Esileht Kodunurk Kass ja tema toitmine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kass ja tema toitmine

Postitas:

Meil on peres kass ja väikesed lapsed ning elame koos abikaasa vanematega. Kass on rohkem ämma oma, aga ka meie toidame teda. Annan ise talle kassikrõbinaid ja -konserve, vahel ka kana- või hakkliha, kuid mitte toorelt. Mehe vanemad jälle usuvad, et krõbinad pole kassile mingi toit ja tahavad anda toorest kala, toorest liha ja kõike muud enda kõrvalt (vorsti, viinerit jne). Olen seletanud, et vorst jms kraam pole kassile kasulik ning toores pole samuti hea, sest kass võib saada ussid. Nüüd nad pole enam meie nähes andnud, samas seljataga vahel ikka annavad. Kass saab küll ussirohtu, aga olen ikkagi mures, et äkki võib nii ussid saada ja nakatada lapsi või meid ennast. Ei saa ju ära keelata ka kassi toitmist nii, nagu nemad soovivad, sest tegu ju ikkagi nende kassiga. Loomaarst soovitas iga kolme kuu järel ussirohtu anda, aga selle toime ei kesta ju kolm kuud. Kas peaks tihedamini rohtu andma või pole põhjust muretsemiseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 17:23; 28.05 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on toakass ja annan talle krõbinaid (eriti ei taha), pehmet toitu (sööb valikuliselt) ja toorest hakkliha, liha, maksa, räime jm. kala, kui ise nendest süüa teen. Vahel ostan ka spetsiaalselt kassile peotäie räimi või ribakese maksa. Toortoit läheb kõige enam peale, see on ju normaalne looma toit. Usside pärast ei muretse, enne võid sa ise kusagilt ukselingi küljest ussid saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, prindi neile mingi suvalise loomaarsti lehelt soovitused kassi toitmiseks välja – vanad inimesed arste ikka usuvad religioosse pühendumisega.

Mis puutub vorstinahkadesse jm toiduülejääkidesse, siis ussidest hullem on selles sisalduv sool jm lisaained, mis on kassile tõsiselt kahjulik – kass peab saama soolata toitu.

Toorest kana võib kassile vabalt anda, ka siseelundeid, sellest usse ei saa. Usse saab toorest sealihast ja kalast.

Ja ussid ei ole midagi hullu kassi puhul – kassidele tuleb lihtsalt regulaarselt parasiidikuuri teha. Kui on hiirepüüdja kass, siis saab ta raudselt usse ja sellisel juhul võib ussirohtu anda isegi korra kuus. Samuti on kassil raudselt ussid, kui tal on kirbud, sest kirbud on edasikandjad. Aga ka kirbutõrjet tehakse kassile korra kuus.
Inimesele kassi ussid üle ei kandu, ütles loomaarst – kui just tema väljaheidet sisse ei söö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh! Katsun siis vähem muretseda. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 17:23; 28.05 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui kass sööks liha ma oleks õnnelik. kui kuivikuid annad, siis ikka loomakliiniku omad ja kallimad aga mitet mingid kitekatid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui kass sööks liha ma oleks õnnelik. kui kuivikuid annad, siis ikka loomakliiniku omad ja kallimad aga mitet mingid kitekatid jne.[/tsitaat]Ei pea kindlasti lomakliiniku omad olema – ka loomapoe paremad krõbinad on head. Tuleb vaadata, et liha sisaldus oleks kõrge, ~75% vähemalt. Loomapoodide omad on sellised Applaws, Orijen, Acana ja veel mõned.

Kuid jah, toidupoest ei kõlba mingeid kassitoite osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnas kassi pidamine on looma piinamine ja maakodus saab normaalne kass ise enda toitmisega hakkama.
Ja kui kass on nii loll, et ei saa hakkama või valet asja sööb, siis selline ongi normaalne looduslik valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõepoolest, kassid on kitsalt kohanenud lihasööjad ja kuivtoit on nende tervisele pikas plaanis kahjulik!

Vaata ka http://www.ultimateraw.com

https://www.youtube.com/watch?v=o24ulUjhNzY

Hiire koostis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Anna kassile regulaarselt ussirohtu. Meil on õuekass, kes ka hiiri sööb ning tal ei ole regulaarse andmise korral usse olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 19:11; 20.02 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna kassile regulaarselt ussirohtu. Meil on õuekass, kes ka hiiri sööb ning tal ei ole regulaarse andmise korral usse olnud.

Mina ei tea üldse, et tänapäeva kassid hiiri sööks. Murravad küll, aga ei söö. Vähemalt minu viimased ja tuttavate vabapidamisel loomad. Meil süüakse kärbseid, ämblikke ja liblikaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mina ei tea üldse, et tänapäeva kassid hiiri sööks. Murravad küll, aga ei söö. Vähemalt minu viimased ja tuttavate vabapidamisel loomad. Meil süüakse kärbseid, ämblikke ja liblikaid.

Kusjuures meil sööb naha ja karvadega ära. Toob maja ette näitamiseks ning siis pistab nahka. Ainult sapi (kui on nüüd selle nimi õigesti meeles, pisike kibe paunake) jätab alles. Mõnikord leiangi jälle selle sapi, selle järgi tean, et taas üks hiir nahka pistetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 19:11; 20.02 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, prindi neile mingi suvalise loomaarsti lehelt soovitused kassi toitmiseks välja – vanad inimesed arste ikka usuvad religioosse pühendumisega.

Meile loomaarst soovitaski toorest, maitsestamata liha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluaeg krõbinate peal elanud kassile (5-aastane) olen nüüd kaks kuud tooreid kanakaelu pakkunud krõbinate vahele. Kass on kui ära vahetatud: karv läigib ja on kinni (varem ajas hullult karva), kass on ülisõbralik ja malbe, seedimine on korras ja jäägid ei haise liivakastist kaugemale. Igal juhul jätkan toore toitmisega ja ehk saab ühel päeval tulevikus lausa krõbinavabaks… Praegu on mugavam krõbinatega, sest lapsed ei taha toorest liha katsuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Kass ja tema toitmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.