Esileht Tööelu, raha ja seadused. Konkursil mittevalituks osutumine – kas sobib küsida põhjust?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Konkursil mittevalituks osutumine – kas sobib küsida põhjust?

Postitas:

Olen juba üle aasta töötu olnud ja paljudesse kohtadesse kandideerinud, kuid siiani pole veel kordagi valituks osutunud. Haridus on olemas, varasem töökogemus korralik – peale CV saatmist on enamjaolt võetud ühendust ja kutsutakse kas vestlusele või grupitööle ja peale seda ka veel teise vooru või vestlusele.

Sain täna järjekordse äraütlemiskirja. Kusjuures eile käisin seal vestlusel (sellele eelnes grupivestlus eelmisel nädalal) ja vestlusel mulle anti mõista, et olin kolmest kutsutust ainus sobiv kandidaat ja tööleasumise tingimuste kokkuleppimiseks võetakse minuga selle nädala lõpus ühendust. Ja täna siis selline üllatus … Eeldan, et asi peab olema kinni kas minu välimuses, olemises vms, mis otsesuhtluses takistuseks saab. Seega tuligi mõte, et ehk ma küsiksin sealt asutusest üle, mis põhjusel ma ei sobinud. Ma ei oska ennast parandada ega muuta ka, kui ei tea, millest mul vajaka jääb (või mida üle on).

Mida arvate, kas see oleks sobiv või teen ma ennast sedasi ainult naerualuseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.05 13:39; 03.05 13:53; 03.05 19:20; 03.05 19:22; 04.05 08:27; 05.05 07:54; 12.05 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll küsinud.
Tänan vastuse eest ja küsisin, kas on nõus veidi kommenteerima, mille poolest teine kandidaat parem oli – võib-olla saan midagi kõrva taha panna, arendada jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll küsinud.
Tänan vastuse eest ja küsisin, kas on nõus veidi kommenteerima, mille poolest teine kandidaat parem oli – võib-olla saan midagi kõrva taha panna, arendada jne

Aitäh, nii ma teengi. Loodetavasti saan ausa ja objektiivse vastuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.05 13:39; 03.05 13:53; 03.05 19:20; 03.05 19:22; 04.05 08:27; 05.05 07:54; 12.05 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pigem arvan, et küsida võid, aga vaevalt kellelgi on huvi või aega mingit analüüsi hakata esitama. Tegelik põhjus võib olla ka juriidiliselt ebakorrektne nt vanus, välimus, laste olemasolu vms. Loomulikult ei hakka keegi seda ausalt välja ütlema ja saad mingi mittemidagiütleva vastuse, et “kõik on sobiv, kuid leidsime lihtsalt parema (loe: vähem palka küsiva) kandidaadi” vms. Milleks sulle selline mõttetu vastus? Keskendu parem edasistele otsingutele ja kui sa juba ise arvad, et äkki on asi välimuses, siis mis sa sinna teha saad? Lähed iluopile? Võtad hammaste parandamiseks laenu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei küsiks, pead arvestama ka sellega, et töösuhe on kahepoolne, s.t. pole küsimus ainult töölesaamises vaid ka selles kas sulle seal meeldib. Kui ikka ei võetud ehk pääsesid hoopis suurest jamast, mingitest jamadest kindlasti. Mitte ainult nemad ei keeldunud sinu töölevõtmisest, vaid jäid ilma ka heast spetsialistist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei ütle päris tõelist vastust sulle nagunii, saad kindlasti mingi poliitiliselt korrektse viisaka vastuse. Küsimises muidugi midagi ebaviisakat ei ole ja oma südame rahustuseks võid seda teha. Isegi kui saaksid ausa vastuse, siis teises kohas pole sul sama vastusega ju midagi peale hakata, seal võidakse valida hoopis teiste kriteeriumite järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 15:16; 04.05 07:17; 04.05 23:15; 05.05 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et võibolla karjäärinõustaja on selles osas ausam, näiteks proovid temaga sama situatsoooni läbi mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei ütle päris tõelist vastust sulle nagunii, saad kindlasti mingi poliitiliselt korrektse viisaka vastuse. Küsimises muidugi midagi ebaviisakat ei ole ja oma südame rahustuseks võid seda teha. Isegi kui saaksid ausa vastuse, siis teises kohas pole sul sama vastusega ju midagi peale hakata, seal võidakse valida hoopis teiste kriteeriumite järgi.

Olen teemaalgataja. Võtsin julguse kokku ja saatsin meili. Tund hiljem sain vastuse (kopeerin muutmata kujul):

Lugupeetav XXX

Täname konkurssi vastuste kohta huvi tundmast. Vastame teabenõudele hiljemalt 5 tööpäeva jooksul.

Nii et eks ma siis ootan:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.05 13:39; 03.05 13:53; 03.05 19:20; 03.05 19:22; 04.05 08:27; 05.05 07:54; 12.05 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja on selles osas ausam, näiteks proovid temaga sama situatsoooni läbi mängida.

Loodetavasti tõesti. Ma pole veel kordagi karjäärinõustaja juures käinud, katsun nüüd aja kinni panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.05 13:39; 03.05 13:53; 03.05 19:20; 03.05 19:22; 04.05 08:27; 05.05 07:54; 12.05 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule vastas kunagi ammu EBS intervjueerija samale küsimusele, et minu inglise keel ei olnud piisav 😀 Nali on selles, et ma olen inglise filoloog, elasin suht kaua UKs ja minu inglise keel on kõikide testide jne järgi kõige kõrgemal tasemel, st võrreldav emakeelega.
Intervjuu enda käigus mu inglise keelt ei testitud ja minu haridus ning UKs elamine oli CVs ilusti kirjas….Tegu oli õppekorraldaja ametikohaga, mille jaoks tegelik nõutud keeleoskus oli kordades madalam kui minul.
Nagu ütlesin – see oli ammu, aga nii tobe, et mäletan siiani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen juba üle aasta töötu olnud ja paljudesse kohtadesse kandideerinud, kuid siiani pole veel kordagi valituks osutunud. Haridus on olemas, varasem töökogemus korralik – peale CV saatmist on enamjaolt võetud ühendust ja kutsutakse kas vestlusele või grupitööle ja peale seda ka veel teise vooru või vestlusele.

Sain täna järjekordse äraütlemiskirja. Kusjuures eile käisin seal vestlusel (sellele eelnes grupivestlus eelmisel nädalal) ja vestlusel mulle anti mõista, et olin kolmest kutsutust ainus sobiv kandidaat ja tööleasumise tingimuste kokkuleppimiseks võetakse minuga selle nädala lõpus ühendust. Ja täna siis selline üllatus … Eeldan, et asi peab olema kinni kas minu välimuses, olemises vms, mis otsesuhtluses takistuseks saab. Seega tuligi mõte, et ehk ma küsiksin sealt asutusest üle, mis põhjusel ma ei sobinud. Ma ei oska ennast parandada ega muuta ka, kui ei tea, millest mul vajaka jääb (või mida üle on).

Mida arvate, kas see oleks sobiv või teen ma ennast sedasi ainult naerualuseks?

võid kysida ikka aga ma ei usu et ausa vastuse saad. Mida eilsel intekal kysiti ja mis vastuseid andsid? Välimuse puhul ei kutsutaks teise vooru.
Mis sinu google otsing ytleb sinu kohta

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 20:32; 14.05 01:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sageli on viimaste kandidaatide hulgas mitu inimest, kes saaksid pakutava tööga väga hästi hakkama. Aga valik tuleb teha ja siis valitaksegi näiteks mingite täiesti subjektiivsete asjade järgi, näiteks et üks on noorem, vanem, kolm last või lihtsalt meeldis rohkem, on paremini meeles, pakub mingit ametivälist lisaväärtust (näiteks on tal tore hobi, võiks näiteks organisatsioonis seda teistelegi õpetada, oskab IT-d, mingit teist keelt vms.). Asjad, mis tegelikult ei puutu üldse niiväga töösse, näited olid suvalised. Kui sind ei valitud, ei tähenda see, et su välimusel, CV-l vms midagi viga oli. Tihtipeale vastatakse nendele päringutele pealiskaudselt, miks ei valitud, siis öeldaksegi mingi suvaline põhjus, nagu siin toodud näide või saadetakse üldse sama vastus kõigile. Siis ju selge, et see ei sobi kõigi kohta. Mina kandideerisin kunagi näiteks mingile vähenõudlikule ametile ja öeldi, et sellepärast ei valitud, et mul pole IT alast haridust. Sellist haridust ei olnud seal nõutud ja ka töö ei olnud üldse IT-alane. Kodulehte ehk pidi haldama. Tihtipeale valivad tööandjad ülekvalifitseeritud inimese, kellel sellel töökohal hakkab igav ja lahkub varsti. Näiteks kandideerisin mingile analüütiku ametikohale, mis oli üldiselt peenem nimetus sekretärile. Pidi mingitest tabelitest kokkuvõtteid tegema, see oli kõik. Valiti programmeerija, kes ei pidanud sellel töökohal vastu ühte kuudki, sest tema jaoks oli see tavaliste risttabelite vorpimine täiega igav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 15:16; 04.05 07:17; 04.05 23:15; 05.05 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võid kysida ikka aga ma ei usu et ausa vastuse saad. Mida eilsel intekal kysiti ja mis vastuseid andsid? Välimuse puhul ei kutsutaks teise vooru.
Mis sinu google otsing ytleb sinu kohta

Suurt midagi ei küsitudki – vaadati üle minu CV, uuriti minu eelmise koha tööülesannete kohta, kiideti, et sobin neile nagu rusikas silmaauku ja millal saaksin tööle asuda ning mis on minu minimaalne palgasoov. Ühesõnaga – täitsa neutraalsed teemad. Palk oli nende kuulutuses ära toodud, ütlesin, et esialgu on see OK, kuid peale katseaja lõppu või hiljemalt aasta lõpus võiks selle üle vaadata.

Google midagi negatiivset ei anna – enamus kirjeid on seotud minu eelmise töökohaga (paar ettekannet ja dokumendiregistri kaudu saadetud kirjad); FB profiil, mis võõrastele ei avane (seal polegi eriti midagi, ma ei ole aktiivne FB kasutaja); paaril korral olen Selveri tarbimismängu võitjate nimekirjas; korra lapse spordikooli toetajate nimekirjas … Ongi kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.05 13:39; 03.05 13:53; 03.05 19:20; 03.05 19:22; 04.05 08:27; 05.05 07:54; 12.05 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsida võib ikka, vahel saab ka vastuse, milles infot sees.
Eelkõnelejal on aga õigus. Tihti on viimases voorus kõik kandidaadid ametikohale hästi sobivad ning lõplik valik ongi subjektiivne. Seda on raske põhjendada ja saadki umbmäärase vastuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 09:15; 05.05 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka paar korda tagasisidet küsinud ja vastuseks saanud täiesti ebaadekvaatset jura, mis on pannud mõtlema, et kas tahaksin ikka töötada kollektiivis, kus inimesele ei suudeta ausaid vastuseid anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle aeg-ajalt tundub, et inimesed üldse ei süvenegi tööle võtmisel, kes neil seal on ja mida
nad reaalselt oskavad. Määravaks saavad nii naljakad asjad- üldmulje jne.
Siin ükskord värbaja kirjutas, et selekteerib kohe välja sellised kandidaadid, kelle CV tuleb kummaliselt meiliaadressilt nt. kiisuke.
Üks tuttav, kes oli 10 aastat töötanud ühe programmiga ja olid väga laialdased ja põhjaliku oskused sellega, sai vastuseks, et ei sobi, kuna puudub vastava programmi kasutamise oskus…
Üks, kes meile kunagi tööle võeti, oli lihtsalt kõige aktiivsem suhtleja tervest grupist, samas otsiti raamatupidajat ja lõppkokkuvõttes samast grupist võeti peale teda veel järgmised tööle, kes olid oluliselt sobivamad. Värbajatel, kes inimesi tööle võtavad pole sageli õrna aimugi sellest, millised oskused ja iseloomu omadused millisel ametikohal olulised on. Neile on kuskilt ette antud, et see ja see peab olema ja siis ajavad järge ja vaatavadki mingi näitaja järgi. Samuti on koostatud enamus töö kuulutusi väga imelike nõudmistega. Ise enda kohale ma ei sobiks näiteks ühegi nõutud näitaja järgi ja ma eales ei kandideeriks oma ametikohale kuulutuse järgi (otsiti teist inimest ka ).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 19:25; 23.05 19:16; 24.05 17:50; 24.05 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti küsi! Kaotada pole ju midagi, kõige halvem, mis juhtub, on see, et ei saa vastust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palgateema võib muidugi olla küll probleemiks. Kui juba alguses ennast väljendad, et ok, olen sellega alguses nõus, aga juba katseaja lõpus tahaks paremat, siis võib täiesti olla, et võetakse inimene, kes selle palga peale vaimustust üles näitas. Tavaliselt ikka katseajal saad kuulutuses lubatust väiksema palga, mitte nii, et pärast katseaega juba palk tõuseb. Kui juba alguses vaevu lepid nende pakutava palgaga, on lihtsam võtta inimene, keda see palk vägagi motiveerib, mitte sellist, kes hakkab kohe juurde nõudma. Meie asutuses on mitu korda nii olnud. On välja praagitud ka selliseid, kes kevadel tööle minnes hakkavad kohe rääkima, et suvel tahaks tingimata puhata, plaanid tehtud jne. Nõudlikkust iga inimene endale lubada ei saa, kui tema kõrval on palju sama tasemega kandidaate. Aga sellist põhjust sulle kindlasti äraütlemise kohta andma ei hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 15:16; 04.05 07:17; 04.05 23:15; 05.05 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka kunagi küsisin, et mis mul puudu jäi. Vastus oli, et otsiti tugevamat müügiinimest. Nali oli see, et tegelikult olin ma samal ajal oma ametikohal üks parimate müügitulemustega töötaja ettevõttes. Ei vaevutud isegi tausta uurima, tõenäoliselt oli vaja kellegi tuttav kohale sobitada. Olen ka kogenud, et eelistatakse meest. Selliseid põhjuseid keegi sulle ei ütle. Seega pole enam küsinud ka, et miks ei valitud. Nagunii õiget vastust ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba alguses ennast väljendad, et ok, olen sellega alguses nõus, aga juba katseaja lõpus tahaks paremat, siis võib täiesti olla, et võetakse inimene, kes selle palga peale vaimustust üles näitas. Tavaliselt ikka katseajal saad kuulutuses lubatust väiksema palga, mitte nii, et pärast katseaega juba palk tõuseb. Kui juba alguses vaevu lepid nende pakutava palgaga, on lihtsam võtta inimene, keda see palk vägagi motiveerib, mitte sellist, kes hakkab kohe juurde nõudma.

Ma ei usu millegipärast, palga teema väga otsustavaks sai või et ma erilist nõudlikkust üles näitasin. Tööpakkumises oli “palk katseajal alates XXX eurost” ja mina olin nõus sellesama XXX algsummaga. Minu nägemus sellest, kui tihti, mille alusel ja mis summas ma peale katseaega palgatõusu eeldan, oli vastuseks nende küsimusele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.05 13:39; 03.05 13:53; 03.05 19:20; 03.05 19:22; 04.05 08:27; 05.05 07:54; 12.05 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu millegipärast, palga teema väga otsustavaks sai või et ma erilist nõudlikkust üles näitasin. Tööpakkumises oli “palk katseajal alates XXX eurost” ja mina olin nõus sellesama XXX algsummaga. Minu nägemus sellest, kui tihti, mille alusel ja mis summas ma peale katseaega palgatõusu eeldan, oli vastuseks nende küsimusele.

Nojah, aga kui leidus inimene, kes oli pakutava palgaga juba praegu väga rahul ja ei rääkinud midagi juurde küsimisest, siis võetigi tema. Meil on mitu korda olnud, et küpsem inimene hakkab kohe palgast rääkima, et sooviks iga aasta palgatõusu jne, aga leidub noor inimene, kes ütleb, et palk pole kõige olulisem ja siis võetaksegi tema. Kui ikka nõudmiste vahe on seal kasvõi paarsada eurot, on see firma jaoks suur asi. Ja kui näiteks õnnestub aasta aega tema palgatõusu edasi lükata ja ta on ikka rahul, siis on see firma jaoks oluline kokkuhoid. Eks oleneb muidugi firmast, suure ja jõuka firma jaoks pole see nii oluline, aga väiksema ja mitte nii jõuka firma jaoks (nagu Eestis on enamus) on iga sent oluline. Kunagi mind ei valitud, sest riigiasutuses öeldi pakutav palk ja ma ütlesin selle peale, et sobib küll, aga see ei olnud öeldud entusiastlikult, vaid pigem veidi pettunult. Inimene on rahul, kui palk on suurem, kui eelmises kohas, kuigi töötuna ta võib leppida millega iganes. Aga rahulolematus tekib siis kiiresti ja tööandjad teavad seda väga hästi ja pigem ei võta sellist inimest.

Samas ma ei tea, mis firmaga või töökohaga on üldse tegu, mõnes kohas võetakse hoopis see, kes nõudis kõige rohkem palka, sest arvatakse, et ju ta siis on kõige parem ja hinnatakse enesekindlust. Ega siin polegi mingeid reegleid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 15:16; 04.05 07:17; 04.05 23:15; 05.05 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi mida ka võidakse vaadata on see kuidas vanusega lood ja kuidas sa ülejäänud töötajatega sobid. Kui ma oleksin olnud 20-25 aastane poleks mind valitud, sest enamus rahvas firmas on 40+, 2 inimest alla selle, aga ka kohe saamas. Mõnes töökohas hinnatakse koos vanusega ka reaalset elukogemust kui seda vaja on ja seda 20-aastasel lihtsalt pole. Või vastupidine näidis ja kõik väga noored ja uus oleks nagu lasteaiakasvataja seal keskel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palgateema võib muidugi olla küll probleemiks. Kui juba alguses ennast väljendad, et ok, olen sellega alguses nõus, aga juba katseaja lõpus tahaks paremat, siis võib täiesti olla, et võetakse inimene, kes selle palga peale vaimustust üles näitas. Tavaliselt ikka katseajal saad kuulutuses lubatust väiksema palga, mitte nii, et pärast katseaega juba palk tõuseb. Kui juba alguses vaevu lepid nende pakutava palgaga, on lihtsam võtta inimene, keda see palk vägagi motiveerib, mitte sellist, kes hakkab kohe juurde nõudma. Meie asutuses on mitu korda nii olnud. On välja praagitud ka selliseid, kes kevadel tööle minnes hakkavad kohe rääkima, et suvel tahaks tingimata puhata, plaanid tehtud jne. Nõudlikkust iga inimene endale lubada ei saa, kui tema kõrval on palju sama tasemega kandidaate. Aga sellist põhjust sulle kindlasti äraütlemise kohta andma ei hakata.

Miks ei hakata? Mina olen öelnud, et palgasoov ei vastanud ettevõtte võimalustele. See on üks lihtsamaid vastuseid, mida anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 09:15; 05.05 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt, kui sul on rohkem haridust, kui küsitud pakkumises, siis muuda see ära.
Täiesti tõsiselt- kui pole küsitud kõrgharidust, siis muuda ära. Oled muidu võib-olla tulevase ülemuse jaoks liiga haritud ja ta tunneb ennast ohustatuna.
Samuti pane lihtsalt rõhk VIIMASELE töökogemusele, mis peaks olema võimalikult sarnane soovitud kohale. Kui sobiv kogemus oli tagapool CVs, siis muuda kronoloogiat. Ära ole liiga aus ja täpne CV-ga. Sellega ei jõua kuhugi, ega ei süveneta niikuinii.
Motivatsioonikirjadega ära liiga palju vaeva näe. Minu kogemus on see, et kui ma tegin kunagi nii nagu praegu soovitan, siis hakkas vägagi tööpakkumisi tulema.
Ega neid motivatsioonikirjade vahtu ka keegi eriti ei vaata. Vaadatakse, kas su oskused vastavad vajalikule ja kõik. Enda viimase töökogemuse taha CV-s kirjutad töökohustused lahti ja jälgi, et need klapiks täpselt soovitud kohaga.
Olen CV Keskuses ka kohustuslikule küsimustikule täpi kirjutanud, et sealt edasi pääseks. Kutsuti ikkagi vestlusele ja enda kunstlikud küsimused küsiti vestlusel ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks tööandjana mõnele siinsele kommentaarile vastu vaielda.

Esiteks jutt, et motivatsioonikirju keegi ei vaata. Mina hindan neid väga kõrgelt, kuna kandideerijate seas on alati palju neid, kelle puhul tekib küsimus, kas ta üldse aru saab, kuhu ja kelleks ta kandideerib. Kui inimene on lisanud motivatsioonikirja, siis sealt on üldiselt see aru saada. Tõsi, mingit romaani loomulikult kirjutama ei pea.

Teiseks mõnele inimesele kohe tahaks anda tagasisidet, miks teda ei valitud, kuid omal initsiatiivil tundub see vähe veider. Ehk kui küsitaks, siis vastaks hea meelega ja põhjendaks, just seetõttu, et inimene ehk oskab edaspidi korrektiive teha.

Muidugi sadade kandideerijatega ametikohale on keerulisem, kuna läbitöötatava info maht on väga suur. Siis jäävadki meelde vaid need, kes on CV saatmisest kaugemale jõudnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ainult nemad ei keeldunud sinu töölevõtmisest, vaid jäid ilma ka heast spetsialistist.

Jajah, Perekool ongi ainult täis juhte ja spetsialiste???? Isegi mu sugulane pole mitte lihtne kassiir, vaid vanemspetsialist kassatehnika ja teeninduse alal. Palk on muidugi “vääriline” – terve pooltuhat eurot kätte????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kandideerides enamasti saanud vastuse. Kolm kandideerimist meenub viimastest aastatest. Kutsuti teise vooru, ka proovipäevale, lõpuks valiti teine ja küsisin miks. Vastus oli, et kuna kõik kolm olime võrdselt sobivad tööle, siis valiti lasteta vanem naine. Teises töökohas ütlesin viimasel vestlusel oma palga soovi, alla mille ma ei töötaks. Tuli vastus, et sellist palka pole võimalik maksta. Ise ei pidanudki küsima. Ja kes eelpool CVst rääkis siis mulle on helistatud ja küsitud, et miks ma kandideerisin, et olen üle kvalifitseeritud ja soovitati paremat tööd otsida.. Rohkem kohe ei meenugi. Ahjaa üks naljakas seik ka. Pakuti müügitööd, aga tuli välja, et tegu tolmukate müügiga (googeldasin ise välja info) ja ütlesin ise ära enne vestluspäeva. Mitu korda helistatija pakuti ikka erinevaid lahendusi, et ma ikka läheksin. Ei sobinud mulle ükski. Lõpuks saatis see mees mulle smsi, et kui tahan tööd, millel ei ole negatiivset tagasisidet, siis helistaksin talle ja andis oma eranumbri… Ma ei helistanud, ei saanudki teada, mida pakkus ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kandideerisin erialasele tööle (töökogemus üle 10 aasta), käisin vestlusel, tegin teste, kõik tundus olevat ilus ja tore, lõpuks helistati ja öeldi, et ma ei osutunud valituks. Personalitöötaja ütles ise, et valik oli väga raske ja millest mul puudu tuli või mida arendada võiks, ta ei oskagi soovitada. Mõni kuu hiljem sain samast ettevõttest kõne, pakuti samas valdkonnas natuke kõrgemal ametikohal tööd. Hiljem seal töötades öeldi mulle, et mind ei valitud esimesel korral, kuna arvati, et töö on liiga lihtne minu jaoks. Kui ma poleks sinna tööle saanud, siis poleks ma seda põhjust kunagi kuulnudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Üleeile sain oma päringule kahelauselise vastuse: Täname Teid huvi tundmast. Kuna Eesti Vabariigi seadused ei kohusta kandidaadile asutuse otsuseid põhjendama, siis teabenõudele vastamise vajadus puudub.

Mul ei olegi enam kahju, et ma sinna asutusse valituks ei osutunud, ma vist olengi nende jaoks liiga hea:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.05 13:39; 03.05 13:53; 03.05 19:20; 03.05 19:22; 04.05 08:27; 05.05 07:54; 12.05 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehh 🙂
Nad oleks võinud ikka Ratase ymmarguste vastuste generaatorit kasutada 😀

Ma siin yks päev mõtlesin, et kas on vahet töövestlusel mingis klienditeenindus alal ja siis ntx IT sektoris?

Või kui palju teie vestlusel kuulnud olete, et kellegilt küsitaks kas tal pruuti/peigmeest on?
Laste kohta päring on juba nii tavaline, et jah….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 20:32; 14.05 01:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Konkursil mittevalituks osutumine – kas sobib küsida põhjust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.