Esileht Ilu ja tervis Kiiresti rasvaseks minevad juuksed-palun nõuandeid

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kiiresti rasvaseks minevad juuksed-palun nõuandeid

Postitas:

No lihtsalt enam ei tea mida peale hakata.Igapäevaselt lihtsalt ei jaksa enam pead pesta-juuksejuured aga nii rasvased, et tõesti on kole vaadata.
Olen kasutanud igasuguseid erinevaid šampoone rasusele peanahale, kuid abi pole siiani ühestki olnud.
Kuivshampooni proovinud ka, ka see on täielik jama.
Kas on tõesti mingeid toimivaid nippe-kasvõi ülepäevane peapesu oleks mulle väga suureks õnneks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem selles ongi, et pesed liiga tihti. Kuna liiga tihti juuksele loomuliku ja vajaliku rasu oled eemaldanud, on hakanud organism seda järjest suuremal hulgal juurde tootma sest see on vajalik. Sina aga vaatad, et jälle rasvane ja pesed uuesti selle maha, organism toodab omakorda veel intensiivsemalt.
Nüüd pead mõnda aega kannatlik olema ja laskma ollmulikul rütmil taasutuda.

Ise olen selle probleemi läbi teinud. Praegu pesen 1-2 korda nädalas ja juuksed ei ole enam rasvased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sama probleem, aga läbi kannatuste olen saanud lõpuks niikaugele, et nüüd saan ka ülepäeva pesta. Teisel päeval peavad juuksed küll kinni olema, kuid vähemalt ei ole enam rasvapulgad.
Kasutan suvalisi poešampoone ja sama firma palsamit.
Kui varem pesin pea šampooniga ära ja oligi kõik, siis nüüd pesen pead nii:
1) juuksed märjaks
2) šampoon ja põhjalik pesu
3) loputan välja
4) uuesti šampoon ja kergem pesu (nüüd tunned, kuidas šampoon hakkab mõnuga vahutama)
5) loputan välja
6) palsam (2 minutit)
7) loputan välja
Vesi on selline leigemapoolne. Keeran juuksed paariks minutiks rätiku sisse (mitte kauemaks!) ja seejärel lasen õhu käes ära kuivada. Tavaliselt pesen õhtul enne magama minekut.

Minul töötab!

Aga algus oli raske. Esimesel kuul tegin juuksemaski ka korra nädalas. Nüüd enam ei tee. Ja kulus vist ikka paar kuud, enne kui asi toimima hakkas. Kohe ei juhtunud midagi. Siis kandsingi teisel päeval peadligi kammitud hobusesaba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igapäevaselt ei soovitata juukseid pesta. Parem on 2-3 korda nädalas.

Kui tahad sellest lahti saada, peadki (nt puhkuse ajal) tegema nii, et ei pese iga päev.

Võid ju proovida ka kuivsampooni kasutada. Mul on Batiste, väga hästi mõjub 🙂 Kui sul jama, siis oled midagi ära rikkunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saagi midagi teha, hea enesetunde nimel pesen iga päev. Olen proovinud kuude viisi pikemaid vahesid (ikka oluliselt pikemaid), miski ei mõju. Inimesed on erinevad, osal ei ole midagi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem selles ongi, et pesed liiga tihti. Kuna liiga tihti juuksele loomuliku ja vajaliku rasu oled eemaldanud, on hakanud organism seda järjest suuremal hulgal juurde tootma sest see on vajalik. Sina aga vaatad, et jälle rasvane ja pesed uuesti selle maha, organism toodab omakorda veel intensiivsemalt.
Nüüd pead mõnda aega kannatlik olema ja laskma ollmulikul rütmil taasutuda.

Ise olen selle probleemi läbi teinud. Praegu pesen 1-2 korda nädalas ja juuksed ei ole enam rasvased.

See on täielik jama.
Olen leppinud sellega, et mul ongi juuksed, mida tuleb sageli pesta. Mul on üsna õhukesed juuksed ja rasune peanahk. Pisut aitab see, kui pärast iga pesu ei kasuta konditsioneeri ja kui kasutan, siis ainult natuke juuste otstele.
Aga miks ma ütlesin, et see kommenteeritud jutt on jama, selleks on isiklik kogemus. Raseduse ajal teatavasti juukseid nii palju välja ei lange, juuksed muutuvad tihedamaks. See oli periood, kus ka mina sain pesta juukseid vaid 2 korda nädalas. Mitte sellepärast, et mu peanahk oleks vähem rasuseks muutunud, vaid just nimelt selle pärast, et mul oli rohkem juukseid peas ja võttis rohkem aega enne kui juuksed nähtavalt mustaks muutusid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 09:03; 20.01 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah tõesti, palju määrab ka juuksetüüp. Kui on paksud kohevad juuksed ja neid on peas palju, siis isegi rasvase peanaha puhul ei jakka mustus nii ruttu välja paistma ja saab kauem pesemata olla. Kui aga on õhukesed ja peadligi hoidvad juuksed siis need tunduvad kiiremini mustaks minevat ja üksnes pesemine annabki soengule kuidagi talutava välimuse. Paraku juuksekarvade arv ja juuste kohevus on suuresti määratud geneetiliselt ja neid unistuste juustega naisi on eestlaste hulgas pigem vähemuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuivšampoon on ikkagi lahenduseks. Mina olen väga rahul. Batiste, mida siin eelnevalt soovitati, on ok. On veel erinevaid marke – peab proovima. Mõned teevad juuksed rohkem karedaks, teised vähem. Aga igasuguseid muid marke on ka. Seda Selveri 2 eurot + millegagi ei soovita üldse, sest see on halb. Ei toimi lihtsalt. Võibolla proovisid seda? Siis ma ei imesta su reaktsiooni üle.
See “ära pese juukseid iga päev, siis taastub normaalne mikrofloora vms”, on jama. Mul on olnud elus mitu korda juhust, kus pole nädalate viisi saanud juukseid pesta. Kas pärast oli parem? Ei!
Ma pean ütlema ka seda, et mõni šampoon-palsam on kehva ning juus lähebki hiljem rutem rasuseks. Seda peab ka vaatama, et kas šampoon ikka sobib. Mulle näiteks need odavad L’orealid ja Garnierid ei sobi. Väheke kallim kraam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igapäevaselt ei soovitata juukseid pesta. Parem on 2-3 korda nädalas.

Kui tahad sellest lahti saada, peadki (nt puhkuse ajal) tegema nii, et ei pese iga päev.

Võid ju proovida ka kuivsampooni kasutada. Mul on Batiste, väga hästi mõjub ???? Kui sul jama, siis oled midagi ära rikkunud.

Batiste on väga hea, soovitan. Nt praegu on mul Aussie kuivšampoon ja see on tõesti täielik jama.

Mul lähevad ka juuksed üsna kiirelt mustaks, ma pesen ülepäeva, aga samamoodi pesemise päeval enam lahtiste juustega käia ei saa. Mulle tundub, et see natuke ikka sõltub šampoonist ka. Mul hakkas see pihta siis, kui ma hakkasin kasutama Macadamia tooteid, need sisaldavad (vähemalt juttude järgi) vähem keemiat ja võimalik, et seal see seos peitubki. Samas minu õrnadele juustele sobib see hästi ja jätkan kasutamist. Samuti mulle endale tundub, et peale pillide alustamist läks asi hullemaks. Kas sa tarbid ka mingeid hormonaalseid vahendeid?
Ega ainus soovitus ongi siin, et kanda kinni ja üritada vähem pesta, kuni pea harjub. See võib võtta kuid. Lisaks olen kuulnud, et paljud sellisest probleemist loodusšampoonidega lahti saanud, aga see võtab samuti aega, et juuksed loodusliku šampooniga harjuks. Kui praegu kasutad keemiat, siis esimesed paar kuud ei näe su juuksed looduslikuga ilmselt üldse mitte kuidagi välja, siis aga hakkavad paremaks minema, sest see, mis šampoonis juuksed ilusaks teeb, ongi tegelikult see sama keemia, mis neid lõhub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 09:38; 20.01 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem selles ongi, et pesed liiga tihti. Kuna liiga tihti juuksele loomuliku ja vajaliku rasu oled eemaldanud, on hakanud organism seda järjest suuremal hulgal juurde tootma sest see on vajalik. Sina aga vaatad, et jälle rasvane ja pesed uuesti selle maha, organism toodab omakorda veel intensiivsemalt.
Nüüd pead mõnda aega kannatlik olema ja laskma ollmulikul rütmil taasutuda.

Ise olen selle probleemi läbi teinud. Praegu pesen 1-2 korda nädalas ja juuksed ei ole enam rasvased.

See on täielik jama.
Olen leppinud sellega, et mul ongi juuksed, mida tuleb sageli pesta. Mul on üsna õhukesed juuksed ja rasune peanahk. Pisut aitab see, kui pärast iga pesu ei kasuta konditsioneeri ja kui kasutan, siis ainult natuke juuste otstele.
Aga miks ma ütlesin, et see kommenteeritud jutt on jama, selleks on isiklik kogemus. Raseduse ajal teatavasti juukseid nii palju välja ei lange, juuksed muutuvad tihedamaks. See oli periood, kus ka mina sain pesta juukseid vaid 2 korda nädalas. Mitte sellepärast, et mu peanahk oleks vähem rasuseks muutunud, vaid just nimelt selle pärast, et mul oli rohkem juukseid peas ja võttis rohkem aega enne kui juuksed nähtavalt mustaks muutusid.

Konditsioneeri? Wtf?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 09:43; 20.01 11:13; 20.01 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on rasvased juused (või siis küll peanahk õigemini). Aga õnneks mul on ka väga paksud juuksed. Mina olen kasutanud järgmisi asju:
– klassika, et ühel õhtul pesed, järgmine päev juuksed ilusad, ülejärgmine päev kinni ja teise päeva õhtul uus pesu;
– siis töötasin vahepeal paar aastat kohas, kus pidi tööle minema kell 11-ks ja mõni päev sai ka kodukontoris üldse olla. Siis pesin hommikul, võites nii kaks ilma pesuta päeva. Ehk siis, kui sa ei pea minema varakult tööle, pese õhtu asemel pead hommikuti. Kel on õhukesed juuksed, nemad ilmselt võivadki pesta hommikuti, sest juuksed kuivavad kiiresti.
– ma ei tea, kas sellest on abi, aga ma kasutan suhteliselt vähe fööni. Ma pole oma juukseid kunagi kuivatanud vahetult pärast pesemist kohe lõplikult kuivaks. Ma lased tavaliselt paar tundi kuivad ja kui juuksed on veel napilt niisked, sätin fööniga sobivasse vormi;
– ma olen oma juustesse ka keemilisi teinud, aitab hästi. Iseasi, kui moodne või kellegi näoga sobiv selline soeng on;
– ma värvin oma juukseid. Mul hakkasid juuksed varakult halliks minema, värvin sellepärast. Aga on abi ka kiire rasuseks muutumise vastu;
– seda ma ise pole kasutanud, aga olen näinud naisi, kes kannavad igasuguseid huvitavaid turbaneid, salle ümber pea jne. Nii ei paistaks rasvased juuksed välja;
– kodukontori päevadel ja nädalavahetuste, puhkuste ajal olen teinud ka rasvapeapäevi, st ei pese pead nt neli päeva järjest. Aga ma ei saa küll väita, et sellest oleks abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina olen seda meelt et “ära pese nii sageli, siis ei lähe ka nii kiiresti rasvaseks” on hülgemöla.

Õhuke juuksestruktuur, sirged pehmed siledad karvad – ja peabki ülepäeva pesema.
Aitab rasedus (mul on rasune nahk ja juuksed, testosterooni organismis palju) – võttis kohe kuivemaks nii naha kui juuksed.
Aitab ka kerge keemiline töötlus – volüümilokid või kasvõi triibutamine – juuksed hoiavad kohevamalt ning jällegi kauem puhas.

Kui juuksur teeb mulle lokirullidega koheva soengu, püsib pea korras peaaegu 4! päeva.

Tüüpiline lakutud lamba soenguga (töötlemata juustega) eestlane kahjuks peabki sageli pead pesema.

PS! Kui keegi tahab tulla argumendiga, et “aga vot vanasti pesti vaid kord nädalas saunas!” – need naised kandsid ülejäänud nädala jooksul pearätti – keegi ei teadnud ega näinud, mis seal all oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen puberteedieast saati pidanud igapäevaselt pesema ja mitte miski ei aita. Mägedes matkates on ka kolm nädalat pesemata olnud (öäkk!), pärast esimest pesu aga on ikka järgmisel päeval kohe jälle nii rasvased, et vaja pesta. Nii et see pikema vahe jätmine on täielik jama. Minu aitab pisut blonderimine. Loomulik värv on niikuinii tumeblond-kartulikoor ja niimoodi lisab see pisut särtsu ka. Kui blondeerin jälle korralikult triibud sisse, siis see muudab juuksestruktuuri nii palju, et pole enam päris nii rasvase välimusega järgmine päev. Kahjuks kardavad juuksurid korralikult juureni blondeerida ja kipub jääma selline värvimata rant. Aga ka sel juhul pean iga päev pesema, et korralik ja puhas välja näha. Mulle ei meeldi poe taga alkot libistava õlinäo juuksed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pikema vahe hoidmine, et peanahk hakkaks ennast ise reguleerima, see toimib, aga ainult pärast väga pikka harjutamise perioodi, vähemalt pool aastat või veel kauemgi. Mina ei suudaks nii kaua juust peas ringi käia.

Mul õhukesed libedad juuksed, mis kipuvad kiirelt rasvaseks minema. Minupoolsed soovitused on:
1. Pese pead hommikuti, kui võimalik, saad nö ühe lisapäeva (öösel hakkab see rasu juba erituma ju) ja võimaluse korralik soeng pähe teha.
2. Kinnine soeng pähe. Kindlasti fikseerida mingi vahendiga, minul aitab ka see juukseid näiliselt puhtamana hoida. Olen lausa nii teinud, et kandnud sama kinnist soengut mitu päeva, vahepeal ainult kohendanud. Kui lahtists juustega käin, siis tundub tõesti, et pean tihedamini pesema.
3. väldi palsamit ja pese ainult šampooniga. kui kasutan juuksepalsamit, siis see kiirendab juuste rasuseks minemist.
4. pese juukseid kaks korda järjest (keegi siin soovitas sama)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem selles ongi, et pesed liiga tihti. Kuna liiga tihti juuksele loomuliku ja vajaliku rasu oled eemaldanud, on hakanud organism seda järjest suuremal hulgal juurde tootma sest see on vajalik. Sina aga vaatad, et jälle rasvane ja pesed uuesti selle maha, organism toodab omakorda veel intensiivsemalt.
Nüüd pead mõnda aega kannatlik olema ja laskma ollmulikul rütmil taasutuda.

Ise olen selle probleemi läbi teinud. Praegu pesen 1-2 korda nädalas ja juuksed ei ole enam rasvased.

See on täielik jama.
Olen leppinud sellega, et mul ongi juuksed, mida tuleb sageli pesta. Mul on üsna õhukesed juuksed ja rasune peanahk. Pisut aitab see, kui pärast iga pesu ei kasuta konditsioneeri ja kui kasutan, siis ainult natuke juuste otstele.
Aga miks ma ütlesin, et see kommenteeritud jutt on jama, selleks on isiklik kogemus. Raseduse ajal teatavasti juukseid nii palju välja ei lange, juuksed muutuvad tihedamaks. See oli periood, kus ka mina sain pesta juukseid vaid 2 korda nädalas. Mitte sellepärast, et mu peanahk oleks vähem rasuseks muutunud, vaid just nimelt selle pärast, et mul oli rohkem juukseid peas ja võttis rohkem aega enne kui juuksed nähtavalt mustaks muutusid.

Konditsioneeri? Wtf?

Konditsioneer ehk palsam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 11:04; 20.01 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem selles ongi, et pesed liiga tihti. Kuna liiga tihti juuksele loomuliku ja vajaliku rasu oled eemaldanud, on hakanud organism seda järjest suuremal hulgal juurde tootma sest see on vajalik. Sina aga vaatad, et jälle rasvane ja pesed uuesti selle maha, organism toodab omakorda veel intensiivsemalt.
Nüüd pead mõnda aega kannatlik olema ja laskma ollmulikul rütmil taasutuda.

Ise olen selle probleemi läbi teinud. Praegu pesen 1-2 korda nädalas ja juuksed ei ole enam rasvased.

See on täielik jama.
Olen leppinud sellega, et mul ongi juuksed, mida tuleb sageli pesta. Mul on üsna õhukesed juuksed ja rasune peanahk. Pisut aitab see, kui pärast iga pesu ei kasuta konditsioneeri ja kui kasutan, siis ainult natuke juuste otstele.
Aga miks ma ütlesin, et see kommenteeritud jutt on jama, selleks on isiklik kogemus. Raseduse ajal teatavasti juukseid nii palju välja ei lange, juuksed muutuvad tihedamaks. See oli periood, kus ka mina sain pesta juukseid vaid 2 korda nädalas. Mitte sellepärast, et mu peanahk oleks vähem rasuseks muutunud, vaid just nimelt selle pärast, et mul oli rohkem juukseid peas ja võttis rohkem aega enne kui juuksed nähtavalt mustaks muutusid.

Konditsioneeri? Wtf?

Konditsioneer ehk palsam.

Palun ärge tegelege keelekorraldusega, kui teil on ainult algharidus. Konditsioneer on kliimaseade, mitte palsam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 09:43; 20.01 11:13; 20.01 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem selles ongi, et pesed liiga tihti. Kuna liiga tihti juuksele loomuliku ja vajaliku rasu oled eemaldanud, on hakanud organism seda järjest suuremal hulgal juurde tootma sest see on vajalik. Sina aga vaatad, et jälle rasvane ja pesed uuesti selle maha, organism toodab omakorda veel intensiivsemalt.
Nüüd pead mõnda aega kannatlik olema ja laskma ollmulikul rütmil taasutuda.

Ise olen selle probleemi läbi teinud. Praegu pesen 1-2 korda nädalas ja juuksed ei ole enam rasvased.

See on täielik jama.
Olen leppinud sellega, et mul ongi juuksed, mida tuleb sageli pesta. Mul on üsna õhukesed juuksed ja rasune peanahk. Pisut aitab see, kui pärast iga pesu ei kasuta konditsioneeri ja kui kasutan, siis ainult natuke juuste otstele.
Aga miks ma ütlesin, et see kommenteeritud jutt on jama, selleks on isiklik kogemus. Raseduse ajal teatavasti juukseid nii palju välja ei lange, juuksed muutuvad tihedamaks. See oli periood, kus ka mina sain pesta juukseid vaid 2 korda nädalas. Mitte sellepärast, et mu peanahk oleks vähem rasuseks muutunud, vaid just nimelt selle pärast, et mul oli rohkem juukseid peas ja võttis rohkem aega enne kui juuksed nähtavalt mustaks muutusid.

Konditsioneeri? Wtf?

Konditsioneer ehk palsam.

Palun ärge tegelege keelekorraldusega, kui teil on ainult algharidus. Konditsioneer on kliimaseade, mitte palsam.

Ja palsam käibki tegelikult ainult juukseotstesse ja pikkusesse. Imelik, aga nii paljud naised ei tea seda. Mul sõbranna alles hiljuti sai teada, et palsamit ei panda juustele täispikkuses, mõtles ka, miks ta juuksed peale pesu juurtest rasvased on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 09:38; 20.01 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem selles ongi, et pesed liiga tihti. Kuna liiga tihti juuksele loomuliku ja vajaliku rasu oled eemaldanud, on hakanud organism seda järjest suuremal hulgal juurde tootma sest see on vajalik. Sina aga vaatad, et jälle rasvane ja pesed uuesti selle maha, organism toodab omakorda veel intensiivsemalt.
Nüüd pead mõnda aega kannatlik olema ja laskma ollmulikul rütmil taasutuda.

Ise olen selle probleemi läbi teinud. Praegu pesen 1-2 korda nädalas ja juuksed ei ole enam rasvased.

See on täielik jama.
Olen leppinud sellega, et mul ongi juuksed, mida tuleb sageli pesta. Mul on üsna õhukesed juuksed ja rasune peanahk. Pisut aitab see, kui pärast iga pesu ei kasuta konditsioneeri ja kui kasutan, siis ainult natuke juuste otstele.
Aga miks ma ütlesin, et see kommenteeritud jutt on jama, selleks on isiklik kogemus. Raseduse ajal teatavasti juukseid nii palju välja ei lange, juuksed muutuvad tihedamaks. See oli periood, kus ka mina sain pesta juukseid vaid 2 korda nädalas. Mitte sellepärast, et mu peanahk oleks vähem rasuseks muutunud, vaid just nimelt selle pärast, et mul oli rohkem juukseid peas ja võttis rohkem aega enne kui juuksed nähtavalt mustaks muutusid.

Konditsioneeri? Wtf?

Konditsioneer ehk palsam.

Palun ärge tegelege keelekorraldusega, kui teil on ainult algharidus. Konditsioneer on kliimaseade, mitte palsam.

Ma arvan, et see Kägu pole ainus, kes palsami kohta konditsioneer ütleb. 90ndatel neid konditsioneerideks nimetatigi. ÕSis on ka märge selle kohta:
http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=konditsioneer&F=M
Mis põhjusel sina nii tige oled?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 11:04; 20.01 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem selles ongi, et pesed liiga tihti. Kuna liiga tihti juuksele loomuliku ja vajaliku rasu oled eemaldanud, on hakanud organism seda järjest suuremal hulgal juurde tootma sest see on vajalik. Sina aga vaatad, et jälle rasvane ja pesed uuesti selle maha, organism toodab omakorda veel intensiivsemalt.
Nüüd pead mõnda aega kannatlik olema ja laskma ollmulikul rütmil taasutuda.

Ise olen selle probleemi läbi teinud. Praegu pesen 1-2 korda nädalas ja juuksed ei ole enam rasvased.

See on täielik jama.
Olen leppinud sellega, et mul ongi juuksed, mida tuleb sageli pesta. Mul on üsna õhukesed juuksed ja rasune peanahk. Pisut aitab see, kui pärast iga pesu ei kasuta konditsioneeri ja kui kasutan, siis ainult natuke juuste otstele.
Aga miks ma ütlesin, et see kommenteeritud jutt on jama, selleks on isiklik kogemus. Raseduse ajal teatavasti juukseid nii palju välja ei lange, juuksed muutuvad tihedamaks. See oli periood, kus ka mina sain pesta juukseid vaid 2 korda nädalas. Mitte sellepärast, et mu peanahk oleks vähem rasuseks muutunud, vaid just nimelt selle pärast, et mul oli rohkem juukseid peas ja võttis rohkem aega enne kui juuksed nähtavalt mustaks muutusid.

Konditsioneeri? Wtf?

Konditsioneer ehk palsam.

Palun ärge tegelege keelekorraldusega, kui teil on ainult algharidus. Konditsioneer on kliimaseade, mitte palsam.

Ma arvan, et see Kägu pole ainus, kes palsami kohta konditsioneer ütleb. 90ndatel neid konditsioneerideks nimetatigi. ÕSis on ka märge selle kohta:
http://www.eki.ee/dict/qs/inde…..r&F=M
Mis põhjusel sina nii tige oled?

Tigedust tekitab, kui keelekorraldusega hakkavad tegelema alghariduse ja tömbi mõistusega indiviidid. Samas tuleb tunnistada, et tömp oskas kirjutada sõna ‘konditsioneer’, mis siis, et vales tähenduses. Selle eest jällegi kiitus talle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 09:43; 20.01 11:13; 20.01 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem selles ongi, et pesed liiga tihti. Kuna liiga tihti juuksele loomuliku ja vajaliku rasu oled eemaldanud, on hakanud organism seda järjest suuremal hulgal juurde tootma sest see on vajalik. Sina aga vaatad, et jälle rasvane ja pesed uuesti selle maha, organism toodab omakorda veel intensiivsemalt.
Nüüd pead mõnda aega kannatlik olema ja laskma ollmulikul rütmil taasutuda.

Ise olen selle probleemi läbi teinud. Praegu pesen 1-2 korda nädalas ja juuksed ei ole enam rasvased.

See on täielik jama.
Olen leppinud sellega, et mul ongi juuksed, mida tuleb sageli pesta. Mul on üsna õhukesed juuksed ja rasune peanahk. Pisut aitab see, kui pärast iga pesu ei kasuta konditsioneeri ja kui kasutan, siis ainult natuke juuste otstele.
Aga miks ma ütlesin, et see kommenteeritud jutt on jama, selleks on isiklik kogemus. Raseduse ajal teatavasti juukseid nii palju välja ei lange, juuksed muutuvad tihedamaks. See oli periood, kus ka mina sain pesta juukseid vaid 2 korda nädalas. Mitte sellepärast, et mu peanahk oleks vähem rasuseks muutunud, vaid just nimelt selle pärast, et mul oli rohkem juukseid peas ja võttis rohkem aega enne kui juuksed nähtavalt mustaks muutusid.

Konditsioneeri? Wtf?

Konditsioneer ehk palsam.

Palun ärge tegelege keelekorraldusega, kui teil on ainult algharidus. Konditsioneer on kliimaseade, mitte palsam.

Ma arvan, et see Kägu pole ainus, kes palsami kohta konditsioneer ütleb. 90ndatel neid konditsioneerideks nimetatigi. ÕSis on ka märge selle kohta:

Mis põhjusel sina nii tige oled?

Tigedust tekitab, kui keelekorraldusega hakkavad tegelema alghariduse ja tömbi mõistusega indiviidid. Samas tuleb tunnistada, et tömp oskas kirjutada sõna ‘konditsioneer’, mis siis, et vales tähenduses. Selle eest jällegi kiitus talle.

Sinu kommentaar kurvastas mind väga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 09:03; 20.01 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tigedust tekitab, kui keelekorraldusega hakkavad tegelema alghariduse ja tömbi mõistusega indiviidid. Samas tuleb tunnistada, et tömp oskas kirjutada sõna ‘konditsioneer’, mis siis, et vales tähenduses. Selle eest jällegi kiitus talle.

No hea, et ei kirjutanud “balsam”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 12:12; 21.01 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen suvel pika puhkuse ajal proovinud seda, et pesen 1-2 korda nädalas, ei muutu minu rasvaste juuste puhul sellest küll midagi. Kolme kuu jooksul vähemalt mingit paranemist polnud, ise ainult piinlesin oma rasvase peaga, pea sügeles, juuksed nagu pulgad. Nii et hakkasin ikka pesema iga päev või ülepäeva, kuidas juhtub. Ei suuda mina nende rasvapulkadega ringi käia.

Mulle endale tundub, et see võib ka täiesti geneetiline olla. Kui vaatan näiteks oma lapsi, siis ühel lähevad juuksed väga kiiresti rasvaseks ja pulka, teine võib rahulikult 1,5 nädalat ka pesemata peaga olla, juuksed kuivad ja pole juuksejuure lähedal ka rasvased. Kusjuures pead pesen neil mõlemal ühtemoodi kord nädalas, esimesel kahel eluaastal mingit šampooni neil üldse ei kasutanud, pesime lihtsalt veega, nii et selles suhtes on ka mõlemal samamoodi algusest peale olnud. Ometi on ühel kiiresti rasvaseks minevad juuksed, teisel mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnevaid kommentaare vaadates tundub, et iagüks peab leidma omad nipid, mis talle sobivad.
Minu juuste puhul aitab just föönitamine, sirgendamine, lokitamine, ehk siis igasugune “kuumtöötlemine”. Kui ma pesen hommikul juuksed ära ja ei föönita (minu paksude juuste kuivamine loomulikult võtab oma 3-4 tundi aega), siis on mul juba samal õhtul tunne, et juuksed on mustad. Föönitatud juustega veab kuidagimoodi kaks päeva välja.

Pesen pead korralikult ülepäeviti ja ülejäänud päevadel pesen vaid tuka ära. Ja see tekitab kohe visuaalse efekti, et juuksed on puhtad.

Kuivshampoon (Batiste ka minu arust parim) aitab eriolukorras väga hästi aga seda peab õigesti kasutama. Kuivshampooni ei pihustata mitte otse juukselahule vaid juukselahust kammitakse paarisentimeetri paksune salk ja pihutada tuleb selle salgu alla (segane seletus aga loodan, et saad aru). Ja peale seda tuleb kuivshampoon juustes korralikult laiali kammida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omast kogemusest võin öelda, et see ongi (minul) geneetiline ja veidi paneb ka imestama, et seda nagu ei teata. Kui on kaasa sündinud, siis kuidas sa seda muudad? MIna pole pea 50 a jooksul seda suutnud ja olen sellega pidanud elama sünnist peale ja alati olen lugenud ja uurinud kõike, mida kätte sain, et selleele leevendust leida, vahepeal käega löönud ja siis jälle midagi proovinud. Minu suureks miinuseks on veel ka see, et juukseid õhukesed ja aastatega õhenunud kooliajast peale kindlalt poole võrra. Nii et olen alati püüdnud mitte pesta iga päev, kasutanud leigemat vett, jahedamaga loputanud, mitte töödelnud meid ,sest neid niigi vähe ja võtnud vitamiine ja teinud vahel ravimtõmmiseid ja lõpuks aru saanud, et nii ongi. pole võimali kkena välja näha ega enesele soenguid lubada, peaasi ,et peas midagigi veel säiliks. Ka minu lastel higistab pea väga palju, ühel samad juuksed ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu juuste puhul aitab just föönitamine, sirgendamine, lokitamine, ehk siis igasugune “kuumtöötlemine”. Kui ma pesen hommikul juuksed ära ja ei föönita (minu paksude juuste kuivamine loomulikult võtab oma 3-4 tundi aega), siis on mul juba samal õhtul tunne, et juuksed on mustad.

Sama siin. Isegi juba kohe kuivades on sel juhul juuksed sellised nätsked ja imelikud. Föönitatud ja sirgendatud juuksed on kohevad ja ilusad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 12:12; 21.01 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitavad:
1.krepplokk juurtele( kasutan harva, kuna sagedasel kasutamisel) murdumisoht
2. kuivshampoon, parim on seni Batiste, kas keegi teab veel sama head soovitada?
3. föönitamine
4. juuksevaht (tean, et paljud väidavad, et teeb just mustaks aga olen leidnud mulle sobivad ja olen rahul)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kuulun sinna leeri, kes arvavad, et mida harvem pesed, seda harvem on vajadust pesta. Oli aeg, kus pesin ka iga päev. Raseduste aeg on muidugi hormoonid tasakaalust väljas, nii et siis võib juhtuda, et peab tihedamini või hoopis harvemini pesema. Peale sünnitusi olen alati tihemini pesnud. Mingi hetk hakkasin aga juuksepesu kogu aeg edasi lükkama ja praegu saan väga kenasti 1 kord nädalas hakkama. Rasvaseks nad ei muutugi, aga peanahk hakkab siis ketendama. Ja juuksed on mul väga pikad, paksud ja terved. Shampooni kasutan ainult peanahal, palsamit peanahale ei kanna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen venitanud pesemist ülepäevaseks. aga juba teise päeva hommikul näen ma välja nagu oleks nädal aega haige ja pesemata olnud. vabadel päevadel ja talvel mütsiga käies saan seda lubada. kui pean tööle minema.. no sellisena ei lähe ju inimeste ette. jätab nii räpaka mulje.
kunagi, 20a tagasi, aitas keemiline lokk küll. ja aitas ka kangema vesinikuga blondeerimine. aga see on juustele kahjulik.
kuivshampooni kasutan ka. olen kuulnud, et seda võiks lasta juba peale pesemist kuivadele juustele. peaks proovima, äkki aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga minu teema! Mul on ka elu aeg olnud kergesti rasunevad juuksed. Ainukeseks erandiks oli ca 5-6 kuud peale keemiliste lokkide tegemist. Poolpüsivärviga juuksuri juures värvimine minu puhul ei aita.

AGA!

Eelmisel aastal leidsin shampooni, mis minul hoiab juuksed normaalse välimusega 2-3 päeva! See on Cutrini Bio Olil Control Shampoo. Vt. näiteks https://www.kaubamaja.ee/cutrin-bio-oil-control-sampoon-200ml

Nüüd pesen juba aastakese nii, et 2-3 korda Cutriniga ning siis vahelduseks mõne muu shampooniga.

Olen oma juuste puhul ära õppinud sellised nipid:
* Pesen juukseid hommikuti, sest kui teeksin seda õhtul, siis oleks mu juuksed juba järgmise päeva lõunaks juustupulgad
* Armastan magada tekk üle pea ja see teeb ka juukseid rasvaseks. Samuti mõjub kui magamise ajal on liiga palav (paks tekk, liiga soe tuba jne)
* Minu probleemiks on juuste “ülehooldamine”. Tänapäeval on kõigis shampoonides erinevaid hooldusaineid, mis teevad juuksed küll peale pesu pehmeks ja läikivaks, kuid minu juuste puhul tähendab see ka, et juuksed on ludus ja rasunevad kiiremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Ilu ja tervis Kiiresti rasvaseks minevad juuksed-palun nõuandeid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.