on kogu aeg lahti olnud). Sel aastal ei pannud lisaks kangast ega kuuseoksi, kuna eelmisel kevadel kogunes sinna alla vesi, üks taim läks hallitama ja läkski välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 11:24; 19.04 11:41; 19.04 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest vara veel käppida, kui pidevalt lubatakse ööseks -5 ja mine tea mis veel tuleb. Külmakate (kangad jms, eriti sellised, millele kondensvesi koguneb) on jah soojemate ilmadega hullem kui ilma, aga muld ei tee midagi. Mina ainult muldangi, sedagi suht kasinalt, ei kata enam aastaid midagi ja oksi lõikan kevadel sealt kust külm on võtnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 11:37; 19.04 12:11; 22.04 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuse eest!
Mul oli see mõte, et kui pungad juba väga suureks kasvavad, et need siis mulla eemaldamisel viga ei saaks. Ja teine asi, et kui taim mulla all uusi oksapungi (ja äkki ka juuri?) kasvatab, kas ta siis lepib sellega, et ühel hetkel see muld ära võetakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 11:24; 19.04 11:41; 19.04 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ilmad on jahedad, kus ta ikka niiväga hoogsalt kasvatama hakkab… ja kui ilmad soojemaks lähevad, niiet öösiti on 0 ringis ja enam ei paista suure külma ohtu, siis kohe eemaldadki. Ega roos tegelikult saab kerge külmaga ilusti hakkama, see -5 ei ole talle eluohtlik (kuni u -8).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 11:37; 19.04 12:11; 22.04 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan juhust ja küsin ka multsimise kohta.
Kas on vajadust ja mõtet? Mul peenrad kividega ääristatud ja siiani multsimata.
Aias on kodukass ja ei taha, et ta peenrasse hakkab asjal käima…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 11:24; 19.04 11:41; 19.04 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et nüüd juba u järgmisel nädalal võiks küll juba roosid välja kraapida 🙂 ilmad lähevad juba soojemaks. Eile tegin aias tiiru ja vaatasin roosid üle, roniroosidest ei tule tänavu mitte juppigi maha lõigata ja paljud põõsasroosid on täitsa talvest puutumata jäänud, oksaotsad juba rohelised ja pungad päris suured.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 11:37; 19.04 12:11; 22.04 07:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Kas teil rooside juurtelt muld eemaldatud? Millal ajastada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.