Esileht Väikelaps Kodused emad ja lapsed suvel lasteaias.

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 121 )

Teema: Kodused emad ja lapsed suvel lasteaias.

Postitas:

Oh, seda südamevalu, mida mõni jaksab läbi valutada muu maailma pärast. Pean ka tõdema, et mida vanemaks saan, seda rohkem tahaks öelda: “Mis see sinu asi on?”. Vastus on, et ei olegi üldse sinu asi või kui teed selle enda asjaks, siis leia vastused enda seest. Analüüsi erinevaid võimalusi. Püüa mõista. Aga nagu varemgi olen öelnud, siis ma ei usu, et enamus selliste teemade algatajaid mõista püüab. Ikka tahetakse ennast kiita, aga vot mina olen ja teen ja võtan palgata puhkust! Tegelikult ilma isiklikult võtmata suudaks ma mitmeid põhjuseid välja tuua, miks kodused emad viivad lapsi lasteaeda ka suvel. Ja ei maksa alahinnata põhjuseid, mis sinule ei tundu mõjuva põhjusena! Kõrvalt on jube kerge anda hinnanguid ja olla üleüldse maailma parim ekspert. Tegelikkuses kui tuleksin sulle reaalselt kõrvale ja hakkaksime üksteist võrdlema, siis ma olen enam kui kindel, et saaksime ka sinu maatasa teha! Mis tunne sul siis oleks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 10:18; 12.06 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu näha olid kerged sünnitused, ei mingit sünnitusjärgset aneemiat ega suuri rebendeid allpool ning lapsehoidjad juba omast käest võtta- tore ju kui nii veab.

See pole vedamine, vaid täiskasvanud inimese suutlikkus oma elukorraldust organiseerida. Asjaolu, et sa lapse sünnitad, pidi ometi sulle kohale jõudma umbes 9 kuud varem …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 11:13; 07.06 12:14; 08.06 10:19; 09.06 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, seda südamevalu, mida mõni jaksab läbi valutada muu maailma pärast. Pean ka tõdema, et mida vanemaks saan, seda rohkem tahaks öelda: “Mis see sinu asi on?”. Vastus on, et ei olegi üldse sinu asi või kui teed selle enda asjaks, siis leia vastused enda seest. Analüüsi erinevaid võimalusi. Püüa mõista. Aga nagu varemgi olen öelnud, siis ma ei usu, et enamus selliste teemade algatajaid mõista püüab. Ikka tahetakse ennast kiita, aga vot mina olen ja teen ja võtan palgata puhkust! Tegelikult ilma isiklikult võtmata suudaks ma mitmeid põhjuseid välja tuua, miks kodused emad viivad lapsi lasteaeda ka suvel. Ja ei maksa alahinnata põhjuseid, mis sinule ei tundu mõjuva põhjusena! Kõrvalt on jube kerge anda hinnanguid ja olla üleüldse maailma parim ekspert. Tegelikkuses kui tuleksin sulle reaalselt kõrvale ja hakkaksime üksteist võrdlema, siis ma olen enam kui kindel, et saaksime ka sinu maatasa teha! Mis tunne sul siis oleks?

Teemaalgatajal on tegelikult täiesti adekvaatne probleem olemas ju, ainult, et ta ei adresseeri seda õigesti. Nii et ma ei arva, et see siin eneseupituse teema on, ta ongi tõesti frustreeritud. Aga kodused emad ei ole tekkinud olukorras süüdi. Kui keelaksime kodustel emadel üldse laste lasteaeda toomise, siis ega need kohad siis täitmata jää, ei teki ju mingeid imepisikesi rühmi sellest. Kui kodused emad saaks viia lapsed max 20 tundi nädalas, siis arvestades, et õppetegevused toimuvad enamasti hommikuti, siis oleks need lapsed ikka hommikul kohal. Kui keelata suvel lasteaias käimine neile, siis tuleks konkreetselt kokku leppida, millal algab suvevaheaeg. Nagu mainisin, on minu lapsed alati suvepuhkusel, aga sel aastal algab koolivaheaeg meil homme, st nii kaua käib ka lasteaialaps lasteaias. Probleem on siiski konkreetses lasteaias, st selle juhtkonna poolses korralduses või korraldamatuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.06 15:01; 07.06 14:00; 07.06 20:40; 08.06 10:09; 08.06 11:39; 15.06 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga nõus. Minul on vennaga 8 aastat vahet ja mulle õpetas ema, kui esimest last ootasin, et lapsed on mõistlik sünnitada sellise vahega, et a) sa jõuad iga lapsega tegeleda ja b) iga laps saab tunda ennast hoituna, mitte ei pea trügima, kes sülle saab. Aga ilmselt nendele, kes järjest sünnitavad ja järjest lapsi sõime saadavad, ei õpetatud seda kodus.

Mida su ema sulle selleks puhuks õpetas kui juhuslikult kaksikud saad? Või veel hullem – kolmikud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla oli sellel emal nii raske sünnitus, et ta ei saanudki mitu päeva liikuda, sellepärast kardab ka järgmist. Mis siin selle kallal ilkuda?!
Sünnitused on ju erinevad, ise olen 3 korda sûnnitanud ilma valuvaigistiteta, paar tundi hiljem ei saanud arugi, et sünnitanud oleks.
Suuremat last viisin ja tõin ise, loomulikult autoga, ei hakka tõesti 4×12 km päevas jalutama.
Peale beebi sündi oli suurem u 2 nädalat kodus, selle ajaga läksime mõlemad “hulluks”. 2.5 aastane ei ole ikka sama reziimiga, mis vastsûndinu. Beebi käis kogu aeg lasteaias kaasas, ei saanud ühtegi haigust. Arvan, et sellepärast on ta palju tervem, kui esimene, sest ta puutus algusest peale pisikutega kokku. Kolmandaga täpselt sama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 15:32; 06.06 16:51; 06.06 17:59; 07.06 22:31; 08.06 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on väga tore isa, kes töötab kodust oma loomingulisel erialal. Kahjuks mitte palgatööl – seega sõltub sissetulek tellimustest ja neid tuleb täita siis, kui neid on. Ja loomulikult ei saa süvenemist nõudvat loovat tööd tegev inimene samal ajal veel üht väikest paharetti valvata. Niiet lasteaia valverühm on meie jaoks küll väga vajalik võimalus, lisaks vanaemale, kes ehk kord nädalas pool päeva poissi valvata suudab (vana juba teine).

Näed siis, mis välja tuleb. Enne halisesid, et “kõigil” (st siis sinul) pole vanaemasid kusagilt võtta ja nüüd kirjutad hoopis, et lausa igal nädalal saab vanaema pool päeva hoida. Ei, minul ei ole sellist võimalust…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 18:59; 07.06 20:00; 07.06 20:07; 08.06 14:07; 04.07 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaia rühmas on olnud 1-2 sellist vanemat, kes suvel tõid lapse lasteaeda ja ise suundusid randa.

Kuidas sa seda tead? Ilmselt saite peale laste lasteaeda viimist rannas kokku:)
Commoooon, info ju liigub. Eriti kui kasvataja on hea peretuttav. Kui emal on rannaplätud ja rätik kaasa ja laps ka ise teab, et emme läks randa…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 22:37; 08.06 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See et laps 12 kuud lasteaias on rohkem selline “teise eesti värk”. Vaja vanemal samal ajal palehigis leivaraha teenida või tööd otsida. Lasteaias saab laps vähemalt sooja toidu. Ega psühholoogiale palju ei mõtle, kui nälg näpistab. lasteaias on lapse esmased vajadused kaetud ja paljudele vanematele piisab sellestki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See et laps 12 kuud lasteaias on rohkem selline “teise eesti värk”. Vaja vanemal samal ajal palehigis leivaraha teenida või tööd otsida. Lasteaias saab laps vähemalt sooja toidu. Ega psühholoogiale palju ei mõtle, kui nälg näpistab. lasteaias on lapse esmased vajadused kaetud ja paljudele vanematele piisab sellestki.

Päris valesti saad aru. Teine eesti ei panegi last lasteaeda, sest 100 eurot kuus on liiga palju maksta. Lipaku niisama järelvalveta ringi, süüa ei pea ju ka iga päev mitu korda andma. Lasteaias hoidjate klass on juba veidi kõrgem, egoistid lihtsalt, mitte rahas pole niivõrd asi. Siin ju tubli kunstniku naine platsis, kes on nii põdur, ei seisa püstigi, isa tööl, paneme aga kolmese juulis valverühma ja talle kohe hullult meeldib seal, see on raudpoltkindel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 12:23; 06.06 13:27; 07.06 14:38; 08.06 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on väga tore isa, kes töötab kodust oma loomingulisel erialal. Kahjuks mitte palgatööl – seega sõltub sissetulek tellimustest ja neid tuleb täita siis, kui neid on. Ja loomulikult ei saa süvenemist nõudvat loovat tööd tegev inimene samal ajal veel üht väikest paharetti valvata. Niiet lasteaia valverühm on meie jaoks küll väga vajalik võimalus, lisaks vanaemale, kes ehk kord nädalas pool päeva poissi valvata suudab (vana juba teine).

Näed siis, mis välja tuleb. Enne halisesid, et “kõigil” (st siis sinul) pole vanaemasid kusagilt võtta ja nüüd kirjutad hoopis, et lausa igal nädalal saab vanaema pool päeva hoida. Ei, minul ei ole sellist võimalust…

Kord nädalas laps 3ks tunniks välja viia on ka absoluutne maksimum, mida meie lähemal asuvast vanaemast välja pigistada annab. Iga nädal ei õnnestugi kui ka temal tervis kehv – seega abi temast lapsehoidmisel samahästi kui pole. Küll aga tean peresid, kus vastsünnitanud naisele tuleb ta oma ema või ämm appi – kohe mitmeks nädalaks, on 24 tundi kohapeal ja aitab – vot SEE teeb küll kadedaks.

Aga planeeritud on mul ju kõik lausa suurepäraselt: mina ja imik kodus, mees vastavalt oma tööle kas viib suurema lasteaeda või mitte ning valvelasteaiakoht on igal hetkel olemas, et hädast välja aidata, kui tervis peaks ka seekord täiesti tuksis olema. Ma väga loodan, et seekord siiski parem, olen oma aneemiaga tõsiselt vaeva näinud.

Teemaalgataja meelest aga peaksime nüüd koheselt oma lasteaiakoha loovutama, et see vaid töötavatele emadele – mina ju “laisklen” kodus. Nope, ma nii ei arva.

PS! Soovitan algse postituse üle lugeda. Seal pole väidetud ei seda, et suurem hakkab iga päev suvel lasteaias olema, et vanaema meil üldse pole ja et üksikema oleksin. Seal on üksnes pahameel selle üle, et minult kui nüüd peatselt kodus olevalt emalt eeldatakse, et ma ei tohiks kasutada mulle pakutavaid võimalusi ning peaksin asjaolude kokkulangedes üksi imiku ja 3-aastasega kodus hakkama saama, kehvast tervisest hoolimata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.06 12:56; 07.06 16:52; 07.06 19:45; 07.06 21:07; 08.06 18:18; 15.06 19:24; 12.07 21:30; 14.07 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ema tahaks näha küll, kes ei saa voodist püstigi ega suuda 3-aastasega väljas mängimas käia, aga saab võtta 4 x 12 km jalutuskäigu ette pea iga päev, kaks last kärus. Pärast viimast sünnitust ma kohe ise küll nii heas vormis ei olnud ???? St ma tahan teada, kuidas see konkreetne ema, kes juba ette endale mingit imerasket sünnitust ja pikka taastumist planeerib ja kes ilma abilisteta on, seda teha kavatseb. Loodetavasti on tal lasteaed ikka lähemal ja/või auto olemas, aga kui voodist püstigi ei saa hästi, kuidas siis? St mille poolest on kolmeaastasega väljas käimine keerulisem kui 2x päevas selle sama kolmeaastase lasteaeda viimine ja toomine?

Mu vanem laps läks 2,5a lasteaeda, mul oli salajas lausa hea meel neil nädalatel, kui ta väikese nohu-köhaga koju sain jätta, sest kodus ja koduõues 2,5a ja 0,5a beebiga mässata oli PAAALJU kergem, kui lasteaeda viimiseks kaks titte varahommikul üles ajada ja aja peale riidesse panna-ära toita. Praegu on kolmas laps kahene ja ütlesin saabunud sõimekohast ära – nagunii vajan hoidmist vaid paaril tunnil päevas ja selle saab hoidjaga aetud, üldse ei taha hakata hommikuti vara unist titekest kuhugi aeda ajama hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul rääkida selline lugu. Ema tuli lapsele lasteaeda järgi ja laps küsis, et emme, kas me nüüd lähme randa ja ema vastas, et ei lähe, kuna ma olin niigi terve päeva rannas ja olen ära kõrbenud ja väsinud. Ma arvan, et selliseid juhuseid on palju, kui ema peesitab rannas ja laps lasteaias. Minu lapsed alati suvel lasteaiast kolm kuud puhanud, saan aru, et kõigil pole sellist võimalust, aga kuuaega peaks laps ikka suvel puhata saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei mõista neid vanemaid. Eesti Vabariigis võiks olla seadus, et lapsel on lubatud lasteaias käija 11 kuud aastas. Siis ei pea kõik emmed ühel ajal puhkust võtma, aga laps saab vähemalt 1 kuu aastas puhata. Me kõik vajame puhkust ja lasteaed on lapsele sama väsitav kui suurele inimesele tööl käimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida su ema sulle selleks puhuks õpetas kui juhuslikult kaksikud saad? Või veel hullem – kolmikud?

Ema õpetas, et veri on paksem kui vesi. Tema vanaema aitas tema ema, minu vanaema aitas minu ema ja minu ema aitas mind. Ja mitte nii, et töö on kõige tähtsam, seejärel trennid ja koerad-kassid, vaid ema oli minu jaoks alati olemas, kui vähegi abi vaja oli. Tänu temale ja mu isale puhkasid minu lapsed lasteaiaealistena alati terve suve, st me kõik – mina, mees, minu ema ja isa – võtsime suvel oma puhkused ja sellises järjekorras, et lapsed ei peaks suvel lasteaias olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 11:13; 07.06 12:14; 08.06 10:19; 09.06 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on nüüd välja toodud kaks erinevat probleemi. Neid üksteisega segi ajada või ühte patta panna ei maksa.
1) Éma on imikuga kodus ja viib oma 3 aastase lapse lasteaeda
2) Emad hoiavad oma lapsi 12 kuud aastas lasteaias 5 päeva nädalas
Kõigepealt räägiks esimesest. Teemaalgataja siis ütleb, et lasteaiad on tehtud töötavatele emadele. Beebidega kodus olevad emad lihtsalt laisklevad kodus ja hoiavad tähtsate töölkäivate emade lastel kohti kinni. Ma lihtsalt praegu ei usu, et ma sellist teksti siin lugesin 21.sel sajandil ja naise kirjutatud? Ja mitte ühe naise vaid neid shoviniste oli siin mitu. Et MISASJA? Kas beebiga kodus olemine ei ole töö? Me ei ela enam ühsikonnas kus sul tagatoas oli vanaema või vanamemm kohe võtta või naabritädi või enamustel ka pole vanemat last kes natukene abistaks. Üksi imikuga on päris raske ja ma ütleksin et enamikel juhtudel hulga raskem kui tavaline palgatöö. Kui sinna veel liita üks kolme aastane mürsik, siis saab keskenduda ainult nö laste elushoidmisele: st vaatad et kõik oleks turvaline ja lapsed enamvähem söönud-aga no mingi kasvatamise või hoolistemisest on asi ikka väga kaugel! Ma olen töötanud mitmetel ametikohtadel elu jooksul ja on olnud ka perioode kus teen kõvasti ületunde, 12 h päevas ilma puhkepäevadeta ja niimoodi mitmeid kuid järjest-nii, et vahel nutsin stressist. Ma võrdleks seda perioodi raskusastmelt beebi ja väikelapsega koos kodus olemisega! Mingi 40h nädalas on nohu selle kõrval! Muidugi võibolla mõnel imik magab terve päev ja öö ja 3 aastane mängib omaette või vaatab multasid TERVE PÄEV ja sööb purgisuppi. Võibolla mõnda ei häiri kui imik tundide viisi oma voodis nutab – mina näiteks ei jäta imikut nutma vaid tegelen temaga, isegi kui tean, et tal kõht täis ja pepu kuiv: ma ei jäta teda voodisse nutma näiteks. Mul hetkel olude sunnil on nii et 2 kuune beebi ja 3 aastane väikelaps – ja VÄGA raske on. Igaljuhul paneks suurema kohe lasteaeda kui vaid võimalus tekiks. Kes siin kisasid, et mida sa tegid mitu last järjest siis kui hakkama ei saa, vot neile ütlen et: a mida sa üldse lapsi tegid, kui nii vaene oled et tööl pead käima ja oma 3 aastase lasteaeda viima täiskohaga? Miks sa teemaaglata arvad et oled õudselt eriline, et riik ja kõik teised inimesed peaksid SINU eluvalikuid teistest ettepoole seadma: oi sa pidid palgata puhkust võtma! Sinu töökäimine pole MITTE MINGIST otsast parem põhjus last lasteaeda saata kui beebiga kodus olemine! Võtsid panagalaenu ja ostsid korteri ja auto jne ja nüüd ei saa seetõttu töötegemises mingeid pause endale lubada? Keda see peaks huvitama, et oled nii lollisti elanud siis, vabandage väga? Selge see, et kui sul on väiksed lapsed EI SAA enam täispangaga sama elu elada mis enne, tulebki teha palju kompromisse nii oma palga kui töölkäimiste arvelt! KUI sa tahad lapsele end vähegi pühendada. Muidugi eks lapsed kasvavad ka ilma pühendumiseta. Täitsa ilma vanemateta kasvavad ka. Kasvamist see ei peata. Aga teised vanemad pole küll süüdi, et sa endale lapse muretsesid ja nüüd ei saa riigi arvelt nii palju toetust kui sulle meeldiks (sinule sobiva lasteaiakoha näol), et ise samal ajal raha kokku kühveldada! Need kes siin rinnale taovad, et oh mul küll oli jumala vägev kahe väikelapsega kodune olla ja pole mingit abi ega lasteaeda vaja, siis need kas valetavad (abi osas, nt kui juba majas 6, 7, 8 aaasta vanune kolemas laps on TUNDUVALT kergem kahe pisikesega hakkama saada) või olid neild mõlemad lapsed üle keskmise rahulikud, et mitte öelda liiga rahulikud. Muidugi saab kuidagi hakkama, aga miks ma peaks KUIDAGI hakkama saama, kui ma võiksin sada hästi hakkama? Mõne ema meelest vbla on normaalne et kolme aastane nutab end magama, samal ajal kui ema röökivat beebit kussutab jne…rääkimata sellest et beebidega naised on 80% juhtudest magamata, st vajaksid päeval lisauinakuid-aga kolmese kõrvalt see küll ei õnnestu, kui ka beebi kõrvalt õnnestuks… Rääkimata sellest et ise tahaks ka süüa ja pissil käia ja vahel ka duhsialla jõuda onju. Ma soovitaks neil kangelasemadel oma laps siis tööle kaasa võtta-kui nii lihtne temaga beebi kõrval hakkama saada. Küll saab siis tööga ka hakkma!
Nr2) Seda ma ei poolda. Samuti ei poolda nii väikeste 5 päeva nädalas terved päevad lasteaias olemist, kui vähegi võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 22:01; 12.06 00:18; 12.06 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimase Käoga 100% nõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelviimase käo jutust selgub, et koduse ema jaoks on talumatult raske saada hakkama beebi ja kolmeaastasega, see on lihtsalt “laste elushoidmine”. Samas aga lasteaias saavad kaks täiskasvanut (õpetaja ja abi) muidugi ilmselt mängleva kergusega hakkama 24 lapsega (või kui palju Eestis ühes rühmas lapsi ongi, parandage kui eksin)? Seega lasteaias oleks lapsel ikka palju parem, seal jõuavad õpeaja ja abi ülejäänud 23 lapse kõrvalt tema eest palju rohkem hoolitseda ja teda arendada, samas kui kodus on see imiku kõrvalt ilmvõimatu? Kodus siis täiskasvanu kohta kaks last, neist üks beebi, ja lasteaias täiskasvanu kohta 12 last – aga ikkagi on lasteaias lapsel parem, ja hoolitsust rohkem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 23:57; 12.06 01:08; 12.06 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule inimene, beebi ei võrdu 1 kolmeaastane!!! Sul nagu endal lapsi pole, et nii lolli juttu ajad või? Teiseks pole lasteaiakasvatajad lastega ilma puhkepausideta 24/7, vaid 40h nädalas! Nad on välja maganud, söönud ja puhanud! Kolmandaks ei pea see kolmenaastane ka pikki päevi lasteaias veetma, piisab poolest päevastki. Jah, mina küll ei jõua kolmeaastats kuskilt ARENDADA: Mismoodi sa seda ette kujutad huvitav? Et ühes käes 7 kilone beebi ja teise käega keeran kolme aastasel aabitsa lehti või? Mul täna näiteks beebi ülde magada ei tahtnud, maksimum 40 minutit ja siis 2h üleval, millest enamus aega oli nõus ainult kas liikuvas vankris või kätel või tissiotsas. Ja selle 40 mintsa ajal mil ta magas, korjas kakaseid mähkmeid maast, panin pesu pesema, tegin mingi kiire supi ja sõdisin vanema lapsega et ta söönuks saaks enam vähem – kolmeaastane teadupärast ütleb igale asjale EI ja kui beebi majas, siis on suurem laps ka kohe mitme kraadi võrra beebim: ei saa enam ise kingi jalga ega pissil käidud jne. Mina ise dushialla ei jõudnud, samuti vaatasin 0 minutit telekat, sõin ca 5 minutiga kugistasin toidu alla, istusin enamvähem ainult siis kui titt oli tissi otsas. Ja ma tean väga hästi, et minu olukord pole üldse kõige hullem – osadel ei maga laps öösel ka veel+veel mingid koolikud, imetamisjamad jne. Ma seda teemat lugesin juba eile (või oli see üleeile) õhtul, aga ei oldnud AEGA et vastama tulla. Täna jäi beebi õnneks kiiresti ööunne, kuna päeval magas vähe-aga ega ma rohkem ka oma aega ei raiska siin ja lähen nüüd vanni korraks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 22:01; 12.06 00:18; 12.06 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel, vastus su viiamsele küsimsuele: Jah, arvan et lapsel ja tervel perel ona parem kui ema saab natuke puhata ja tema närvisüsteem ei viida liiga tasakaalust välja. 5 järjestikusel ööl magamata iniemse tähelepanu ja aju töövõime võrdub 1,5 promillise joobega. Mina näiteks polnud kunagi oma lapse peale enne karjunud, kui nüüd ons eda ette tulnud. Mitte selle pärast, et mu laps oleks paha, vaid sellepärast et ma olen ÜLEVÄSINUD mõnikord ja närvid on seetõttu mustad. seega jah, ma arvan et kolemaastasel on kokkuvõttes nii endal parem kui ka kõigil pereliikmetel parem, kui ta on hoidja või lasteaia hooldada mõni aeg nädalas! Kui ema nii välja ei kurnata, siis jätkub tal energiat ka nt nädalavahetusel või õhtuti vanema laspega rohkem tegeleda ja pühenduda ja perega koosolemine võib olla hoopis nauding. Muidu on lihtsalt püüad kuidagi vastu pidada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 22:01; 12.06 00:18; 12.06 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega jah, beebi ei võrdugi ühe kolmeaastasega, see on selge. Aga viimase käo jutust tuleb välja, et isegi 11 kolmeaastast on lihtsam hoolitseda ja arendada, kui ühte beebit 🙂 (Kuivõrd kodus on üks beebi ja üks kolmeaastane täiskasvanu kohta, lasteaias 12 kolmeaastast täiskasvanu kohta). 🙂
Mis puhkepausidesse puutub, siis neid saab õhtul/öösel/nädalavahetusel võimaldada laste isa, ei pea ainuisikuliselt 24/7 ise rabama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 23:57; 12.06 01:08; 12.06 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel, vastus su viiamsele küsimsuele: Jah, arvan et lapsel ja tervel perel ona parem kui ema saab natuke puhata ja tema närvisüsteem ei viida liiga tasakaalust välja. 5 järjestikusel ööl magamata iniemse tähelepanu ja aju töövõime võrdub 1,5 promillise joobega. Mina näiteks polnud kunagi oma lapse peale enne karjunud, kui nüüd ons eda ette tulnud. Mitte selle pärast, et mu laps oleks paha, vaid sellepärast et ma olen ÜLEVÄSINUD mõnikord ja närvid on seetõttu mustad. seega jah, ma arvan et kolemaastasel on kokkuvõttes nii endal parem kui ka kõigil pereliikmetel parem, kui ta on hoidja või lasteaia hooldada mõni aeg nädalas! Kui ema nii välja ei kurnata, siis jätkub tal energiat ka nt nädalavahetusel või õhtuti vanema laspega rohkem tegeleda ja pühenduda ja perega koosolemine võib olla hoopis nauding. Muidu on lihtsalt püüad kuidagi vastu pidada.

Miks peab ometi lapsi nii väikese vahega saama, et mõlema jaoks aega ja energiat pole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.06 20:25; 07.06 11:11; 07.06 20:34; 12.06 10:12; 12.06 10:15; 12.06 10:20; 12.06 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule inimene, beebi ei võrdu 1 kolmeaastane!!! Sul nagu endal lapsi pole, et nii lolli juttu ajad või? Teiseks pole lasteaiakasvatajad lastega ilma puhkepausideta 24/7, vaid 40h nädalas! Nad on välja maganud, söönud ja puhanud! Kolmandaks ei pea see kolmenaastane ka pikki päevi lasteaias veetma, piisab poolest päevastki. Jah, mina küll ei jõua kolmeaastats kuskilt ARENDADA: Mismoodi sa seda ette kujutad huvitav? Et ühes käes 7 kilone beebi ja teise käega keeran kolme aastasel aabitsa lehti või? Mul täna näiteks beebi ülde magada ei tahtnud, maksimum 40 minutit ja siis 2h üleval, millest enamus aega oli nõus ainult kas liikuvas vankris või kätel või tissiotsas. Ja selle 40 mintsa ajal mil ta magas, korjas kakaseid mähkmeid maast, panin pesu pesema, tegin mingi kiire supi ja sõdisin vanema lapsega et ta söönuks saaks enam vähem – kolmeaastane teadupärast ütleb igale asjale EI ja kui beebi majas, siis on suurem laps ka kohe mitme kraadi võrra beebim: ei saa enam ise kingi jalga ega pissil käidud jne. Mina ise dushialla ei jõudnud, samuti vaatasin 0 minutit telekat, sõin ca 5 minutiga kugistasin toidu alla, istusin enamvähem ainult siis kui titt oli tissi otsas. Ja ma tean väga hästi, et minu olukord pole üldse kõige hullem – osadel ei maga laps öösel ka veel+veel mingid koolikud, imetamisjamad jne. Ma seda teemat lugesin juba eile (või oli see üleeile) õhtul, aga ei oldnud AEGA et vastama tulla. Täna jäi beebi õnneks kiiresti ööunne, kuna päeval magas vähe-aga ega ma rohkem ka oma aega ei raiska siin ja lähen nüüd vanni korraks!

Kuidas neid lapsi ometi enne lasteaedu kasvatati? Ikka oli peres mitu väikelast, lisaks käsitsi kõik majapidamis-, aia/põllutööd.
Kui mõlema lapse jaoks aega ja energiat pole, jäta ometi laste vahele suurem vahe! Siis jõuad mõlema esimestest eluaastatest rõõmu tunda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.06 20:25; 07.06 11:11; 07.06 20:34; 12.06 10:12; 12.06 10:15; 12.06 10:20; 12.06 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on nüüd välja toodud kaks erinevat probleemi. Neid üksteisega segi ajada või ühte patta panna ei maksa.
1) Éma on imikuga kodus ja viib oma 3 aastase lapse lasteaeda
2) Emad hoiavad oma lapsi 12 kuud aastas lasteaias 5 päeva nädalas
Kõigepealt räägiks esimesest. Teemaalgataja siis ütleb, et lasteaiad on tehtud töötavatele emadele. Beebidega kodus olevad emad lihtsalt laisklevad kodus ja hoiavad tähtsate töölkäivate emade lastel kohti kinni. Ma lihtsalt praegu ei usu, et ma sellist teksti siin lugesin 21.sel sajandil ja naise kirjutatud? Ja mitte ühe naise vaid neid shoviniste oli siin mitu. Et MISASJA? Kas beebiga kodus olemine ei ole töö? Me ei ela enam ühsikonnas kus sul tagatoas oli vanaema või vanamemm kohe võtta või naabritädi või enamustel ka pole vanemat last kes natukene abistaks. Üksi imikuga on päris raske ja ma ütleksin et enamikel juhtudel hulga raskem kui tavaline palgatöö. Kui sinna veel liita üks kolme aastane mürsik, siis saab keskenduda ainult nö laste elushoidmisele: st vaatad et kõik oleks turvaline ja lapsed enamvähem söönud-aga no mingi kasvatamise või hoolistemisest on asi ikka väga kaugel! Ma olen töötanud mitmetel ametikohtadel elu jooksul ja on olnud ka perioode kus teen kõvasti ületunde, 12 h päevas ilma puhkepäevadeta ja niimoodi mitmeid kuid järjest-nii, et vahel nutsin stressist. Ma võrdleks seda perioodi raskusastmelt beebi ja väikelapsega koos kodus olemisega! Mingi 40h nädalas on nohu selle kõrval! Muidugi võibolla mõnel imik magab terve päev ja öö ja 3 aastane mängib omaette või vaatab multasid TERVE PÄEV ja sööb purgisuppi. Võibolla mõnda ei häiri kui imik tundide viisi oma voodis nutab – mina näiteks ei jäta imikut nutma vaid tegelen temaga, isegi kui tean, et tal kõht täis ja pepu kuiv: ma ei jäta teda voodisse nutma näiteks. Mul hetkel olude sunnil on nii et 2 kuune beebi ja 3 aastane väikelaps – ja VÄGA raske on. Igaljuhul paneks suurema kohe lasteaeda kui vaid võimalus tekiks. Kes siin kisasid, et mida sa tegid mitu last järjest siis kui hakkama ei saa, vot neile ütlen et: a mida sa üldse lapsi tegid, kui nii vaene oled et tööl pead käima ja oma 3 aastase lasteaeda viima täiskohaga? Miks sa teemaaglata arvad et oled õudselt eriline, et riik ja kõik teised inimesed peaksid SINU eluvalikuid teistest ettepoole seadma: oi sa pidid palgata puhkust võtma! Sinu töökäimine pole MITTE MINGIST otsast parem põhjus last lasteaeda saata kui beebiga kodus olemine! Võtsid panagalaenu ja ostsid korteri ja auto jne ja nüüd ei saa seetõttu töötegemises mingeid pause endale lubada? Keda see peaks huvitama, et oled nii lollisti elanud siis, vabandage väga? Selge see, et kui sul on väiksed lapsed EI SAA enam täispangaga sama elu elada mis enne, tulebki teha palju kompromisse nii oma palga kui töölkäimiste arvelt! KUI sa tahad lapsele end vähegi pühendada. Muidugi eks lapsed kasvavad ka ilma pühendumiseta. Täitsa ilma vanemateta kasvavad ka. Kasvamist see ei peata. Aga teised vanemad pole küll süüdi, et sa endale lapse muretsesid ja nüüd ei saa riigi arvelt nii palju toetust kui sulle meeldiks (sinule sobiva lasteaiakoha näol), et ise samal ajal raha kokku kühveldada! Need kes siin rinnale taovad, et oh mul küll oli jumala vägev kahe väikelapsega kodune olla ja pole mingit abi ega lasteaeda vaja, siis need kas valetavad (abi osas, nt kui juba majas 6, 7, 8 aaasta vanune kolemas laps on TUNDUVALT kergem kahe pisikesega hakkama saada) või olid neild mõlemad lapsed üle keskmise rahulikud, et mitte öelda liiga rahulikud. Muidugi saab kuidagi hakkama, aga miks ma peaks KUIDAGI hakkama saama, kui ma võiksin sada hästi hakkama? Mõne ema meelest vbla on normaalne et kolme aastane nutab end magama, samal ajal kui ema röökivat beebit kussutab jne…rääkimata sellest et beebidega naised on 80% juhtudest magamata, st vajaksid päeval lisauinakuid-aga kolmese kõrvalt see küll ei õnnestu, kui ka beebi kõrvalt õnnestuks… Rääkimata sellest et ise tahaks ka süüa ja pissil käia ja vahel ka duhsialla jõuda onju. Ma soovitaks neil kangelasemadel oma laps siis tööle kaasa võtta-kui nii lihtne temaga beebi kõrval hakkama saada. Küll saab siis tööga ka hakkma!
Nr2) Seda ma ei poolda. Samuti ei poolda nii väikeste 5 päeva nädalas terved päevad lasteaias olemist, kui vähegi võimalik.

Keegi ei sunni oma elu nii raskeks tegema. Jäta laste vahele suurem vahe!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.06 20:25; 07.06 11:11; 07.06 20:34; 12.06 10:12; 12.06 10:15; 12.06 10:20; 12.06 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas kooli tohib lapse saata, kui beebi kodus on? 3+ on enamasti juba nii sotsiaalne, et mõni kord nädalas lasteaias käia ei ole mingi trauma. Mis esiemasid puudutab, siis maal on väikelapsi tunduvalt kergem hallata, kui suuremad ohud ellimineerida.

(Mul oli suurem väiksema aastaseks saamiseni kodus, aga ei oleks seda tugivõrgustikuta ette kujutanud ja ikka oli neil päevil raske ka, kui beebi öösel halvasti magas.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kas koduste emade lapsed peaksid või ei peaks lasteaias käima, on küsimus, mille kohta ma arvamust ei avaldanud. Aga kui keegi väidab, et laps saab lasteaias rohkem hoolitsust seltskonnas 2 täiskasvanut / 24 last, ema kodus ei suuda mingil moel koosseisus imik, 1 laps / 1 täiskasvanu sama palju hoolitsust pakkuda – siis midagi siin arvestuses ei klapi.
Minu meelest on õiglane Soome süsteem, kus koduse vanema laps saab kuni 20 tundi nädalas lasteaias olla, mitte rohkem. Sealjuures tagab riik lasteaiakoha kõigile vanematele, kes õpivad või töötavad, alates lapse üheksakuuseks saamisest. Eesti tingimustes, kus kohti kõigile ei jätku, eriti just sõimeealiste puhul, oleks aus kõigepealt anda koht töötava või õppiva vanema lapsele, sest temal on seda tõesti vaja. Koduse (nb! mitte kodus töötava) ema puhul on vanemal tegelikult võimalik last ise hooldada, ja koha peaks saama siis, kui vabu kohti on, ja see võikski olla nt 20 tundi nädalas – igati piisav lapse sotsialiseerumiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 23:57; 12.06 01:08; 12.06 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin teemas on väga selgelt näha, kes saab lapsi ja kes lihtsalt paljuneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi mis sa räägid, lapsi ei või aeda viia, kui sa ei käi tööl! Töö on jumal ja sellega vabandab kõik välja! Üldse on lasteaed saatanast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 10:18; 12.06 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas kooli tohib lapse saata, kui beebi kodus on? 3+ on enamasti juba nii sotsiaalne, et mõni kord nädalas lasteaias käia ei ole mingi trauma. Mis esiemasid puudutab, siis maal on väikelapsi tunduvalt kergem hallata, kui suuremad ohud ellimineerida.

(Mul oli suurem väiksema aastaseks saamiseni kodus, aga ei oleks seda tugivõrgustikuta ette kujutanud ja ikka oli neil päevil raske ka, kui beebi öösel halvasti magas.)

Kooli läheb 7-aastane laps, kool on kohustuslik. Kuidas see teemasse puuutub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.06 20:25; 07.06 11:11; 07.06 20:34; 12.06 10:12; 12.06 10:15; 12.06 10:20; 12.06 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaed on samuti haridusasutus oma õppekava ja õppe-eesmärkidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 05:25; 13.06 05:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks täpsustada, mida mõeldakse “vanasti” lapse kasvatamise all. Mis ajal? Millistes tingimustes? Ma mäletan vana aega, kus laps viidi lasteaeda ja suvel vanaemade ja muude sugulaste juurde. Suvevälisel ajal käisid vanaemad lapse kodus lapsi hoidmas või elasid koos perega ja hoidsid-kantseldasid lapsi, kui emad tööl käisid, süüa tegid ja pesu pesid. Et seda vanasti aega vaadates oli emadel lastega palju vähem asja kui praegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 05:25; 13.06 05:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 121 )


Esileht Väikelaps Kodused emad ja lapsed suvel lasteaias.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.