Esileht Ilu ja tervis Koeral vähk

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Koeral vähk

Postitas:

Kas kellelgi on sellist kogemust, et koeral on vähk ja arst ütles, et teha pole midagi. Aga mis mina siis nüüd peaks tegema? Kuidas koera olemist kergendada vms. Inimese puhul nagu tunduks see asi väga hirmus, et kuidas lastakse lihtsalt surra, ilmselt on ju kohutavad valud jne. Nii kurb on olla ja ei tea, mida teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 10:25; 25.03 11:16; 25.03 12:01; 25.03 12:37; 28.03 16:57; 29.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik muidugi, et see terviseteema alla tõsteti, aga ega mina ka ei tea, kus õige oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 10:25; 25.03 11:16; 25.03 12:01; 25.03 12:37; 28.03 16:57; 29.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas koeral on valud? seda küll kannatama ei pea, valuvaigistid on ju olemas.

siit foorumist tuleks see teema ära tõsta, see ei ole kohane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.03 11:49; 25.03 12:22; 25.03 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siit foorumist tuleks see teema ära tõsta, see ei ole kohane.

Koer polegi enam pereliige? Kas alates ajast, mil haigeks jäi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina seda teemat siia teema alla ei pannud, tõsteti. Aga mina ei tea, kas loomal on valud või ei ole. Välja ei näita midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 10:25; 25.03 11:16; 25.03 12:01; 25.03 12:37; 28.03 16:57; 29.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siit foorumist tuleks see teema ära tõsta, see ei ole kohane.

Koer polegi enam pereliige? Kas alates ajast, mil haigeks jäi?

loomulikult on lemmikloom pereliige, aga see foorum võiks ikka vaid inimeste terviseprobleemide jaoks jääda.

kui koeral valu ega muid vaevusi pole, siis on ju hea. kas op-i teha ei saa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.03 11:49; 25.03 12:22; 25.03 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loomulikult on lemmikloom pereliige, aga see foorum võiks ikka vaid inimeste terviseprobleemide jaoks jääda.

Mina teemaalgatajana panin teema ajaviite teemade alla, tõsteti siia. Arst ütles, et opil pole mõtet, koeral süda nõrk, vana ja ei tea, kas elaks üle. Lisaks ei oleks sellest ka suurt kasu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 10:25; 25.03 11:16; 25.03 12:01; 25.03 12:37; 28.03 16:57; 29.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loomulikult on lemmikloom pereliige, aga see foorum võiks ikka vaid inimeste terviseprobleemide jaoks jääda.

Mina teemaalgatajana panin teema ajaviite teemade alla, tõsteti siia. Arst ütles, et opil pole mõtet, koeral süda nõrk, vana ja ei tea, kas elaks üle. Lisaks ei oleks sellest ka suurt kasu.

see on nii kurb. tunnen sulle südamest kaasa, tean mida sa tunned.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.03 11:49; 25.03 12:22; 25.03 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimese puhul tehakse lõpus palliatiivset ravi, kui enam vähki ravida ei saa, siis tehakse olemine nii inimväärseks kui võimalik. Esimene siin on valuravi, keegi ei pea valu kannatama. Kui kasvajamass vajutab kuhugi peale, siis lõigatakse seda võimalusel vähemaks, kui on kopsumetastaasid, siis tegeletakse eraldi sellega, et hingamine oleks kergem jne.
Koer ei saa oma valu kaevata ja oleneb ka vähi paiknemisest, kui palju see tunda annab. Eks arst oskab öelda ehk, kaua koer võiks veel elada. Kui on suured piinad, võiks kaaluda magamapanekut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 11-aastasel koeral sama seisukord. Kõhus kasvaja, mis kasvab, juba siirded mujal organites, aga arst ei soovita vanuse tõttu lõigata. Ma ka ei taha teda piinata operatsiooniga, millel ei pruugi olla mingit tulemust, aga nii on väga raske teda vaadata. Ma usun, et sellistel loomadel, kes tavapäraselt söövad ja magavad, ei tohiks valusid olla. Kuid ikkagi on raske, iga päev mõtlen, ei tea mis homne päev toob. KUi loom piinleb, tuleb ikkagi raske otsus langetada. Praegu tuleb lihtsalt võtta iga päeva koos temaga kui kingitust, arvan ma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magama tuleb panna. Minu loomal oli samuti vähk ja pool aastat elas ja siis panin magama. Aga tegelikult oleks võinud 3 kuud varem magama panna, sest tal kindlasti olid valud. Lõpus ta ainult magas ja oli loid. Tuleb süda kõvaks teha, sest venitamine teeb loomale haiget.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 15:26; 28.03 11:13; 28.03 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb anda au loomaarstile, kes ütleb, et lõigata pole mõtet. Mul ühe koeraga oli kahjuks vastupidine kogemus – ise ju sellist otsust ei langeta, aga loomaarst otsustas lõigata, kuigi kasu oli tal sellest vaid endal ja rahaline. Koera tervis sellest ei paranenud, et väliselt nähtav kasvaja ära lõigati. Seest oli ta juba siirdeid täis ja kuu aega peale lõikust läks olukord nii hulluks, et oli näha, kuidas koer sõna otseses mõttes piinleb ja lasime tal minna. See kõik oli väga, väga raske, aga lõpuks oli kergendus, kui ei pidanud tema piinlemist enam pealt vaatama.

Teise koeraga oli aga jälle nii, et ka tema oli vana ja kasvajad paistsid välja, aga ei hakatud neid torkima. Koer elas veel 2 aastat, oli sama rõõmus ja kraps edasi, nagu alati, ainult kuulmine-nägemine jäid halvaks, nagu vanadel koertel ikka, tema suri lõpuks rahulikult oma loomulikku surma 14-aastaselt.

Alati ei maksa koera kasvajaid torkida, eriti veel, kui arst seda ütleb.
Ja ka magamapanekuga ei tasu kuhugi kiirustada. Usu, sa näed ja saad aru sellest, kui lõpuks see aeg tõesti käes on. Kui koer veel rõõmus ja tavaline on, ei ole mingit mõtet teda magama panna. Ta võib kenasti oma eluea täis elada, olgu tal siis see kasvaja või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 10:55; 28.03 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole looma elueas vaid selles kas tal on valud. Loom varjab seda hästi. Osad kasvajad on loomadel healoomulised, aga suurem osa on halvaloomulised. Avastatakse need tavaliselt siis kui on hilja, sest loomadele ei tehta niisama vereproove nagu inimestele tehakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 15:26; 28.03 11:13; 28.03 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suht rumal soovitus, et nii kui koeral vähk on diagnoositud, tuleks ta kohe magama panna. Olles elu jooksul ikka väga mitmeid koeri pidanud ja ka nende kurbi lõppe läbi elanud, võin kinnitada, et omanik tunneb väga hästi ära, kui ta loom end enam hästi ei tunne. Lihtsalt mingi diagnoosi või mügariku pärast sõpra magama panna on ikka lollus kuubis. Kui tema elu aga vaid valust koosnebki, siis muidugi ei ole ka mina selle vastu, et tema piinad humaanselt lõpetada. Iga asi omal ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 10:55; 28.03 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suht rumal soovitus, et nii kui koeral vähk on diagnoositud, tuleks ta kohe magama panna. Olles elu jooksul ikka väga mitmeid koeri pidanud ja ka nende kurbi lõppe läbi elanud, võin kinnitada, et omanik tunneb väga hästi ära, kui ta loom end enam hästi ei tunne. Lihtsalt mingi diagnoosi või mügariku pärast sõpra magama panna on ikka lollus kuubis. Kui tema elu aga vaid valust koosnebki, siis muidugi ei ole ka mina selle vastu, et tema piinad humaanselt lõpetada. Iga asi omal ajal.

Loomapiinaja oled siis.
Kui inimesel on ka vähk siis vähihaige tunneb pidevat suurt valu. Sama on ka loomaga, eriti kui tal on juba siirded igale poole aetud. Üldiselt sellisel juhul looma eluiga jääbki kusagil poole aasta kanti, ja ta surebki ära. Kas siis tuleb oodata seni kuni ta ise hakkab surema või paned ta mõned kuud varem magama tema enda elukvaliteedist hoolides. Aga sina hoolid ainult endast, sina kaotad parima sõbra ja mis see mügarik talle ikka teeb. See teeb väga suurt piina talle. See mügarik seestpoolt mädaneb tal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 15:26; 28.03 11:13; 28.03 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma samuti ei soovita kohe magama hakata panema looma. Ma ei saa aru, mis viimase aja komme see on, et kui loom haige, paneme muudkui magama ja siis on teine äärmus, et muudkui ravime ja teeme rohkem kui inimeste heaks. Aga meil oli vanal kassil rinnakasvaja esialgsel hinnangul. Saime kiiresti jaole, kiideti veel ja tegime operatsiooni, tehti lõigatud koest proov ja tuli välja, et halvaloomuline. Algul oli paar nädalat päris hea aga siis jäi nõrgaks, sõi ainult pisut tuubitoitu ja jõi natuke ja tuli välja, et on kasvaja ammu juba edasi läinud kopsu. Oleks pidanud kohe röntgeni tegema aga ei tulnud selle peale. Kui ei oleks lõiganud ja veel ka vaktsiinid teinud loomaarstil arsti tungival soovitusel. Ilmselt oleks operatsioonita ja torkimiseta pikemalt elanud. Oli koos meiega kuni ise koos rahulikult pere keskel suri. Süda ei lubanud magama panna. Kui rotil oli rasvkoe kasvaja, siis nendega elas ikka päris mitu aastat aktiivset rotielu. Lõpiks hakkas kasvaja muna pealt veritsema. Mädanema ei läinud, sai rohelisega desinfitseeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomapiinaja oled siis.
Kui inimesel on ka vähk siis vähihaige tunneb pidevat suurt valu. Sama on ka loomaga, eriti kui tal on juba siirded igale poole aetud. Üldiselt sellisel juhul looma eluiga jääbki kusagil poole aasta kanti, ja ta surebki ära. Kas siis tuleb oodata seni kuni ta ise hakkab surema või paned ta mõned kuud varem magama tema enda elukvaliteedist hoolides. Aga sina hoolid ainult endast, sina kaotad parima sõbra ja mis see mügarik talle ikka teeb. See teeb väga suurt piina talle. See mügarik seestpoolt mädaneb tal.

Mina võtan sõna vähihaige omase seisukohalt ja kinnitan, et valud võivad tulla ka alles väga lõpupoole. Enne võib olla aastaid suhteliselt hästi talutavat elu. Me käisime abikaasaga reisidel, teatris, külas…. Kuigi haigus avastati liiga hilises staadiumis ja ravida ei olnud võimalik, lasi vähk ligi 4 aastat üsna hästi elada. Ei olnud nii, et kohe haigusest teada saades oleks üks suur rist ja viletsus alanud. See oli viimasel 1,5 kuul.

Nii et ka mina soovitaks looma jälgida ning lasta tal elada seni, kuni on näha, et elamine valmistab piina.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 15:53; 29.03 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on koer veel enam-vähem, söögiisu on hea ja veidi jalutab aias. Arst kirjutas ka valuvaigisteid, aga ütles, et veel pole vaja anda. Et kui on valud, siis pidin ikka aru saama, et siis on rahutu, võib niuksuda, ei söö. Et kui veel hästi sööb, rahulikult magab ja ringi jalutab, seni pole asi veel väga hull. Ütles, et selle kasvajaga tulevad metastaasid kopsu, siis võib hingamine olla takistatud, kui üldse hingata ei saa, siis peab magama panema. Mina tahtsin ikka lasta lõigata, aga arst ütles, et ta süda on nõrk, see haav ei pruugi hästi paraneda ja üldkokkuvõttes teeb veel nõrgemaks, aga abi sellest ei ole. Ei teagi, kas minna veel mõne arsti juurde, kuigi see arst on väga pädev ja suurte kogemustega, kipun teda uskuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 10:25; 25.03 11:16; 25.03 12:01; 25.03 12:37; 28.03 16:57; 29.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallid sulle, teemaalgataja. Meie kutsul samuti raske haigus, küll mitte kasvaja, vaid neerud pöördumatult haiged, elame ka üks päev korraga, aga nii kaua, kui ta sööb, isegi mängib parematel päevadel, siis elamegi nii, et iga päev on meile kingitus temaga. Meie kutsu on 12 aastane.

Aga mode kes selle teema siia tõstis on küll peast soe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 23:47; 31.03 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on koer veel enam-vähem, söögiisu on hea ja veidi jalutab aias. Arst kirjutas ka valuvaigisteid, aga ütles, et veel pole vaja anda. Et kui on valud, siis pidin ikka aru saama, et siis on rahutu, võib niuksuda, ei söö. Et kui veel hästi sööb, rahulikult magab ja ringi jalutab, seni pole asi veel väga hull. Ütles, et selle kasvajaga tulevad metastaasid kopsu, siis võib hingamine olla takistatud, kui üldse hingata ei saa, siis peab magama panema. Mina tahtsin ikka lasta lõigata, aga arst ütles, et ta süda on nõrk, see haav ei pruugi hästi paraneda ja üldkokkuvõttes teeb veel nõrgemaks, aga abi sellest ei ole. Ei teagi, kas minna veel mõne arsti juurde, kuigi see arst on väga pädev ja suurte kogemustega, kipun teda uskuma.

Ole oma sõbraga koos need viimased nädalad/ kuud/ aastad, mis talle veel jäänud on ja nautige seda aega, ära lase teda lõigata ega torkida, milleks talle veel haavavalu tekitada ja nõrka südant ohtu panna. Soovin Sulle tugevust ja kõike head!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 15:53; 29.03 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole oma sõbraga koos need viimased nädalad/ kuud/ aastad, mis talle veel jäänud on ja nautige seda aega, ära lase teda lõigata ega torkida, milleks talle veel haavavalu tekitada ja nõrka südant ohtu panna. Soovin Sulle tugevust ja kõike head!

Suured tänud kaasaelamise eest. Nii kurb on tõesti teda vaadata. Et paari kuu pärast võib-olla polegi enam. Alles oli väike kutsikas ja nüüd juba elu läbi. Õnneks koerad vist ei mõtle niimoodi, et varsti suren ära, väga jube. Tema naudib ikka hetke. Täna sättis päikse kätte magama ja naudib kevadet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 10:25; 25.03 11:16; 25.03 12:01; 25.03 12:37; 28.03 16:57; 29.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole oma sõbraga koos need viimased nädalad/ kuud/ aastad, mis talle veel jäänud on ja nautige seda aega, ära lase teda lõigata ega torkida, milleks talle veel haavavalu tekitada ja nõrka südant ohtu panna. Soovin Sulle tugevust ja kõike head!

Suured tänud kaasaelamise eest. Nii kurb on tõesti teda vaadata. Et paari kuu pärast võib-olla polegi enam. Alles oli väike kutsikas ja nüüd juba elu läbi. Õnneks koerad vist ei mõtle niimoodi, et varsti suren ära, väga jube. Tema naudib ikka hetke. Täna sättis päikse kätte magama ja naudib kevadet.

Jah, mul on ka tunne, et alles ta oli kutsikas, meie lapsed kasvasid temaga üles ja nüüd ta vaikselt hääbub….. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 23:47; 31.03 19:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis Koeral vähk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.