Avaleht Sünnitus korduv enneaegne sünnitus?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: korduv enneaegne sünnitus?

Postitas:
Kägu

Tean, et enneaegse sünnituse põhjuseid on palju ja erinevaid. Aga olen ka aru saanud, et olenevalt põhjusteat kipub see korduma.
Mu laps sündis 33.nädalal, ei olnud küll sügavalt enneaegne, aga algul raskes seisus ja probleeme küllaga. See ehmatas ikka korralikult. Ja eriti hirmutav on minu jaoks, et põhjust ei osata öelda (või noh, ega seda vist otsitagi? Arst arvas, et ju oli mingi põletik).
Kardan seda uuesti läbi elada.

Ehk jagate veidi oma kogemusi, eriti need, kel ka laps ilma konkreetse põhjuseta liiga vara siia ilma tulnud. Kas hirmu ei tundnud järgmise raseduse ajal? Kas õnnestus järgmisel korral laps lõpuni kanda?

Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
(0) (0)

Postitas:
Kägu

Esimene laps sündis 34 ndl olime 11 päeva intensiivis. Veed hakkasid tilkuma, läksin haiglasse.Jãeti sisse, jãrgmise päeva hommikul lõpuks avati veed ja kutsuti esile, sest oli seal veeta olnud juba tükk aega.Teise raseduse ajal ei muretsenud, sest ega see midagi paremaks ei tee, pigem oleks liigne stress ja närvid. Teine sündis 39+5 ja nüüd ootan kolmandat. Kõike vôib juhtuda ja võib ka mitte. Ainult aeg näitab.

(0) (0)

Postitas:
Kägu

Hirm on inimlik. Lohutust saad leida teiste kogemustest. Sarnaseid kogemusi saad lugeda FBs suletud grupis “Enneaegsed imed!!!”. Grupp mõeldud ainult enneaegsete laste vanematele ning seal olev võib Sulle abiks olla oma hirmude, kahtluste keerises;)

Olen enneaegse keisriga sündinud lapse ema (hüpotroofia ja raske-preeklampsia), kuid sellele järgnes ülekantud rasedus ja loomulikul teel sünnitus.

(0) (0)

Postitas:
Kägu

Ega ette ei tea. Mu tuttaval on mõlemad lapsed enneaegsena sündinud. Teise raseduse ajal pelgas ta sama, mida sina, teemaagataja, aga arst/ämmaemand ei võtnud tõsiselt.

(0) (0)

Postitas:
Kägu

No tegelikult on nii, et keegi seda ette ennustada ei oska. Kui sünnitus pihta hakkabki, siis pole seal suurt midagi teha. Nii palju saab teha, et lõpus veidi rahulikumat elu elada. Muidu on ikkagi see, et eks ole näha. Minul ei viidanud enneaegsele sûnnitusele mitte midagi. Viimases kontrollis oli kôik korras, sel päeval kui veed tilkuma hakkasid vedelesin kodus diivani peal ja tõusin, et minna jogurti järgi külmiku juurde. Polnud isegi õues veel käinud. Kes oleks osanud arvata? Mitte keegi. Seega polegi muud kui olla igaks juhuks valmis ja võtta mõistusega rahulikult.

(0) (0)

Postitas:
Kägu

Mu esimene sündis veidi enneaegsena 36.nädalal. Kui teist ootasin, siis arst ka ütles, et kui esimene enneaegne, siis võib ka teine olla. Ma õnneks midagi ei kartnud, kuna esimesega kompliaktsioone eriti ei olnud.

Tegelikkus oli siis hoopis selline, et teine sündis 41. nädalal. Nii et võib ka vastupidi minna.

(0) (0)

Postitas:
Kägu

Vaatasin pealtnägijate ja seal oli noor naine, kel kolm (sügavalt) enneaegset last (mitte kolmikud, vaid eraldi) ja ise positiivne. Ja mõtlen, et on ikka julgus.

(0) (0)

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Avaleht Sünnitus korduv enneaegne sünnitus?