Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kergemale tööle üleviimine ja sünnituspuhkus

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Kergemale tööle üleviimine ja sünnituspuhkus

Postitas:

Tere,

selline küsimus, et kui mind viiakse üle kergemale tööle, kas ma siis pean jääma 70 päeva enne tähtaega sünnituspuhkusele. Ma ei suutnud leida selle kohta ühtegi seaduslikku viidet kuid tleefoni teel haigekassa väitis et pean, samas seadust, mille alusel, öelda ei osatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sel juhul, kui on väljastatud leht “üleviimine kergemale tööle”, siis on kohustus minna rsp-le 70p enne tähtaega, et saada rsp 140p.

Haigekassa kodulk:

http://www.haigekassa.ee/et/inimesele/rahalised-huvitised/sunnitushuvitis
/Kui raseduse ajal kergendati arsti või ämmaemanda otsuse alusel raseda töö- või teenistuskohustusi või viidi ta üle teisele tööle, siis on tal õigus saada sünnitushüvitist 140 päeva eest vaid juhul, kui ta jääb sünnituspuhkusele vähemalt 70 päeva enne eeldatavat sünnitamiskuupäeva. Kui kirjeldatud juhul jääb naine sünnituspuhkusele hiljem, peab arst või ämmaemand vähendama vastavalt ka sünnituslehe kestust, misläbi kahaneb hüvitis nende päevade võrra, mille võrra hiljem sünnituslehele jäädi./

Aluseks on
Ravikindlustuse seadus
https://www.riigiteataja.ee/akt/104052016008
/§ 58. Sünnitushüvitise ja lapsendamishüvitise arvutamise aluseks olev ajavahemik
(1) Sünnituslehe alusel on rasedal õigus saada sünnitushüvitist 140 kalendripäeva, kui ta on jäänud rasedus- ja sünnituspuhkusele vähemalt 30 kalendripäeva enne arsti või ämmaemanda määratud eeldatavat sünnitamiskuupäeva. Raseda õigus saada sünnitushüvitist väheneb nende päevade võrra, mille võrra ta jäi rasedus- ja sünnituspuhkusele käesolevas lõikes sätestatud tähtajast hiljem.
[RT I 2009, 29, 176 – jõust. 01.04.2010]
(2) Kui rasedale on antud terviseseisundile vastavat tööd või teenistuskohustusi on raseduse ajal kergendatud, on tal õigus saada sünnitushüvitist 140 kalendripäeva, kui ta on jäänud rasedus- ja sünnituspuhkusele vähemalt 70 kalendripäeva enne arsti või ämmaemanda määratud eeldatavat sünnitamiskuupäeva. Raseda õigus saada sünnitushüvitist väheneb nende päevade võrra, mille võrra ta jäi rasedus- ja sünnituspuhkusele käesolevas lõikes sätestatud tähtpäevast hiljem.
[RT I 2009, 29, 176 – jõust. 01.04.2010]
(3) Käesoleva seaduse § 5 lõike 2 punktides 4 ja 5 ning lõigetes 3 ja 31 nimetatud isikul on sünnituslehe alusel õigus saada sünnitushüvitist 140 kalendripäeva. Raseda õigus saada sünnitushüvitist väheneb nende päevade võrra, mille võrra sünnitusleht kirjutati välja käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud tähtajast hiljem.
[RT I, 02.07.2012, 8 – jõust. 01.08.2012]/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kergemale tööle üleviimine ja sünnituspuhkus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.