Esileht Väikelaps Kui kaua hoiate nohu köhaga kodus lasteaiast

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kui kaua hoiate nohu köhaga kodus lasteaiast

Postitas:

et mitte tüsistust saada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see on ju individuaalne ja sõltub nohust. On olnud 2 nädalat ja on olnud ka 3 päeva.

Köha peab ikka täitsa üle olema, kindlasti et magamajäädes ei oleks mingeid köhahoogusid. Väike järelnohu võib olla, st et paar korda päevas vaja nina pühkida. Külmal ajal läheb nagunii nt õues alati nina märjaks.

Aga palju sõltub ja lapsest, sh tema vanusest, et kuidas ta ise tatise ninaga toime tuleb

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minimaalselt 10 päeva. Aga enamasti minimaalset 2 nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingeid tüsistusi pole olnud (laps nüüd esimeses klassis). Niikaua oli kodus kuni halb olla ja nohu-köha toimetamist segas. Kui muid haigusnähtusid polnud ning laps tegus ja rõõmus ei seganud väike köha/nohu.
Üle nädala – pooleteise pole laps vist haigusega järjest lasteaiast puudunud ja sedagi juhtus 1-2 korda aastas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju sellest, kui kergelt või raskelt laps nohu-köha põeb. Kuna seni on lapsel möödunud need väga kergelt (palavikuta, nina on natuke kinni ja tilgub paar päeva), siis hoian kodus 2-3 päeva. Enesetunne on tal enamasti selgelt hea: sööb isuga, mängib, laulab, mürab, jookseb ringi.
Paar korda on kodus olnud ka 1,5 nädalat, kui oli korralik nohu ja haukuv köha ning kõrge palavik.
Keskkõrvapõletikke ega muid tüsistusi ei ole olnud; mina olin lapsena samasugune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peamiselt on lapsel siiani olnud umbes 2x lasteaia-aasta jooksul mingi klassikaline köha-nohu-palavik viirus ja sellega on puudumine olnud reeglina 1-1,5 nädalat. Pikem puudumine oli kohe esimesel lasteaia-aastal siis, kui oli kõigepealt tativiirus ja siis kohe tuulerõuged otsa. Sel korral oli 3 nädalat kodus.

Lasteaias saab läbi kolmas aasta ja mina ütleks, et pigem on rühmas lapsed tervemapoolsed. On tõesti 2-3 last, kes püüavad kinni iga pisimagi viiruse ja on peamiselt haiged, kuid suurem osa lapsi on samamoodi korra sügisel ja teise korra kevadepoole miskis viiruses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohjah, 3 nädalat köhaga tavaliselt, 1 kord ka 5 nädalat.

Vaevalt, et see teadmine sind aitab, lihtsalt lapsed on erinevad ja minu laps põeb just köha pikalt ja raskelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie viiesel on sel aastal olnud kaks korda kerge nohu (st pisut tatine) ja üks kord natuke köha (õhtul ja hommikul paar korda köhis), ilma mingi palavikuta. Lasteaiast koju ei jätnud, läks 3-4 päevaga üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Kui kaua hoiate nohu köhaga kodus lasteaiast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.