Esileht Rasestumine ja lapse ootamine kes on tarvitanud raseduse ajal metformini tablette

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: kes on tarvitanud raseduse ajal metformini tablette

Postitas:

mina ise tarvitan 2000mg ööpäevas, eelmise raseduse ajal oli doos poole väisksem, seekord kardan selle mõju lapsele

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 18:13; 13.04 21:33; 14.04 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas rasedusdiabeet või II tüübi diabeet?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 20:08; 15.04 16:23; 16.04 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul rasedusdiabeet

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 18:13; 13.04 21:33; 14.04 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endokrinoloog ütle, et mujal (nt. Ameerikas) tarvitatakse seda üsna laialt, seega peaks see üsna ohutu olema. Eestis on pigem seda teed mindud, et rasedusdiabeediga ollakse insuliinravil. Aga eks selles ole oma osa ka meie riigi ravimi ja kompensatsioonipoliitikal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tarvitasin kahe rasedusega, aga 2x500mg päevas mõlemal korral, ilma ei jäänud isegi rasedaks, sest hormoonid ei olnud korras. Rasedusdiabeedi diagnoosi sain ainult teise rasedusega, esimesel korral oli ravimit võttes veresuhkur kontrolli all terve raseduse, teisel korral pidasin dieeti lisaks ja püsis ka korras.

Siiani pole lastel mina mingeid probleeme märganud (vanim 5a), kenad ja kiire arenguga lapsed. Mingeid kroonilisi terviseprobleeme pole, eks nad talve jooksul mõnes nohus-köhas või kõhuviiruses ikka on, tuulerõuged olid ka suuremal paar aastat tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul endal peal 2 korda 1000 mg päevas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 18:13; 13.04 21:33; 14.04 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui inglise keelt loed, siis vaata seda lehte http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmoa0707193#t=articleTop
seal on peaaegu et ainsa sellekohase uuringu tulemus kirjas. mainitud on, et kasutati kuni 2500mg päevas doosina (ja vajadusel veel osadel insuliini lisakski). endal oli just eelmisel nädalal teemaks see, et kas üldse raseduse ajal võib jne – sest reeglina veebis kõikjal kirjas, et raseduse ajal tablettravi ei kasutada. arst siis soovitas selle uuringu üles otsida ja pika otsimise peale leidsingi. huvitav lugemine ja võttis südame kasutamise osas rahulikumaks küll. endal rasedusdiabeediga tegu, mis avastati ca 28ndl ning ca 33-34 ndl ei õnnestunud enam pooltel mõõtmisokrdadel suhkrut normis hoida, lõppes siis 35.ndl metformiini tablettide võtmisega alustamisega. praegu alles nädalapäevad tarvitatud, ent seni tundub, et töötab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 15:31; 15.04 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mulle öeldi, et insuliiniravi on palju parem variant. Minu endikrinoloog on rasedatele just spetsialiseerunud, dr Jakovlev ITK.

Miks teile tabletiravi kirjutati?

Mina süstin igatahes ennast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 20:08; 15.04 16:23; 16.04 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arst ütles, et suurt vahet ei ole, ent tablettravi on mõnevõrra \”mugavam\” – ei pea nii täpselt arvet pidama söögi ja süstide üle jne. seetõttu pakkus alustuseks tablette kohe insuliinile üle mineku asemel. samuti on nende toimimise mehhanism erinev – tablettide puhul aidatakse organismil paremini omastada seda insuliini, mida enda organism toodab, süstide puhul aga antakse lisaks. samas tablettravi antud uuringu kohaselt aitab vaid ca pooltel ning teisel poolel tuleb ikkagi insuliinisüstidele üle minna. Ses mõttes insuliinravi kindlasti \”töötab\” paremini, et on nö lollikindlam variant. Tablettide korral aga püütakse organismil lasta piirduda enda toodetavaga – \”vaid\” aidates keha poolt toodetaval insuliinil paremini omastuda. esimeste päevade(4-5p) põhjal nt tundub, et minul praegu töötab – enne olid hommikused suhkrud pigem sinna 5,3-5,8 vahemikku, viimasel paaril nädalal vaid 2/3 kordadel normi piirides. nüüd on olnud 4,9-5,0. Söögijärgsed suhkrud olid enne tablettravi (nö dieetravi kui ainsa vahendi lõpus) vahemikus 6,2-8,8, sh ca pooled üle normi. Praegu olnud 4,7-6,7. Näis kuniks… ehk satun selle \”õnneliku\” 50% sekka, kellel insuliinravi lõpuks vaja siiski ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 15:31; 15.04 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hommikused suhkrud alati korras olnud, aga söögijärgsed olid ilma insuliinita ikka täiesti laes, 10 ja üle selle, vaatamata dieedile. Näiteks kahe võileiva peale 🙂

Eelmise rasedusega olid insuliiniga kõik näidud korras, aga seekord teeb organism küll trikke nagu jumal juhatab. Tihti on ka vaatamata süstile ikkagi liiga kõrge suhkur, oleme doose suurendanud kõvasti, aga mingi trikitamine on kogu aeg…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 20:08; 15.04 16:23; 16.04 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

metformini tabletid on \”pärismaailmas\” 2.tüübi diabeedi ravi, insuliin aga 1.tüübi… vahe kahe tüübi vahel on selles, et 2.tüüp tekib tavaliselt ülekaalulistel vanematel inimestel, kes toituvad kehvasti ja ei liigu, 1.tüübil pole kehakaaluga mingit pistmist – see on autoimmuunsushaigus, kus pankreas enam insuliini ei tooda (ainus lahendus ongi insuliini süstida, kuna midagi \”stimuleerida\” ei ole).
2.tüübi jaoks on leevenduseks tavaliselt toitumise jälgimine ja trenn, 1.tüübile \”leevendust\” ei ole.
siis ongi nii, et insuliinisüstid on kindla peale väljaminek, aga neil, kel joppab, võib piisata ka tablettravist…

raseduse lõupoole suureneb insuliiniresistentsus oluliselt, seetõttu panevad veresuhkrud ka insuliiniraviga hullu – tuleb pidevalt suhkruid mõõta, et veenduda ravi piisavuses. see kõik on normaalne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänaseks on infolehel ikkagi kirjas, et rasedatel tuleb eelistada insuliinravi, sest andmed metformiini ohutusest on piiratud. Kuidas määratakse glomerulaarfiltratsiooni kiirus GFR enne metformiini väljakirjutamist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka rasedusdeapeet. Ei olnud mingit valikut, kui hakkata süstima insuliini.
Kuigi kardan hullult süstimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tarvitan ka praegu seda rohtu 2*500mg päevas. Minul ka sama ITK arst. Ta ütles, et see on ainevahetuse kiirendaja ja selle abiga ka suhkur langeb kiiremini. Veel mainis, et see 2 tabletti on miinimum kogus, et vajadusel võib seda suurendada. Hetkel on nii kummaline minu olukord. Mul käimas 24 nädal, aga suhkur muutub väiksemaks. Enne, kui tegin sisuliselt süsivesikute vaba toitumist, siis suhkur oli kõrgem ja nüüd luban ikka makarone ja kartulit ka endale ja suhkur on normis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine kes on tarvitanud raseduse ajal metformini tablette

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.