Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Katkemised ja Duphaston

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Katkemised ja Duphaston

Postitas:

Minu lugu.

Olen positiivse rasedustesti saanud kolmel korral. Mul on üks laps.

Esimese raseduse ajal algas mul veritsus 5+5. Sain Duphastoni ja veritsus kadus.

Otsustasime teise lapse saada. Viimase kahe tsükkli jooksul on olnud 2 katkemist.

Ühe positiivse testi sain juunis. Mõned päevad peale oodatava menstruatsiooni ärajaamist algas veritsus ja mõtlesin, et nojah. Eks ikka juhtub. Testid läksid negatiivseks tagasi.

Järgmise positiivse testi sain juulis. Kui rasedust oli 5+4 algas saranaselt esimese rasedusega verejooks. Läksin EMOsse, valvearst keeldus Duphastoni välja kirjutamas. Veritsus läks hullemaks. Esimesel võimalusel läksin arstile ja tema tuvastas raseduse katkemise.

Ise mõtlen, et ehk on nendel veritsustel seos. Tema ütles, et seda kindlasti ei ole. Nüüd ei teagi, mida teha. On ju võimalik, et ongi juhus. Aga samas on kurb mõelda, et ehk on probleem mida Duphastoniga saaks lahendada ja tänu sellele esimene rasedus alles jäigi? Või pean ma veel ühe katkemise läbi tegema?

Arst lasi teha veretesti ja ütles, et “midagi, mis väga muretsema paneks, ei ole”.

Imetan esimest last paar x ööpäevas (1a9k). Arsti sõnul see katkemisi põhjustama ei peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2 last ja hulgim katkemisi (nii 5-6 kindlasti, väga varajasi isegi ei arvesta). Olen ka kohe raseduse tuvastamisel Duphastoni tarvitama hakanud, kuid ütlen kohe ausalt välja, et imeravim see pole. Pooled katkemised on ka Duphastoni võttes ikkagi toimunud. Duphaston aitab siis kui kollaskeha ei tooda piisavalt progesterooni – siis on vaja sünteetilist proget juurde vaja võtta. Viimase eduka raseduse ajal jälgiti UH-ga kollaskeha toimist – täitsa normaalne oli. Seepärast vist Duph mind ka ei aita.
Raseduse alguses lase kohe mõõta progesterooni taset. Kui see madal, siis Duphastoni võtma hakata (samas on ka kangemaid sünteetilise progesterooni sisaldavaid ravimeid). Kui aga normis, siis võib ju võtta, aga kui katkemine on tõesti looduslik valik (lootel on midagi viga), siis ära ta ka katkeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käi perearsti juures ja kontrolli kilpnääret. Kontrolli ka progesterooni taset. Kas sa ikka foolhapet/folaatti sööd?

Kui tervis on korras, siis tegu arvatavasti loodusliku valikuga – keha vabaneb vigasest lootest. Toitu tervislikult ja kontrolli vitamiinide taset verest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Katkemised ja Duphaston

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.