Esileht Kodunurk Kassipidajad, kus teil on kodus kassiliivakast?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kassipidajad, kus teil on kodus kassiliivakast?

Postitas:

Küsin kassipidajatelt, et kus on teil kodus kassiliivakast.

No ei leia seda head kohta. Koridoris riivab koledasti silma. Kööki vi tuppa ei pane. Kui panna WC-sse, sisi peab ju selle uks kogu aeg irvakil olema. Kuidas teie olete selle lahendanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 17:13; 20.02 12:00; 23.02 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

WC-s. Uks ei ole päris lõpuni kinni lükatud, aga kinni ikka. Kass saab ise käpaga lahti tõmmatud selle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vannitoas, uks lahti, asub suhteliselt nurga taga. Põrandakütet sees ei hoia, kardan, et muidu hakkaks lõhnama vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meil väike kahetoaline, ostsin uksega kena maja, mida hoiame esikus. Meie jaoks oli see parim lahendus, siis käib silma alt ära oma asja toimetamas ja sisu pole ilma maja avamata näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elutoa nurgas kapi ja seina vahel on üks paras pragu, kuhu kast mahtus. ühtegi istumiskohta seal lähedal pole, et häiriks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 19:26; 23.02 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka kinnine majake ja see on esikus. Kobakas on aga no mis sa teed. Kuskile mujale panna ka pole. Vannituppa või wc-sse ei taha panna kuna kodus ka kolm last, kes ei suudaks elus meeles pidada, et ust täitsa kinni ei paneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on wc ukse sisse kassiauk lõigatud.

ei jõua mina paarkümmend aastat (nii kaua kassid elavad) seda pagana wc-ust valvata. tuleb keegi külla, siis hoia silma peal, et uks ikka lahti jääks. ega ma mingi wc-uksehoidja ei ole.

tikksaag, pool tundi hirmu ja probleem lahendatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 19:55; 23.02 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esikugarderoobis kardina taga selle poole peal, kus hoiame muud kola ja koristustarbeid, mitte riideid.
Alguses oli vannitoas, aga kiiresti hakkas häirima, et sealt kass ajab ju purusid välja ka ja mulle ei meeldinud palja jalaga nende purude vahel pärast pesemist teed otsida.
Seejärel oli esikus tooli all. Mitte päris avar koht, aga jäi ikka liigselt silma. Ja need purud ikkagi…
Nüüd on kassile ligipääsetav, samas silma alt ära ja kõik, mis ta üle ääre kraabib, jääb kardina taha. Sealt koristan siis, kui kastigi puhastan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vannis ja valamukapi all pealt kinnine ja ei riiva silma ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõdul ja köögiaken on statsionaarselt ülevalt lahti, nii et ei mingit passimist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 01:39; 20.02 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil väike kahetoaline, ostsin uksega kena maja, mida hoiame esikus. Meie jaoks oli see parim lahendus, siis käib silma alt ära oma asja toimetamas ja sisu pole ilma maja avamata näha.

Mul on kahe kassi ja kahe kinnuse majaga kogemusi – väga ruttu hakkab haisema ja üks kass keeldus lõpuks käimast, kuigi liiva vahetasin regulaarselt.
Viimaste kassidega asi lihtne – lahtine kast wc-s, uks praokil. Põrandaküte aastaringselt sees – midagi ei haise (käole, kes kartis, et haisema hakkab. Palju hullem on niiskuskahjustus!).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõdul ja köögiaken on statsionaarselt ülevalt lahti, nii et ei mingit passimist.

ülevalt lahti olevad aknad on kodukasside surma põhjus nr. 1.
1500 korda võib ta sealt ilusti läbi lipsata, 1501. korral läheb midagi valesti, jääb sinna kõhtupidi kinni ja sureb. olen ise selliselt surnud kassi näinud.
aga teemasse ka – vannitoas kraanikausi all on kinnine maja, puruga probleeme ei ole, tõmban korra päevas majaesise puhtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on liivakast esikus ning lahtine. Tavaliselt teen liivakasti igapäevaselt puhtaks, korra nädalas vahetan liiva täielikult välja ning pesen ka kasti kuuma vee ja nõudepesuvahendiga põhjalikult puhtaks. Mingit haisu ei ole, olen küsinud ka oma ema ja vanaema käest, kui külas käivad (juhuks, kui ise enam aru ei saa).

Kinnist liivakasti ei ole seepärast ostnud, et kujutan ette, et see teeks mugavaks mind selle puhastamise koha pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ausalt öeldes valis kass ise ainuisikuliselt koha, kus ta tahab pissil käia. Ole õnnelik, kui sinul see valik endale jääb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 10:25; 08.03 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lööge risti aga meil on on köögis külmkapi kõrval. On avatud planeeringuga köök, niiet vahet eriti pole kus see on. Sama hästi võib õelda, et on ka elutoas. Pealt kinnine kast. Kasutan kvaliteetset “liiva” ja ei haise mitte kuidagi. Haises kassi kast siis, kui ostsin odavat seda kruusa taolist liiva. Jube kirbe pissilehk oli juba paari päevaga kogu elamises. Nüüd kasutan puidugraanuleid meenutavaid(nagu purustatud graanul) öķoliiva ja lõppkokkuvõttes on odavam ja kodu haisuvaba. Kordades lihtsam ka kasti puhastada.

Kas viitsid otsida ja panna siia linki, mida täpselt kasutad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 17:13; 20.02 12:00; 23.02 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esikus/koridoris. Nii korteris kui ka majja kolides algul, kui veel kass õues ei käinud.

Korteris riivas silma ainult siis, kui ma parasjagu esikus liikusin. Aga mul oli kinnine liivakast. Leidsin sellise nurga-kasti, et mitte klassikalise ristkülikukujulise vaid hoopis kolmnurkse, väga mahukas, samas ei näe nii kobakas väljas oma kuju tõttu. Ja kui on kinnine kast, siis ei paista sisu ka niiväga silma, isegi kui luuki ees pole (me kass ei õppind seda kasutama ja ma ei viitsind ka väga õpetada).

Maja küll veidi avatuma planeeringuga, aga esikus on üks selline nurk, mille tagant polnud seda kohe elutuppa näha.

Muide – kuna mu kass ei taha, et joogikauss oleks söögikausi kõrval, sisi korteris ruumipuuduse tõttu oligi joogikauss vannitoas ja uks alati kergelt paokil, et kass saaks käpa vahele lükata ja ukse ise lahti 🙂 Mul võttis natuke aega, enne kui pihta sain, miks ta köögis üldse vett ei joo ja samas käis muudkui duššinurga äravoolust lakkumas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõdul ja köögiaken on statsionaarselt ülevalt lahti, nii et ei mingit passimist.

ülevalt lahti olevad aknad on kodukasside surma põhjus nr. 1.
1500 korda võib ta sealt ilusti läbi lipsata, 1501. korral läheb midagi valesti, jääb sinna kõhtupidi kinni ja sureb. olen ise selliselt surnud kassi näinud.
aga teemasse ka – vannitoas kraanikausi all on kinnine maja, puruga probleeme ei ole, tõmban korra päevas majaesise puhtaks.

Ei, see ei ole mul plastikaken vaid puit ja see on kitsas aken suure akna kohal horisontaalse ribana ja avaneb ülevalt alla, ning klots on vahel. Tõotan pühalikult, et minu kassi elu ei ole ohus, aga ma sain aru küll, millist akent sa mõtlesid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 01:39; 20.02 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kamorkas. Ukse sisse pandud kassiluuk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on trepi all, lahtine kast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka kinnine st. kaanega liivakast ja asub elutoas kapi ja seina vahel praos.
Üldse ei märka ja üldse ei häiri.
Ei haise ka.
Kvaliteetne toit (http://lemmikloomapood.ee/kassidele/kassi-kuivtoit/royal-canin?product_id=122), hea liiv (http://lemmikloomapood.ee/kassidele/kassiliivad?product_id=464) ja tihe liivavahetus on ilmselt abiks.
Kasutame juba aastaid sama liiva, väga rahul olen. Kass vist ka 🙂

Kass õues üldse ei käi. Emane, steriliseeritud ja 100% toakass.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allkorruse WC ukse sisse on kassiluuk paigaldatud (jaa, hirmkallis eritellimuse uks lõhutud:) ja WC-s on katusega kassikast. Vahel ikka hais seal, ta pole vist korralik peale kraapija nii et lihtsalt liivakasti (kuigi uksega maja ja puha) ei kujuta lahtiselt köögis/elutoas ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise mõtlen, et huvitav kas ja kui kiiresti kass õpib ära, kus on tema liivakast. Plaanis võtta varjupaigast ca 2-aastane kass. Meil eluruumid on 1. korrusel ja kassiliivakast sobiks hästi keldrikorrusele. 1 trepp allapoole minna ja seal avatud ruum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 17:13; 20.02 12:00; 23.02 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aru ma ei mõista, miks ma loen teema pealkirja: KASSAPIDAJAD, kus teil … kuigi on ju kassipidajad 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise mõtlen, et huvitav kas ja kui kiiresti kass õpib ära, kus on tema liivakast. Plaanis võtta varjupaigast ca 2-aastane kass. Meil eluruumid on 1. korrusel ja kassiliivakast sobiks hästi keldrikorrusele. 1 trepp allapoole minna ja seal avatud ruum.

kui kassi võtad, siis näita talle kast kätte – võta kassi käpp pihku ja kraabi sellega natuke kastis, kohe saab aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 19:26; 23.02 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise mõtlen, et huvitav kas ja kui kiiresti kass õpib ära, kus on tema liivakast. Plaanis võtta varjupaigast ca 2-aastane kass. Meil eluruumid on 1. korrusel ja kassiliivakast sobiks hästi keldrikorrusele. 1 trepp allapoole minna ja seal avatud ruum.

kui varjupaigast kassi ära tood, küsi natuke liivakasti sisu kaasa. sellel on kassi enda lõhn, paned uude kasti koos puhta liivaga, küll ta siis kasti üles leiab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 19:55; 23.02 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on esikus selline väike lauake, kuhu alla mahub täpselt kassi wc ära. Kassi wc on mul selline kinnine, kus on katus peal, aga ust ees ei ole, sest kass ei osanud seda kasutada 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei julge kõva häälega öeldagi. Aga meie kassi liivakast on meie (üsna väikeses) magamistoas. On kinnine kast. Puhastame iga päev ja mingit haisu ei tunne. Välja arvatud mõni harv kord, kui ta hommikul kakab ja on eelmisel päeval toorest kala söönud.

Magamistoas hoiame põhjusel, et mul on hirmus pahandusetegija kass. Ta on meil kõik mööbli ära lõhkunud, lilli ümber ajanud ja ära närinud, kardinad katki kraapinud jne. Tegelikult nii armas ja kallis loomake, aga no midagi pole teha – teeb pahandust. Sellepärast on ta öösiti meiega koos magamistoas ja kui kodust ära läheme, siis ei lase tal elamises üksinda ringi kolistada, vaid paneme meie magamistuppa kinni. Meie magamistoas nimelt ei ole midagi eriti lõhkuda. Ok, kardina on täiesti ära rikkunud ja augud sisse teinud ja meie voodipesu on ka auguliseks kraapinud. Aga see on natukene väiksem kadu, kui lasta tal terves elamises mööbeldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänases Postimehes oli rida elegantseid lahendusi kassi liivakasti paigutamiseks. Mina peaks millegi sellise jaoks küll ehitusmehe palkama, aga äkki keegi saab ise ka hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 10:25; 08.03 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panipaigas. Ukseks on ees hoopis pikk kardin, kassil pole probleemi käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kaks kasti vannitoas WC poti vastas, üks pealt kinnine aga ilma ukseta ja teine pealt lahtine. Kaks kassi on ja mõlemad kasutavad mõlemat kasti. Kasutame seda ÖKO plus puugraanulitest liiva, mida tohib ka WC potti visata. Kasti puhastamine väga mugav. Õnneks meil on WC ja vannituba eraldi, muidu oleks üsna vastik kui need graanulid duši alt tulevast veest märjaks saaks ja läbi liguneks.
Olen kokku kolm korda varjupaigast täiskasvanud kassi võtnud ja nad kõik on kastil käimise kohe selgeks õppinud. Üks neist oli lausa poolmetsik, kes varem kogu elu tänaval elanud oli. Soovitus on kassi esimest korda koju tuues ta esimese asjana kasti juurde viia ja siis lasta tal sealt edasi kodu omas taktis uurida. Niimoodi oskab ta alati kasti juurde tagasi minna kui häda käes on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Kodunurk Kassipidajad, kus teil on kodus kassiliivakast?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.