Esileht Koolilaps Koolivalmidus

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Koolivalmidus

Postitas:

Ta on selline laps kellele ei sobi käskiv kõneviis. Kui õpetaja on kuri siis ei tule asjast midagi välja. Lasteaias on 2 õpetajat ja üks neist lapsele eriti ei meeldi just seepärast, et ta olevat kuri. Teine õpetaja on lemmik, ta oskab ilusti ära seletada, mis vaja teha. Ma kahjuks ei tunne koolis kedagi(oleme siinkandis uued), tean ainult õpetaja nime, kes peaks tulema tal 1 klassis. Peaks tõesti käima ise ka koolimaja ja õpetajaga tutvumas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 24.04 11:48; 24.04 13:26; 24.04 13:55; 24.04 14:55; 24.04 16:25; 25.04 09:13; 25.04 16:02; 25.04 16:32; 25.04 16:52; 25.04 17:46; 28.04 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kodus kohe esimest klassi lõpetav koolipikendusega poiss. Sünnipäev augustis, seega läks kooli 8 aastaselt. Akadeemiliselt oli valmis (isegi vägagi) juba õigel ajal. Lugema hakkas 4 aastaselt ja kõik muud oskused on tulnud tänu sellele lihtsalt. Koolipikenduse taotlemist ei ole ma sellegipoolest mitte kordagi kahetsenud. Aastaga muutus muidu püsimatu ja pigem mängida sooviv poiss kenasti asjalikuks koolipoisiks. Kindlasti pean kiitma õpetajat sest poiss ei ole kordagi kurtnud et tal koolis igav oleks (see hirm mul oli). Koduseid töid praktiliselt ei jää, jõuab kõik tunnis valmis. Samas räägib et klassis on päris mitu last kellel jääb iga päev palju kodus lõpetamiseks. Laps läheb hommikuti kooli silmades sära. Poisile on eduelamus nii oluline ning praegu tuleb edu lihtsamalt ja see innustab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Käisime eile rühmaga kooli ja õpetajaga tutvumas. Õpetaja tundub väga tore, rahulik ja asjalik. Oma last vaadates tundus mulle, et ta pole kooliks üldse valmis.Nagu õpetajad ütlevad, et ta tahab pigem mängida kui neid kooliasju teha, kuigi ta neid oskab ja kodus teeb omaalgatuslikult väga hea meelega. Kui aga PEAB tegema siis mitte nii hea meelega. Saan muidugi aru, et nad veel väiksed ja päris täpselt ei tea, kuidas seal koolis on aga see püsimatus teeb mulle muret. Samuti kui neid teisi poisse vaadata siis neil paras kamp seal koos. Kui üks ees siis teised järel ja proovi sa seal siis õppida midagi. Õhtul kodus küsisin lapselt, et kuidas talle siis koolis meeldis- väidab et meeldis. Selle üle mul väga hea meel, et tal pole enam seda koolihirmu. Kool oli talle ikka selline murekoht, et kui juttu tegin siis ta pigem ignoreeris mind. Arvan, et aitas ka see, et temaga kaasas käisin, tundis ennast kindlamalt. Mul endal ka parem tunne, käisin esimest korda koolismajas 🙂 Eks me vaatame, mis aeg toob ja kuidas Rahjaleidjas otsus tehakse. Lõplik otsus ikka oma teha ja palju edu meile selles. Igatahes ma tänan siinseid kommenteerijaid, sain palju infot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 24.04 11:48; 24.04 13:26; 24.04 13:55; 24.04 14:55; 24.04 16:25; 25.04 09:13; 25.04 16:02; 25.04 16:32; 25.04 16:52; 25.04 17:46; 28.04 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida siis teha kui laps sai eelmine aasta koolipikenduse ja läheb sügisel kooli aga kõike teeb aeglaselt.Kuidas kiirust arendada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida siis teha kui laps sai eelmine aasta koolipikenduse ja läheb sügisel kooli aga kõike teeb aeglaselt.Kuidas kiirust arendada

Meie ei saanud mitte kuidagi. St pole mõtet last vaid närvi ajada. Ta ei vahtinud ringi, ega unistanud. Tal oli oma tempo ja kõik. Samas väga püüdlik ja ülikorralik. Seda ütlesid juba lasteaiaõpetajad, et on teistest aeglasem, aga kuna teeb õigesti, siis vast ei tule koolis suuri probleeme. Kunstiõpetaja lubas tööd lõpetada pikapäevarühmas või kodus. Siit kodused tööd enamuses tulidki, sest ta ei jõudnud tunnis valmis. Vahel ei saanud ka selgeks, sest tema veel kirjutas tahvlilt midagi, kui õpetaja juba järgmist asja seletas. Aasta-aastalt tasapisi paranes. Praegu on laps viiendas ja kui on koduseks ülesandeks midagi lõpetada, siis järjest enam ütleb, et ta jõudis tunnis valmis. Oeh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.04 19:00; 25.04 16:10; 25.04 17:10; 29.04 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teades kui raskelt Rajaleidja koolipikendusi annab siis olukorras kus nad seda soovitavad kaaluksin ma seda väga tõsiselt..
Minul isiklikult väga paljud algklasside õpetajad just soovitasid pikendust, sest laps areneb ikkagi aastaga sotsiaalselt päris palju ja toodi mitmeid näiteid kuidas varem püsimatu ja keskendumisraskustega laps oli järgmisel aastal koolis väga tubli ja polnud mingeid probleeme.

Väga huvitav väide, et Rajaleidja annab raskelt koolipikendusi. Mul tutvusringkonnas kõik saanud, kes soovivad. Täiesti vabalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 15:52; 29.04 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kuidas laps kooli suhtub, on puhtalt lapsevanemate sugereerida. Tuleb piisavalt segeks teha, millised vabadused ja privileegid suuremaks saamisega kaasnevad – vabadus ise minna-tulla, ise poest komm osta, ise omada taskuraha, ise sõbrale külla minna, mitte lapsevanema järgi oma samme seadma, võimalus saada ise endale nutitelefon, ise endale tõmmata selliseid mänge, mis meeldivad – kõike seda juhul, kui laps näitab üles ka vastavat vastutustunnet. Koolis peab küll paigal istuma, aga lapsevanem peab sisendama, et seal paigal istumise ajal näidatakse-räägitakse väga põnevaid asju, mida hiljem mängudeski saab kasutada. See istumine tasub ära, põnevust ja võimalusi tekib ellu juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Koolilaps Koolivalmidus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.