Esileht Hobinurk Käsitöötegijad, kas sellist tekki on raske kududa?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Käsitöötegijad, kas sellist tekki on raske kududa?

Postitas:

http://iluuto.blogspot.com/2011/07/sudametega-beebitekk.html
Olen väga algaja kuduja, aga tahaks väga katsetada, nii väga meeldib see tekk:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 12:26; 17.07 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muidu on ju lihtne, ainus miinus on, et liiga palju silmi (kogu teki laius) on korraga varrastel. soovitan võtta pikad ringvardad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tekk on jah nii suur asi,et seda on mugavam heegeldada, siis ei pea midagi varrastele võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kudusin oma lapsele täpselt samasuguse beebiteki.
Kuna silmuseid oli palju, siis kasutasin ringvardaid ja oli väga mugav nii.
Kui sa oskad parempidist ja pahempidist silmust, siis ei ole midagi keerulist, võtad aga mustri ette ja siis kood selle järgi.
Mul läks tekikese kudumiseks küll päris kaua aega, aga oli seda väärt.

Olen ise ka algaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.07 13:52; 17.07 14:26; 17.07 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lingi tekstis on selgelt kirjas, et tekk on tehtud lappidest, seega on asjatu hirm, et liiga palju silmi korraga vardal on. Samas on antud lapi kõrgus ridades, aga mitte lapi laiust silmades. See tuleb ilmselt selgitada katse-eksituse meetodil. Muster on lihtne, tekk on kasutatav mõlemapoolsena – julgustan proovima. Ega ju muidu ei saagi teada, kas saad hakkama või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lingi tekstis on selgelt kirjas, et tekk on tehtud lappidest, seega on asjatu hirm, et liiga palju silmi korraga vardal on. Samas on antud lapi kõrgus ridades, aga mitte lapi laiust silmades. See tuleb ilmselt selgitada katse-eksituse meetodil. Muster on lihtne, tekk on kasutatav mõlemapoolsena – julgustan proovima. Ega ju muidu ei saagi teada, kas saad hakkama või mitte. [/tsitaat]

Oled kahjuks valesti aru saanud. Tekk ei koosne kohe mitte lappidest.
Vaid tekk koosneb ruutudest, mida koodki järjest ühes reas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.07 13:52; 17.07 14:26; 17.07 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebile ühestükis on parem, siis ei ole neid õmblusi ju. Raske kududa ei ole, aga töömahukas nagu eelnevalt öeldud palju silmi varrdal, kaasa seda kuhugi ei võta, et nokitseda ma mõtlen rongi, bussi jne.
Aga iga algajagi saab hakkama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 14:45; 05.12 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitage palun head lõnga, mis sobiks beebile. 100 protsenti akrüül beebilõng pole vist hea?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 12:26; 17.07 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin bambuslõngast. Lapse ihu vastas mõnus ja pehme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.07 13:52; 17.07 14:26; 17.07 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tundub, et liiga palju korraga varrastel on, siis lohuta ennast mõttega, et ligi 900 silma varrastel on ka täiesti ära kootud ja veel mitmevärvilisena ja mustrisse:)
Head pikad ringvardad, ma võtaks vist 100cm alates, ja tuld! Jämeda lõngaga läheb ludinal.
Dropsi Karisma näiteks on päris mõnusa jämedusega ja väga pehme. Akrüüli hoiaks ma beebist kilomeetrite kaugusel ja tegelikult hindan ma enda aega ja vaeva oluliselt kõrgemalt, et seda miski kunstmaterjali peale raisata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]soovitage palun head lõnga, mis sobiks beebile. 100 protsenti akrüül beebilõng pole vist hea?

[/tsitaat]

Beebile soovitan naturaalset lõnga. Eriti, kui ise teed, kahju on töövaeva kunstmaterjalile kulutada. Näiteks villane või puuvillane. Lõngavöölt (paber lõnga ümber) on näha, millise materjaliga tegu on. Beebiasjad ei tohiks olla karvasest materjalist (nagu mohäär). Beebid kipuvad esemeid ka lutsima, siis lähevad karvad suhu. Vill on hea ja hingav materjal, annab sooja, samas ei ole nii palav kui kunstmaterjal. Kunstmaterjal reeglina on väga kehvade soojendavate omadustega. Kui villane, siis meriino – on sile ja soe lõng. Puuvillane on üldse siledam. Kui poest ostad lõnga, katsu seda, saad kohe aru, kas on pehme ja sile.
Kui kasutad segalõngu kunstkiuga, siis peaks naturaalset kiudu olema vähemalt 50 protsenti.

Laias laastus mõnede naturaalsete materjalide põhiomadused: villane – soe, imav ja hingav, kui saab niiskeks, ei tundu nii märg; puuvillane- soe, sobib rohkem suvesse, sobib ka talve; kui on niiske, siis tundub ka niiske; linane – suvine materjal, sest on jahe palava ilmaga, ilmselt kallim kui puuvillane, muud omadused puuvillasega sarnased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 14:08; 18.07 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen väga harv käsitöö tegija, aga kudusin just sellise teki oma lapsele vankritekiks. Väga kena tuli välja, muster on lihtne, ise leidsin selle Isetegija foorumist. Tegin meriinovillalõngast, väga mõnus ja pehme jäi.

Kudusin tavaliste pikkade varrastega, ei olnud ebamugav, oleneb muidugi, kui suurt teha plaanid. Ma tegin vankris kasutamiseks, 60×75 cm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 14:35; 12.11 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda tekki on lihtne kududa. äär paistab olevat heegeldatud ja ka väga lihtsas koes. Ainus asi, mida pead varuma, on kannatus, sest võtab omajagu aega.

Vali jämedam lõng, jämedamad vardad, siis saad kiiremini valmis.

Lõngast ma soovitaks villast lõnga, näiteks meriinovill on beebidele hea. Puhast akrüüli ära kindlasti võta, see läheb elektrit täis.

kodumaine villane on selline näiteks: http://yarns.ee/tooted.html#artistic

aga siit näiteks Beebilõngad: http://www.yarn.ee/index.php?route=product/category&path=137_84

Mina valiks vist meriinovilla. Või siis villa ja akrüüli või villa ja polüestri segu. aga puhast akrüüli või akrüüli ja polüestri segu ma ei valiks, nii puhtalt sisetunde järgi. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 22:03; 18.07 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]seda tekki on lihtne kududa. äär paistab olevat heegeldatud ja ka väga lihtsas koes. Ainus asi, mida pead varuma, on kannatus, sest võtab omajagu aega.

[/tsitaat]
Hea õpetaja küll! Äär ei ole ju heegeldatud vaid kootud. Lihtsas koes heegeldatud 😀 Hea targutaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Hea õpetaja küll! Äär ei ole ju heegeldatud vaid kootud. Lihtsas koes heegeldatud 😀 Hea targutaja.[/tsitaat]

ei tea kes siin targutab. Ma ei viitsind õpetust vaadata, viskasin pilgu väiksele pildile peale, tundus, et serv on heegeldatud, ma ise heegeldaks selle siksaki, tundub mugavam.

Lõngasid ma ju soovitasin, kuduma ei proovinudki õpetada, niiet ära plärise, tulen torkan sukanõelaga 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 22:03; 18.07 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te teete selliste inetute asjadega? Panetegi oma lapsele ümber? Keegi veel soovitas villasena teha…lapsele villane, kare, higistama ajav vastu keha? Uhh, head sadistid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Akrüül on ka peale pesemist lihtsalt palju koledam. Beebi puhul tuleb ikka asju pesta ja arvestades suurt vaeva on see pool tööd mahavisatud. Proovisin korra kampsuniga, uuena oli ilus ja kirgas küll, pesin hästi õrnalt ja käsitsi ja ikka jäi nirum kui enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis te teete selliste inetute asjadega? Panetegi oma lapsele ümber? Keegi veel soovitas villasena teha…lapsele villane, kare, higistama ajav vastu keha? Uhh, head sadistid![/tsitaat]

Kui sina mäletad oma lapsepõlvest nn maavillaseid sokke ja tuled siia selle põhjal õpetust jagama, siis oled küll väga laialt ette võtnud.
Teadmiseks, et naturaalne villane ei aja higistama; villasel ja villasel on alati vahe; karedus ja siledus sõltub ka sellest, kas lõng on tehtud kraasitud või kammitud villast, milline on villa kiu pikkus jne.
Kui pole viimase kahekümne aasta jooksul lõngapoodi sattunud, siis ei tasu erialast nõu anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 14:08; 18.07 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meriino on parim, hästi pehme ja mõnus, isegi suvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin ka just meriinovillast soovitada. Parim lõng üldse. Ka endale koon kõik meriinost.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebivillad või vill+siid segud küll karedad pole. Võib valida ka osaliselt akrüüli sisaldava lõnga, kui soovi on. Ma ise eelistan küll naturaalset.

Kui ei soovi neid ruute ühes tükis kududa, siis võib ka ühe ruudu kaupa kududa ja pärast ruudud kokku heegeldada või õmmelda. Ise tegin eraldi ruutudest titeteki, sest neid oli nii mugav teha, töö oli mul käekotis kaasas ja kui kuskil tekkis vaba moment, siis sain jälle edasi kududa. Samas ühes tükis on minu meelest kokkuvõttes lihtsam, kokku heegeldamine oli hullem pusimine mulle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudsin guugeldades nüüd siia, ei hakka uut teemat tegema. Targemad aidake, juhe ikka täitsa koos. Olen seda tekki kunagi ammu kudunud, sama pitsiga ja puha. Nüüd on tekk jälle valmis, aga pitsi koha pealt on must auk. Kuidas ma selle pitsi sinna külge koon ? Korjan kõik silmad üles või mis. Issver, endal ka nii häbi, aga mõistus hetkel üldse ei võta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 14:08; 30.11 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin seda infot, mille sa alguses siia lingiga postitasid. Seal on: Ma kudusin äärepitsi kohe külge

Seega, jah, hakkad vardaga minema nagu soki kanna tegemiselt tagasi ringseks minnes, korjates ääresilmuseid üles. St et ei aja lihtsalt varrast läbi teki servade, vaid võtad teki äärest ühe silma vardale ja kood sellest kohe silmuse läbi ja jätkad, kuni kogu äär on läbi kootud, siis lähed uuele reale juba etteantud mustrit järgides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kudusin oma lastele selle mustri järgi vankriteki. Väga lihtne muster, sobib kindlasti ka algajale kudujale. MIna kudusin tavaliste varrastega, ringvardaid ei kasutanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 14:35; 12.11 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele ! Nüüdseks kaks tekki kootud. Äärepitsi siiski kudusin valmis ja õmblesin külge. Samaväärne ilus jäi. Kudusin ka tavaliste, mitte ringvarrastega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 14:08; 30.11 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tundub, et liiga palju korraga varrastel on, siis lohuta ennast mõttega, et ligi 900 silma varrastel on ka täiesti ära kootud ja veel mitmevärvilisena ja mustrisse:)
Head pikad ringvardad, ma võtaks vist 100cm alates, ja tuld! Jämeda lõngaga läheb ludinal.
Dropsi Karisma näiteks on päris mõnusa jämedusega ja väga pehme. Akrüüli hoiaks ma beebist kilomeetrite kaugusel ja tegelikult hindan ma enda aega ja vaeva oluliselt kõrgemalt, et seda miski kunstmaterjali peale raisata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 14:45; 05.12 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebile ühestükis on parem, siis ei ole neid õmblusi ju. Raske kududa ei ole, aga töömahukas nagu eelnevalt öeldud palju silmi varrdal, kaasa seda kuhugi ei võta, et nokitseda ma mõtlen rongi, bussi jne.
Aga iga algajagi saab hakkama

isegi kui asi on kootud tükkidena, mis hiljem on omavahel kinnitatud, ei ole seal mingeid õmblusi ju. kinnitad tükid omavahel nö tasapinnal külgepidi kokku käsitsi. pole mingit pahemalt(paremalt nagu beebidel) poolt tehtud õmblust vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Hobinurk Käsitöötegijad, kas sellist tekki on raske kududa?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.