Esileht Tööelu, raha ja seadused. Konkursil mittevalituks osutumine – kas sobib küsida põhjust?

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Konkursil mittevalituks osutumine – kas sobib küsida põhjust?

Postitas:

Mina olen ühel korral mittevalituks osutunud seetõttu, et elukoht jäi nende arvates töökohast liiga kaugele. Nii kirjutatigi, et sõelale jäi kaks võrdset kandidaati ja otsustati selle kasuks, kelle elukoht oli töökohale lähemal. Tegemist maakohaga ja siin on 30km järelikult liiga suur vahemaa.
Järgmine kord olin targem. CV-sse märkisin vale elukoha. Kui kusagil ca poole aasta pärast välja tuli, et elan märksa kaugemal, siis ütlesin, et kolisin vahepeal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ühel korral mittevalituks osutunud seetõttu, et elukoht jäi nende arvates töökohast liiga kaugele. Nii kirjutatigi, et sõelale jäi kaks võrdset kandidaati ja otsustati selle kasuks, kelle elukoht oli töökohale lähemal. Tegemist maakohaga ja siin on 30km järelikult liiga suur vahemaa.

Järelikult oli tegu töökohaga, kus oli vaja olla valmis oma vabast ajast kohale lendama? Ja mida rutem, seda parem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult kõlab ka see väga naljakalt kui võetakse tööle inimene, kes ütleb, et palk pole oluline…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 19:25; 23.05 19:16; 24.05 17:50; 24.05 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult kõlab ka see väga naljakalt kui võetakse tööle inimene, kes ütleb, et palk pole oluline…

miks naljakalt? palju on selliseid (naisi), kes käivadki tööl selleks, et oleks väljakutse ja kelle töö ja hobi on sarnased. rahaline pool ei ole oluline, sest abikaasa teenib piisavalt, kuid kodus on igav istuda.
kui nii, siis on tegemist inimesega, kes tahab seda tööd just sellesama töö pärast, mitte seetõttu, et “kusagilt peab ju leivaraha saama”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kunagi kandideerisin sellisele tööle, mis sobis lisaks mu teadmistele selles vallas ka mmu iseloomuga ülihästi .
läbisin edukalt 3 vooru.
lõpuvestlus läks fantastiliselt.
mind ei valitud…
see oli mu elus ainus kord, kus mu ego sai päris valusa nätaka…
…ja ühtlasi ainus kord, kui saatsin direktorile meili, kus palusin vastata, miks mind ei valitud.
ilma stamplauseteta palusin vastust.

2 nädala pärast saingi vastuse muideks.

Sain teada, et mu iseloom on sobimatu selle töö jaoks. vot nii.

ma olen hüperaktiivne, ja mu must huumorisoon on selle ettevõtte jaoks liig, nende töötajad ei hakkaks mind ja minu nalju iial mõistma.

jepp, niimoodi kirjutaski.

Südamest, noh. 😀 😀 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult kõlab ka see väga naljakalt kui võetakse tööle inimene, kes ütleb, et palk pole oluline…

miks naljakalt? palju on selliseid (naisi), kes käivadki tööl selleks, et oleks väljakutse ja kelle töö ja hobi on sarnased. rahaline pool ei ole oluline, sest abikaasa teenib piisavalt, kuid kodus on igav istuda.
kui nii, siis on tegemist inimesega, kes tahab seda tööd just sellesama töö pärast, mitte seetõttu, et “kusagilt peab ju leivaraha saama”

Palk on väga oluline eriala arengu mõttes. Madala palgaga tööde juures pole erilist konkurentsi ja valdkond ei arene eriti edasi. Sellistesse kohtadesse koonduvadki need, kellel on eelkõige materiaalselt võimalik seda tööd teha, mitte need, kes eelkõige on väga võimekad ja ambitsioonikad antud valdkonnas. Kõik vähegi ambitsioonikad ja võimekad inimesed lähevad sellisest keskkonnast kiiresti ära, mõni üksik rikas+võimekas võib muidugi alles jääda, aga see hakkab ilmselt pikapeale ette kujutama, et on suur jumal vms. Või tead sa mõnda valdkonda, mis on eriti kiiresti ja hästi arenev ja mille põhitegijad on enamjaolt madalapalgalised spetsialistid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palju on selliseid (naisi), kes käivadki tööl selleks, et oleks väljakutse ja kelle töö ja hobi on sarnased. rahaline pool ei ole oluline, sest abikaasa teenib piisavalt, kuid kodus on igav istuda.
kui nii, siis on tegemist inimesega, kes tahab seda tööd just sellesama töö pärast, mitte seetõttu, et “kusagilt peab ju leivaraha saama”

Sama hästi võib selline hobi korras töötaja leida endale uue hobi või avastada, et ikka parem lebotab lihtsalt kodus. Tal pole motivatsiooni sellel töökohal tööd teha ega selles hea olla. Motiveeritud on see töötaja, kellele on see palk oluline. Tema hoiab end töiselt vormis ja teeb head tööd, kuna tahab oma kohta hoida ja tulevikus ka palgatõusu välja teenida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult kõlab ka see väga naljakalt kui võetakse tööle inimene, kes ütleb, et palk pole oluline…

miks naljakalt? palju on selliseid (naisi), kes käivadki tööl selleks, et oleks väljakutse ja kelle töö ja hobi on sarnased. rahaline pool ei ole oluline, sest abikaasa teenib piisavalt, kuid kodus on igav istuda.
kui nii, siis on tegemist inimesega, kes tahab seda tööd just sellesama töö pärast, mitte seetõttu, et “kusagilt peab ju leivaraha saama”

Kõlab naljakalt seetõttu, et inimesel võivad olla muud huvid. Näiteks soovib saada firmast infot mida vaja, soovib teha sarnast ettevõtet, soovib muul viisil raha/ vara kõrvaldada. Need variandid, et kodus on igav – neid on ikka väga vähe. Mul ja abikaasal on ka lisaks tööle ka sotsiaalseid ülesandeid ja tegemisi, mida teeme rahata. Tööl soovime siiski ka palka saada ja käin tõesti tööl raha pärast. Ilmselt oleks sellisel puhul õigustatud alati küsimus, kui palka piisavalt ei küsita, aga millest te elate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 19:25; 23.05 19:16; 24.05 17:50; 24.05 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult kõlab ka see väga naljakalt kui võetakse tööle inimene, kes ütleb, et palk pole oluline…

miks naljakalt? palju on selliseid (naisi), kes käivadki tööl selleks, et oleks väljakutse ja kelle töö ja hobi on sarnased. rahaline pool ei ole oluline, sest abikaasa teenib piisavalt, kuid kodus on igav istuda.
kui nii, siis on tegemist inimesega, kes tahab seda tööd just sellesama töö pärast, mitte seetõttu, et “kusagilt peab ju leivaraha saama”

Siinkohal sobiv näide töötahtelisest neiust:
http://www.ohtuleht.ee/806520/sokeeriv-tallinna-poes-tootanud-neiu-varastas-kassast-raha-ja-kakas-kattemaksuks-purki
Lõik tekstist:
Ann soovib kõigile tööpakkujatele südamele panna, et nad liiga kergekäeliselt noori ei usaldaks ning rõhutab, et sageli võivad suure teotahte taga peidus olla hoopis kurikavalad soovid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 19:25; 23.05 19:16; 24.05 17:50; 24.05 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööl soovime siiski ka palka saada ja käin tõesti tööl raha pärast. Ilmselt oleks sellisel puhul õigustatud alati küsimus, kui palka piisavalt ei küsita, aga millest te elate?

Mina ei käi tööl raha pärast. Lasin mõned aastad tagasi tõsta palga 1000.- peale, sest tuttavad ütlesid, et küsin liiga vähe(juhiabi). Aga tõesti ei huvita. Rikast meest pole, kuid on palgast 4X suurem passiivtulu/kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsida võid,kuid kas vastust saad…
Töötan riigiasutuses, meil oli just kuuajaline konkurss, kuhu laekus hulk päris häid kanditaate. Siis selgus, et üks nendest oli meie kunagine kolleeg, kes mingil põhjusel aastaid tagasi otsustas erafirmasse minna. Nüüd otsustas tagasi tulla. Mida te arvate, kes koheselt cv paki läbivaatamisel valiti ? See otsustati koheselt. Aga loomulikult käisid meil vähemalt 10 heausklikku kanditaati vestlusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PALUN PALUN ütle mis asutus nii idiootse vastuse andis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsida võid,kuid kas vastust saad…
Töötan riigiasutuses, meil oli just kuuajaline konkurss, kuhu laekus hulk päris häid kanditaate. Siis selgus, et üks nendest oli meie kunagine kolleeg, kes mingil põhjusel aastaid tagasi otsustas erafirmasse minna. Nüüd otsustas tagasi tulla. Mida te arvate, kes koheselt cv paki läbivaatamisel valiti ? See otsustati koheselt. Aga loomulikult käisid meil vähemalt 10 heausklikku kanditaati vestlusel.

Kandidaat. Taatidega pole midagi pistmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastates teemaalgatuses olevale küsimusele:

elus on üldse tark esitada ainult neid küsimusi, mille tõesed vastused suudate ka välja kannatada.

Ehk siis kui vastus tuleks otsene, näiteks: otsisime intelligentsemat (või puhtamat, meeldivamat, vaiksemat, sümpaatsemat näiteks) inimest…siis kas sa tahaks seda kuulda? Ja kui sa ei tahaks tõde kuulda, siis milleks küsida.

Kui teemaalgataja põhjust teada tahab, ju ta on siis valmis ka kõik vastusevariandid teada saama. Või jäi sulle mulje, et ta küll küsib, kuid tegelikku põhjust ei ootagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll küsinud.
Tänan vastuse eest ja küsisin, kas on nõus veidi kommenteerima, mille poolest teine kandidaat parem oli – võib-olla saan midagi kõrva taha panna, arendada jne

Aitäh, nii ma teengi. Loodetavasti saan ausa ja objektiivse vastuse.

Situatsiooni mitte teades, aga ehk probleem sotsmeedias: avalik blogi, facebookis pildid, söbrad vms intrigeerivamat

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Konkursil mittevalituks osutumine – kas sobib küsida põhjust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.