Esileht Pereelu ja suhted Kellel juba täiskasvanud pojad ja tütred

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Kellel juba täiskasvanud pojad ja tütred

Postitas:

Minul ikka ei lähe meelest see teema, kus üks kägu julges öelda, et lapsed on kodus külalised, ja kogu käoparv tahtis teda ja tema paari mõttekaaslast surnuks nokkida.

Minul ka ei lähe ja ei saa siiamaani aru, miks peaks laps oma sünnikodus külalisena tundma ennast. Aga sa vast adud, et see polnud selle teema teema.

Selle teema teema on, et laps peab ikka veel kodus olema, kuigi võiks juba ammugi külalisena kodus käia.
Külaline on laps päris kindlasti kahel põhjusel: seda kodu peab ülal ja haldab keegi teine, ja tema läheb sealt kunagi ära, et oma kodu soetada ja seda hallata. Olgu alaealine või täiskasvanu, laps oma vanematekodus normaalses olukorras seadusi ei tee.
Selle külalisevärgi peale solvuvad ilmselt need, kes on harjunud külalisi halvasti kohtlema ja pidama neid vähemväärtuslikeks inimesteks.
Kasvatatud isikud kohtlevad külalisi väga hästi, pakuvad neile parimat ja ootavad alati tagasi. Kuid oma kodu asju nad külalisel otsustada ei lase.
See on normaalne elu.

Selle teema algataja aga tahab, et laps oleks kodus pea ja teenija ühes. Ei lepi külalisega, et kohelda teda hästi ja pakkuda parimat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 12:08; 20.06 17:51; 23.06 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks jah. Poeg kolis peale kõrgkooli lõppu üürikasse ja kui mulle varem tundus, et saime hästi läbi, siis peale ärakolimist (nüüd juba 5 aastat tagasi) on meie kontakt minimaalne. Poeg ei helista, ei käi külas, samuti pole meie nende aastate jooksul tema elukohas käinud.

Kuidas siis nt sünnipäevade ja jõulude ajal on?

Esimene aasta peale eraldi kolimist jõulude ajal käis ja peale seda on paariks tunniks läbi astunud veel kahel korral.

Minu, isa ja venna ning õdede sünnipäevadel pole kordagi käinud, samuti mitte isade- ja emadepäeval. Mulle ja mehele on tavaliselt sünnipäevaks (ja mulle emadepäevaks) sõnumi saatnud, vennale ja õdedele mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 15:37; 18.06 15:43; 23.06 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on lõpuks kodust, ema haardest, pääsenud ja naudib vabadust. Usu mind, ta käituks vallalisena samamoodi.

Teemaalgataja ilmselt minestaks, kui kuuleks, kui harva mina oma emaga ühendust võtan.

Juba minestan aga ütle kui pikk aeg ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 02:56; 20.06 00:17; 20.06 00:20; 20.06 00:25; 20.06 01:14; 14.07 03:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on lõpuks kodust, ema haardest, pääsenud ja naudib vabadust. Usu mind, ta käituks vallalisena samamoodi.

Teemaalgataja ilmselt minestaks, kui kuuleks, kui harva mina oma emaga ühendust võtan.

Juba minestan aga ütle kui pikk aeg ?

Tema helistab mulle kuskil kord kuus, mõnikord kord kahe kuu tagant. Mina helistan siis, kui olulist infot vaja edastada, seda juhtub kord paari kuu tagant. Külas käin pika vahemaa tõttu 3-4x aastas, käigud proovin ajastada pühadele ja sünnipäevadele. Meie suhted ei ole külmad, kui räägime, siis tunnikese järjest, aga ma ei arva, et vanematega peaks pidevas kontaktis olema.

Praeguseks olen kodust eemal elanud 7a, aga see on enam-vähem algusest peale meil nii olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.06 08:48; 14.07 08:22; 14.07 13:27; 16.07 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ausalt, ei kujutaks ette, et oma vanematest, õest-vennast nii vähe lugu peaksin, et isegi nende sünnipäevadele ei tule. siin on kas probleem kasvtuses, miks laps ei hooli oma lähedastest või on mingi käitumishäire. Meil on selline noormees suguvõsas, üksik mees. Vahest käib isal ja õel külas nii, et tuleb korraks läbi, aga selliseid seltskonna üritusi pelgab. Elabki üksi, käib tööl, sõidab vahest autoga mööda Eestit ringi (oleme FB arusaanud), samas aga näiteks lähedaste sugulaste juures läbi ei tule (oleme kutsunud ja tegu ikka lapsesr peale tuttavate inimestega).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 08:29; 14.07 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema oleks nagu minu tehtud aga ei ole. Ma päris nii ei kirjutaks, et peast segaseks läinud. Aga imelik tunne on küll, sest kui muidu tuletati end ikka nädalas paar korda meelde, siis nüüd vist ilma olulise vajaduseta ei tehtaks üldse välja. Need kes ütlevad, et küllap on lapsevanem siis end tähtsamaks pidanud, siis meil see kindlasti nii ei olnud. Ja liigses kinnihoidmises ka ei saa süüdistada, sest alati on vabalt saanud käia ja mõned aastad hoopis teises riigis olnud. Mul tekkis hoopis selline küsimus, et kuidas te oma lastega tähtpäevadel suhtlete, keegi siin ütles, et viis aastat ei tea lapsest eriti midagi va. see mis tuttavad räägivad. Kas te siis sünnipäevadel ei käi lapsel, isegi ei helista talle või nt. jõulude ajal? Ja kas siis lapsed unustavad samuti kõik vanemate tähtpäevad ära.
Eraldi küsimus on neile kelle laps ei ole läinud mitte iseseisvalt elama vaid on läinud hoopis elukaaslase vanemate koju elama. Kuidas te külas käite, kas võõristust ei tekita. Üks asi on minna külla oma lapsele, kui too elab omaette aga täiesti teine teema on minna kellegi koju, võimalik, et minu kiiks aga see ei oleks minu lapse kodu, see oleks minu jaoks tema elukaaslase vanemate kodu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.07 09:27; 19.07 10:24; 19.07 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen eelkõnelejaga üsnagi nõus.
Ka meil pole iial olnud peres nn ahistavaid suhteid ja on olnud selline arvestav, avatud ja rõõmsameelne õhkkond. Pole ka eales olnud hull helistaja, kontrollija tüüp. Kuid ühe lapsega on kontakt katkenud kui nii võib öelda. Suhtleme küll nii sünnipäevadel ja muudel tähtsamatel päevadel, kuid kui teinekord (ca 1x kuus või isegi 1 x 2 kuu jooksul näiteks) sooviks midagi oma lapsega jagada, siis praktiliselt mittekunagi see telefon ei vasta, ei helistata ka tavaliselt tagasi.Viimasel ajal olen mõelnud, et kui abi oleks vaja kummalgi poolel, siis ei saagi oma lähedast kätte. Meie kutsume teda koos perega külla pidevalt, kuid tema meid mitte kunagi.
Samas kunagi varem on jutu sees välja tulnud, et tema elukaaslase vanemad on pidevalt kakelnud, üksteist halvustanud ja lõpuks lahku läinud ning samuti elukaasase üks vanem ei suhelnud pikki aastaid oma vanemaga. Miks, ma pole seda eales uurinud, sest kui inimene soovib, siis räägib sellest ise.
Nüüd olen aga mõelnud, et selline kodune olukord ja oma lähedastega mittesuhtlemine on jätnud ilmselt tugeva jälje, alusetud eelarvamused, mis on tekkinud mittesuhtlemisest või probleemide mittelahendamisest kunagi kauges lapsepõlves. Need eelarvamused ja suhtemuster käivadki aga selle noore inimesega ka kahjuks endiselt kaasas või ta ei püüagi (ei suuda) neist vabaneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peakski ühe pere liikmed käima teises peres, kui ei taha? Vaba valik, keda üks pere oma sõpradeks või peretuttavateks valib ja kellel külas käib ja kui tihti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 12:16; 14.07 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtleme küll nii sünnipäevadel ja muudel tähtsamatel päevadel, kuid kui teinekord (ca 1x kuus või isegi 1 x 2 kuu jooksul näiteks) sooviks midagi oma lapsega jagada, siis praktiliselt mittekunagi see telefon ei vasta, ei helistata ka tavaliselt tagasi.

Ega selline käitumine ei olene ei kasvatusest ega ka perekonnast, vaid see on suurlinnade üleüldine moodne ja kasvav trend, millest järjest suurema innuga eeskuju võetakse ning seostatakse new-age’liku pudruga a la lapsed ja vanemad on meie eludes vaid külalised. Ka siinses PK-s leidub igasuguseid “psühholooge” ja “gurusid”, kes sama innuga õpetavad, milliste võtete ja manipulatsioonidega lüüa kiilu kahe põlvkonna vahele, ignoreerida neid, mitte vastata kõnedele või sõnumitele ja pole ime kui mõnel pool käitutakse oma “külalistega” lausa veidralt, sest kohtuda tohib vaid paar-kolm korda aastas ning sedagi ainult kohvikus istudes. Väikelinnades ja maal satuksid selliselt käituvad noored lihtsalt rahva naeru alla.

Mina helistan siis, kui olulist infot vaja edastada, seda juhtub kord paari kuu tagant.

Kui vaid paari kuu tagant oma vanematele helistatakse, siis pole küsimus mitte “tähtsa teate” edastamisega, vaid oma südametunnistuse rahustamisega ning huviga kas vanemad ikka veel elus on.

Jaa, muidugi, sina, täiesti võõras Selgeltnägijakägu, tead kõige paremini. Panid mööda nii suurlinnade kui põhjustega. Mul pole kahjuks võimalik võtta end kord kuus töölt vabaks, et käia vanematel külas.

Olen 110% kindel, et kui üks neist peaks sussid püsti viskama, teavitataks mind varem, kui minu järgmise kõne ajal. Tähtsad teated on midagi muud, kui “Hei, kuidas läheb?” kõned, millele sa siin vihjad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.06 08:48; 14.07 08:22; 14.07 13:27; 16.07 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peakski ühe pere liikmed käima teises peres, kui ei taha? Vaba valik, keda üks pere oma sõpradeks või peretuttavateks valib ja kellel külas käib ja kui tihti.

et ema ja isa sobisid 18-aastat lapse sünnipäevi korraldama, siis enam edaspidiselt nende osavõtt ei ole enam vajalik. vähemalt 18-aastat on periood, kus ollakse oma perega seotud, kus sind n.ö. jalgadele aidatakse ja siis kui ise hakkama saad – ei ole enam lähedasi vaja, kuna sina valid endale uued sõbrad? minule arusaamatu tänamatus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 08:29; 14.07 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugejad ei peagi selgeltnägijad olema sest sinu julmus hüppab koheselt näkku.
Seda kõike nimetatakse kapitalismiks ja nutiajastuks, mis nüristab meeli. Põhjus oma käitumisele leitakse alati sest nii on mugavam.

Kujundliku kõne kasutamine on tõesti äärmine julmus. Muide, antud väljendit kasutab ka mu ema ja omavahel jutustades kasutame kindlasti veel ohtralt kujundeid ja väljendeid, mille peale mõni tõsisem inimene paneks sama diagnoosi, mis sina. Üldiselt soovitan sul tegeleda millegi kasulikuma, kui Perekoolis pastakast probleemide välja imemisega.

Mulle meeldib oma emaga (ja kõigi teiste lähedastega) suhelda näost-näkku ning üle päeva või nädala telefoni otsas istumine seda pole. Kahjuks ei võimalda ei mu töö ega palk mul teda külastada tihedamini kui need 3-4x aastas. Kui talle selline suhtluskord ei sobiks, käiks ta mul ise külas. Tegu pole 60+ abitu lombakaga, vaid täis elujõus keskealise naisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.06 08:48; 14.07 08:22; 14.07 13:27; 16.07 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu vanim poeg on kolme viimase aastanumbri jooksul kodus käinud kolm korda: jõulude ajal ja sel aastal imekombel ka jaanipäeval. Teised on mõned korrad tihedamini jõudnud. Aga ma absoluutselt ei leia, et ma peaksin nendelt kodus käimist nõudma. Nendel on oma elud, omad pered, tööd. Jah, loomulikult ma igatsen nende järgi, lapselaste järgi, aga asja tuleb mõistusega võtta. Vahel käin ise neil külas, aga ka suht harva. Ka minul on oma elu. Aga me helistame. Paar korda kuus pikad tunniajased kõned, iga nädal või vastavalt vajadusele lühemad sutsakad. Tähtpäevad püsivad ka kõigil meeles. Ja ma ei saaks öelda, et me vähese kohtumise tõttu kaugeks jääksime. Miniatega kah läbisaamine korras☺

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui teie poeg või tütar on leidnud elukaaslase ja on läinud eraldi elama

Ole õnnelik, et on läinud eraldi elama, mitte ei säti ennast sinu kodus sisse… Õudne, kuidas mind viimasel ajal on häirima hakanud see tänapäeva noorte mentaliteet, et ema-isa peavad elu lõpuni olema ainult ema-isa ja täiskasvanud laps oma elukaaslasega laiutab vanematekodus. Eks enda kasvatuse viga, aga hilja sain aru!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole õnnelik, et on läinud eraldi elama, mitte ei säti ennast sinu kodus sisse… Õudne, kuidas mind viimasel ajal on häirima hakanud see tänapäeva noorte mentaliteet, et ema-isa peavad elu lõpuni olema ainult ema-isa ja täiskasvanud laps oma elukaaslasega laiutab vanematekodus. Eks enda kasvatuse viga, aga hilja sain aru!

Kas majandavad ise või elavad teie kulul. Kas arvavad, et teie kodu, teie maksate maksud või panustavad omalt poolt ka. Kas eeldavad, et toit ilmub ise külmkappi, riided pesevad end ise puhtaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.07 09:27; 19.07 10:24; 19.07 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

riided pesevad end ise puhtaks.

see on tegelikult isegi sama hea, kui tõsi, masin peseb, pesupesemine pole enam nimetamistväärt töö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 13:49; 19.07 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

riided pesevad end ise puhtaks.

see on tegelikult isegi sama hea, kui tõsi, masin peseb, pesupesemine pole enam nimetamistväärt töö.

Ega pesemine ei ole kogu töö, need tuleb ka masinast välja võtta ja kuivama panna, see ongi suurem osa tööst. Ikka on vahe küll, kas masinas on 1-2 inimese riided või nelja inimese riided. Need asjad mis triikimist vajavad on veel eraldi teema. See asjade masinasse tõstmine ja masina käima panek võib olla jah 5-10 minuti töö aga kui keegi seda ei tee, siis masin ise pesema ei hakka. Korduvalt katsetatud, sest meie peres arvab ka nii mõnigi, et viskad riided vannituppa ja küll need pesevad end ise ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.07 09:27; 19.07 10:24; 19.07 16:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Pereelu ja suhted Kellel juba täiskasvanud pojad ja tütred

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.