Esileht Veebikonstaabel Kellelt abi saada, mis võimalused on?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kellelt abi saada, mis võimalused on?

Postitas:

Situatsioon ilmselt paljudele tuttav:

Elame eramus, naabril on suur koer, kes pidevalt valjult haugub küll möödakäijate, teiste loomade, lindude ja ei tea veel mille peale. Öösel hoitakse küll toas, aga alati, kui välja saab, hakkab haukuma, see on nagu aamen kirikus. Koer lastakse välja vastavalt peremehe suvale, kui too peab tööle minema, siis kell 7 hommikul. Kui ei pea, siis õnnestub meilgi kauem magada, sest peremees ei ärka nii vara ja ei lase koera välja. Magan küll, tropid kõrvas ja aken kinni, aga haukumine on nii vali, et see ajab üles.

Korduvalt on naabriga suheldud sel teemal, aga nende arust on neil õigus, kuna öörahu on ju tagatud ja koerad ju hauguvadki. Oleme pakkunud, et maksame neile haukumisvastase kaelarihma kinni, aga nemad ütlesid, et koera nad piinama ei hakka. Naabrit vist võib.

Koer on päeval haukunud ka tunde, väga häiriv, aga jälle, naabri arust on päeval müra tekitamine lubatud.

Mida olen teinud peale korduva naabriga rääkimise:
1. olen käinud kohalikus omavalitsuses nõu saamas. Sealt öeldi, et ainus asi, mida nad saavad teha, on peremehega rääkida. Rääkisidki, aga peremees rõhutas, et koer on öösel toas ja päeval ei tohiks keegi kobiseda.
2. politseisse teatanud. See oli üks kord, kui koer oli öösel välja saanud ja haukus. Kahjuks politsei keeldus kohale tulemast. Ei hakka siis päevasele haukumisele viitamagi.

Edasi on minu mõistus otsas. Juba 7 a elame selle terrori all. Kas on veel mingeid legaalseid võimalusi, mida kasutada? Kas suure koera haukumine ei ületa lubatud mürataset näiteks? Tean ka, et lemmikloomade pidamise eeskiri ütleb, et lemmikloom ei tohi häirida teiste inimeste rahu, aga sellele punktile naaber jälle vilistab, sest ega keegi ju trahvima ei tule.

Palun mitte pakkuda rotimürki, koeraga sõbraks saamist jne. Koeraga oleme sõbrad, meie peale ta ei haugu. Mürgitama koera ei hakka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 11:23; 12.08 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna politseisse kaebus, homme ka, ülehomme ka jne jne
Fikseerid kõik kuupäevad ja kellaajad mil koer haukus ja teie rahu segas.

Ning selline millest märk maha jääb(e kiri või paberil, mitte telefonikõne.

Püsivus viib sihile, lõpuks reageerivad.
Sama info(millal haukus, kui kaua jne) ning taas viide eeskirjadele, et naabrite rahu rikkuda ei tohi ka juurde ning naabri postkasti koos infoga, et politseid teavitate ka.

Kui inimene jutust aru ei saa ja koera ei kasvata siis tuleb kahjuks rõhuda karistusele.

Ise ka koeraomanik, Koer ei haugu muidu kui keegi võõras ilma meie juuresolekuta õue siseneb(üliharv juhus kui keegi väraval infot et õues koer ja palun helista numbril…eirab). Ei möödujate, lindude ega teiste koerte peale. Võimalik on nii kasvatada küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea, ma olen eluaeg Nõmmel elanud ja koerad käivad sellise eramajade piirkonnas elamise juurde ju. Ma saan aru, kui ööd läbi uluks või hauguks. Korterisse tuleb siis kolida. Seal muidugi palju mõnusam- naabrid üleval, all, paremal, vasakul. Kindlasti istuvad hiirvaikselt ja ei haugu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea, ma olen eluaeg Nõmmel elanud ja koerad käivad sellise eramajade piirkonnas elamise juurde ju. Ma saan aru, kui ööd läbi uluks või hauguks. Korterisse tuleb siis kolida. Seal muidugi palju mõnusam- naabrid üleval, all, paremal, vasakul. Kindlasti istuvad hiirvaikselt ja ei haugu.

See, et see kellegi (tõenäoliselt loomaomaniku enda) meelest normaalne on, ei tee seda siiski veel kõigi meelest normaalseks. Mul ei ole koerte vastu midagi, kui nad on õpetatud ja ei sega teisi. Haukumine peaks linnas siiski olema reaktsioon millelegi ähvardavale, näiteks valdusesse tungimisele, mitte möödakäijate hirmutamiseks või igavuse peletamiseks. Kuidas teistes riikides on kord majja saadud ja meil ei saada? Vot just selliste koeraomanike tõttu, kes arvavad, et koer peabki haukuma ja teised peavad seda taluma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 11:23; 12.08 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka selline võimalus, et nüüd kohalikel valimistel valid sellise erakonna või nimekirja või üksikkandidaadi, kelle valimislubadus on loomapidamine täielikult keelata ja koduloomad sundlikvideerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Olen varasemalt viidanud siin ühele blogile, teen seda ka seekord: https://www.toniskoiv.ee/koerte-haukumist-saab-takistada/ Kusjuures ka nn haukumise vastaseid kaelarihmasid on erinevaid. Ei pea valima sellist, mis koerale elektrilöögiga meelde tuletab, et haukuda ei või.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Veebikonstaabel Kellelt abi saada, mis võimalused on?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.