Esileht Kodunurk Kui kanamunadel säilivus 4 päeva üle läinud

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kui kanamunadel säilivus 4 päeva üle läinud

Postitas:

kas viskate minema või tasub keeta ? Tihti ikka jälgin kuupäeva seal karbil ,et ära teha aga seekord ei vaadanud ja nüüd juba 4 päeva siis

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 07:28; 05.02 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei juhtu munadega 4 päevaga midagi. kui ikka väga paju on üle, saab muna värskust kontrokkida vette pannes. värsked munad vajuvad põhja, vanad munad tõusevad pinnale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeda aga julgelt..ei juhtu nendega midagi selle ajaga 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 08:24; 05.02 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see veega värskuse kontrollimise trikk töötab alati? Ma olen mitu korda paar päeva üle läinud munad ära visanud, sest kartsin, et äkki halvad. Ei teadnud seda, et värsked munad vajuvad põhja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 09:01; 05.02 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No variant on veel, et lööd ühe muna katki ja vaata, kuidas on, aga suures plaanis veidi üle läinud munadega pole hullu midagi. Ma olen ka nädal üle aja läinud mune kasutanud.
Ja teate..kasutan ka paar päeva üle aja läinud piima…üla aja läinud hapukoore panen pannkoogitaignasse.. üle aja läinud sai praadimisse..üle aja läinud leiva küüslauguleibadeks…ja näete..elan 😉 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 08:24; 05.02 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saia ja leiva säilivuskuupäeva ma ei jälgi kunagi. Kui pole kõva, või hallitanud, siis kõlbab. Niikuinii alati röstin ka. Piima ja hapukoort maitsen ja kui maitse on hea, siis tarbin ka paar päeva üle aja läinud tooteid. Munad ja liha on sellised, mida pole kunagi üle aja läinuna söönud, sest toorena neid ju ei maitse ja ilmselt, kui üle aja läinud liha küpsetaksin, siis tunneksin mingit imelikku maitset lihtsalt selleks, et mõtleksin, et kindlasti on paha 😀 Mingi oma kiiks. Aga edaspidi teen munadele veekatset kui vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 09:01; 05.02 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas viskate minema või tasub keeta ? Tihti ikka jälgin kuupäeva seal karbil ,et ära teha aga seekord ei vaadanud ja nüüd juba 4 päeva siis

munadel on parim enne, mitte kõlblik kuni 🙂
ka nädal üle aja munad on täiesti ok

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 päeva pole muidugi küsimus, aga kui on tõesti riknemiskahtlus, siis ei soovitaks neid mune keetma hakata, vaid kontrollida toorest muna. Kui rebukest on katki, on muna suure tõenäosusega vana. Järgmine aste on nuusutamine 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed viskasid mitu kaprpi mune minema, sest kuupäev oli ammu möödas. Aga need munad olid just talunikult saadud ja taaskasutatavates karpides. Veetest on munadega alati hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kunagi ühtki muna ära visanud. Lapsepõlvest mäletan, et kodukanade munad olid vahel halvaks läinud, kuid juba aastakümneid pole ma ühtki mädamuna näinudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aus olla siis ma ei ole mitte kunagi munade säilivuskuupäeva isegi mitte jälginud. Jah tõesti, kui munad on kapis seisnud juba kuu aega siis kahtlen aga meil need ei seisa kunagi nii kaua.

Pole kunagi halvaks läinud muna otsa sattunud. Pole ühtegi ära ka kunagi visanud.

Kodus need ju seisavad külmkapis. Poes aga tavalise riiuli peal, mitte külmas.

Sellepärast jälgingi tavaliselt kuupäeva karbil ,sest eriti rimides ja vahel ka selverites on munad kastidega keset poodi soojas,karbil kirjas ,et säilitada +2- +6 vahel aga poes tundub ikka soojem isegi seal külmleti lähedal

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 07:28; 05.02 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olid vanasti maal munad sahvris riiulil ja seda iga ilmaga, ka suvel kuumaga. Ei läinud ükski mädamunaks, kui väga kaua seisid, siis sinult õhuruum suurenes munal sees. Mädamuna sai pesast, siis kui mõni kana oli hauduma kippunud, st munade peal kaua istunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen täiesti kehtiva ajaga karbist saanud halvaks läinud muna. Õnn oli, et selle just pannile lööma pidin, mitte kolmandaks munaks tainasse vms. Haises mis jube ja oli imeliku värviga. Koor oli terve kusjuures. Poes ise kontrollin alati munakarpi, kas munad terved, kui mõni katki, siis võtan lihtsalt uue karbi. Aga kord nägin, et üks memmeke oli ladunud poes mitu karpi lahtiselt riiulile ja vahetas neid mune karpides. Sai müüjalt riielda, mispeale müüja siis temalt kohutava sõimu sai. Ei teagi, millega asi lõppes. Seega teoreetiliselt on võimalik seegi, et ostes nt 25.02 tähtajaga mune, on seal karbis ka nt 17.02 mune.
Kas keegi muidu teab, mis nende karpidega poes tehakse, kus on nt 3 katkist muna sees? Lähevad täiega prügisse või korjatakse katkised munad kokku ja komplekteeritakse terved karbid? Mul poleks selle vastu midagi, peaasi, et kuupäevad klapivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen isegi kuu aega üle tähtaja läinud mune söönud. Kui on õigesti säilitatud, ei juhtu mitte midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikka visatakse minema kõik koos karbiga. Vähemalt seal poes küll, kus mu ema töötab.

Kas ma sain õigesti aru, et karbid, kus on mõni katkine muna, visatakse minema? Ühe katkise muna pärst visatakse üheksa tervet muna prügikasti? Palun ütle, et ma sain valesti aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole eluski vaadanud neid säilivusaegu, laon munad alati kohe munarestidesse kapis. Kogu elu jooksul olen paari halvaksläinud muna näinud ja neistki 1 lapsena ja teine oli aastaid hiljem juba karbis puruks. Seda munatesti tean väga ammu. Ma üldse ei muretse nende säilivusaegade osas, kõige kindlamad eraldajad kas kõlbab või mitte on kõikide toiduainete osas nina ja silmad. Bioloogiatunnis ka ei maganud ja tean riknemise protsessi käiku ning põhjuseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei vaatagi kodus kapist võttes kuupäevi enamasti. Mul üldiselt ükski toiduaine kapis kuid ei seisa ja kõlblikkus tuleb hästi välja just maitseomadustelt ja välimuselt. Kui ma nt täna võtaks kapist kohvikoore, mille parim enne oli 07.02.17, aga see ei ole tükkis ja maitse on ok, siis kasutan ikkagi. Munad ei lähe veel nii kähku halvaks ka kui liha- või piimatooted. Neid kuupäevi nii pingsalt jälgida on mõttetu, ma olen tükkis piima ka poest saanud, mille parim enne on veel mitu päeva ees. Samas ketšup ja majonees seisavad mul kodus kauem ja ketšup on siis ka veel täiesti kõlblik ja maitsev olnud, kui parim enne juba mingi pool aastat möödas on.
Jälgige ikka pigem vastavalt toidule omadusi – ega piim/koor tükkis pole, vorst libe, liha ei haise, leib ei hallita jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ka kunagi tulnud pähe mingti kuupäeva vaadata. Kusjuures, kui nüüd meenutan, siis viimane kord, kui midagi küpsetasin oli üks muna küll, mis omas karbis viimane, suht ühes tükis ja ei läinud kloppides hõlpsalt lahti. V-o oli siis vana, aga kui ma tainast süües terveks jäin, ju siis mitte piisavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Kui kanamunadel säilivus 4 päeva üle läinud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.