Esileht Väikelaps Kodused emad ja lapsed suvel lasteaias.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 121 )

Teema: Kodused emad ja lapsed suvel lasteaias.

Postitas:

Kallid kodused emad, miks te viite oma lapsi suvel lasteaeda? Praegu on meie lasteaias selline olukord, et valverühmas on ligi 30 last ja nendest 1/3 koduste emade lapsi. Miks ometi ????
Mina olen sunnitud palgata puhkust võtma, et minu laps ei peaks selles ülerahvastatud valverühmas käima ja oma psüühikat rikkuma, aga kodused emad toovad oma lapse rõõmuga lasteaeda. Miks te ei armasta oma lapsi??? Ja need vabandused, et tal on kodus igav, mul on titaga raske, ei ole vabandused. Lapsega tuleb tegeleda, mitte jalust ära saata. Riik ei pea teie lapsi kasvatama, lasteaed on mõeldud eelkõige töötavatele vanematele !!!!!

http://www.perekool.ee/artiklid/miks-vajalik-lastele-suvel-puhkust-anda-lasteaiast/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 11:06; 06.06 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ärme hakka jälle seda juttu rääkima, et see on iga pere oma asi. Keegi peab lõpuks välja ütlema, et on terve hulk lapsevanemaid, kel ilmselgelt puudub igasugune ettekujutus sellest, kuidas oma lapse eest hoolitseda tuleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 11:13; 07.06 12:14; 08.06 10:19; 09.06 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt üteldes ei mõista ma üldse, miks väikese beebiga kodus olevad emad viivad vanema lapse lasteaeda???? Minu lapse rühmas on selliseid vanemaid mitmeid ning need lapsed pole seal mitte pool päeva või ülepäeviti vms vaid ikka pikka päeva ja iga päev, müstika. Mingil määral mõistan siiski nt 6-7 aastase lapse lasteaeda toomist, sellises vanuses võibolla tõesti on suurem vajadus seltskonna ja mängukaaslaste järele, aga noh 2-5 aastased võiksid ikkagi olla kodus või lühendatud päevi lasteaias ja mitte iga päev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 11:17; 06.06 15:30; 16.06 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei saa aru, ise viin lapse lasteaeda siis, kui pole muud varianti, aga meil ka väga suure osa laste emad on kodused, lapsed käivad kogu aeg lasteaias. Eriti vihastas, et ma ei saanud tööle minna, kui vaja oli, sest ei saanud lasteaeda kohta. Samas kohad olid hõivatud nende lastega, kellel polnud seda kohta nii hädasti vajagi üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 12:23; 06.06 13:27; 07.06 14:38; 08.06 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Laps vajab seltskonda. Suhtlemisoskus ja enesekindlus arenevad mühinal.
2. Lapsel hakkab kodus igav. Tõesti ei pea vajalikuks päev läbi lapsele tegevusi välja mõelda. Lasteaias on sõbrad ja eakaaslased.
3. Lasteaias on kolm korda päevas korralik toit. Kodus ei viitsi nii palju köögi-katja olla.
4. Vajan oma aega. Lugemiseks, aias toimetamiseks, majapidamiseks, telekas, internet, sõbrannad, mees (ta on vahel ka nädala sees vaba, siis on hea koos midagi ette võtta).

Laps läheb hea meelega lasteaeda, sest ta on nii harjunud ja ega tal pole ka valikut. Päeval kenasti magab ja pole seal seda lärmi midagi nii palju. Õhtul jaksab veel naabrilastega mängida või perega aktiivseid tegevusi kaasa teha. Sportlik ja aktiivne ning on hea ja julge suhtleja.
Olen ammu loobunud lugemast tädikeste targutavaid artikleid lapsekasvatamisest. Iga laps ja pere on erinevad. Mulle tunduvad jällegi need kodus hoitud lapsukesed nii saamatud ja hädised, tihti veel ka kasvatamata. Ei tekita neist endale peavalu. Meil on kodus kord majas ja minu meelest lastele meeldib kord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kodus kord majas ja minu meelest lastele meeldib kord.

Kuidas see, et sina tahad kodus niisama lebotada ja lapsele ei viitsi süüa teha, lapsega tegeleda ei viitsi, on korraga seotud? Täiega lolli juttu ajad suust välja. Selliste emade lapsed ongi seal lasteaias iga jumala päev, suvel ja talvel. Ja ema on veel enda arust mingi superkangelane ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 12:23; 06.06 13:27; 07.06 14:38; 08.06 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah tead,on küll nii, et ela ise ja lase teistel elada. Kindlasti teed ka ise asju, mis teiste arvates on nõme. Minuarvates näiteks on absurdne, kui 2-3-4aastased on veelkärus, ükskõik, et “poodi on pikka maa”, kui enne 2-aastaseks saamist isegi ei üritata potitada, sest “nagunii ei oska” – aga ma ei tee selle kohta teemasid, et miks te lasete südasuvel oma lapsel pissise mähkmega ringi käia, miks te ei õpeta oma last pikka maad kõndima jne. Ja need ie ole erinevad asjad – ikak sama asi – igaüks kasvatab oma lapsi nii nagu oskab ja jaksab.

Mõni arvab üldse, et alla 3aastast last ei tohigi lasteaeda panna ja see on kuritegu ja kui ei saa 3 aastat kodus olla, siis ei tohikski lapsi saad.a Jah, ka sellised arvamusi käib siit läbi.

Siis on siin kriiskamist, et nevernever tohib poes lasta lapsel jonnida – silmapilk kui laps hakkab jonnima, tuleb ta sülle haarata ja kõik soovid täita või alternatiivina poest välja joosta – kohe kindlasti ei tohi aga ostmist jätkata ja lapse jonnist mitte välja teha, sets mõni tundlikumanärvikavaga inimene minestab lapse jonni kuuldes.

No ja siis on siin pidevad vaidlused, kas kangelasema on see, kes juba 2-3kuuse laspega käib šoppamas, teatris, kontserdil, restoranis või hoopis see, kes aasta aega mitte kusagil ei käi. Kumb oled sina, ah?

Mõnel siin ei oska veel 1,5-2aastased lapsed ise süüa ja teised kiidavad takka, et lapsed väikesed ja ei peagi ise sööma. teine teeb suured silmad, et daa, loomulikult juba 10kuuselt sõi noa ja kahvliga.

Nii et lõpetame ükskord selle teiste õpetamise. Arvame, mis me arvame, aga ei ole vaja koguaeg näpuga näidata ja teiste silmast pindu otsida, kui enda silmas on neid palkegi piisavalt. See ei tee sind kuidagi paremaks emaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on talv läbi käinud 2-3 päeva nädalas. Koondrühmadega päevi ta lausa jumaldab, sest siis saab suuremate lastega mängida, teises rühmas teistsuguste mänguasjadega mängida.

Mina ei plaani last juulis valvelasteaeda viia. Praegu juunis (ja hiljem augustis) käib nii, nagu ta ise tahab minna – eelmisel õhtul lepime kokku. Siiani on ikkagi tahtnud 2-3 päeva nädalas. Nüüd on nädalapäevad nohu tõttu kodus olnud ja käib mul järel nagu uni, et millal lasteaeda saab. Ega ta 5 päeva nädalas tõesti ei kipu ja seda ma ei ole ju ka kunagi sundinud, aga vähegi pikema kodusoleky järel hakkab ta küll teiste laste seltskonda igatsema.

Praegu on mul väiksem laps juba aastane ja minu poolest ma võiksin küll suurema terveks suveks täiesti koduseks jätta, kui ta ise tahaks. Aga noorema lapse esimesed kuus kuud sain ma öö jooksul heal juhul 3-4 tundi katkendlikku und ja suurema lapde lasteaiapäevad olid ainus võimalus koos beebiga päeval pisutki järele magada – ja siis olid need suurema lapse 3 lasteaiapäeva nädalas küll minu jaiks täielik päästerõngas, et enam-vähemgi mõistust ja närvi säilitada juba kasvõi ainuüksi selle jaoks, et lasteaiavälisel ajal (mida ikka ju oli suurem osa) suuremale lapsele normaalne ja rahulik ema olla ja temaga mängida-tegelda. Nii et mina saan küll väga hästo aru, miks suurema laste (osaline) lasteaias käimine võib beebiga peres vajalikuks osutuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 13:55; 06.06 15:57; 07.06 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ei käi ammu enam lasteaias, aga natuke ka kihvatas teemaalgatuse peale. See, kui laps käib suvel lasteaias, ei näita seda, et vanem last ei armastaks. Kas see, kui sina käid tööl ja lapsega kodus pole, tähendab, et sa ka last ei armasta? Ja kui sina väidad, et see, et titaga on raske, pole vabandus, siis anna andeks, aga see, et sina käid tööl, pole ka teiste mure ega mingi vabandus.

Võibolla on mõnel kodusel emal terviseprobleemid. Meil näiteks on naabrinaine invaliid, pole ratastoolis, aga tean, et peale üht õnnetust on tal seljavalud ja ta ei käi tööl. Laps käib ka suvel lasteaias, kuna ta ema lihtsalt peab palju puhkama.

Samamoodi need, kel on mitu last. Katsu sa kahe või kolme erineva päevarežiimiga lapsega kogu aeg tegeleda. Võibolla ei maga beebi öösel ka, millal siis puhata saab??

Ei ole ikka nii, et sinul kui töölkäijal on esmane õigus oma laps lasteaeda poetada. Ei ole mingi nõukaaeg, kus lüpsjad olid esirinnas ja teised vaadaku ise, kuidas saavad. Lasteaiakoha saamiseks on järjekord ja see reegel peaks kõigile kehtima. See, kui keegi saab endale lubada kodune olla, ei tähenda, et tema peab oma hüvedest sinu kasuks loobuma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 14:19; 06.06 15:51; 07.06 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti imelik olukord seal teie lasteaias. Äkki peaksid hoopis juhtkonna poole pöörduma? Mu lapsed on alati lasteaiast suvepuhkusel olnud, olenemata sellest, kas käin tööl või kasvatan titte või olen muidu kodune, aga suvepuhkus on koolivaheajal, st sel aastal selle nädala käiakse veel lasteaias-koolis ja siis 1. septembrini kõik lapsed puhkavad. Pole ka kunagi sellist olukorda olnud, kus juuni alguses juba rühmi kokku lükatakse.
Mind on alati pannud imestama, et alla 3 aastaseid ilma hädavajaduseta sõime pannakse (hädavajadus ei võrdu muidugi töölkäimisega, st võib olla ka muid põhjusi, ja vastupidi: töölkäimine ei pruugi olla igas peres hädavajadus), aga et enne koolieelset rühma (6-7 aastased) poleks nagu üldse lasteaeda asja, tundub küll liialdatud. Ma olen ikka kaks koolieelset aastat laste lasteaias käimist üsna tõsiselt võtnud, kuigi sageli oleks just endal olnud lihtsam ja mugavam laps koju jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.06 15:01; 07.06 14:00; 07.06 20:40; 08.06 10:09; 08.06 11:39; 15.06 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et lapsevanemad teevad mitu last üksteise otsa, on küll ainult ja ainult nende valik. Miks peab see vanem väike laps sellepärast kannatama ja oma noore elu ilma puhkamata aastaringselt lasteaias elama?? Mul on üks väike laps. Puhkused on plaanitud terveks aastaks sujuvalt, et laps saaks puhata. Suvel puhkab laps kaks kuud (mehe puhkus,minu puhkus, nädalake vanaemaga). Ja me tohutult naudime aega oma lapsega. Mitte nii, et teen aga uue ja siis see esimene passigu lasteaias jalust ära. Teine laps tuleb siis, kui esimesele lapsele on tugev vundament eluks antud. St palju palju soojust, hoolt ja armastust esimestel eluaastatel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.06 15:03; 06.06 17:51; 07.06 07:44; 07.06 14:01; 13.07 17:28; 13.07 18:38; 18.07 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvi pole käeski veel, juba kriiskavad. 😀

Aga kust sa tead, mida need vanemad seal kodus teevad? Mina tean väga palju inimesi, kes teevad kodus tööd, väga paljudel töökohtadel pole töö tegemise koht enam üldse oluline. Ja ausalt väga paljud inimesed ei tunne vajadust reklaamida oma töötamist. Võib olla need kodused emad õpivad vms. Usun, et lastel on aias palju põnevam kui kodus olla ninapidi arvutis istuva emmega, kes muudkui korrutab “oota”, “ma ei saa”, “ära sega praegu” jne.

Kui su oma laps aias ei käi, kuidas sul siis nii hea ülevaade on, et kes praegu kohal käib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kindel, et teemaalgataja ega ka keegi teine ei peagi silmas neid lapsevanemaid, kes on siis tõesti invaliidid, haiged, kellegi hooldajad/põetajad vms. Kriitika käib ikka nende lapsevanemate pihta, kes ongi konkreetselt beebiga kodus ja viivad vanema lapse jalust ära, et enda elu lihtsam oleks, arvestamata seejuures lapse vajadusi ja tundeid. Ärgu tulgu keegi ütlema, et kahe või kolme aastase lapse õige koht on lasteaias omasuguste seas ja mitte kodus ema juures. Kas te üldse lasteaias nt õpetajatega suhtlete sel teemal, et kuidas lapsed lasteaias toime tulevad ja kuidas see neile mõjub? Vaevalt, et ükski õpetaja teile ütleb, et Teie laps on lasteaias üliõnnelik ja tal pole mingit stressi ja tooge ta kindlasti homme jälle siia, sest see on talle parim, mis te üldse pakkuda saate oma lapsele. Kas te olete üldse tähele pannud seda õhustikku seal ja jälginud teisi lapsi, kui neid sinna tuuakse? Kõik pole kindlasti ühesugused ja mõned näivad tõepoolest rõõmuga sinna jäävat, aga minu lapse rühmas on siiani lapsi, kes jäävad sinna nutuga ja nurka nuuksuma, kui ema lahkub ja need on 3 aastased lapsed. Vanem laps tuuakse lasteaeda kiirustatakse tagant, et võta riidest, pane kiiresti riidesse, sest väike venna ärkab kohe üles ja oi väiksel vennal on palav jne. See vanem laps jäetakse sinna nutma ja ise kiirustatakse pisikesega minema. Õpetaja siis lohutagu ja tegelegu, aga emal laps kaelast ära ja oh kui lahe. Õhtul lapsele järele tulles jälle ainult kiirustatakse last takka, et võta ja tee ja kiirusta ja oh, pole pärast pikka lahusolekut isegi aega oma last kallistada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 11:17; 06.06 15:30; 16.06 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla teemaalgataja, ära rohkem lapsi küll saa, siis pead ka koduseks jääma:)

Ausalt on su teema halenaljakas, täiesti mõttetu. Mis su lapsel viga siis on, et ta ei saa valverühmas käia? Organiseeri siis lapse isa, vanavanemad ja ülejäänud suguvõsa teda hoidma, et ta vaeseke ei peaks seal koledas kohas olema. Võibolla oled ise lasteaiaga vale valiku teinud, valinud viletsa lasteaia?

Mul 3 last. Teine sündis, kui esimene oli 2. Suurem käis lasteaias juba enne beebi sündi ja käis hiljem ka, meie rühmas oli veel selliseid emasid 5, kes olid ise kodused, kuid suuremad käisid lasteaias. Ei vaadanud keegi imelikult. Esiteks on beebil oma päevakava, mida kahesega, kes on ka jonni ja oma tahtmist täis, on mõnikord keeruline sobitada. Lisaks nagu keegi ütles…kui ema on öösel beebiga üleval, tahaks päeval puhata, kodu koristada, perele süüa teha jne. Põhimõtteliselt peaksid mitme lapse emad olema nagu superinimesed, kes peavad kõike jõudma, lastele ainult naeratama ja kenad ning rõõmsad välja nägema, muidu last piisavalt ei armastata?!
Kolmas laps sündis kui esimene käis koolis, teine oli 6a. No käis see teine ikka lasteaias edasi. Jah, kui oli väsinud või ma ise ei viitsinud teda viia, siis jäi koju. Aga ta tõesti tahtis ise minna, tal on seal trennid, sõbrad jne.
Ega seda ei mõistagi need vanemad, kellel on ainult üks laps. On siis raske mõista, et kui teie nunnuke on teie jaoks a ja o, siis on vanemaid, kellel on rohkem neid nunnukesi, kes ka tahavad tähelepanu ja hoolt. See kui laps käib lasteaias, kus on sõbrad, tore personal, organiseeritud tegevused jne tähendab võibolla lapsele just parema päeva pakkumist, kui kodus beebi kõrval vaikselt istumist (ei saa ju lärmata, kui beebi magab, sööb), iga ilmaga mitu tundi väljas jalutamist (mõni beebi toas või seisvas vankris ei maga), kiiret valmistoidu söömist (alati pole võimalik beebi kõrvalt poodi joosta või toitu vaaritada) jne. Ehk armastavad sellised vanemad lapsi just rohkem, kes ta lastaeda saadavad, mitte ei ole egoistliku ja kinnise mõttelaadiga, et teised peaksid Sinu lapse “heaolu” pärast enda, oma lapse ja pere heaolust loobuma?! come on, kes sa oled…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 15:32; 06.06 16:51; 06.06 17:59; 07.06 22:31; 08.06 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kindel, et teemaalgataja ega ka keegi teine ei peagi silmas neid lapsevanemaid, kes on siis tõesti invaliidid, haiged, kellegi hooldajad/põetajad vms. Kriitika käib ikka nende lapsevanemate pihta, kes ongi konkreetselt beebiga kodus ja viivad vanema lapse jalust ära, et enda elu lihtsam oleks, arvestamata seejuures lapse vajadusi ja tundeid. Ärgu tulgu keegi ütlema, et kahe või kolme aastase lapse õige koht on lasteaias omasuguste seas ja mitte kodus ema juures. Kas te üldse lasteaias nt õpetajatega suhtlete sel teemal, et kuidas lapsed lasteaias toime tulevad ja kuidas see neile mõjub? Vaevalt, et ükski õpetaja teile ütleb, et Teie laps on lasteaias üliõnnelik ja tal pole mingit stressi ja tooge ta kindlasti homme jälle siia, sest see on talle parim, mis te üldse pakkuda saate oma lapsele. Kas te olete üldse tähele pannud seda õhustikku seal ja jälginud teisi lapsi, kui neid sinna tuuakse? Kõik pole kindlasti ühesugused ja mõned näivad tõepoolest rõõmuga sinna jäävat, aga minu lapse rühmas on siiani lapsi, kes jäävad sinna nutuga ja nurka nuuksuma, kui ema lahkub ja need on 3 aastased lapsed. Vanem laps tuuakse lasteaeda kiirustatakse tagant, et võta riidest, pane kiiresti riidesse, sest väike venna ärkab kohe üles ja oi väiksel vennal on palav jne. See vanem laps jäetakse sinna nutma ja ise kiirustatakse pisikesega minema. Õpetaja siis lohutagu ja tegelegu, aga emal laps kaelast ära ja oh kui lahe. Õhtul lapsele järele tulles jälle ainult kiirustatakse last takka, et võta ja tee ja kiirusta ja oh, pole pärast pikka lahusolekut isegi aega oma last kallistada.

Ja miks ei peaks titega ema oma elu lihtsamaks tegema, kui võimalik on? Kui lapsele lasteaias meeldib (tean päris mitut 3-5-aastast, kellele lasteaias väga meeldib, üks neljane lausa pahurdab pikalt, kui on nädalavahetus ja aed kinni), siis on ju win-win. Ema saab rohkem hinge tõmmata (kuigi ega titega kodusolek pole mingi puhkamine) ja lapsel ka mängukaaslased olemas. Kas see oleks parem, kui emal on närvid krussis?

Loed PK-s üht teemat, siis käod targutavad, et titega kodus olemine ongi töö ja peakski titega koos magama jne. Mismoodi see ema peaks titega koos magama, kui nelja-aastane tahab samal ajal mänguplatsil turnida? Lisaks selle nelja-aastasega tegelemisele peab ema jõudma lapsele veel paar korda päevas süüa teha (sest poolfabrikaadid on ju saatanast).

Ja miks sa siin ainult kolmeaastaseid näiteks tood? Teemaalgataja minu meelest ei maininud kordagi laste vanust. Muide, mina saadan oma kooliealise lapse suve jooksul õige mitmesse laagrisse. Mitte sellepärast, et ma teda ei armastaks, aga tal ON kodus olles igav, sõbrad suvel kõik laiali. Samamoodi võib viieaastasel kodus igav olla, kui ema peab titega tegelema ja vanema jaoks võrdselt palju aega ei jätku.

Või peakski sinu meelest olema igas peres üks laps? Või siis võib ka mitu, aga mitte väiksema kui 7-aastase vahega??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 14:19; 06.06 15:51; 07.06 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures minu meelest mu vanemal lapsel on lasteaias käimisega just tänu nooremale väga vedanud, sest ta saab tänu nooremale kuni 4,5-aastaseks saamiseni täiesti tšillilt võtta, käia lasteaias mõned päevad nädalas, iga väiksemagi väsimuseraasu puhul koju jääda, väga palju ise otsustada, millal ta tahab minna, millal ei taha.

Kui ta oleks mul üksik laps, siis peaksin ma ammu täiskoormusega tööl käima, poleks mitte mingit varianti, ikka täiskoormusega lasteaias … Ja juba praegu valutab mul süda hoopis noorema lapse pärast, et kuidas ta toime tulema hakkab, kui 2,5 aastat täis kukub, mina sügisel tagasi tööle minema pean ning tal pole mingit muud varianti, kui kohe kiiresti suure koormusega seal sõimerühmas harjuda (no äkki, kui väga veab, siis vanaema saab 1 päeva nädalas vabaks teha ja temaga jääda, aga ega seegi pole veel kindel; minu oma töö seda mingil juhul ei võimalda). Sellega võrreldes on mu suure lapse elu siiani ikka väga tšill olnud – ja on minu meelest võrreldes ka tema rühmakaaslastega, kelle vanemad täiskoormusega tööl ja lapsed täiskoormusega aias käima peavad. 😛

Muide, kindlasti sõltub see ka lapse iseloomust, vanusest, õpetajatest ja muudest teguritest, aga ma olen ikka päris paljude tuttavate ja lähedaste ning mõningate oma lapse rühmakaaslaste pealt näinud, et lapsevanema suhtumine lasteaeda mäörab lapse kohanemises ikka päris palju. Lapsed on targad, nad tajuvad oma vanemate emotsioone päris hästi. Ning kui lapsevanem ise suhtub lasteaeda sellise eelarvamusega, et tema lapsel on seal kindlasti halb olla ja ta peab olude sunnil seal olemise välha kannatama, põeb ise ülemääraselt süümekaid sellepärast, et ta lapse lasteaeda viib, on kohanemisprobleemid juba eos üsna garanteeritud.

PS. Minu “suur” laps, kes 2,5-aastasena väikese koormusega lasteaeda läks, rääkis selles vanuses küll juba vabalt ja oli täiesti suuteline mulle ISE oma päevast rääkima ning oma emotsioone ühe või teise olukorra suhtes väljendama. Nüüd aasta hiljem seda enam. Aga loomulikult küsin ma õhtuti ka õpetajatelt, kuidas lapse päev läinud. Ning siiani on ikka hästi ja rõõmsalt läinud. 🙂 Õnneks on tal väga toredad õpetajad, kes on alati valmis pikalt-laialt päevast jutustama, jagama oma tähelepanekuid lapse meeleolu, käitumise ja kõikvõimalike olmeliste pisiasjade kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 13:55; 06.06 15:57; 07.06 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse lasteaias olid valverühmad sellistel aegadel, kui tegelikult tavapärasest ikka tunduvalt lapsi vähem kohal (lasteaiapäeva algus/lõpp, juunist-aug) ning seetõttu ei peetud otstarbekaks kõiki rühmi täisaegadel lahti hoida (lisaks on ka õpetajatel õigus puhata). Seega on äkki ka teie lasteaias osad lapsed juba puhkamas, osad alles jäävad millalgi ja/või mõnel õpetajal hoopis puhkus.
Kui peres nooremaid/vanemaid lapsi, siis mõnikord on mõttekam lasteaiaealine laps (aeg-ajalt)jätta lasteaeda sõprade ja tuttavate lasteaiaõpetajate juurde, kui vedida lasteaiaealist last nö teistele kohustustele kaasa. Näiteks esimste klasside lastega väliskäikudel õpetajal abiks, esimeste klasside laste abistamine kodustel töödel või kooliteel, oma firma asjaajamised, vanemate sugulaste abistamine, kodu remont, enda arstil käigud, ravimine, söögitegemised, täiendõppel käimine ja õppimine, väiksem laps beebina võib olla hoopis vastupidiselt eelmisele lapsele vähem magaja, rahutum, haigem jne. Nii, et mõni tegelikult lisaks “kodus lebotamisele” rabab mitmel rindel (teiste jaoks) märkamatult (ja tihti ilma palgata).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 16:10; 07.06 14:23; 18.07 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ootan, millal riik selles rahapuuduses ükskord ära otsustab, kas maksuraha on ikka otstarbekas kulutada koduste emade laste hoidmise peale. Paar koolieelset aastat – olen nõus, et see on mõistlik ja aitab kooliks ettevalmistuda, aga nooremate laste kodust väljas hoidmine võiks koduse ema enda taskust tulla. Omavalitsused (kellele tuleb raha maksutulust) ei peaks lapsehoolduspuhkusel olevate emade laste hoidmise-kasvatamise eest maksma. See võiks küll eralõbu olla. Seda enam, kui kohti ei jätku töölkäivate emade lastele.

Lastesõimed on siiski mõeldud emadel töölkäimise võimaldamiseks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 16:17; 06.06 17:19; 06.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ootan, millal riik selles rahapuuduses ükskord ära otsustab, kas maksuraha on ikka otstarbekas kulutada koduste emade laste hoidmise peale. Paar koolieelset aastat – olen nõus, et see on mõistlik ja aitab kooliks ettevalmistuda, aga nooremate laste kodust väljas hoidmine võiks koduse ema enda taskust tulla. Omavalitsused (kellele tuleb raha maksutulust) ei peaks lapsehoolduspuhkusel olevate emade laste hoidmise-kasvatamise eest maksma. See võiks küll eralõbu olla. Seda enam, kui kohti ei jätku töölkäivate emade lastele.

Lastesõimed on siiski mõeldud emadel töölkäimise võimaldamiseks.

Vot see on mõtlemine?!

Et siis mina, kes ma olen lapsega kodune mitme lapse ema, saan nagu mingit preemiat selle eest? Kas minul ei ole siis endiselt igapäevased kulud maksta, süüa osta, mähkmed, beebitoit, kütus, riided/jalanõud mitmele lapsele? Et siis peaks suutma veel säästa, et last mitte 1.5 aastaselt sõime panna. peaksin karistuseks veel nt lasteaia kohatasu eralasteaia järgi maksma u 400 eur, ilma kov toetuseta, lihtsalt selle eest et mul on mitu last ja suurem tahab lasteaias käia või mis iganes põhjusel ta seal käib?

Mõni ime et meil iive negatiivne on. Aga tee ka veel laps, istu mõlemaga kodus, siis saab keegi sinu lasteaiakoha ju endale, vaata kui suuremeelne see oleks või otsi tasuvam töö, et laps ei peakski aias käima

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 15:32; 06.06 16:51; 06.06 17:59; 07.06 22:31; 08.06 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kriitika käib ikka nende lapsevanemate pihta, kes ongi konkreetselt beebiga kodus ja viivad vanema lapse jalust ära, et enda elu lihtsam oleks, arvestamata seejuures lapse vajadusi ja tundeid.

Konkreetselt beebiga kodus olev ema võib ka samaaegselt õppida ja/või töötada. Mul on lapsed juba suuremad, aga kui teine oli beebi, siis peaaegu iga hetke, mil ta magas või rahulikult niisama oli, tegin üht neist kahest asjast. Minu ülisuure suhtlemisvajadusega 3-aastane oli samal ajal lasteaias ja õnnelik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ootan, millal riik selles rahapuuduses ükskord ära otsustab, kas maksuraha on ikka otstarbekas kulutada koduste emade laste hoidmise peale. Paar koolieelset aastat – olen nõus, et see on mõistlik ja aitab kooliks ettevalmistuda, aga nooremate laste kodust väljas hoidmine võiks koduse ema enda taskust tulla. Omavalitsused (kellele tuleb raha maksutulust) ei peaks lapsehoolduspuhkusel olevate emade laste hoidmise-kasvatamise eest maksma. See võiks küll eralõbu olla. Seda enam, kui kohti ei jätku töölkäivate emade lastele.

Lastesõimed on siiski mõeldud emadel töölkäimise võimaldamiseks.

Vot see on mõtlemine?!

Et siis mina, kes ma olen lapsega kodune mitme lapse ema, saan nagu mingit preemiat selle eest? Kas minul ei ole siis endiselt igapäevased kulud maksta, süüa osta, mähkmed, beebitoit, kütus, riided/jalanõud mitmele lapsele? Et siis peaks suutma veel säästa, et last mitte 1.5 aastaselt sõime panna. peaksin karistuseks veel nt lasteaia kohatasu eralasteaia järgi maksma u 400 eur, ilma kov toetuseta, lihtsalt selle eest et mul on mitu last ja suurem tahab lasteaias käia või mis iganes põhjusel ta seal käib?

Mõni ime et meil iive negatiivne on. Aga tee ka veel laps, istu mõlemaga kodus, siis saab keegi sinu lasteaiakoha ju endale, vaata kui suuremeelne see oleks või otsi tasuvam töö, et laps ei peakski aias käima

Jah, minu meelest ei pea koduste emade lapsehoidu (ja ma ei räägi koolieelikutest, eks) teised inimesed kinni maksma. Ja ma tõesti ei mõista, miks sa pead oma 1,5-aastase sõime panema, kui ise nagunii tööl ei käi? Et on odavam pidada, kuna osa kulusid maksab maksumaksja või mis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 16:17; 06.06 17:19; 06.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul käib hetkel 6aastane laps veel lasteaias ja olen ise 1,5aastasega kodune.
Laps on lasteaias E-N kella 8.30-12 või siis 1-2 päeval ka 16 oleneb päevast.
Kuna ise käin ülikoolis ja hetkel sess, siis on mul vaja ka minu aega hetkel, seega kui väiksem magab, siis mina õpin. Sess lõppeb 15.06 ja siis on laps kuni septembrini kodus, kuna plaanime maale minna ja sama süsteem on olnud juba aastaid meil, et veidi enne jaani jääb laps koju, kuni septembrini.
Ka talvel käis laps sama süsteemiga enamasti lasteaias, kuna väiksemaga käisin 2*nädalas ujumas ja 2*nädalas ka muusikaringis, siis lihtsalt suuremat poleks saanud sinna kaasavõtta ja 2 päeval pidin ka ise ülikoolis olema ja siis oli hoidja väiksemaga.

Lasteaiatasu on ju kõigil sama, miks peaks mina, kui kodune ema maksma tühja ja last kodus hoidma suvel, 60 eurot kuus*3 on 180eurot, see on kokkuvõtvalt päris suur raha lihtsalt tühja maksta.

Ja see, et teil rühmas 30+ last on pigem lasteaia juhatuse probleem ja halb planeerimine, kui koduste emmede süü, igaühel on õigus last viia lasteaeda, kellel on lasteaiakoht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on põhipoint ka selles, et kuivõrd kvaliteetaeg on lapsel kodus vs lasteaias. Pean siinkohal silmas justnimelt neid väikseid 2-3 aastaseid lapsi. Kui kodus olemine tähendab neile seda, et ema tähelepanu jagub vaid väiksemale ja tema peab muudkui ootama ja tite elurütmi järgi elama… siis talle ehk tõesti meeldib lasteaias rohkem. Aga no tõesti on raske uskuda, et kui kodus on armastav õhkkond ja ema-isa tegelevad lapsega aktiivselt (raamatud, klotsid, müramised jne) ja veedetakse aktiivselt aega (käiakse mänguväljakutel, teistel külas, mängutubades, ujumas jne), et siis laps PÄRISELT eelistab lasteaias käimist. Et ta ei tahagi puhata, vaid tahab lasteaeda minna. No tõesti ei usu.
Mul on kaks väga head tuttavat perekonda, kus on saadud lapsed väikese vanusevahega. Vanem laps käib lasteaias täpselt nii, kuidas ise soovib. Kui ei soovi minna lausa mitu nädalat, siis ei lähegi. Ja need emad saavad kahe lapsega suurepäraselt hakkama! Soojust ja hellust lausa kiirgab oma laste vastu neis peredes! Muidugi nad ütlevad, et on raske ka.. Aga see oli ju nende perede otsus, et tulevad väikse vahega lapsed. Oli ju ette teada, et ega see lihtne pole.

Need Käod, kes siin suure hurraaaga hõiskavad, et on täiesti normaalne lapsed aasta läbi lasteaeda saata (pean silmas 2-3 aastaseid lapsi, mitte eelkooliealisi). Mida te oma lasteaias käivate lastega üldse koos teete? Kas neile kodus aega jagub ja kas nende huvidest lähtuvalt ka väljasõite tehakse? Ja kvaliteetaeg oma lapsevanematega ilma titeta – kas sellist asja üldse eksisteerib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.06 15:03; 06.06 17:51; 07.06 07:44; 07.06 14:01; 13.07 17:28; 13.07 18:38; 18.07 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ootan, millal riik selles rahapuuduses ükskord ära otsustab, kas maksuraha on ikka otstarbekas kulutada koduste emade laste hoidmise peale. Paar koolieelset aastat – olen nõus, et see on mõistlik ja aitab kooliks ettevalmistuda, aga nooremate laste kodust väljas hoidmine võiks koduse ema enda taskust tulla. Omavalitsused (kellele tuleb raha maksutulust) ei peaks lapsehoolduspuhkusel olevate emade laste hoidmise-kasvatamise eest maksma. See võiks küll eralõbu olla. Seda enam, kui kohti ei jätku töölkäivate emade lastele.

Lastesõimed on siiski mõeldud emadel töölkäimise võimaldamiseks.

Vot see on mõtlemine?!

Et siis mina, kes ma olen lapsega kodune mitme lapse ema, saan nagu mingit preemiat selle eest? Kas minul ei ole siis endiselt igapäevased kulud maksta, süüa osta, mähkmed, beebitoit, kütus, riided/jalanõud mitmele lapsele? Et siis peaks suutma veel säästa, et last mitte 1.5 aastaselt sõime panna. peaksin karistuseks veel nt lasteaia kohatasu eralasteaia järgi maksma u 400 eur, ilma kov toetuseta, lihtsalt selle eest et mul on mitu last ja suurem tahab lasteaias käia või mis iganes põhjusel ta seal käib?

Mõni ime et meil iive negatiivne on. Aga tee ka veel laps, istu mõlemaga kodus, siis saab keegi sinu lasteaiakoha ju endale, vaata kui suuremeelne see oleks või otsi tasuvam töö, et laps ei peakski aias käima

Jah, minu meelest ei pea koduste emade lapsehoidu (ja ma ei räägi koolieelikutest, eks) teised inimesed kinni maksma. Ja ma tõesti ei mõista, miks sa pead oma 1,5-aastase sõime panema, kui ise nagunii tööl ei käi? Et on odavam pidada, kuna osa kulusid maksab maksumaksja või mis?

Odavam siis kuidas? Et maksan kohatasu+ toit+sõidukulud? Pigem on ikka kodus odavam, lihtsalt muu elukorraldus kaalub rahalise kulu üle, kui me räägime sellisest olukorrast, et vanem laps on nt 2a ja siis sûnnib beebi ja vanem on kodune. Aga mingit rahalist kasu ju pole kui kov toetab lasteaias käimist sellisel juhul. Võta beebi sündi ja vhs saamist kui teistsugust tööd, mida teen ajutiselt tavatöö vahel, saan tasu, millest maksta endised kulud-toit, pangalaen, lapse trennis jne…midagi topelt ju ei saa. Kui laps käib veel lasteaias, maksan need kulud. Mida ma siin sinu raha eest võidan? Minu lapsel peab olema samasugune õigus käia lasteaias, kui haridusasutuses, kui sinu omal. Kas on laps selles süüdi, et ta õe vôi venna sai? Siis veel säästan, et ei tuleks perekooli teemat “miks käivad 1.5aastased sõimes, kas te ei armasta neid?” või ” miks on nohune laps rühmas” jne.
Ja kui minu suurem laps on nt 2 aastat juba lasteaias käinud, harjunud ja sõbrad leidnud ja siis sünniks beebi kas sinu teooria järgi peaks nt 4 aastase siis aiast ära võtma, sest ma jään koduseks? Kas see mitte ei mõjuks lapsele emotsionaalselt halvasti?

Kas kadedus on tõesti nii suur, et teised on kodused ja sina pead tööl käima ja laps lasteaias? Mina käin ka nt 1.8 aastase kõrvalt osalise koormusega tööl, väike on kodune, kuid leevendan sinu maksekoormust minu 7 aastase lapse lasteaiakulude kandmise osas. Aga ta läheb kohe kooli ka:) üks jälle vähem üleval pidada. Aga kuidas on sellega, et meie kui ka maksumaksjad maksame sinu lapse pärast võetud haiguspäevi? Kui sa kodune oleks, saaks ju selle pealt kokku hoida:))

Aga tegelikult võiks toetusi vähendada vaksineerimata laste vanematel, kui tahta midagi väga vähendada. NB! SEE POLE TEEMA MIDA NÜÜD ARUTA HAKATA:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 15:32; 06.06 16:51; 06.06 17:59; 07.06 22:31; 08.06 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ootan, millal riik selles rahapuuduses ükskord ära otsustab, kas maksuraha on ikka otstarbekas kulutada koduste emade laste hoidmise peale. Paar koolieelset aastat – olen nõus, et see on mõistlik ja aitab kooliks ettevalmistuda, aga nooremate laste kodust väljas hoidmine võiks koduse ema enda taskust tulla. Omavalitsused (kellele tuleb raha maksutulust) ei peaks lapsehoolduspuhkusel olevate emade laste hoidmise-kasvatamise eest maksma. See võiks küll eralõbu olla. Seda enam, kui kohti ei jätku töölkäivate emade lastele.

Lastesõimed on siiski mõeldud emadel töölkäimise võimaldamiseks.

Vot see on mõtlemine?!

Et siis mina, kes ma olen lapsega kodune mitme lapse ema, saan nagu mingit preemiat selle eest? Kas minul ei ole siis endiselt igapäevased kulud maksta, süüa osta, mähkmed, beebitoit, kütus, riided/jalanõud mitmele lapsele? Et siis peaks suutma veel säästa, et last mitte 1.5 aastaselt sõime panna. peaksin karistuseks veel nt lasteaia kohatasu eralasteaia järgi maksma u 400 eur, ilma kov toetuseta, lihtsalt selle eest et mul on mitu last ja suurem tahab lasteaias käia või mis iganes põhjusel ta seal käib?

Mõni ime et meil iive negatiivne on. Aga tee ka veel laps, istu mõlemaga kodus, siis saab keegi sinu lasteaiakoha ju endale, vaata kui suuremeelne see oleks või otsi tasuvam töö, et laps ei peakski aias käima

Jah, minu meelest ei pea koduste emade lapsehoidu (ja ma ei räägi koolieelikutest, eks) teised inimesed kinni maksma. Ja ma tõesti ei mõista, miks sa pead oma 1,5-aastase sõime panema, kui ise nagunii tööl ei käi? Et on odavam pidada, kuna osa kulusid maksab maksumaksja või mis?

Odavam siis kuidas? Et maksan kohatasu+ toit+sõidukulud? Pigem on ikka kodus odavam, lihtsalt muu elukorraldus kaalub rahalise kulu üle, kui me räägime sellisest olukorrast, et vanem laps on nt 2a ja siis sûnnib beebi ja vanem on kodune. Aga mingit rahalist kasu ju pole kui kov toetab lasteaias käimist sellisel juhul. Võta beebi sündi ja vhs saamist kui teistsugust tööd, mida teen ajutiselt tavatöö vahel, saan tasu, millest maksta endised kulud-toit, pangalaen, lapse trennis jne…midagi topelt ju ei saa. Kui laps käib veel lasteaias, maksan need kulud. Mida ma siin sinu raha eest võidan? Minu lapsel peab olema samasugune õigus käia lasteaias, kui haridusasutuses, kui sinu omal. Kas on laps selles süüdi, et ta õe vôi venna sai? Siis veel säästan, et ei tuleks perekooli teemat “miks käivad 1.5aastased sõimes, kas te ei armasta neid?” või ” miks on nohune laps rühmas” jne.
Ja kui minu suurem laps on nt 2 aastat juba lasteaias käinud, harjunud ja sõbrad leidnud ja siis sünniks beebi kas sinu teooria järgi peaks nt 4 aastase siis aiast ära võtma, sest ma jään koduseks? Kas see mitte ei mõjuks lapsele emotsionaalselt halvasti?

Kas kadedus on tõesti nii suur, et teised on kodused ja sina pead tööl käima ja laps lasteaias? Mina käin ka nt 1.8 aastase kõrvalt osalise koormusega tööl, väike on kodune, kuid leevendan sinu maksekoormust minu 7 aastase lapse lasteaiakulude kandmise osas. Aga ta läheb kohe kooli ka:) üks jälle vähem üleval pidada. Aga kuidas on sellega, et meie kui ka maksumaksjad maksame sinu lapse pärast võetud haiguspäevi? Kui sa kodune oleks, saaks ju selle pealt kokku hoida:))

Aga tegelikult võiks toetusi vähendada vaksineerimata laste vanematel, kui tahta midagi väga vähendada. NB! SEE POLE TEEMA MIDA NÜÜD ARUTA HAKATA:)

Minu lapsed on suured, seega ei võitle ma siin oma isikliku heaolu pärast. Näen asju laiemalt lihtsalt. Ja oleme tõesti erinevatelt planeetidelt, sest mina ei raatsinud vanemat last noorema sündides kodust ära saata. Oli raske jah, aga lapse heaolu ja turvatunne on tähtsam ja ma päriselt ka tahtsin nendega koos olla ja nemad minuga (kui mõni arvab, et mängin kangelast siin).

Rõhutan veelkord, et jutt on siin sõime-, mitte lasteaialastest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 16:17; 06.06 17:19; 06.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis see teid torgib kui kodune ema viib oma lapse suvel lasteaeda? See pole üldse teiste asi kes millal oms lapse kuhugi viib. Nagu teie kaagutamine muudaks midagi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ootan, millal riik selles rahapuuduses ükskord ära otsustab, kas maksuraha on ikka otstarbekas kulutada koduste emade laste hoidmise peale. Paar koolieelset aastat – olen nõus, et see on mõistlik ja aitab kooliks ettevalmistuda, aga nooremate laste kodust väljas hoidmine võiks koduse ema enda taskust tulla. Omavalitsused (kellele tuleb raha maksutulust) ei peaks lapsehoolduspuhkusel olevate emade laste hoidmise-kasvatamise eest maksma. See võiks küll eralõbu olla. Seda enam, kui kohti ei jätku töölkäivate emade lastele.

Lastesõimed on siiski mõeldud emadel töölkäimise võimaldamiseks.

Vot see on mõtlemine?!

Et siis mina, kes ma olen lapsega kodune mitme lapse ema, saan nagu mingit preemiat selle eest? Kas minul ei ole siis endiselt igapäevased kulud maksta, süüa osta, mähkmed, beebitoit, kütus, riided/jalanõud mitmele lapsele? Et siis peaks suutma veel säästa, et last mitte 1.5 aastaselt sõime panna. peaksin karistuseks veel nt lasteaia kohatasu eralasteaia järgi maksma u 400 eur, ilma kov toetuseta, lihtsalt selle eest et mul on mitu last ja suurem tahab lasteaias käia või mis iganes põhjusel ta seal käib?

Mõni ime et meil iive negatiivne on. Aga tee ka veel laps, istu mõlemaga kodus, siis saab keegi sinu lasteaiakoha ju endale, vaata kui suuremeelne see oleks või otsi tasuvam töö, et laps ei peakski aias käima

Jah, minu meelest ei pea koduste emade lapsehoidu (ja ma ei räägi koolieelikutest, eks) teised inimesed kinni maksma. Ja ma tõesti ei mõista, miks sa pead oma 1,5-aastase sõime panema, kui ise nagunii tööl ei käi? Et on odavam pidada, kuna osa kulusid maksab maksumaksja või mis?

Odavam siis kuidas? Et maksan kohatasu+ toit+sõidukulud? Pigem on ikka kodus odavam, lihtsalt muu elukorraldus kaalub rahalise kulu üle, kui me räägime sellisest olukorrast, et vanem laps on nt 2a ja siis sûnnib beebi ja vanem on kodune. Aga mingit rahalist kasu ju pole kui kov toetab lasteaias käimist sellisel juhul. Võta beebi sündi ja vhs saamist kui teistsugust tööd, mida teen ajutiselt tavatöö vahel, saan tasu, millest maksta endised kulud-toit, pangalaen, lapse trennis jne…midagi topelt ju ei saa. Kui laps käib veel lasteaias, maksan need kulud. Mida ma siin sinu raha eest võidan? Minu lapsel peab olema samasugune õigus käia lasteaias, kui haridusasutuses, kui sinu omal. Kas on laps selles süüdi, et ta õe vôi venna sai? Siis veel säästan, et ei tuleks perekooli teemat “miks käivad 1.5aastased sõimes, kas te ei armasta neid?” või ” miks on nohune laps rühmas” jne.
Ja kui minu suurem laps on nt 2 aastat juba lasteaias käinud, harjunud ja sõbrad leidnud ja siis sünniks beebi kas sinu teooria järgi peaks nt 4 aastase siis aiast ära võtma, sest ma jään koduseks? Kas see mitte ei mõjuks lapsele emotsionaalselt halvasti?

Kas kadedus on tõesti nii suur, et teised on kodused ja sina pead tööl käima ja laps lasteaias? Mina käin ka nt 1.8 aastase kõrvalt osalise koormusega tööl, väike on kodune, kuid leevendan sinu maksekoormust minu 7 aastase lapse lasteaiakulude kandmise osas. Aga ta läheb kohe kooli ka:) üks jälle vähem üleval pidada. Aga kuidas on sellega, et meie kui ka maksumaksjad maksame sinu lapse pärast võetud haiguspäevi? Kui sa kodune oleks, saaks ju selle pealt kokku hoida:))

Aga tegelikult võiks toetusi vähendada vaksineerimata laste vanematel, kui tahta midagi väga vähendada. NB! SEE POLE TEEMA MIDA NÜÜD ARUTA HAKATA:)

1-2-aastane haridusasutuses? Mida seal ometi õpetatakse, mida ema ei suuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.06 20:25; 07.06 11:11; 07.06 20:34; 12.06 10:12; 12.06 10:15; 12.06 10:20; 12.06 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeb ikka kurjaks küll (ma ei kriiska ja ei kaaguta), kui rühmas on 30 last ja nendest umbes 10 lapse ema on kodune. Ei ole minul südant oma last sinna viia, kui rühmas on 2 täiskasvanut. Need 2 päeva lasteaias olidki nagu hullumaja, pole kappe, pole voodeid…..Palun öelge, kas armastav ema, kes on kodune viiks oma 3-5aastase lapse sinna? Ma ei räägi töötavatest vanematest, neil pole varianti. Mis annab juhtkonna poole pöördumine, kui osad õpetajad juba puhkavad, et 31. juulil tööl olla ja uued lapsed vastu võtta. Homsest alates on mul palgata puhkus, sest kodusetel emadel pole ju last kuskile jätta. Laps on lasteaias käinud juba 2 aastat ja pole probleemi olnud, aga sellises karjas ta olla ei taha ja mina armastan oma last selleks liiga palju, et seal tema psüühikat rikkuda. Suvekuudel peaksid valverühmas olema siiski ainult töötavate/õppivate jms vanemate lapsed.

Keegi tundis muret, et ma võiksin ühe lapsega jäädagi. Pole vaja muret tunda,mul on 3 last ja juurde ei kavatse muretseda. Mulle piisab oma 3 lapsest 🙂 Ja kodusena ei viinud ma oma suuremat last suvel lasteaeda.
Kahjuks on lasteaiast kujunenud meelelahutusasutus, kuhu saab oma lapse meelt lahutama viia, sest kodus on tal nii igav. Mul oleks häbi tunnistada, et lapsele meeldib lasteaias rohkem kui kodus oma perega. Õnneks pole mul ükski laps eelistanud lasteaeda kodule. Lasteaias on neile kõigile meeldinud aga võimaluse korral on alati koju jäänud.
Kuna tegemist on ühe linna lähedal asuva aleviku lasteaiaga, siis teame/tunneme üksteist ja ei hoolda ega tööta nad midagi.

Huvitav, miks Soomes keelab seadus last üle 20 tunni lasteaias hoida kodusel emal? Meil on lapsed keskmiselt 10 tundi päevas lasteaias (soomlaste tehtud uuring, kahjuks ei leia praegu allikat) 🙁

Minu jaoks on teema lõpetatud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 11:06; 06.06 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille alusel sa hindad, kas tegemist on kodus logeleva emaga või kodus töötava emaga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 21:18; 07.06 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sunnitud palgata puhkust võtma, et minu laps ei peaks selles ülerahvastatud valverühmas käima ja oma psüühikat rikkuma

Laps on lasteaias käinud juba 2 aastat ja pole probleemi olnud, aga sellises karjas ta olla ei taha ja mina armastan oma last selleks liiga palju, et seal tema psüühikat rikkuda.

Kas sa ise ja su laps olete keskmisest nõrgem psüühikaga või millest selline targutav ja teisi halvustav hala?

Mina olen just selline mittetöötav ema, kelle kohta sinu jutt käib. Töötu olemine ei ole minu valik, nii et nendel päevadel, kui käin töövestlustel, proovipäevadel vms kohtades viin jah oma lapsed lasteaeda sinu last traumeerima. Sel päeval viisin ka, kui vanemate laste klassiekskursioonil saatjana kaasas käisin ja samuti siis, kui ämma arsti juurde viisin. Ja homme viin ka, sest siis on lasteaias teatrietendus ja logopeed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 21:47; 06.06 23:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 121 )


Esileht Väikelaps Kodused emad ja lapsed suvel lasteaias.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.