Esileht Kodunurk Köögivilja kasvatamine rõdukastis ja potis

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Köögivilja kasvatamine rõdukastis ja potis

Postitas:

Milliseid köögivilju olete kasvatanud rõdukastides, väiksemates pottides ja amplites? Maitsetaimedest tasub vast proovida tilli, murulauku ja sibulat. Kindlasti saab kasvatada ka maasikaid, tomateid, beebiporgandeid, redist. Kas keegi on proovinud ka madalakasvulist hernest või kurki? Ei plaani hakata kasvatama linnakeskkonnas vaid maamajas, aga maha istutada pole võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 21:31; 22.01 01:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen paprikat (madalaid, pisikesi) isegi toas aknalaual kasvatanud – sügisel kaevasin aiast üles ja tõin tuppa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 09:16; 22.01 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aknalaual kasvatanud väikseid tomateid ja kortermaja rõdul ka suuri tomateid. Samuti olen kasvatanud minipaprikaid. Enam ei viitsi, sest taimed ajasid meeletult prahti.

Kui ei oleks maakodu, kus saan rahulikult kasvuhoones tomateid ja paprikaid kasvatada, siis ehk jamaksin korteris edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmine nädal said kurgiseemned mulda, kuu aega tagasi tomatid.
Seda siis toas aknalaual, mitte rõdul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmine nädal said kurgiseemned mulda, kuu aega tagasi tomatid.
Seda siis toas aknalaual, mitte rõdul.

Äkki viitsid jagada näpunäiteid kuidas kasvatada. Mis sordid toas kasvavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 21:31; 22.01 01:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmine nädal said kurgiseemned mulda, kuu aega tagasi tomatid.
Seda siis toas aknalaual, mitte rõdul.

Kuhu sa istutad, kasvuhoonesse või välja, või kasvatadki aknalaual? Annad sa neile lisavalgust ka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 09:16; 22.01 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmine nädal said kurgiseemned mulda, kuu aega tagasi tomatid.
Seda siis toas aknalaual, mitte rõdul.

mis ajal esimesed kurgid saad, kui juba seemned mullas? Mäletan, et ühel aastal panin kurgiseemned mulda märtsi algul ja juba aprilli keskpaigas oli mul selles kastis pusa heledaid välja veninud taimi, millest ei tulnudki midagi. Eelmesel aastal panin kurgiseemned mulda aprilli lõpul ja siis oli ok, esimesed viljad ilmusid jaanipäeva paiku ja kurki san kogu suve. Seega tundus, et kurki maha panna märtsi algul oli vara, kuna need taimed kasvasid nii kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu arust põhiline on see, kui palju päikest sellele potile peale paistab. Kui on täiesti avatud veranda kuskil üleval katusega samal kõrgusel, kus majaseinad ja puud varju ei heida, pole ilmselt mingit probleemi: piisavalt suur anum, hea veesidumisvõimega viljakas mullasegu, kastad ja väetad optimaalselt ja kasvata mida tahes. Maja seina küljes olevates pottides näiteks tomat on mul küll väga kehvasti vilja kandnud. Muidugi viletsad suved on ka olnud viimasel ajal soojanõudlike taimede jaoks.
Toas aknalaual kasvatamiseks, ka praegu taimede ettekasvatamiseks peab ikka väga korralik taimelamp olema. Toas aknalaual on mul positiivseid kogemusi alates märtsist ja ainult sellise rohelisega, mis nädala-paariga “valmis” saab: kress-salat, rukola esimesed lehed, sibulapealsed. Võibolla saaks nii edukalt ka herneorast kasvatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma panin akna taha lühikese kurgi lillekasti. Kaks kurki sain ja mõrud olid. Ma ei armasta väga lilli kasta. Tomatid aknal, sees, kasvasid aga saaki oli vähe. Rohelust oli rohkem. Till oli niru. Petersell kasvas suhteliselt hästi. See oli põllul ette kasvatatud suur põõsas. Maasikaid ka nagu sai natuke (umber 15 marja) aga tahavad ikka kastmist ja vist ka väetamist. Et ilu pärast ja et lapsed näeks, kuidas taimed kasvavad, võib kasvatada aga söögi saab poest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõvasti väetist pead laduma, kui tahad mingitki saaki saada, seega ei näe mõtet asjal – üleväetatud köögivilju võid ka poest saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Köögivilja kasvatamine rõdukastis ja potis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.