Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: katkemine

Postitas:

Tere.
Eelmisel esmaspäeval sain teada, et olen 6. nädalat rase ning tormasin ka kohe günekoloogile. Kuna rasedus oli nii pisike, ei hakatud ultraheli tegema. Reede hommikul hakkas algul kerelt määrima ning õhtuks tekkis verejooks – läksin emosse. Seal vaadati mind ultraheliga üle ning öeldi, et siin pole mitte midagi ning emaka maht(?) on 9ml, raseduse korral peaks see kõvasti suurem olema. Küsisin, kas mul võis olla emakaväline rasedus ning arst ütles, et see pole välistatud. Kas emakavälise raseduse korral ei teki mitte väga tugevad kõhuvalud? Minul olid küll mõlemil pool munasarjade kohal valud, sellised nagu keegi torkaks noaga ning selline tunne oli, et kohe hakkavad päevad, kuid midagi niivõrd hullu ei olnud, et ma oleks arvanud, et ma lapsest ilma jään või emakavälist kahtlustan. Kuidas Teil on olnud lood emakavälise rasedusega? Kas on tavalised raseduse tunnused? Ise täheldasin kõige pealt seda, et mu rinnad läksid tunduvalt suuremaks, valulikuks ning nibude ümbrus muutus suuremaks, tumedamaks ja täpilisemaks?(nagu vinnid oleksid tekkinud). Samuti oli iiveldust, toit ei läinud alla, lõhnatundlikkus oli suurenenud ning alaselg valutas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud biokeemiline rasedus, ehk siis raseduse tunnused olid, mingi täpike vist ka, aga läbi verejooksu ei tuvastatud suurt midagi ja läks katkemisena kirja, oli 7.nädal. 6.nädal ei ole enam nii väike, et ei võiks UH teha, mul on ka 5+6 südametöö leitud.
Sõbrannal oli emakaväline. Sain aru, et emakavälise puhul suur kõhuvalu tähendab juba lõhkenud munasarja või siis on see juba nii suureks paisunud, et on oma normi piiril. Sõbrannal valusid polnud, tehti raseduse tuvastamiseks UH ja vereanalüüs, UH ei leidnud midagi, veri näitas kasvavat rasedust. Paari nädala pärast pidi olema kordus UH ja enne seda andis jälle vere. Ja siis arstid ajasid teda 2päeva taga, tel.nr oli valesti läind, igatahes oleks nad veel päeva-kaks hiljemaks jäänud, oleks sõbrantsiga jamasti läinud. Rasedust oli selleks ajaks ligi 9näd, kui ma õigesti mäletan.

Nõua kindlasti kordusanalüüse. Sain aru, et verejooks oli tugev ja arstide otsus on, et sa pole rase? Tee vereanalüüse, kuni need näitavad, et rasedust pole, tee kindlasti UH. Arstid eksivad. Sinu tervis on kõige tähtsam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind jäeti ööseks haiglasse, võeti õhtul verd ning hommikul verd, et vaadata kas see rasedushormoon(?) või mis iganes tase langeb. Hommikuks oli langenud ning mingeid põletikunäitajaid polnud, samuti polnud palavikku. Anti sisse kaks tabletti, mis siis pidavat emaka puhastama kogu sellest jamast. Lähen ka kolmapäeval uuesti günekoloogile. Lihtsalt jäi kripeldama teadmatus, kas tegu oli siis emakavälise või emakasisese rasedusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid nii emakaväline, kui katkemine, kui ka normaalsed rasedused sama algusega ja ega muidu ei saagi aru, et midagi on teisiti, kui ei teki määrimist või kõhuvalu. Emakavälisega pidin siiski väikse opi läbi tegema, sest rasedus oli munajuhas, mis oli selleks hetkeks juba kahjustada saanud ja tuli eemaldada. Katkemine aga algas alguses määrimisega ja õhtuks oli juba korralik vereeritus platsis, natuke hullem kui päevade ajal.
Õnneks taastumine on talutav. Vahe oli selles, et emakavälisega pidi 3-4 kuud ootama enne kui uuesti võis proovida, aga katkemisega võis kohe uuesti rasestuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.