Esileht Pereelu ja suhted Kinnisvaraga seotud teema

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kinnisvaraga seotud teema

Postitas:

Palun andke nõu, mida teeksite teie. Nimelt ostsime kaks aastat tagasi uue suurema korteri. Määravaks sai ka see, et kodu oleks lapse koolile lähedal. Olles elanud korteris paar kuud, selgusid häirivad asjad, mida esialgu ei osanud tähele panna. Need asjad häirivad just eelkõige mu elukaaslast. Tema armastab rahu ja vaikust. Me elame aga 5-ndal korrusel ja alt kajab tänava müra väga hästi tuppa. Magamistuppa kostab väga hästi autotee müra, eriti õhtul magama minnes, üle maja lendavad päris tihti ja suure müraga lennukid, ümbruskonnas on eramajad, kus hauguvad koerad, see kostab samuti korterisse hästi sisse, veel on varesed ja kajakad, kes hirmsat kisa teevad. Suvel on korter väga palav kuna viimast korrust kütab päev läbi päike läbi katuse ja talvel on jahedavõitu. Kõik need asjad on elukaaslast ärritanud nii, et mingi aeg olid tal sellest juba maovalud. Nüüd ta tahaks korterit vahetada, ütleb et ei suuda siin enam elada. Mina aga ei suuda lapse pärast seda teha kuna tal on kool ja sõbrad siin lähedal ning ta on selline vaikne ja raskesti kohanev ning ma ei usu kuidas uues kohas hakkama saaks. Korra tegin temaga ka sellest juttu, et mis ta arvaks kolimisest, see mõte ajas teda nutma. Eks ta on muidugi kuulnud ka meie vaidlusi sel teemal. Minu enda mõtted on sellised, et kui oleksin elukaaslasega kahekesi, siis võiks kuhu iganed edasi kolida aga lapse pärast ei suuda. Ka mul on asju mis veidi häirivad aga mitte nii hullusti kui meest. Tunnen, et see mõjutab juba ka meie suhet. Mida teeksite teie?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 11:59; 13.08 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen elanud just taolises korteris. Suure sõidutee kõrval, päikesepoolne, lennukid lendavad üle (Tallinnas lendavad nad küll vist igalt poolt üle). Ainult eramaju haukuvate koertega polnud ümberringi. Meid niiväga ei häirinud, elasime seal kaheksa aastat ja ostsime maja, kuna oli rahaliselt võimalik. Kõige raskem meie jaoks oli see päikesepoolsus. Suvel katsusime seal võimalikult vähe viibida.
Kas pole varianti osta uus korter samasse piirkonda, et lapse kool ja sõbrad jääks samaks? Kas jutt on Tallinnast? Kui jutt käib nt Kristiinest, siis otsida seal uus korter sõiduteedest kaugemale. Või ka Mustamäe, Õismäe, Nõmme. Nõmmel ja Kristiines ilmselt liigub vähem kortereid, aga seal võib jälle saada majaosa. Kui vana on laps? Tõenäoliselt vähemalt 1.kl lõpetanud. Kui ta peab tulevikus ka paar peatust bussiga sõitma, 9-aastane saab sellega juba hakkama.
Teil on ju praegu elukoht olemas. Leppige mehega kokku, et hakkate rahulikult, ilma rabistamata uut elamist otsima. Seni aga elate vanas kohas edasi. Mees võib natuke rõõmsamaks muutuda juba sellepärast, et tal on lootus olukorra muutumisele. Mees peab ka arvestama, et peamiselt saab paraneda vaid sõidutee müra, kui saate uue elamise kuhugi majadepiirkonna sissepoole. Samuti kuumus, kui ostate mitte nii päikesepoolse korteri ja madalamale korrusele. Kajakad ja lennukid, neist vist nii lihtsalt ei pääse. Mul elavad tuttavad Nõmmel, Õismäel ja Koplis. Igal pool olen kuulnud lennukeid üle lendamas. Kajakate kohta jälle ei tea, mis neid peibutab? Lahtised prügikastid? Mere lähedus?
Veel mõned soovitused: kuuma vastu ostke läbipaistmatud aknakatted, need maksimumpimendusega. Meil seal vanas kodus olid, kui õhtul vaatasid, ei paistnud toast valgust ühtegi kandelat. Kuuma vastu paigaldage rõdule õhksoojuspump, mis suvel toimib konditsioneerina. Siis pole vaja aknaid lahti teha ja kohe on vaiksem.
Kas teil aknad on vahetatud? Uued aknad peavad paremini müra kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 12:17; 08.08 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma koliks minema, sest väga häiriv on elada kui mürast või naabritest tekib stress ja depressioon. Äkki laps lihtsalt tujutseb või ta ei saa ka terve elu selliseks jääda kus ta midagi ei julge teistmoodi elus teha. Lapse kooli ei pea vahetama, ainult elukoht natuke muutub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prooviksin leida uue korteri samasse või lähedasse piirkonda, et laps ei peaks kooli vahetama. Korter ei pea olema kooli lähedal. Piisab kui kodu ja kooli vahel on hea transpordiühendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

suure osa asjade vastu saab korralike kardinatega, need peavad nii soojust kui heli kinni.
meil on päikese poolne korter teisel korrusel, paldiski maantee kõrval
korralikud rulood + valgust ja heli peegeldavad kardinad igas toas päeval ees. õhtul koju tulles tõmbad kardinad eest – tuba on palju jahedam niimoodi. magades jälle ette – kohe vaiksem.
ei tea kui hull teil see probleem on, aga tasub katsetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma koliks minema, sest väga häiriv on elada kui mürast või naabritest tekib stress ja depressioon. Äkki laps lihtsalt tujutseb või ta ei saa ka terve elu selliseks jääda kus ta midagi ei julge teistmoodi elus teha. Lapse kooli ei pea vahetama, ainult elukoht natuke muutub.

No isa paistab ikka rohkem tujutsevat. Kui inimest segavad viiendal korruse kinnises ruumis olles õues lendavad lennukid, kajakad ja koerte haukumine, siis peab ta küll üks paras närvipundar olema. Samas kui tal on ehk muid häid omadusi, mis selle “printsess herneteral” oleku üle kaaluvad, siis muidugi kaaluks korteri vahetust, aga kindlasti mitte lapse arvelt, st laps peaks saama jalgsi kooli kõndida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps peaks saama jalgsi kooli kõndida.

Miks ei tohiks laps bussi või trolliga paar peatusevahet sõita? Olen nõus, et kui laps peaks hakkama ümber istuma, toimuks elukoha muutus lapse arvelt. Aga kui linnaosa jääb samaks, laps lihtsalt peab võib-olla paar peatusevahet sõitma, mis selles siis nii hullu oleks? Ei ole ju tegemist 1.klassi mineva juntsuga, kui teemaalgataja pere on seal korteris juba paar aastat elanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 12:17; 08.08 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimelt ostsime kaks aastat tagasi uue suurema korteri.

Kas see korter on ainult teie jaoks uus ja tegelikult on kellegi teise vana?
Kui viimane juhtum, siis > kohe, veel sel aastal, uued kolmekordse klaasiga aknad ette + seinu/lagesid saab korgikihiga (toimib ka soojustusena) edukalt helikindlamaks edukalt muuta.
Aga tänavmüra ja kajaka kräunumise vastu piisab juba korralikust aknastki.

Seestpoolt soojustada pole muidugi väga tark tegu, aga kui ühistu ei plaanigi maja remontima hakata, siis polegi muud varianti, kas teha ise või kolida mujale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolisin mürarikkast vanalinnast vaiksele tänavale samuti viimase korruse korterisse- ja see on täiesti jube, kui palju rohkem lärmi on sellises elurajoonis, kus magab koos palju inimesi. Kesklinnast nad läksid kõik lõpuks pärast pidutsemist koju ja hommikul oli kojamees üksi. Muru ei niidetud, koeri ei olnud. Praegu on sooja ilmaga tapvalt palav, magamistoa akna all on lasteaed, pidev muruniitmine. Kui veel oleks autod koerad ja lennukid ka, siis ma hüppaks aknast alla, ausalt. Vaatangi uut elamist.
Teemaalgataja- pange korter müüki, praegu on hinnad laes, ja proovige üürida meeldivas piirkonnas/ majas prooviks, enne kui päriseks ennast seote. esimene vaimustus ei pruugi üldse püsima jääda. Kui vana laps on? Igasuguseid asju juhtub elus, ka kolimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakkaks uut korterit vaatama
elukaaslane võiks siis plaani võtta, et tema rahu on nii palju väärt, et hakkab last kooli transportima… tagasi saab vast laps ise.
Uues korteris peaks olema:
vastas park, mets, meri ja uurige, et sinna ei ole tehtud detaili peale
külgmine korter, nurga korter, kõik piirnevad seinad betoonist ja ainult betoonist.
uus korter, kuhu saab planeerid jahutuskasetid
helikindlad aknad
ümber mitte eramajad
uurige ümbritsevate kruntide detailplaneeringut(NB! arendaja vassib, kui küsida), muidu läheb nagu Kiikri majadega, kuhu Reidi tee ukse alla tuleb.

No jõudu! Kusagil 2000 on ruutmeeter sellistel, kui jutt Tallinast (eeldan kajakateprobleemi tõttu).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen märganud, et sageli lendavad lennukid madalalt üle majade Lillekülas/Mustamäel linnunimeliste tänavate kandis ja eramaju on seal ka kõvasti (haukuvate koertega). Ma mõtlen praegu, et kus seal see suur autotee on, mis häirivat müra tekitab. Mustamäe tee? Linnu tee? Sõpruse pst? Kui Mustamäe tee vms häirib, saab ju otsida kvartalisisest korterit, mitte osta 5-ndale korrusele jne. Minu meelest peaks seal kandis valikut olema küll ja küll.
Kui saladus pole, kus linnas või linnajaos te elate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu eelpool soovitati, tegelege probleemiga kõigepealt praeguses korteris. Mina alustaks akende ülevaatamisest, kas akna ja seina vahed on korralikult tihendatud? Aknad sulguvad korralikult? Paksem kardin aitab kindlasti kaasa.

Aga selge on ka see, et linnatingimustes täielikku rahu ja vaikust ei saa. Elu käib ümberringi ka siis kui sina puhata soovid.

Samuti võiks tegeleda sellega, et mis on selle liigse närvilisuse tegelik põhjus. Võib-olla müra ainult vallandab selle. Tean omastkäest, et äreitunud olekus häirib iga pisemgi asi. Kui mees teemade korral nuttu lahistab, seda enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

loetu põhjal tundub, et mehel on tõsi taga, see korter ei sobi talle. Mulle tundub, et probleem on juba nii tõsine, et mingid ümberkorraldused praeguses korteris asja ei muuda (kardinad, aknad jne).
Ma mõtleks koduvahetuse peale, püüaks otsida lapse kooli lähedale midagi muud, et laps kooli vahetama ei peaks. On küll vaiksemaid piirkondi ja maju, kes otsib, see leiab, võtke rahulikult.
Ma tegelt enne korterimüügiga tegelemist uuriks põhjalikult ka mehe soove-visioone, et ei juhuks nii, et ostate uue ja ikka ei meeldi, liiga palju müra jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Piirkond kus elame asub Kristiines ja müratekitav tee on Nõmme tee. Eks need lennukid kostavad siin piirkonnas vist igale poole.
Aitäh nõuannete eest, eks peab nüüd edasi mtlema, mida teha..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 11:59; 13.08 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina mõistan meest. Oma kodu peab olema koht, kus saaks end hästi tunda ja puhata, aga paraku lärm ja müra on tõesti asjad, mis mõnel inimesel võivad stressi tekitada.
Meie abikaasaga kolisime just seetõtti vaiksemasse rajooni ja nüüd on kõik rahul.
Kristiine on suur ja lai, otsige omale mõni teine elukoht siis! Laps ei pea ju sellepärast kooli vahetama ega sõpradest lahkuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas elukaaslane on lapse isa? Võib-olla on tegemist hoopis võimuvõitlusega, kelle huvid jäävad peale, lapse või tema. Mul elab vend Nõmme teel kortermajas 1. korrusel, pole mingit hädaldamist. Linnas ongi liiklus. Pange endale korralikud aknad.
Elukaaslased tulevad ja lähevad, laps jääb.

laps võib 18 saades austraaliasse kolida ning teda näed korra kolme aasta jooksul, kui sedagi. elukaaslane (kui ta k apole lapse isa) võib olla see, kellega koos veedad vanaduspõlve.
vend võib sul olla selline, keda miski ei häiri. mind ka ei häiri. kord naabriga juttu ajades sain teada, et ta on hullumas, kuna vastasmaja (eramaja) aias on koer, kes öösiti haukuvat. ma polnud sedagi tähele pannud,et naabritel koer on, haukumisest rääkimata 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 17:38; 20.08 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Piirkond kus elame asub Kristiines ja müratekitav tee on Nõmme tee. Eks need lennukid kostavad siin piirkonnas vist igale poole.

Lennukid tõusevad-maanduvad nii üle Õismäe, Mustamäe, Nõmme kui Kristiine. Lasnamäe-Pirita peaks vist ses suhtes rahulikumad olema. Samas minu jaoks pole see lennukimüra üldse häiriv, öösiti on vaikus ja päeval on muud helid lisaks nagunii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas elukaaslane on lapse isa? Võib-olla on tegemist hoopis võimuvõitlusega, kelle huvid jäävad peale, lapse või tema. Mul elab vend Nõmme teel kortermajas 1. korrusel, pole mingit hädaldamist. Linnas ongi liiklus. Pange endale korralikud aknad.
Elukaaslased tulevad ja lähevad, laps jääb.

laps võib 18 saades austraaliasse kolida ning teda näed korra kolme aasta jooksul, kui sedagi. elukaaslane (kui ta k apole lapse isa) võib olla see, kellega koos veedad vanaduspõlve.
vend võib sul olla selline, keda miski ei häiri. mind ka ei häiri. kord naabriga juttu ajades sain teada, et ta on hullumas, kuna vastasmaja (eramaja) aias on koer, kes öösiti haukuvat. ma polnud sedagi tähele pannud,et naabritel koer on, haukumisest rääkimata ????

Hahaa, mul kunagi oli korterikaaslane, kes ütles, et me korteris on niiii kohutav müra. Ma olin tõsiselt üllatunud. Ta rääkis mulle põhjalikult, et no sellest korterist kostub klaver, teises müriseb külmkapp, kolmandas käiakse kontsadel.
Ma polnud kordagi tähelegi pannud, minu jaoks oli vaikne mõnus korter.
Pärast seda jutuajamist aga… hakkasin ka neid hääli tähele panema ja kuulma :))
Kohutav.
Õnneks see läks üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lennukid tõusevad-maanduvad nii üle Õismäe, Mustamäe, Nõmme kui Kristiine. Lasnamäe-Pirita peaks vist ses suhtes rahulikumad olema. Samas minu jaoks pole see lennukimüra üldse häiriv, öösiti on vaikus ja päeval on muud helid lisaks nagunii.

lennukite liikumissuund sõltub tuule suunast. kui nad nõmme-tondi suunas parajasti maanduvad (ja teevad suurt müra), siis tõusevad nad õhku Lasnamäe-maardu suunas.
KUI aga tuul teistpidi on, siis on just Lasnakal müra kost.
täna on tuul lennuraja suhtes risti, aknast näha, et osa liigub üht ja osa teistpidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lennukid tõusevad-maanduvad nii üle Õismäe, Mustamäe, Nõmme kui Kristiine. Lasnamäe-Pirita peaks vist ses suhtes rahulikumad olema. Samas minu jaoks pole see lennukimüra üldse häiriv, öösiti on vaikus ja päeval on muud helid lisaks nagunii.

lennukite liikumissuund sõltub tuule suunast. kui nad nõmme-tondi suunas parajasti maanduvad (ja teevad suurt müra), siis tõusevad nad õhku Lasnamäe-maardu suunas.
KUI aga tuul teistpidi on, siis on just Lasnakal müra kost.
täna on tuul lennuraja suhtes risti, aknast näha, et osa liigub üht ja osa teistpidi.

Maardus on küll täitsa vaikne selles osas. Kunagi elasin Lasnamäel ja ei mäleta ka mingit lennukite müra. Kristiines küll olen väga üllatunud, et müra nii kõva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka selline “närvihaige”, keda sellised asjad segaksid. Meil ulub üks koer, vanem generatsioon alustab kl 8 muruniitmist nädalavahetusel, paarsada meetrit eemal parkla, kuhu kogunevad noored, kes võrdlevad bassikõlarite tugevust jne jne

Mina kolikski metsa elama, kui lapsi ei oleks. Su mehele soovitan kvaliteetseid kõrvatroppe ja kindlasti soojust peegeldavaid aknakatteid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 11:57; 20.08 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta mehele korralikud kõrvatropid. Lapse heaolu on kõik kõige olulisem. Varsti on sügis, aknaid enam lahti ei võeta ja siis müra vähem. Ja akende vahetamisele tasub ka mõelda. Et oleks korralikud helikindlad. Müraga harjub. Lihtsalt tuleb teha otsus, et see on minu kodu. Et selle tõttu ,et segavad asjaolud oli korter ka soodsam. Ja ega see laps igaveseks ka koolilapseks jää. Selliseid kohti, kus segavat müra üldse pole, tegelikult ju polegi. On neid, kelle jaoks isegi tugeva tuule tekitatud “kolin” ja linnulaul on müra ja segav asjaolu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse heaolu on kõik kõige olulisem.

oluline on kõikude pereliikmete heaolu
pered, kus eme jaoks on lapse heaolu nr 1 maailmas ja mees tuleb kusagil viiendas järjekorras, kipuvad väga sageli lagunema.
psühholoogid väidavad, et õnneliku inimese jaoks peab esmatähtis olema tema enda heaolu, siis suhe kaaslasega ning lapsed oma heaoluga on alles kolmandal kohal. kui isa ja ema ei ole õnnelikud, siis ei saa ka laps olla õnnelik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 17:38; 20.08 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suure osa asjade vastu saab korralike kardinatega, need peavad nii soojust kui heli kinni.
meil on päikese poolne korter teisel korrusel, paldiski maantee kõrval
korralikud rulood + valgust ja heli peegeldavad kardinad igas toas päeval ees. õhtul koju tulles tõmbad kardinad eest – tuba on palju jahedam niimoodi. magades jälle ette – kohe vaiksem.
ei tea kui hull teil see probleem on, aga tasub katsetada.

ehk oskad linki panna või soovitada – kuskohast saab osta valgust- ja helipeegeldavaid kardinaid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui majast korterisse kolisin, siis ka kuulsin vist kõigi naabrite vestlusi ka.
poole aastaga läheb üle

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole ka nõus, et mees peres peaks kõige väiksema kaaluga olema oma arvamistes. Elukohta valides muidugi arvestad lapsega ka, aga mina arvan, et lõppsõna on siiski täiskasvanutel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 11:57; 20.08 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vahetaks aknad uuemate, paremate ja helikindlamate vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie tegime majas suure ümberkorralduse, kuna olen kerge unega ja magastuba asus köögi kõrval – piisal õhtul, kui keegi seal tassi lauale pani, nõudega kolitas või kapi uksi avas -sulges, kui minul oli uni läinud. panin küll laualina alla pehmenduse ja kapi ustele teised sulgurid, ei aidanud. aga magama läksin kõige varem n.ö. kana-tüüp, mees ja laps on öökullid. Tegimegi ümberkorralduse ja ühe ukse veel vahele – et meie magamistuppa nüüd enam need helid ei kosta.
Seega saan su mehest aru, ka mina olen helide suhtes tundlikum.
Kui ühel perekonnaliikmel on halb, siis tuleb leida ühine alternatiiv. Mees võib magada keset kisa ja kära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Pereelu ja suhted Kinnisvaraga seotud teema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.