Esileht Tööelu, raha ja seadused. korteri üürimine

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: korteri üürimine

Postitas:

Veel samal teemal:

Toon välja punktid, mida üürnik maksma ei pea. Kuid siiski üritatakse käituda teisiti.

1. Remondifond:
Remondifondi osas on palju vastakaid arvamusi, s.t kes seda tasuma peaks. Üürileandjad on enamasti seisukohal, et seda peab tasuma üürnik. Üürnikud on aga veendunud, et seda peab maksma üürileandja. Antud juhul on õigus üürnikel ning remondifondi peab maksma üürileandja, kuna remondifond on otseselt seotud omandi ja selle parendamise-säilitamise kuludega.

VÕS § 276 lõige 1 ütleb, et üürileandja on kohustatud asja üürnikule üle andma kokkulepitud ajaks koos päraldistega lepingujärgseks kasutamiseks sobivas seisundis ja tagama asja hoidmise selles seisundis lepingu kehtivuse ajal. See tähendab, et kui üüripind on välja üüritud näiteks korrektses olekus (veetorud, küttesüsteem jmt korras), peab üürileandja tagama sellise oleku ka üürilepingu kehtivuse ajal.

Kuigi VÕS § 292 lõige 1 ütleb, et lisaks üüri maksmisele peab üürnik kokkuleppel kandma ka muid üüritud asjaga seotud kulusid (kõrvalkulud), ei kvalifitseeru remondifond üürniku seisukohalt kõrvalkuluks, kuna seaduse järgi peab seda maksma üürileandja. Kui aga üürileandja siiski nõuab üürnikult remondifondi maksmist, on üürnikul õigus nõuda üüri vähendamist remondifondi maksete võrra.

§ 278. Üüritud asjal tekkiv puudus ja asja kasutamise takistus

Kui üüritud asjal tekib lepingu kehtivuse ajal puudus, mille eest üürnik ei vastuta ja mida ta ei pea oma kulul kõrvaldama, või kui asja lepingujärgne kasutamine on takistatud, võib üürnik:
1) nõuda üürileandjalt puuduse või takistuse kõrvaldamist vastavalt käesoleva seaduse §-s 279 sätestatule;
2) nõuda üürileandjalt kolmanda isikuga õigusliku vaidluse ülevõtmist;
3) nõuda üürileandjalt kahju hüvitamist;
4) alandada üüri vastavalt käesoleva seaduse §-s 296 sätestatule;
5) hoiustada üüri vastavalt käesoleva seaduse §-s 298 sätestatule.

2. Maakleritasu
Maakleritasu peab maksma vastavalt VÕS § 658 lg 1 teenuse tellija ehk käsuandja. Samas võimaldab seaduse dispositiivsuse põhimõte lepingupooltel (üürnik ja üürileandja) sellest kokkuleppel kõrvale kalduda. estis pikka aega valitsenud turuolukord, kus üürikorterite nõudlus ületab mitu korda pakkumist, võimaldab üürileandjatel seada üürilepingu sõlmimise üheks tingimuseks maakleritasu maksmise kohustuse üürniku poolt, seda aga ainult juhul, kui kinnisvaramaakler esindab üürileandjat kirjaliku lepingu alusel, kus vastav kokkulepe on fikseeritud.

Allikas:
http://www.vahendustasuta.ee/avalik/juhenda/yyrileping
http://www.lvm.ee/uks-kusimus-kas-maakleritasu-peab-maksma…/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 13:42; 14.08 13:46; 17.08 13:24; 19.08 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus seaduseks, aga kas te, üürileandjad, inimlikust aspektist vaadatuna peate ise õiglaseks ja eetiliseks, et teie poolt tellitud teenuse maksab kinni keegi teine ja mitte teie kui teenuse tellija?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus seaduseks, aga kas te, üürileandjad, inimlikust aspektist vaadatuna peate ise õiglaseks ja eetiliseks, et teie poolt tellitud teenuse maksab kinni keegi teine ja mitte teie kui teenuse tellija?

õnneks ei sunnita kedagi nuga kõril maakleri vahendusel üürima. kes ei taha maakleri teenuse eest maksta, siis otsib ise otse omanikult pakkumisi või ostab omale korteri

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.08 23:56; 16.08 21:24; 17.08 10:17; 17.08 12:08; 18.08 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

FBs Korterite üürimine maaklerita on ka see teema praegu üleval ja arutelu on pikk. Osad üürnikud ei saa aru isegi sõnast “remondifond” (Tsitaat: Kui see maks nii vastuvõetamatu. Võib ju sellise korteri valida kus pole remonti tehtud ja puudub remondifond).

Samas on tarku, kes agiteerivad, et üürnik ei pea midagi maksma- ei remondifondi, maakleritasu, koridoris pirni vahetamise (see olevat elamispinna parendamine ja on ainult omaniku asi) ega katkiläinud ukseluku eest. Antakse nõu, kuidas omanikke kohtusse anda.
No tõesti- saan aru, et keegi ei taha oma raha loovutada, aga üürileandja pole ka mingi heategija- kui ikka korterit soovib üürida inimene, kes esimese lausena teatab- ma ei maksa pooli asju su kommunaalide arvest, pigem koban käsikaudu pimedas koridoris, siis ta lihtsalt ei leia endale üürikorterit.

Ja sealt teemast selgus, et Tallinna linn võtab ka sotsiaalkorterite üürijatelt remondifondi raha, seega on see koht ikkagi kokkuleppe küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 18:42; 18.08 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seoses laste õpingutega Tallinnas ja Tartus oleme nüüdseks 3 x üürinud, kõik korrad otse omanikult ja üürisuhted olnud pikad.

Kindlasti olen nõus maksma omanikule tagatisraha
ja
kohe kindlasti ei maksa ma üürnikuna maakleritasu. Ka seadus ütleb tegelikult, et kuna maaklerit otsustab kasutada üürile andja siis on maakleritasu tema kulu (kuigi 90% üürileandjaid väidab muud ja nõuab seda üürilevõtjalt). Probleem pole selles, et mul oleks raske 3k üür välja käia vaid selles, et see 1k üür kulub üürile võtja jaoks absoluutselt asjatult-meie kogemus(tõsi, ei üürinud siiski seda korterit)maakleri kulu oli vaid kohale sõita ja max 10-15 min viibida,täpsustavatele küsimustele vastata reeglina ei oska(prügimajandus?, toatemperatuur talvel? veesurve? ventilatsiooni tõhusus?)standardüürilepingule allkiri võtta-mille eest saab 250?

Kas sina ei kasuta maakleri teenust kui üürid korteri maakleri vahendusel? Üüri otse omanikult ja siis ei pea kumbki pool maksma ja vaidlused jäävad ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

/Kas sina ei kasuta maakleri teenust kui üürid korteri maakleri vahendusel? Üüri otse omanikult ja siis ei pea kumbki pool maksma ja vaidlused jäävad ära./

Ma EI ÜÜRI MAAKLERI VAHENDUSEL, seda ma ju kirjutasingi, et ei kasuta maaklerit.

Täpselt seda ma olengi 3 korda teinud-üürinud ilma maaklerita lõpuks (kuigi mõned korrad oleme proovinud ka maakleri kaudu korterit leida aga pettusime maakleriteenuses).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 13:42; 14.08 13:46; 17.08 13:24; 19.08 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.adaur.ee/kes-peab-maksma-maakleritasu-uurnik-voi-uurileandja/ ühesõnaga kui kuulutuses kirjas et maakleritasu maksab üürnik ja sa kontakteerud maakleriga siis oledki juba antud tingimustega nõustunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seoses laste õpingutega Tallinnas ja Tartus oleme nüüdseks 3 x üürinud, kõik korrad otse omanikult ja üürisuhted olnud pikad.

Kindlasti olen nõus maksma omanikule tagatisraha
ja
kohe kindlasti ei maksa ma üürnikuna maakleritasu. Ka seadus ütleb tegelikult, et kuna maaklerit otsustab kasutada üürile andja siis on maakleritasu tema kulu (kuigi 90% üürileandjaid väidab muud ja nõuab seda üürilevõtjalt). Probleem pole selles, et mul oleks raske 3k üür välja käia vaid selles, et see 1k üür kulub üürile võtja jaoks absoluutselt asjatult-meie kogemus(tõsi, ei üürinud siiski seda korterit)maakleri kulu oli vaid kohale sõita ja max 10-15 min viibida,täpsustavatele küsimustele vastata reeglina ei oska(prügimajandus?, toatemperatuur talvel? veesurve? ventilatsiooni tõhusus?)standardüürilepingule allkiri võtta-mille eest saab 250?

Kas sina ei kasuta maakleri teenust kui üürid korteri maakleri vahendusel? Üüri otse omanikult ja siis ei pea kumbki pool maksma ja vaidlused jäävad ära.

Kas sinu meelest on kirjeldatud normaalne näide maakleri tööst? Nimetaksid seda üürilevõtja poolseks teenuse kasutamiseks? Kui “maakleri” ainus tegu oli selles, et suskas end kuidagi vahele ja inimene kogemata tema kuulutuse peale sattus, mitte omaniku?
See inimene ju andis mõista, et oleks teatud tingimustel ka nõus maakleritasu maksma, aga tõesti närvi ajab, kui maakler endabpõhilise ülesande ja saavutusena kontaktide kogumist ja lepingu blanketi täitmist näeb, vaevumata objekti asjaoludega end isegi kurssi viima

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.08 09:50; 16.08 16:30; 16.08 20:01; 20.08 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seoses laste õpingutega Tallinnas ja Tartus oleme nüüdseks 3 x üürinud, kõik korrad otse omanikult ja üürisuhted olnud pikad.

Kindlasti olen nõus maksma omanikule tagatisraha
ja
kohe kindlasti ei maksa ma üürnikuna maakleritasu. Ka seadus ütleb tegelikult, et kuna maaklerit otsustab kasutada üürile andja siis on maakleritasu tema kulu (kuigi 90% üürileandjaid väidab muud ja nõuab seda üürilevõtjalt). Probleem pole selles, et mul oleks raske 3k üür välja käia vaid selles, et see 1k üür kulub üürile võtja jaoks absoluutselt asjatult-meie kogemus(tõsi, ei üürinud siiski seda korterit)maakleri kulu oli vaid kohale sõita ja max 10-15 min viibida,täpsustavatele küsimustele vastata reeglina ei oska(prügimajandus?, toatemperatuur talvel? veesurve? ventilatsiooni tõhusus?)standardüürilepingule allkiri võtta-mille eest saab 250?

Kas sina ei kasuta maakleri teenust kui üürid korteri maakleri vahendusel? Üüri otse omanikult ja siis ei pea kumbki pool maksma ja vaidlused jäävad ära.

Kas sinu meelest on kirjeldatud normaalne näide maakleri tööst? Nimetaksid seda üürilevõtja poolseks teenuse kasutamiseks? Kui “maakleri” ainus tegu oli selles, et suskas end kuidagi vahele ja inimene kogemata tema kuulutuse peale sattus, mitte omaniku?
See inimene ju andis mõista, et oleks teatud tingimustel ka nõus maakleritasu maksma, aga tõesti närvi ajab, kui maakler endabpõhilise ülesande ja saavutusena kontaktide kogumist ja lepingu blanketi täitmist näeb, vaevumata objekti asjaoludega end isegi kurssi viima

Sõbrannal just oli kogemus, kus ta pani Kv-sse üürikuulutuse ja kaks maaklerit tegid samal päeval piltidele copy-paste, panid enda büroo märgid peale, luuletasid mingi teksti juurde ning küsisid vahendustasu. Omanikult ei küsinud keegi. Olen varem ka kuulnud, pidavat tavapärane käitumine olema. Antud juhul läks korter järgmisel päeval maakleri toodud huvilisele, aga otse omanikult. Sõbranna lihtsalt maakleri juuresolekul ütles, et tema pole maaklerit palganud ning üürib otse omanikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 20:35; 16.08 22:55; 21.08 10:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. korteri üürimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.