Esileht Ilu ja tervis kui ei ravi vähki

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: kui ei ravi vähki

Postitas:

milline saab olema lõpueelne olukord või siis teisisõnu, kuidas surm saabub, kui jätta tähelepanuta emakakaelavähk (teine staadium)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu iga teise vähiga. Valuvaigistite toel voodis.

http://www.femini.ee/artikkel/vahkkasvaja-mis-ei-kusi-vanust—emakakaelavahk-muutub-uha-sagedaseks-haiguseks-eestis#.WIUz6RuLS00
Pildi järgi ütleks, et veritseb, valutab, kandub edasi teistesse kudedesse ja elunditesse.
Mul on sugulaste ja loomadega kogemus. Lõpuks on nad enne oma aega vähki ära surnud aga elasid oma paarkümmend aastat diagnoosiga, ravisid (lõikasid, palju sai) ja tegutsesid ja elasid oma elu.
Loomal oli healoomuline, lõpuks oli sama suur kasvaja kui looma pea, neid oli mitu, kasvaja levis, veritsesid. Võttis aega, oli healoomuline. Raske oli.
Teisel loomal oli kiirema levikuga, rinnakasvaja ja kopsukasvaja agressiivsem ja levivam vorm. Avastamisest surmani läks neli kuud.

See on ravitav ju, mis küsimus see on, et kui ei ravi? Viimane aeg on nagu ravima hakata, II staaadium tähendab seda, et kasvaja hakkab mujale levima. Siis annab juba mujalt ka varsti tunda. Neerud on kõige lähemal, seega on arvata, et esiteks läheb neerudesse, ei saa pissida ja jämesoolde. Aga läheb mujale ka lümfi- ja vereringega. Loterii, kuhu satub.

Kas on vähk või niisama kasvaja? Kui võimalik, võiks ikka proovida ravida või inimene ravile suunata. Ei ole nii, et vähk ühte kohta jääb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 00:48; 23.01 01:08; 30.01 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähelepanuta saab jätta kuni ei valuta ja ei veritse, edasi paratamatult on tähelepanu nende nähtude leevendamisel. Inimene ikka tunneb ju ja veritsemist ka tajub. Kui enam pissida ei saa, sest kusejuha on kinni kasvanud (III staadium), siis vist ei saa ka enam tähele mitte panna, et piss pakitseb sees ja pissida on valus, põis on täis ja uriin ei tule välja. Ei ole kuidagi võimalik, et selline asi tähelepanuta jätta. Ajaga läheb ainult prognoos halvemaks aga on inimesi, kes on ka haigusest vabaks saanud ja surnud teistmoodi või veel elavad.
Välja lõigata pärast II staadiumit enam ei saa. Ei saa ju naha asemel auku jätta ja edasi ka on levinud juba. ET jah, kuni saab tähelepanuta jätta, seni on ravil prognoos parem. Ma ei tea, kuidas väga vanadel inimestel soovitatakse ravida. Neil on operatsioonid riskantsemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 00:48; 23.01 01:08; 30.01 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kohutavad valud
verejooksud
põletikud.

lõpuks ongi valik,kas minna arstile või lõpetada ise omaelu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu iga teise vähiga. Valuvaigistite toel voodis.

See pole päris 100% nii. Valusid ei pruugi olla.

milline saab olema lõpueelne olukord või siis teisisõnu, kuidas surm saabub, kui jätta tähelepanuta emakakaelavähk (teine staadium)?

Miks selline mõte üldse? II staadium tähendab ju seda, pole veel väga levinud ja ravi puhul on tegelikult üsna head väljavaated. Karta on, et inimene hakkab oma otsust kahetsema, siis kui juba liiga hilja on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis saab, kui ei ravi? Vähk areneb edasi, olenevalt tüübist kas kiiremini (G4 on agressiivseim) või aeglasemalt (G1). Lõpp on valudega, veritsustega, kaasatakse ka teised elundid (põis, neerud, soolestik jne).

Ravi korral on võimalik elada edasi. Jah, sa pead laskma eemaldada oma naiselikkuse tunnused, ohverdad oma naistele ainuomase võime anda elu… kuid mis eluandja sa ikka enam oled, kui sekkumiseta ei suudaks seda elu üleski kasvatada. Ja tead, ajaga lepid ja õpid oma allesjäänud kehaga läbi saama, olema tänulik elu üle ja võimaluse üle seda oma kallitega jagada. Prognoosid on head – alles peale diagnoosi saamist ja selle info levimist sain teada, et mitmetel tuttavatel vanematel daamidel (vanuses 65-87) on olnud naisteasjade kasvajaid, mis on nõukaajal eemaldatud, toona ka ilma preventatiivse keemiaravikuurita ja elavad edasi, 20-30 aastat. Jah, on tutvuskonnas ka juhus, kus on inimene käinud järjest erinevate kasvajate ravidel, kuid ka tema elab, võitlusvalmim, kui keegi teine meist. Seega soovitus teemaalgatajale – mine ise või inimesega, kelle iganes jaoks sa seda küsid, kohe arstile, arutage läbi raviplaan ja aja suled puhevile – ilma võitluseta seda mängu ei mängi, eksole!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Operatiivse ravi eesmärk vähiravis on see täielikult välja lõigata ja 2. staadiumis on see võimalik, siis ei ole veel metastaase. Haige koht lõigatakse välja ja see ei levi edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas ega vähi ravimine ei anna ka mingit paranemise garantiid. Lõpp võib olla ikka ühtemoodi, ainult agooniat saab pikendada kiiritamise ja keemiaraviga. Ei tea muidugi, kuidas siis käituksin, kui reaalne olukord käes, aga praegu mõtlen, et 2. staadiumi vähki ikka raviks – selle puhul on veel lootust, ent 3. või 4. puhul ei laseks ennast enam piinata keemia ja kiiritamisega. Loodaks valuvaigistite peale ja “ootaks” viimast reisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Verevähk on tegelikult üks paremini ravitavaid…
Kui vähki ei ravi, siis sa sured vähki. Kui kiiresti ja piinarikkalt, see oleneb. Kui vähki ravid, siis võid ikkagi surra vähki, kui aeglaselt ja kui piinarikas on ravi ise, see ka oleneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas ega vähi ravimine ei anna ka mingit paranemise garantiid. Lõpp võib olla ikka ühtemoodi, ainult agooniat saab pikendada kiiritamise ja keemiaraviga. Ei tea muidugi, kuidas siis käituksin, kui reaalne olukord käes, aga praegu mõtlen, et 2. staadiumi vähki ikka raviks – selle puhul on veel lootust, ent 3. või 4. puhul ei laseks ennast enam piinata keemia ja kiiritamisega. Loodaks valuvaigistite peale ja “ootaks” viimast reisi.

Kolmas staadium on ka sõltuvalt vähist täitsa ravitav. Ka neljanda staadiumi vähist on võimalik terveneda. Sõltub muidugi vanusest, aga mina küll raviksin. Käega lööksin ilmselt siis kui juba üle 70 aasta vanust.
Sõltuvalt vähist ja ravimist ei pruugi ka keemiaravi üldse nii hull olla kui filmidest mulje on jäänud. Paljud haiged käivad ka tööl ravi ajal ja täitsa elavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 15:51; 26.01 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltuvalt vähist ja ravimist ei pruugi ka keemiaravi üldse nii hull olla kui filmidest mulje on jäänud. Paljud haiged käivad ka tööl ravi ajal ja täitsa elavad.

Oled selle läbi teinud, et nii räägid? Kui ei, siis hoia pool suud kinni!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltuvalt vähist ja ravimist ei pruugi ka keemiaravi üldse nii hull olla kui filmidest mulje on jäänud. Paljud haiged käivad ka tööl ravi ajal ja täitsa elavad.

Oled selle läbi teinud, et nii räägid? Kui ei, siis hoia pool suud kinni!

Lugesid ikka korralikult? Ma ütlesin et SÕLTUVALT vähitüübist ja SÕLTUVALT ravimist. Ma ei öelnud et keemiaravi on lihtne. Aga fakt on see et alati ei oksenda inimesed terve ravi aja, alati ei ole nõrkust ja väsimust ja mõne keemiapreparaadiga jäävad ka juuksed alles. Kõik sõltub vähi tüübist, staadiumist, patsiendi tervisest, ravimist ja veel paljudest asjadest. Muidugi on ka väga tugevate kõrvalnähtudega ravimeid, millega ei tuleks mingisugune töölkäimine kõneallagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 15:51; 26.01 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud haiged käivad ka tööl ravi ajal ja täitsa elavad.

Oled selle läbi teinud, et nii räägid? Kui ei, siis hoia pool suud kinni!

Mina muide olen. Ja tean teisigi, kes on. Jah, iiveldas. Jah, oksendasin. Jah, kolm nädalat pärast esimest ravikorda olid juuksed lahti, mis lahti. Aga see ravi, mis ma sain ei olnud midagi sellist, mis poleks olnud üleelatav. Töölt vabaks võtsin iga kord ühe päeva ja teise päeva tegin kodust tööd. Ja juuksed kasvavad ka tagasi.

Vähk ei ole üks ja kindel haigus. See on pahaloomuliste kasvajate koondnimetus. Milline on prognoos ja milline on ravi – see kõik sõltub konkreetsest juhtumist. Pole mõtet siin teoreetiliselt lahmida, kas raviks või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 12:45; 31.01 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli muidugi, kui olid vaid paar päeva töölt eemal keemiaravi tõttu. Minu tuttavad on kõik, kellele see tehtud on, seda väga raskelt talunud. Oksendanud ööpäev läbi, juuksed kaotanud, ometi lootnud ja asjatult. Võibolla on minu tuttavatel olnud raskemad vähivormid, kuid keegi neist pole suutnud tööl käia keemiaravi ajal. Enamus ei suutnud voodistki tõusta.
Ise olen mõelnud, et ma laseks kindlasti opereerida, kui opereerima arstid nõustuvad (sest operatsioonidega mitte ainult ei eemaldata vähikollet, vaid tehakse vajadusel ka ruumi, mis vähendab tulevasi valusid) ja teha kiiritusravi. Keemiaravi mina vist teha ei laseks, kuigi arvan seda muidugi praegu, võibolla surmahirmus ikkagi mõtleksin teisiti. Aga mina ei ole näinud kedagi, keda see keemiaravi oleks aidanud. Ikka väljalõikamine on parima prognoosiga.
Lõikusest keeldumine oleks küll rumal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud haiged käivad ka tööl ravi ajal ja täitsa elavad.

Minagi käisin vahelduva eduga tööl, no pidin ju millestki elama. Ka oleks kodus päris segi ennast mõelnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldised juhised on, et operatsiooni tehakse teise I ja II staadiumis. Sellele lisandub muu ravi, mis suurendab tervenemise tõenäosust. I, II st. ajal on igasugune ravi (operatsioon) tulemuslikum, sest siirdeid veel ei ole. III ja IV staadiumis on teised ravivormid peamiselt kasutusel ja ei tehta lõikust, sest kasvajast on haaratud rohkem kudesid ja on siirded muudes elundites. Aga see on väga üldine skeem. Eks ravi on ikka igaühel juhtumipõhine. Teine asi on see, et ravimeetodid valitakse optimaalsuse põhiselt, mitte üleliia. Kasvajaravimid maksavad väga palju. Teinekord mitme auto hinna kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 00:48; 23.01 01:08; 30.01 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli muidugi, kui olid vaid paar päeva töölt eemal keemiaravi tõttu. Minu tuttavad on kõik, kellele see tehtud on, seda väga raskelt talunud. Oksendanud ööpäev läbi, juuksed kaotanud, ometi lootnud ja asjatult. Võibolla on minu tuttavatel olnud raskemad vähivormid, kuid keegi neist pole suutnud tööl käia keemiaravi ajal. Enamus ei suutnud voodistki tõusta.
Ise olen mõelnud, et ma laseks kindlasti opereerida, kui opereerima arstid nõustuvad (sest operatsioonidega mitte ainult ei eemaldata vähikollet, vaid tehakse vajadusel ka ruumi, mis vähendab tulevasi valusid) ja teha kiiritusravi. Keemiaravi mina vist teha ei laseks, kuigi arvan seda muidugi praegu, võibolla surmahirmus ikkagi mõtleksin teisiti. Aga mina ei ole näinud kedagi, keda see keemiaravi oleks aidanud. Ikka väljalõikamine on parima prognoosiga.
Lõikusest keeldumine oleks küll rumal.

Nagu ma juba ütlesin, pole ma sugugi mitte ainus selline. Seal ravi saades ja haiglas sees olles on aega saatusekaaslastega suhelda. Eks loomulikult oleneb väga ka sellest, mis sorti tööd on.

Mulle tundub, et sinu tuttavate kogemused on sellised, kus on tegu neljanda staadiumiga ja opereerida pole enam võimalik olnud. Siis jääbki ainult üle proovida keemiaravi ja loota, et see mõjub. Kuigi neljas staadium ei tähenda automaatselt, et ei opereerita enam. Kõik ikka sõltub konkreetsest olukorrast. Ja on ka vähivorme, mis alluvad hästi ravile ning on ka neljandast staadiumist võimalik terveks saada.

Teemaalgataja rääkis teisest staadiumist. Sel puhul tevaliselt tehakse opp, kus eemaldatakse kasvaja + lümfisõlmed ning siis lisaks keemia ja/või kiiritusravi. Ainult opiga pääseb vist väga algstaadiumis avastatud kasvaja puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 12:45; 31.01 11:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis kui ei ravi vähki

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.