Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kergemale tööle üleviimine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kergemale tööle üleviimine

Postitas:

Homme käin Pelgus sotsiaaltöötaja juures, et saada suunamine kergemale tööle. Mul on töö arvuti taga, väga stressirohke, peab olema väga efektiivne, suure vastutusega, 8 h pingsat tööd ja kodus ka veel (kuna peab olema väga efektiivne). Neljap. kutsuti ülemuse juurde. Kas selle lehe olemasolul on mul õigus keelduda pakutavast kergemast tööst, kui arvan, et ka see ei ole sobiv? S.t et kui peaksin ikkagi töötama viis päeva nädalas 8 h päevas, siis see on mulle ikkagi raske, isegi kui võimalik on muuta töö valdkonda vähem stressirohkeks. Tahaksin vahepeal pikali visata ja mitte midagi teha ehk puhata. Ka magan öösiti kehvasti, seega on päris keeruline hommikul poole üheksaks tööle jõuda.
Ilmselt on mul õigus keelduda, kui arvan, et ka kergem töö on liiga raske ning jääda koju, saades 70 % haigusraha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ootab ka see leht ees. Huvitav, et Pelgus on ikka veel sotstöötaja? ITK-s annab küll ämmaemand.
Mina sain aru nii, et kergemale tööle üleviimisel pead sa nõustuma selle kergema töö variandiga. Kui neil pole pakkuda kergemat, siis saad keelduda töö jätkamisest ja jääd koduseks.
Mulle ütles veel ämmakas seda ka, et see leht ei garanteeri, et kergemat tööd saad või koduseks jääd, mingid agad pidid seal olema…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 11:39; 25.01 10:47; 31.01 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kergemale tööle üleviimine on nii ja naa. Ma ka kergemal tööl, aga töö iseenesest on sama. Lihtsalt kui enne olid 12h päevad, siis nüüd on 8h päevad. Samas töögraafik on tihedam – norm töötunnid tulevad ikkagi täis ja seda HK hüvitist ma ei saa (saan ju oma lepingujärgse palga).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igale individuaalne. Saad koos arsti(mõnel pool sotstöötajaga) arutada ja nõuetesse panna kõik, mis keelatud ja mis nõutav(sh pikutamisvõimalus n).

Väga hea on kui mingigi kergem töö leitakse, ei pea olema sinu lepingujärgne töö, võib olla arhiivi korrastamine vms, kas või toalillede kastmine(olgu paar tundi päevas või mõni päev kuus), kuigi palk siis väike, maksab Haigekassa sel juhul juurde nii, et kokku saad 100% eelmise aasta keskmisest.

Kui oledki kodus saad 70%

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja anna palun teada, kuidas sul täna läks ja palju targemaks said?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 11:39; 25.01 10:47; 31.01 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain ise valida. Tööandja pakkus mulle kergemat tööd, kuid ma siiski oma enesetundest lähtuvalt tundsin, et see ei ole minu jaoks siiski tehtav. Arutasin ka ämmaemandaga läbi ja keeldusin tööst ja jäin koduseks. Tööandja sessosas midagi ei kobisenud või kinni ei hoidnud 😀 Niiet on küll õigus sul keelduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis juhul saab selle lehe, et on vaja kergemat tööd? Ma töötan lasteaiaõpetajana, üks katkemine selja taga. Hetkel käsil 5 nädal, püsib pidev väike palavik, pingutades hakkab kõht ja alaselg tuikama, väsimus on suur. Tööpäevad mul 12h pikad, muidugi vahetustega. Aga tunnen, et see töö on liiga pingeline ja intensiivne, kardan, et võib uuesti katkeda. Kas perearst saab ka selle lehe kirjutada, või siiski ainult ämmaemand? Ämmaka aeg on 10. veebruar, mis on juba varsti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 16:12; 10.02 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis juhul saab selle lehe, et on vaja kergemat tööd? Ma töötan lasteaiaõpetajana, üks katkemine selja taga. Hetkel käsil 5 nädal, püsib pidev väike palavik, pingutades hakkab kõht ja alaselg tuikama, väsimus on suur. Tööpäevad mul 12h pikad, muidugi vahetustega. Aga tunnen, et see töö on liiga pingeline ja intensiivne, kardan, et võib uuesti katkeda. Kas perearst saab ka selle lehe kirjutada, või siiski ainult ämmaemand? Ämmaka aeg on 10. veebruar, mis on juba varsti.

Paberi saad, kui sinu tervislik seisund ei lase samas mahus enam tööd teha. Mina rääkisin ausalt ämmakale oma vaevustest ja muredest, samuti on olnud üks katkemine. Minul sinuga analoogne töö, küll suuremate lastega. Minu põhjused siis iiveldus, väsimus, nõrkus, 0 energiat, kõrge pulss, madal vererõhk, unetus, pidevalt on hea olla ainult lamades, kõhuvalud ja toonuses emakas närveerimisest ja muretsemisest. Lastega töötamine on stressirohke ja intensiivne, mõistan sind täiesti!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 11:39; 25.01 10:47; 31.01 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

reedel saab mul 10näd.
minu tööandjal pole mulle kergemat tööd pakkuda.jään koju ja saan 70% haigekassalt..küll vähe,mis teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis juhul saab selle lehe, et on vaja kergemat tööd? Ma töötan lasteaiaõpetajana, üks katkemine selja taga. Hetkel käsil 5 nädal, püsib pidev väike palavik, pingutades hakkab kõht ja alaselg tuikama, väsimus on suur. Tööpäevad mul 12h pikad, muidugi vahetustega. Aga tunnen, et see töö on liiga pingeline ja intensiivne, kardan, et võib uuesti katkeda. Kas perearst saab ka selle lehe kirjutada, või siiski ainult ämmaemand? Ämmaka aeg on 10. veebruar, mis on juba varsti.

Käisin täna ämmakal ja sain selle lehe. Tööandjaga jõudsime kokkuleppele, et teen poole väiksema koormusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 16:12; 10.02 15:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kergemale tööle üleviimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.