Esileht Väikelaps Kodused emad ja lapsed suvel lasteaias.

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 121 )

Teema: Kodused emad ja lapsed suvel lasteaias.

Postitas:

Kerge hukka mõista, raske mõista…

Ema, kes õhtul lasteaias lapsele ütleb, et randa ei saa, sest emme oli päev otsa rannas, võis vabalt seal rannas vetelpäästjana tornis teie lapsi valvata, välikohvikus teile toitu serveerida, putkas jäärisekokteile valmistada, iga poole tunni tagant WC-sid koristamas käia või kasvõi palli toksides rannavõrkpalli karikaetapiks valmistuda…

Last, kes juba lastesõimes/hoius/aias harjunud käima, mina ka teise sündides päriselt koduseks ei jätaks, sest esiteks on ta juba sellise elukorraldusega harjunud ja tobe oleks teda aasta pärast uuesti lasteaeda harjutama hakata – uus trauma. Teiseks on tal väljakujunenud oma sõbrad ja kurb oleks ta nendest lahutada (laps saab ju aru, et õe/venna pärast ta oma sõpradega enam mängida ei saa lasteaias), aasta pärast ei pruugi ta enam samasse gruppi sulanduda (kui üldse samasse aeda koha saab). Küll aga ei pea ma õigeks, kui väiksema sündides suurem laps 5 päeva nädalas pikad päevad lasteaias olema peab.

Lisaks tahaks tuua välja ka sellise asjaolu, et nende koduste emade lapsed pole võibolla talvel eriti lasteaias käinud, sest on ise palju haiged olnud või pole neid haiguste kartuses eriti aeda viidudki ja nüüd, kui ilmad enam-vähem ilusad ja suurem virustetrall läbi, saavad nad seal lõpuks käia ja lasteaiaga harjuda. Ehk peavad sügisest juba täiskohaga käima hakkama, sest ka nooremal on aeg sõime ja emal tööle minna.

See, kui lasteaed tekitab liitrühamd oludes, kus enamik lapsi pole veel suvepuhkusele jäänud, on teema lasteaia juhtkonnale või hoolekogule. Meie lasteaias saadeti mai alguses laiali graafik, kuhu tuli märkida, millal laps suvel lasteaias (juuli teisest nädalast on 4 nädalat kollektiivpuhkust nagunii). Selle alusel tehti töötajate puhkusegraafikud ja liitrühmade graafik. Liitrühmad on meil alates jaanipäevast kuni augusti viimase nädalani (vahepeal ka kollektiivpuhkus). Selline ajakava tuleneb sellest, et enamik vanemaid/vanavanemaid aga ka lasteaiatöötajaid eelistab käia jaanipäevani tööl ja puhata juulis-augustis. Olgem ausad, juuni alguses erilist rannailma loota nagunii pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üksikvanemana (lapse sünnist saadik siis) ei tahaks küll last lasteaeda viia, kui endal vaba. Üks asi on saada aega enda toimetuste jaoks, teine asi on viia laps lasteaeda, sest laps on tüütu, kohustus, koorem, segab muud elu. Kui see laps pole osa perekonnast, siis kes ta on? Mingi nukk, keda teised peaks lõbustama? Minu laps on alles aastane, aga kui ma tagasi tööle lähen, siis olen juba arvestanud, et nii väike peaks olema ikka veel kodus ja seega tuleb teda hoidma mu ema, kuniks olen ise tööl. Vanemad alahindavad enda sidet lapsega, isegi kui laps ei oska pidada vestlusi nö. täiskasvanu tasandil. See ongi ju lapsevanemate mõte, roll, eesmärk õpetada lapsele elamist ja elu. Teha jõuab igaüks, aga üles kasvatada .. vähesed vist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 22:09; 13.06 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks täpsustada, mida mõeldakse “vanasti” lapse kasvatamise all. Mis ajal? Millistes tingimustes? Ma mäletan vana aega, kus laps viidi lasteaeda ja suvel vanaemade ja muude sugulaste juurde. Suvevälisel ajal käisid vanaemad lapse kodus lapsi hoidmas või elasid koos perega ja hoidsid-kantseldasid lapsi, kui emad tööl käisid, süüa tegid ja pesu pesid. Et seda vanasti aega vaadates oli emadel lastega palju vähem asja kui praegu.

Minu vanaemad olid selleks ajaks juba mulla all, kui mina ja mu vend sündisime. Neli aastat jõudis vaadata vaid üks vanaisa. Ülejäänud aja olime üksi või siis ema töö juures. Mingit suveaega vanavanemate juures polnud. Käisin hoopis enda sõbranna sugulaste juures suvitamas. Polnud ka siis kõik nii must ja valge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 22:09; 13.06 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kes siin rinnale taovad, et oh mul küll oli jumala vägev kahe väikelapsega kodune olla ja pole mingit abi ega lasteaeda vaja, siis need kas valetavad (abi osas, nt kui juba majas 6, 7, 8 aaasta vanune kolemas laps on TUNDUVALT kergem kahe pisikesega hakkama saada) või olid neild mõlemad lapsed üle keskmise rahulikud, et mitte öelda liiga rahulikud.

Sul on/oli ikka väga tubli ja asjalik 6-7-aastane laps, kui nii väidad 🙂 Pealegi neil, kellel on kolm last ca kolmeaastaste vahedega, on ju olnud ka kaks last 3-aastase vahega, miks sa arvad, et nad valetavad või ei tea, millest räägivad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.06 15:01; 07.06 14:00; 07.06 20:40; 08.06 10:09; 08.06 11:39; 15.06 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis see teid torgib kui kodune ema viib oma lapse suvel lasteaeda? See pole üldse teiste asi kes millal oms lapse kuhugi viib. Nagu teie kaagutamine muudaks midagi…

Selle peale ütleks: A MIS SEE SINU ASI ON ?
Igaüks elagu oma elu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelviimase käo jutust selgub, et koduse ema jaoks on talumatult raske saada hakkama beebi ja kolmeaastasega, see on lihtsalt “laste elushoidmine”. Samas aga lasteaias saavad kaks täiskasvanut (õpetaja ja abi) muidugi ilmselt mängleva kergusega hakkama 24 lapsega (või kui palju Eestis ühes rühmas lapsi ongi, parandage kui eksin)? Seega lasteaias oleks lapsel ikka palju parem, seal jõuavad õpeaja ja abi ülejäänud 23 lapse kõrvalt tema eest palju rohkem hoolitseda ja teda arendada, samas kui kodus on see imiku kõrvalt ilmvõimatu? Kodus siis täiskasvanu kohta kaks last, neist üks beebi, ja lasteaias täiskasvanu kohta 12 last – aga ikkagi on lasteaias lapsel parem, ja hoolitsust rohkem?

Ooo – lasteaias on ka paljud mürsikud illikukud! Grupirestriktsioon, teate (lambakarjamentaliteet). Ja seal on üldjuhul ikka 3 täiskasvanut. Need lapsed sisustavad üksteise aega ja lõbustavad seal üksteist – situatsioon on hoopis teine, nad ei ripu kõik ühekorraga kasvataja tagumikus kinni. Lasteaiatöötaja olla on loomulikult väsitav ja kurnav kuid tingimused on siiski hoopis teised. Samuti pole seal pliiti, triikrauda, kaminasimsil tikke jm toredat, millega mängida, kui ema ei vaata (ja imikuga tegelev ema tõenäoliselt ei ole sajasilmne Argos)… kodu on palju ohtlikum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.06 12:56; 07.06 16:52; 07.06 19:45; 07.06 21:07; 08.06 18:18; 15.06 19:24; 12.07 21:30; 14.07 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen beebiga kodune ja viin mõned päevad nädalas 6-aastase lapse lasteaeda. Lisaks beebile, teen kodus tööd ning kuna käib ehitus, siis on päeva jooksul omajagu siblimist sellega. Lapsel on lasteaias toredam kohe päris kindlasti, seal on teised lapsed, kellega saab mängida. Juuli on meil vaba ja olen ainult laste päralt, aga tervet suve pole võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üksikvanemana (lapse sünnist saadik siis) ei tahaks küll last lasteaeda viia, kui endal vaba. Üks asi on saada aega enda toimetuste jaoks, teine asi on viia laps lasteaeda, sest laps on tüütu, kohustus, koorem, segab muud elu. Kui see laps pole osa perekonnast, siis kes ta on? Mingi nukk, keda teised peaks lõbustama? Minu laps on alles aastane, aga kui ma tagasi tööle lähen, siis olen juba arvestanud, et nii väike peaks olema ikka veel kodus ja seega tuleb teda hoidma mu ema, kuniks olen ise tööl. Vanemad alahindavad enda sidet lapsega, isegi kui laps ei oska pidada vestlusi nö. täiskasvanu tasandil. See ongi ju lapsevanemate mõte, roll, eesmärk õpetada lapsele elamist ja elu. Teha jõuab igaüks, aga üles kasvatada .. vähesed vist.

Jube hea on targutada, kui sul on selline luksus nagu täiskohaga tasuta hoidja ema näol. Ikka väga vähestel on selline võimalus. Miks sa üldse arvad, et lapsi viiakse lasteada “eest ära”? Üksikvanema kohta oled ikka üsna empaatiavõimetu. Vaata oma nina alt kaugemale, tänapäeval käivad laste vanaemad valdavalt tööl ja neid viis päeva nädalas tasuta hoidjana rakendada on ikka väga vähestel võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänasest lastel puhkus ja nii septembrini välja. Lapsed õnnelikud ja mina õnnelik, sest lõpuks ometi suvevaheaeg, ei mingit hommikust varast ärkamist ega stressi- lihtsalt võrratu!!! Kõigile teistele aga ilusat suve kas siis koos lastega või ilma nendeta, kuidas keegi seda aega naudib. Mina igaljuhul naudin suve koos lastega:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 11:17; 06.06 15:30; 16.06 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine laps tuleb siis, kui esimesele lapsele on tugev vundament eluks antud. St palju palju soojust, hoolt ja armastust esimestel eluaastatel.

Väga nõus. Minul on vennaga 8 aastat vahet ja mulle õpetas ema, kui esimest last ootasin, et lapsed on mõistlik sünnitada sellise vahega, et a) sa jõuad iga lapsega tegeleda ja b) iga laps saab tunda ennast hoituna, mitte ei pea trügima, kes sülle saab. Aga ilmselt nendele, kes järjest sünnitavad ja järjest lapsi sõime saadavad, ei õpetatud seda kodus.

Minu ema õpetas just vastupidist – lapsed võiks olla u paari-kolmeaastase vahega, siis on neil endal lõbus kasvada, ei pea suurem väiksemat hoidma-valvama ja saavad kõik ikka lapsed olla 🙂 Mul endal on 2 a vanem õde ja 4 a noorem vend, kõik toimis, ei olnud vaja pikka vahet lastel hoida, et jumala eest keegi tähelepanust ilma ei jääks, ema oskas kuidagi nii sättida, et saime kõik sülle ja olime armastatud. Nii jäik ja kitsarinnaline ometi ei saa olla, et kõigi teiste valikud on halvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps suvel lasteaias, siis peaks ema ka suvel ilma puhkuseta järjest tööl olema.

Täiesti võrreldav olukord.

Kui lapsel on lasteaias nii hea olla, siis emal täiskasvanuna on kindlasti veelgi mõnusam olla töökollektiivis (harjutada sotsiaalset suhtlemist ja tegeleda enesearendamisega – see tuleb kindlasti ainult kasuks!).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 14:52; 19.06 14:16; 04.07 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Laps vajab seltskonda. Suhtlemisoskus ja enesekindlus arenevad mühinal.
2. Lapsel hakkab kodus igav. Tõesti ei pea vajalikuks päev läbi lapsele tegevusi välja mõelda. Lasteaias on sõbrad ja eakaaslased.
3. Lasteaias on kolm korda päevas korralik toit. Kodus ei viitsi nii palju köögi-katja olla.
4. Vajan oma aega. Lugemiseks, aias toimetamiseks, majapidamiseks, telekas, internet, sõbrannad, mees (ta on vahel ka nädala sees vaba, siis on hea koos midagi ette võtta).

Laps läheb hea meelega lasteaeda, sest ta on nii harjunud ja ega tal pole ka valikut. Päeval kenasti magab ja pole seal seda lärmi midagi nii palju. Õhtul jaksab veel naabrilastega mängida või perega aktiivseid tegevusi kaasa teha. Sportlik ja aktiivne ning on hea ja julge suhtleja.
Olen ammu loobunud lugemast tädikeste targutavaid artikleid lapsekasvatamisest. Iga laps ja pere on erinevad. Mulle tunduvad jällegi need kodus hoitud lapsukesed nii saamatud ja hädised, tihti veel ka kasvatamata. Ei tekita neist endale peavalu. Meil on kodus kord majas ja minu meelest lastele meeldib kord.

Tegemise ajal abi ei vajanud? Ainult inimesekskasvatamise, hoidmise ja koolitamise ajal, jah?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.06 12:52; 10.07 14:44; 18.07 07:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5-aastasele pojale meeldib lasteaias rohkem kui kodus! Peaksin nüüd toanurgas häbenema? Ei. Minu lapse lasteaias on toredad õpetajad, head lasteaiakaaslased, suvel palju mängu-ja õuesolekuaega. Läheb hommikul u 7.15 ja kui 17.15 järgi lähed, ütleb, et miks sa nii vara tulid? Õhtuti jookseb ja möllab koduõues. Teeme koos aktiivseid tegevusi, mängime ja aitab mind meelsasti kõigi kodutöödega, vahel tundub, et pigem teeb minuga tööd, kui nt liivakastis mängib.
Kujutate ette, käin kaks korda nädalas tööl. Kuna neljapäevast pühapäevani oli vaba, jätsin ta neljapäeval koju, sest lasteaed oli nagunii lühendatud tööpäeva puhul vähem lahti. Selle nelja päeva jooksul küsisin ta käest korduvalt, et kas tahad puhkepäevi ka teha, et mul ei ole nädala alguses tööpäevi. Laps vastas eitavalt. Eile õhtul seda veelkord küsides jäi laps mind murelikult vaatama ja küsis siis, et emme, kas sa oled mulle valetanud, et lasteaed mitu päeva kinni oli ja ma kodus pidin olema? Hakkasin südamest naerma. Täna hommikul ärgates sosistasin veel lapsele, et kas tahad koju jääda või lasteaeda minna, võite 3x arvate, mida ta otsustas.

Ps. Minu laps oli esimese kahe lasteaia aasta jooksul tihti haige, hoidsin teda pärast terveks saamist alati veel nädala jagu kodus, tegin puhkepäevi, suvekuud oli minuga kodus. Ta ei kurtnud kunagi igavust, ega tee seda praegugi, aga näed, lasteaias nii meeldib. Miks peaksin teda siis ”karistama” sellega, et teda kodus hoidma puhtalt sellepärast, et keegi tädi kuskil kaagutab, et ”vaene laps, peab lasteaias olema samal ajal kui ema aias peesitab”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsele meeldib lasteaias rohkem kui kodus, siis jah, võiks häbeneda küll. Kodus peab midagi nihkes olema, kui lapsele meeldib seal vähem.
Mul oli ühe lapsega probleem, et ta pikalt ei tahtnud aeda jääda ja siis laste õpetaja lohutas, et see on täiesti normaalne, muretseda tasuks siis, kui laps tahaks kogu aeg väga aeda minna ega tahaks sealt koju tulla ja ütlekski, et tal on aias toredam.

Mul on hea meel näha, et siin teemas on inimesi, kes natuke pedagoogika ja väikelapse psühholoogia põhitõdesid tunnevad ja saavad aru, et lasteaed on lapsele koormuselt täpselt sama, mis täiskasvanud inimesele täiskohaga töö.
Meie lapsed jäävad juuni alguses koju ja lähevad uuesti aeda septembri alguses. Ja nad on kodus rõõmuga.
Ma ise töötan, väljaarvatud kuu puhkust, aga õnneks kodust suurema osa, nii et saan seda lubada. Kui ma oleks lihtsalt kodune ema, siis ma ei näeks küll ühtegi põhjust lapsi suvel lasteaias hoida. Teemaalgatus on väga õige ja põhjendatud.

Inimesed nagu ei anna aru endale, mille jaoks lasteaed loodud on. See pole koht, kuhu viiakse lapsi arenema ja sotsialiseeruma, see on lahendus olukorraks, kus mõlemad vanemad on tööga hõivatud ega saa ise oma lapsega tegeleda. Ühiskonnakorraldusest tingitud paratamatus, mitte laste arendamiseks välja mõeldud asutus. Loodan, et üha rohkem vanemaid korrigeerib oma vildakat arusaama, sest see on teie endi laste huvides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 19:28; 26.06 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsele meeldib lasteaias rohkem kui kodus, siis jah, võiks häbeneda küll. Kodus peab midagi nihkes olema, kui lapsele meeldib seal vähem.
Mul oli ühe lapsega probleem, et ta pikalt ei tahtnud aeda jääda ja siis laste õpetaja lohutas, et see on täiesti normaalne, muretseda tasuks siis, kui laps tahaks kogu aeg väga aeda minna ega tahaks sealt koju tulla ja ütlekski, et tal on aias toredam.

Mul on hea meel näha, et siin teemas on inimesi, kes natuke pedagoogika ja väikelapse psühholoogia põhitõdesid tunnevad ja saavad aru, et lasteaed on lapsele koormuselt täpselt sama, mis täiskasvanud inimesele täiskohaga töö.
Meie lapsed jäävad juuni alguses koju ja lähevad uuesti aeda septembri alguses. Ja nad on kodus rõõmuga.
Ma ise töötan, väljaarvatud kuu puhkust, aga õnneks kodust suurema osa, nii et saan seda lubada. Kui ma oleks lihtsalt kodune ema, siis ma ei näeks küll ühtegi põhjust lapsi suvel lasteaias hoida. Teemaalgatus on väga õige ja põhjendatud.

Inimesed nagu ei anna aru endale, mille jaoks lasteaed loodud on. See pole koht, kuhu viiakse lapsi arenema ja sotsialiseeruma, see on lahendus olukorraks, kus mõlemad vanemad on tööga hõivatud ega saa ise oma lapsega tegeleda. Ühiskonnakorraldusest tingitud paratamatus, mitte laste arendamiseks välja mõeldud asutus. Loodan, et üha rohkem vanemaid korrigeerib oma vildakat arusaama, sest see on teie endi laste huvides.

Miinustajad, ma saan aru, et teid riivab, et te pole kursis inimpsühholoogiaga ja teadmatusest vigu teinud, keegi ei taha ju seda tunnistada. Aga loodan teie laste pärast, et te ikka tahate kurssi viia end eluga ja hoolimata miinuste ladumistest miski kahe kõrva vahel idanema hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 19:28; 26.06 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb on näha lapsi, kelle vanemad panevad lapse suveks võõrasse lasteaeda

http://perejalaps.delfi.ee/lasteaialaps/kurb-on-naha-lapsi-kelle-vanemad-panevad-lapse-suveks-voorasse-lasteaeda?id=78499681

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 14:52; 19.06 14:16; 04.07 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule inimene, beebi ei võrdu 1 kolmeaastane!!! Sul nagu endal lapsi pole, et nii lolli juttu ajad või? Teiseks pole lasteaiakasvatajad lastega ilma puhkepausideta 24/7, vaid 40h nädalas! Nad on välja maganud, söönud ja puhanud! Kolmandaks ei pea see kolmenaastane ka pikki päevi lasteaias veetma, piisab poolest päevastki. Jah, mina küll ei jõua kolmeaastats kuskilt ARENDADA: Mismoodi sa seda ette kujutad huvitav? Et ühes käes 7 kilone beebi ja teise käega keeran kolme aastasel aabitsa lehti või? Mul täna näiteks beebi ülde magada ei tahtnud, maksimum 40 minutit ja siis 2h üleval, millest enamus aega oli nõus ainult kas liikuvas vankris või kätel või tissiotsas. Ja selle 40 mintsa ajal mil ta magas, korjas kakaseid mähkmeid maast, panin pesu pesema, tegin mingi kiire supi ja sõdisin vanema lapsega et ta söönuks saaks enam vähem – kolmeaastane teadupärast ütleb igale asjale EI ja kui beebi majas, siis on suurem laps ka kohe mitme kraadi võrra beebim: ei saa enam ise kingi jalga ega pissil käidud jne. Mina ise dushialla ei jõudnud, samuti vaatasin 0 minutit telekat, sõin ca 5 minutiga kugistasin toidu alla, istusin enamvähem ainult siis kui titt oli tissi otsas. Ja ma tean väga hästi, et minu olukord pole üldse kõige hullem – osadel ei maga laps öösel ka veel+veel mingid koolikud, imetamisjamad jne. Ma seda teemat lugesin juba eile (või oli see üleeile) õhtul, aga ei oldnud AEGA et vastama tulla. Täna jäi beebi õnneks kiiresti ööunne, kuna päeval magas vähe-aga ega ma rohkem ka oma aega ei raiska siin ja lähen nüüd vanni korraks!

Selle jutu peale ütleks ainult, et saa rohkem lapsi ja sa näed, KUI kerge on hakkama saada ainult beebi ja kolmeaastasega!
No mida halinat, tõesti. Lapsi on alati saadud, alati on neid saadud väikese vahega ja elu pole iialgi nii mugav olnud kui praegu. Aga inimesed halisevad ikka, et beebiga kaenlas olevat ilmvõimatu väikelapsega raamatut vaadata 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 18:59; 07.06 20:00; 07.06 20:07; 08.06 14:07; 04.07 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks vabandusi leiab alati aga minu jaoks ei ole normaalne, kui väike inimene peab kogu aasta käima lasteaias, sh ka siis, kui vanemal on puhkus või kodune elu. Miinimum ühe kuukese võiks ikka kuidagi ära punnitada ja pakkuda lastele ka pereaega.

PS! Mul on 3 last, neist kaks on paariaastase vanusevahega, sh esimene läks lasteaeda kolmepooleselt (kui teine oli aastapoolene) ja suviti on olnud võimalik pakkuda neile pikka puhkust, jah, meil on suviti vajadusel ka vanavanemaid võimalik kasutada, kui seda võimalust poleks, siis ühe kuu punnitaks ikka ära..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule inimene, beebi ei võrdu 1 kolmeaastane!!! Sul nagu endal lapsi pole, et nii lolli juttu ajad või? Teiseks pole lasteaiakasvatajad lastega ilma puhkepausideta 24/7, vaid 40h nädalas! Nad on välja maganud, söönud ja puhanud! Kolmandaks ei pea see kolmenaastane ka pikki päevi lasteaias veetma, piisab poolest päevastki. Jah, mina küll ei jõua kolmeaastats kuskilt ARENDADA: Mismoodi sa seda ette kujutad huvitav? Et ühes käes 7 kilone beebi ja teise käega keeran kolme aastasel aabitsa lehti või? Mul täna näiteks beebi ülde magada ei tahtnud, maksimum 40 minutit ja siis 2h üleval, millest enamus aega oli nõus ainult kas liikuvas vankris või kätel või tissiotsas. Ja selle 40 mintsa ajal mil ta magas, korjas kakaseid mähkmeid maast, panin pesu pesema, tegin mingi kiire supi ja sõdisin vanema lapsega et ta söönuks saaks enam vähem – kolmeaastane teadupärast ütleb igale asjale EI ja kui beebi majas, siis on suurem laps ka kohe mitme kraadi võrra beebim: ei saa enam ise kingi jalga ega pissil käidud jne. Mina ise dushialla ei jõudnud, samuti vaatasin 0 minutit telekat, sõin ca 5 minutiga kugistasin toidu alla, istusin enamvähem ainult siis kui titt oli tissi otsas. Ja ma tean väga hästi, et minu olukord pole üldse kõige hullem – osadel ei maga laps öösel ka veel+veel mingid koolikud, imetamisjamad jne. Ma seda teemat lugesin juba eile (või oli see üleeile) õhtul, aga ei oldnud AEGA et vastama tulla. Täna jäi beebi õnneks kiiresti ööunne, kuna päeval magas vähe-aga ega ma rohkem ka oma aega ei raiska siin ja lähen nüüd vanni korraks!

Selle jutu peale ütleks ainult, et saa rohkem lapsi ja sa näed, KUI kerge on hakkama saada ainult beebi ja kolmeaastasega!
No mida halinat, tõesti. Lapsi on alati saadud, alati on neid saadud väikese vahega ja elu pole iialgi nii mugav olnud kui praegu. Aga inimesed halisevad ikka, et beebiga kaenlas olevat ilmvõimatu väikelapsega raamatut vaadata ????

Et kui see kolmeaastane jalust ära panna lasteaeda, siis nagu tekib telekavaatamisaega juurde?
Miks üldse peab imikuga 24/7 ninapidi koos olema? Temaga ei juhtu 10 min mitte midagi, kui ema rahulikult sööb, dushi all käib või teise apsega tegeleb. Las lõugab, see ei ole eluohtlik. Nii on ta aastasena ka ainult tissi otsas ja 10-aastasena veel vanemate voodis magamas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.06 12:52; 10.07 14:44; 18.07 07:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see kolmeaastane “jalust ära panna lasteaeda”, saab see äsjasünnitanud ema ehk veidkenegi end välja magada ja taastuda. Hetkel olen lõpurase, olen kogu aeg väsinud, püüan lõunauinakuid teha aga mu 3,5ne (ise lõunaund ei maga, kuigi püüame) tuleb mind pidevalt torkima ning und segama – ma juba praegu RÖÖGIN ta peale, mul pole energiat ta tagaajamiseks ja korralekutsumiseks. Loomulikult on lasteaed, kasvõi poole päeva kaupa, parem nii mulle kui talle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.06 12:56; 07.06 16:52; 07.06 19:45; 07.06 21:07; 08.06 18:18; 15.06 19:24; 12.07 21:30; 14.07 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun vaata korraks peeglisse ja küsi endalt – MILLEKS mulle teine laps?? Sa ei saa ju ühe lapsegagi hakkama!! Mis see laps peaks sul muudkui üksinda mängima ja meeletult iseseisev olema kolme aastasena? Milles tema süüdi on, et sina teist last tahad saada? Sa oled ehe näide sellest,et mõni inimene lihtsalt ei sobi lapsevanemaks (või peaks piirduma ühega). No tõesti kurb lugeda ja lapsest on kahju.. Sina oled lõpurase ja bla bla bla. Nagu mingi maailma naba omast arust. Sina peaksid ennekõike olema oma lapsele/ lastele olemas. Aga näed vaid ennast ja oma tundeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.06 15:03; 06.06 17:51; 07.06 07:44; 07.06 14:01; 13.07 17:28; 13.07 18:38; 18.07 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üleüldse, kas ema ollakse ainult hea enesetundega? Ma tulen tihtipeale töölt koju ja ainus, millest ma unistan, on voodisse kukkuda ja hommikuni magada. Aga ei. Pean minema lapsele lasteaeda järele, lapsega akttiivselt tegelema,perele õhtusöögi valmistama, last vannitama jne jne. Loomulikult jaurab laps magamaminekul ja loomulikult ei viitsiks ma sellega vabatahtlikult tegeleda. Võin ju unistada kolme aastasest lapsest, kes on viks ja viisakas, mängib üksinda, sööb kõik toidu ära, peseb hambad ja läheb magama. Aga see pole ju reaalne! Reaalsus on see, et lapsevanemaks olemine on raske töö! Sa pead olema ema ka siis, kui oled ise 40 palavikuga voodis ja ärkad ikka, et veel lapse eest hoolitseda. Oled ema ka siis, kui laps ärkab kaks aastat järjest öösiti lugematu arv kordi ja tervitab sind lõpliku ärkamisega kell 5 hommikul! Ja kindlasti on lapsel vahe sees, kas ta saadetakse lasteaeda selleks, et vanemad käivad tööl või selleks, et vanemad saaksid uue beebiga kodus omaette olla! Seda on rääkinud nii erinevad kasvatusteadlased/ psühholoogid kui ka sõbrad, kellel mitmes laps sündinud.

Laps puhkab meil kaks kuud suvel. See tähendab meile järeleandmisi majandusliku poole pealt ja seda, et päris sellist puhkust meil ei tule, kus magame pool päeva või käin poole ööni peol ja saabun alles hommikul. Ja see ei olegi mulle oluline, et puhkus ei ole “päris” lebotamise puhkus. Oleme koos lapsega terve suvi koos ja see on maailma toredaim tunne! Olgugi et jauramisest on kõrvakuulmine ära läinud ja asju peab sada korda seletama. Ega ma teda seepärast kusagile asumisele saatma hakka!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.06 15:03; 06.06 17:51; 07.06 07:44; 07.06 14:01; 13.07 17:28; 13.07 18:38; 18.07 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahendus nii lapse kui ka minu vaimse tervise säilitamiseks on olemas – lasteaed. Teie püüate seda aga välistada. Mina ei ole nõus olema mingi end allasuruv masohhist. Teie ju võite olla – keegi ei keela. Tuumikperekonnana elamine tähendabki seda, et kusagilt tuleb lapsehoidmisTEENUST hankida. Süsteem “iga ema hoiab omad lapsed ja saab kõikide töödega kah veel hakkama” on alles VÄGA uus, võibolla viimased 50-100 aastat. Varem on ALATI olnud mingi abi/tugivõrgustik, õdede-tädide-(vana)vanaemade näol (eriti veel nurganaiste jaoks, rikkamates peredes palgati passijaks mõni saunikunaine). Siin teemas esinevad stahhaanovlased on kaunikesti hiljutine nähtus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.06 12:56; 07.06 16:52; 07.06 19:45; 07.06 21:07; 08.06 18:18; 15.06 19:24; 12.07 21:30; 14.07 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm väikse vahega last ja minul isiklikult on palju lihtsam, kui nad kodus on. Olen ka vahel väga väsinud, aga lasteaia vahet jooksmine ja haigused on minu jaoks veel tüütumad. Mulle meeldib lastega kulgeda omas vabas rütmis. Seitsmene siiski käis 2-3x nädalas pool päeva ( mitte suvel), sest tema tõesti tahtis veidi aktiivsemat tegevust enne kooli.
Kui olin ikka väga väsinud, kutsusin vanematele lastele mõnikord paariks tunniks hoidja, kes nendega tegutses, kuni ma beebiga pikutasin.
Ma isiklikult pole kõige rahulikuma ja tugevama närvikavaga, aga nii oli minu jaoks siiski parem.

Eks inimesi ole erinevaid. Suvel niisama aias käimist ma siiski väldiksin. Lasteaed on minu jaoks võõras asutus, võõraste inimestega. Ma ei tunne end miskipärast mugavalt, kui mu laps seal viibib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil avatakse uus lasteaed 1.augustil. Kurb tõsiasi on see, et lasteaia territoorium pandi luku taha. Varem võisid külalapsed seal mängida, sest pole ei kiike ega liivakasti kusagil, polnud vajadusti, selline oli vallaga kokkulepe. Kujutan ette, kuidas KÕIK lapsed 1.augustil aeda viiakse, sest seal saavad nad lahedalt mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üleüldse, kas ema ollakse ainult hea enesetundega? Ma tulen tihtipeale töölt koju ja ainus, millest ma unistan, on voodisse kukkuda ja hommikuni magada. Aga ei. Pean minema lapsele lasteaeda järele, lapsega akttiivselt tegelema,perele õhtusöögi valmistama, last vannitama jne jne. Loomulikult jaurab laps magamaminekul ja loomulikult ei viitsiks ma sellega vabatahtlikult tegeleda.

Üksikema elu ongi raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.06 12:52; 10.07 14:44; 18.07 07:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikema elu ongi raske.

Olenevalt olukorrast võib mitteüksikema elu palju raskem olla, ega kõik mehed ei ole sellised, kes tõesti ka pereelus osalevad ja seda iseenesestmõistetavaks peavad, et naine ei pea kõike üksi ära tegema. Mu meelest on nendel naistel ikka palju raskem, kes fassaadi poolest on küll kooselus, kuid tegelikult on rohkem üksi kui ta oleks üksikemana.

Nii et ei tasu üldistada ja üksikema staatust demoniseerida. Halvast kooselust üksikema staatusesse minnes hakkab ikka paljudel hoopis kergem elu kui oli enne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jalutasin eelmisel nädalal üle pika aja ja mitmeid kordi meie piirkonna ühest lasteteaiast mööda (oma lapse lasteaia ajal oli alati suvisel ajal ka asenduslasteaed teistele lasteaedadele, lasteaiarühmi muidu lasteaias 12) ning õues nägin umb 10-25 last (erinevas vanuses). Ilmselt siiski tohutult neid lapsi ei ole, kes terve suve kas siis vanemate puhkuse või vanemate töö ajal olude sunnil lasteaias on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 16:10; 07.06 14:23; 18.07 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole üksiema ja lapse isa on õnneks väga toetav ja võrdne partner 😀 Paraku ei ole ta toiduvalmistamises just eriti osav. Sel ajal kui mina teen süüa, tegeleb tema lapsega. Lasteaiaõhtutel oleme maksimaalselt lapse jaoks olemas, tegeleme ja mängime. Aga haige laps eelistab mind ja siin ei ole midagi teha. Isa muidugi proovib aidata aga laps röögib nagu ratta peal ja tahab emmet. Seega olenemata enda enesetundest tegelen haige lapsega mina. Sama lugu ärkamistega- laps oli kohutavalt kehv magaja aga öösel rahunes vaid minuga. Ega see, et mina väga aktiivselt lapsega tegelen ja talle võimalikult palju puhkust-lähedust soovin pakkuda, tähenda üksikemaks olemist. Mul on suurepärane mees, kes on ühtlasi suurepärane isa. Tema tegeleb lapsega samuti väga palju. Aga tööpäev lõppeb temal hiljem kui minul. Ja lapsele liiga pikkasid päevi lasteaias ei me taha. Õhtuti oleme mõlemad mehega tööpäevast rampväsinudja aga lapsele tuleb leida aega (aega lapsele ja ühtlasi aega koos perega kolmekesi).

Õnneks oleme mehega lase kasvatamise küsimustes ühes paadis – ka tema ei taha last teistele (ka lasteaeda) niisama hoida anda. Lasteaed on tõesti vaid selleks,et saaksime tööl käia. Kõik nädalavahetused veedame perekonnaga toredalt aega veetes, mitte ei sokuta siis omakorda last kusagile hoida, et ise tsillida. Ja suvel puhkame eraldi, et laps saaks kodus olla suvel.

Eks see asi algabki tahtmisest ja väärtushinnagutest. Kui mul midagi muud üle ei jääks (üksikema jms) siis ülimalt häda korral tuleb laps lasteada saata suvel. Aga et keegi lihtsalt omast mugavusest lapse eest ära lükkab.. ma ei mõista seda ja ei hakkagi mõistma. Minu ema-isa on mulle eeskujuks olnud oma suure armastuse ja pühendumisega. Ja niisamuti tahan ka mina oma lapse/laste jaoks olemas olla ja neid armastuse ning hoolega kasvatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.06 15:03; 06.06 17:51; 07.06 07:44; 07.06 14:01; 13.07 17:28; 13.07 18:38; 18.07 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen beebiga kodus kuid mu viiene näiteks läheb augustis aeg-ajalt lasteaeda kuna tal on nii suur sõprade igatsus. Ei tunne üldse ennast imelikult selle pärast. Üheks nädalaks läheb veel vanaema-vanaisa juurde ka.

Juuni-juuli on kodune olnud, oleme palju maal olnud ja käinud ringi kohtades kus viiene käia tahab. Mõned korrad oleme ka ta parima sõbraga kokku saanud aga kord on nemad ära ja siis jälle meie nii et tihti pole just saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 121 )


Esileht Väikelaps Kodused emad ja lapsed suvel lasteaias.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.