Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korter minu nimele

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Korter minu nimele

Postitas:

Isa tahab korteri minu nimele teha aga millest pihta hakata ja kuhu selleks peab minema. Palju see maksma läheb või lihtsalt lähme koos linnaosavalitsusse ja saab tasuta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 04:31; 19.08 01:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Nimele tegemist” pole olemas. Võimalused, et sinust saab nüüd isale kuuluva korteri uus omanik on 2:
kinkeleping
ostu-müügileping.

Linnavalitsus ei puutu asjasse. Sellised tehingud vormistab notar.

Eeldan, et tegu kinkelepinguga? Võtate notariga (ise valite millisega) ühendust, räägite mure ära. Tema vormistab lepingu. Lähete kohale(sina ja isa kui korter kuulub ainuisikuliselt isale…kui korter on ema ja isa ühisomand, siis sina, ema ja isa), allkirjastate.

Kinkelepingu maksumuse saate ka ette teada st küsite. Maksta tuleb riigilõiv, notari tasu, kui soovite lepinguid paberil(mitte vaid internetis) siis selle eest ka.

Aasta tagasi sai meie pereliige kinkelepinguga korteri alevikus(väärtus u 25 000), kogu asjaajamine läks u 200.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 07:21; 18.08 13:53; 19.08 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks selle tehingu vormistada läbi ostu-müügi ja näidata korteri väärtusena selle reaalset turuhinda.
Notaritasu tuleb sel juhul pisut kallim, kuid kui soovid hiljem korterit müüa, peaksid kingituseks saadud või 1 euroga ostetud korteri puhul tasuma tulumaksu kogu müügihinnalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

helistate notarile ja panete aja kinni ning lähete siis kohale
hind sõltub korteri turuhinnast, seda nii müügi kui kinkimise puhul. tehingu hinna saad siit tabelist http://www.domuskinnisvara.ee/userfiles/file/RIIGIL%C3%95IVU%20T%C3%84ISM%C3%84%C3%84RAD%20KINNISTUSRAAMATU%20TOIMINGUTE%20TEGEMISE%20EEST.pdf

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 10:06; 19.08 10:16; 22.08 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin vanematega ostu-müügilepingu. Kuludeks notaris arvesta 1-1,5% kinnisvara väärtusest. Ehk 50 000 maksev korter tähendab sulle 500-600 € kulu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole võimalik, et täiskasvanud inimene esitab selliseid küsimusi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 00:52; 18.08 15:38; 23.08 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin vanematega ostu-müügilepingu. Kuludeks notaris arvesta 1-1,5% kinnisvara väärtusest. Ehk 50 000 maksev korter tähendab sulle 500-600 € kulu.

Siin on kuidagi väiksemast tasust juttu. http://www.notarlaidvee.ee/kinkeleping

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. helistad notarile, sekretär paneb aja kirja ja saadab meili peale väikese ankeedi, selle täidad ära ja saadad tagasi.
2. lähed notarisse kohale, notar vormistab tehingu.
3. notari tasu tuleb notari tasu seadusest ja sõltub kinnisvara väärtusest, selle seaduse ülesotsimine riigi teatajast on teemaalgataja vaimsetele võimetele küll ilmselt kättesaamatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ajamasin lennutas teemaalgataja tagasi 80ndatesse? Siis jagati eluaseme ordereid kohalikust omavalitsusest.
Nüüd käivad kõik sellised tehingud notaris ja Sina teemaalgataja, saad korteri omanikuks siis, kui Sind kantakse kinnistusraamatusse omanikuna. Selleks peate tegema notaris vastava tehingu. Teil on võimalus isaga teha kinkeleping (isa kingib Sulle korteri) või ostu-müügi lepingu, kus siis isa justkui müüb sulle korteri.

Isa võib jääda antud eluaseme aadressile sissekirjutatuks kui elanik, st. sissekirjutus säilib. Sissekirjutus annab õiguse selle elukoha järgsele omavalitsuse poolt pakutavatele teenustele, toetustele, hüvitustele. Seega ei ole see ka tähtsusetu asi päris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riskides ka lolliks tembeldamisega :)… Kuidas sellise tehingu vormistamine ostu-müügina täpsemalt käib, s.t. mida siis notari lepingusse kirjutatakse müügihinna tasumise kohta? See number pole ju ainult tehinguväärtuse arvutamiseks oluline, vaid ostu-müügi puhul toimuks nagu ost-müük, sh nimetatud hinna tasumine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 13:28; 18.08 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Notar ei nõua(kui lepingusse pole just kirjutatud, et seda soovitakse) mingeid tõendeid, kes ja kas ja kuidas raha ka üle annab või andis. Samuti ei pea kasutama notari deposiiti(see on võimalus mitte kohustus).

Notar küsib, kas te saate omavahel kokkuleppele raha üleandmises või ülekandmises või kas müüja kinnitab,m et raha on tal juba käes. Kui vastate jah, et kõik ok ja allkirjastate, siis enam see notarisse ei puutu.

Ise läbi teinud. Mina müüjana kinnitasin, et raha käes ja andsin allkirja, ostja oligi osa tasunud mulle sularahas ning ülejäägi kohta teinud ülekande ja esitas kinnituse sellest mulle kohe pangas enne notari juurde minekut(usalduse küsimus).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 07:21; 18.08 13:53; 19.08 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võiks ka seda lisada – kinke puhul jääb korteriomand lahusvaraks, ostu-müügi (ka fiktiivse) puhul ühisvaraks, juhul kui olete abielus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 00:52; 18.08 15:38; 23.08 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise läbi teinud. Mina müüjana kinnitasin, et raha käes ja andsin allkirja, ostja oligi osa tasunud mulle sularahas ning ülejäägi kohta teinud ülekande ja esitas kinnituse sellest mulle kohe pangas enne notari juurde minekut(usalduse küsimus).

Pidasin silmas fiktiivset ostu-müüki, mida siin soovitatud on ja kus hinnaks ei loeta mitte 1eur. Ja raha reaalselt ei liigugi, kas endiselt notaris kinnitatakse ka raha ülekandmises kokkuleppimine?
Kuna teemaalgataja ilmselgelt neis asjus väga kodus pole, siis ma küll ei julgeks seda mitte-jokk skeemi soovitada.
Kinkelepingu koha pealt veel pole vist mainitud asjaolu, mis kinkija kasuks räägib – teatud tingimustel on see tagasipööratav, ostu-müügilepingu puhul aga mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 13:28; 18.08 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sain teada ,et on ka võimalik ühe inimese nimelt teise nimele teha ilma kinkelepinguta ja ilma ostu-müügi lepinguta

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 04:31; 19.08 01:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sain teada ,et on ka võimalik ühe inimese nimelt teise nimele teha ilma kinkelepinguta ja ilma ostu-müügi lepinguta

Jumal sinuga. Tere tulemast mingisse teise maailma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sain teada ,et on ka võimalik ühe inimese nimelt teise nimele teha ilma kinkelepinguta ja ilma ostu-müügi lepinguta

no ja mis võimalus see siis on, millest keegi teine midagi ei tea?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 10:06; 19.08 10:16; 22.08 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmas võimalus saada selle korteri omanikuks on loomulikult olemas- testament, et pärast isa surma saad sina korteri.
Aga
see
1. ei ole tasuta
ja
2. sinu “nimele” ega omandiks(omaks) ei saa korter siis nüüd vaid alles pärast isa surma.

Küsisid ju nõu, kuidas isa saab kohe sinust korteriomaniku teha(korteri “sinu nimele”).
Selleks on siiski vaid 2 kehtivat seaduslikku võimalust: kinkimine või ost-müük.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 07:21; 18.08 13:53; 19.08 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sain teada ,et on ka võimalik ühe inimese nimelt teise nimele teha ilma kinkelepinguta ja ilma ostu-müügi lepinguta

Lollakas. Sellist võimalust ei ole ju!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sain teada ,et on ka võimalik ühe inimese nimelt teise nimele teha ilma kinkelepinguta ja ilma ostu-müügi lepinguta

Lollakas. Sellist võimalust ei ole ju!

Ju siis ikka linnavalitsuses saab kuidagimoodi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellist tehingut nagu ‘nimele tegemine’ eesti seadused ei tunne. Korter on selle oma, kes on omanikuna kinnistusraamatusse kantud. Et seda kannet muuta, on vaja praeguse omaniku ja tulevase omaniku notariaalselt kinnitatud kokkulepet. Linnaosavalitsus ei puutu siin kuidagi asjasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuulge aga järsku on see linna sotsiaalpind ja isa üürib seda linna käest ja nüüd tahab et tütar saaks üürilepingu oma nimele. Sellisel juhul jah on tasuta aga see ei ole siis mitte korteri omanik vaid üürinik. Ümberringi on tekkinud niipalju rumalaid inimesi, et ma ei imesta juba ammu mitte millegi üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 09:31; 22.08 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuulge aga järsku on see linna sotsiaalpind ja isa üürib seda linna käest ja nüüd tahab et tütar saaks üürilepingu oma nimele. Sellisel juhul jah on tasuta aga see ei ole siis mitte korteri omanik vaid üürinik. Ümberringi on tekkinud niipalju rumalaid inimesi, et ma ei imesta juba ammu mitte millegi üle.

ma küll kahtlen, kas isegi sots korteri üürilepingut saab kellegi teise nimele teha. selleks on ju omaette järjekord, et kui mõni korter vabaneb, siis saab selle järjekorras järgmine

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 10:06; 19.08 10:16; 22.08 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuulge aga järsku on see linna sotsiaalpind ja isa üürib seda linna käest ja nüüd tahab et tütar saaks üürilepingu oma nimele. Sellisel juhul jah on tasuta aga see ei ole siis mitte korteri omanik vaid üürinik. Ümberringi on tekkinud niipalju rumalaid inimesi, et ma ei imesta juba ammu mitte millegi üle.

ma küll kahtlen, kas isegi sots korteri üürilepingut saab kellegi teise nimele teha. selleks on ju omaette järjekord, et kui mõni korter vabaneb, siis saab selle järjekorras järgmine

muus osas ei ole ju üldse mitte mingit võimalust, et linnaosavalitsus kinnisvaraga tegeleks. Kui on linnale kuuluv korter siis saab omanik, st. linn selle välja üürida aga kahe eraisiku vahelisi kinnisvaratehinguid kinnitab ainult notar. Teemaalgataja isa elab vist alles nõukaaegsete seaduste järele, siis arvatavasti nii need asjad käisid, korteriorder anti jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 09:31; 22.08 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sain teada ,et on ka võimalik ühe inimese nimelt teise nimele teha ilma kinkelepinguta ja ilma ostu-müügi lepinguta

ja mille alusel kande muudatus kinnistusraamatus tehakse – et lähed raekoja platsile ja hüüad 3x, et korteriomand on minu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 00:52; 18.08 15:38; 23.08 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et kõik siin kommenteerijad said ju väga hästi aru, mida teemaalgataja küsida tahtis.
Milleks hakata kohe mõnitama?
Võib-olla inimene on nii noor, et ei jaga veel neid asju?
See selleks.

Teemaalgatajale: helista palun omale sobivasse notaribüroosse (vaata notar.ee) ja pane vastuvõtule aeg kirja.
Sekretär annab vajadusel täpsemaid juhiseid.
Valitud kuupäeval võtad isa kampa ja lähete kohale ning palute notaril näiteks kinkelepingu vormistada.
Sina oled uus korteriomanik, aga isa võib seal rahulikult edasi elada.

Tasu sõltub korteri väärtusest (pole kindel, kas peate ise umbkaudse hinna ütlema või notar uurib välja), aga pakun, et max 200 eur tuleb maksta.
Vaata notarnet.ee ja sealt kalkulaator.
Saab väikese ettekujutuse.

NB! Mõlemad võtke kaasa isikut tõendavad dokumendid (ID-kaardid), kõik muu on notarile internetist kättesaadav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korter minu nimele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.