Esileht Koolilaps kogelev laps

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: kogelev laps

Postitas:

Mure seisneb selles, et mu laps kogeleb alates 3ndast eluaastast ja sellel sügisel läheb 1.klassi. Ma tohutult muretsen oma lapse pärast, et kuidas ta seal hakkama saab. Oleme ka spetsialistide juures käinud, aga nemad ütlevad, et sellega peab lihtsalt elama ja last toetama. Laps kogeleb mõnikord vähem, mõnikord rohkem. On siin veel mõni lapsevanem, kellel kogeleja laps kooli läinud ja kuidas tal läks seal(kiusati?)? Muretsen rohkem lapse suhtlemise pärast teiste lastega ja õpetajaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jutt see on, et sellega peab leppima ja terve elu elama?! Mida varem ravima hakatakse, seda parem. Nägin aastaid tagasi ühte saksakeelset saadet, kuidas Šveitsis laulmise abil inimesi aidati. Õpetati õiget hingamist laulu abil. Alguses kogelejad laulsid, kui midagi öelda tahtsid. Hiljem said juba laulmata ja kogelemata oma jutud räägitud. Ehk siis on võimalik paraneda, kui on tõelised spetsialistid. Tundub, et Eesti “spetsialistidel” pole aega või tahtmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis on täitsa olemas väga head kogeluse spetsialistid. Kahjuks võib olla, et ainult Tartus ja Tallinnas muidugi. Kogelus on ravitav või siis õpitav selle vältimine. Kindlasti peaks laps sellega tegelema hakkama kuskil. Pisikesel lastakse jah lihtsalt elada, et teda mitte traumeerida nende juttudega ja tähelepanu pööramisega, kuid koolilaps saab juba ise aru, et tal on probleem, tahab seda kõrvaldada ja talle saaks juba erinevaid tehnikaid õpetada, kuidas kogelust vältida, vähem välja näidata. Otsige abi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse klassikaaslane kogeleb. Käib logopeedi juures ka. Selgelt on meeles, kui esimeses klassis oli see laps esimest korda meil külas ja kutsusin lapsed sööma. Istuvad lauda ja korraga minu laps küsib, et “aga miks sa muidu niimoodi räägid?” Teine lapsvastas, “Ma kogelen”. Ja minu oma teatas, et aa, nii lahe. Ma tahaks ka nii, aga ei oska. Ja oligi kogu lugu. Rohkem pole kolme aasta jooksul jutuks tulnud. Ehk et kiusamise teemal ära ette liialt muretse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps kogeles 3selt, mingi aeg läks üle. Uuesti hakkas kogelema 1 klassi lõpus. Käisime logopeedi juures. U 5-6 klassist rääkimine ok. Narritud pole, õppimisega ka hakkama saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka nõelravi. Mu mees kogeles lapsena ning väga suurt abi selle vastu sai just nõelravist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps kogeles lasteaias. Arvan et alates 3 eluaastast. Lasteaia logopeed hakkas kuskil 4.st eluaastast tegelema ja kooliks oli asi korras. Muretsesin samuti kohutavalt.

Ma ei ole eripedagoog, aga suhtlesin tollal paljude erinevate tuttavate eripedagoogidega ja sain kindlust, et praktiliselt kõikide kogeluse liikidega on võimalik toime tulla. Proovi leida mõni teine spetsialist, kes kasutaks teistsugust metoodikat või kes sobib lapsele paremini.Hästi oluline on hea klapp lapse ja logopeedi vahel.
Narrimisest koolis – väga palju sõltub algklasside õpetajast – kuidas tema suudab klassi kliimat kujundada. Ära üleliia muretse, koolides käib erinevate eripäradega lapsi. Minu arvates on kaasaja lapsed tolerantsemad kui vanasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on kogelenud alates 4. eluaastast. Vahepeal vähem, vahel rohkem. Laulma hakkas u 5aastaselt. Vältis teiste ees rääkimist, lugemist jms. Kooli minnes tulid õelad kommentaarid ka, aga mitte suurel määral. Ta ei julgenud nt minna vōōra ôpetaja käest midagi küsima, kuna kartis, et sõnad ei tule välja. Nüüd ta 4. klassis ja olukord on palju parem. Praktiliselt ei märka üldse kogelust. Spets ravi pole saanud, küll aga olen ise talle öelnud, et mõtle rääkides laulmise peale, siis tuleb ka kõne soravam. Hiljuti osales lausa sõnalise osaga näidendis ja kordagi ei kogelenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik logopeedid ei ole saanud efektiivset kogeluse väljaõpet. Tänapäeval ei harjutata enam hingamist (lapsed ju hingavad), vaid pigem on kasutusel välismaalt tulnud kogeluse modifitseerimistehnikad, aga seda ei valda iga logopeed.
Kus te elate?
Koolilapsega saab just teadlikult hakata neid tehnikaid kasutama. Jah, välja seda ravida ei saa, aga kogeleja saab ise hakata oma kõne kontrollima, nii et kogelust teine inimene ei märkagi õieti.

Kindlasti räägi sellest enne lapse klassijuhatajaga. Koolid said hiljuti selle raamatu:
http://www.apollo.ee/ke-ke-kes-teeb-u-u-uhhuu.html

Õpetaja võiks seda lastega lugeda.

PS! Pilli õpe, nt flööt on kogelejale suurepäraseks vahendiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel on sõber alates lasteaiast, kes kogeleb hirmsasti. Kooli nad läksid erinevatesse klassidesse, kahjuks kogeleja sai mitte kõige kirkama kriidist õpetaja klassi. Hetkel viimane aasta algklasse ja nk selle lapse kogelemine on hull. Tean, et vanemad hullult tegelevad sellega, aga kuna klassis narritakse hullult, siis annab see trotsi juurde lapsele.
Minul endal on selle lapse jutust vàga raske aru saada. Ta ei ütle veel lisaks R, T tähte ja susistab kõvasti S tähte. Mu laps harjunud taga koos mängima ja juba saab aru tast, või ûtleb sõna ette, kui teine ei suuda välja õelda.
Kahjuks sel lapsel rohkem sõpru polegi 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kogelesin lapsena, praeguseks – olen 40+ – olen enam-vähem lahti saanud. Mõnikord ootamatult tuleb takistus. Aga koolis tuleb kohaneda – tead neid sõnu või häälikuid, millega tavaliselt tõrge tekib – valid teise sõna; tunned, et nüüd tekib – pead tähendusrikka mõttepausi. Koolis olin hästi vaikne ja tagasihoidlik, aga ma ei mäleta, et mind kogelemise pärast narritud oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas kolmeselt kogelema. Ikka pärsi tugev kogelus oli ja jätkuvalt on. Käsime pidevalt logopeedil ja pikapeale õppis seal tehnikaid, mis ladusal rääkimisel aitasid. On nii paremaid kui halvemaid aegu olnud. Kooli läks ta väikeklassi, sest see võimaldas tal just suulise vastamise osas aega. Kõik õpetajad ja klassikaaslased olid tema erisusega harjunud ja survet ei olnud. Lõpetas neljade-viitega põhikooli ja nüüd õpib gümnaasiumis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps kogelev laps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.