Esileht Sünnitus Keisri õmbluste avanemine sünnituse käigus

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Keisri õmbluste avanemine sünnituse käigus

Postitas:
Anonymous

Millised on võimalused, et vaginaalse sünnituse käigus õmblus lahti läheb? Kahe sünnituse vaheks tuleb enam-vähem 2 aastat. Ja kui õmblus peaks hakkama lahti tulema, kas ma ise seda tunneksin, sest väljast ju midagi näha pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma nüüd uuemat statistikat enam ei tea, aga jah, selliseid juhtumeid ikka tuleb ette. Ei pruugi ka mitte õmblus “lahti minna”, vaid kuskilt kõrvalt annab järele, kui õmbluse piirkonnas on näiteks jäik armkude või liited, mis ei veni.
Statistiliselt lisab oluliselt emakarebendi riski sünnituse stimuleerimine. Ka vete avamine on stimuleerimine, mõned haiglad seda teevad ja mõned loevad liiga riskantseks. Sekkumise vahendite valikul on mõistlik arvestada sellega, kui kaugel on sünnitus, kui suur on juba avanemine. Vahepeal Tartus mindi ikka päris julgeks juba, lambist kutsuti esile, niipea kui kell kukkus… eks tuli neid viimase hetke keisreid ka. Kurvaks teeb lihtsalt.
Üheks tunnuseks, mida naine ise tunneb, on terav valu, mis ei vaibu tuhude vahepeal. Aga tihti on naised öelnud lihtsalt, et “midagi oli valesti”. Ämmaemand peab oskama õigeid küsimusi küsida. Eks nii need juhtumid on lahenenud ka. Soovitan keisrijärgsele sünnitusele oma ämmakas võtta (tasuline).
Keisrijärgne sünnitus peaks olema ohutuse mõttes võimalikult loomulikult kulgev, et anda emakale aega. Minu enda oma kestis näiteks 21,5 tundi.
Ei maksa ka väga üle mõelda. Sünnitus on üldjuhul ikka ohutum, kui korduv keiser.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll hetkel rase, aga võtan siiski sõna. Mu esimene sünnitus lõppes erakorralise keisriga, mis läks väga halvasti. Opp tehti lohakalt ja nädal peale keisrit lõi haava lahti, seda umbes 7cm ulatuses. Aega läks ligi 2 kuud,et haav kokku kasvaks. Olen hakanud mõlgutama mõtteid teisest lapsest, aga seoses sellega palju hirme. Haiglas öeldi,et teine laps sünnib ka keisriga. Aga mul juba hirm näiteks kõhu kasvamise osas, äkki lööb haav lahti. Aga vb hoopis lastakse ise sünnitada, ka hirmus. Oeh..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks raseduse ajal hinnatakse armkudet, see peaks ka andma sisulist infot konkreetse juhtumi osas. Minul hinnati armkude heaks ning kuigi näidustus uueks keisriks oli olemas (makrosoomne loode) lasti ise sünnitada kuna see oli minu soov (laste vanusevahe 1a9k). Arst küsis korduvalt raseduse ajal minu häälestatust sünnituse osas ning saatekirja esilekutsumisele sain põhimõttel “küll jõuab keisriga sekkuda”. Kusjuures ega väga arstide huupi see esilekutsumise meetod ei ole, sest selleks on väga selged juhised mil moel ja kuidas üldse armiga emaka korral sekkuda tohib.

Ära keskendu negatiivsele – juhtuda võib kõike aga kõik võib ka väga hästi minna! Usalda oma sisetunnet ja kuula arsti nõuandeid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Sünnitus Keisri õmbluste avanemine sünnituse käigus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.