Esileht Pereelu ja suhted Kui kaua teismelised õhtul üleval

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kui kaua teismelised õhtul üleval

Postitas:

Ma ei tahtnud sellesse lahkumineku teemasse sisse sõita ja küsin seepärast siin, et kuidas on teil teismeliste magamaminek korraldatud. Kas on mingi kellaaeg, mil nad peavad oma toas olema vaikselt ja ise teavad siis, millal tuled kustu panevad, tahvlid/telefonid/arvutid/teleka kinni panevad ja magama lähevad või on karmim kord? Näiteks, et kindlal kellaajal peab elektroonika ära panema, tuled kustus olema ja teki alla pugema?
Teismelised on ka muidugi erinevad. Mul siin üks kiitleb, kuidas ta hommikuni üleval istuks, aga tegelikult jääb ta ise hiljemalt kell 22 nagunii magama. Samas teine olekski poole ööni (no nii 3ni ikka) vaikselt oma nutikas või arvutis ja ei segaks kedagi. Hommikul on ta aga väga unine ja ei saa kuidagi üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleneb vanusest ka. nt 12 aastasel oleks küll 22.00 viimane aega magada, sest muidu ei jõua hommikul kooli. aga 16 aastasel laseks juba ise otsustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vanem laps (15) sihuke teadlik, läheb ise hiljemalt 23 magama, et hommikul ärkvele saada. Nädalavahetustel ka läheb vabatahtlikult 23-23.30 magama. Hindab und.
Noorem laps (11) oleks küll heameelega kaua üleval, aga saadame ta ikka koos vanemaga ühel ajal voodisse – muidu ta pärast kolistaks vanema üles. Ainult nädalavahetustel on tal voli kauem üleval olla, aga hiljemalt 12.30 läheb ikka magama, siis juba tahab ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see oleneb ju eelkõige vanusest. Kui lapsed olid 12-13-14 siis oli meil kindel magamaminekuaeg. 15-aastaselt hakkasid nad iseseisvamaks muutuma ja 16-17-18 otsustasid täitsa ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma rōhun ikka sellele, et 8 tundi ööund peaks kokku saama minimaalselt, aga kuna ma ise panen titte magama, siis ei saa teismelistel väga kōrval seista.

Pikkdael vaheaegadel lasen režiimi vabaks ja siis on näha, et 15-aastane lähebki vabatahtlikult ehk vaid tund hiljem magama kui tavaliselt päevadel, 13-aastane vōib pikemalt jokutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb mis vanust teismelise all mõtled. Olen alati olnud väga hiline uinuja (lihtsalt ei tule und, ka siis, kui eelmisel ööl olen liiga vähe maganud ja seda juba väiksest saati) ja nii kaua kui mäletan, olen 10-00 magama läinud. Uinun kuskil tund peale pikali heitmist. Kui kodus veel elasin ja und polnud, lugesin raamatuid või olin arvutis, seda kõike hiirvaikselt. Õiendama ei tulnud keegi. Ema küll vahel virises, kui lõunani magasin nädalavahetustel, aga ega ta mind kuidagi vägisi magama poleks saanud ja tegelikult sellest midagi ei juhtunud, et kauem magasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

22.30 on see aeg kus saated saavad läbi ja hakkab pubekate suunamine magama minekuks. kui aga neil on olnud väsitav päev, siis võib vaikus ka kl 20 majas olla. Mina neil 23 toas ei käi kontrollimas, et nad netis ei tiksuks. see on nende probleem kui koolis on raske.
Hiljaks nad ei jää, mina neid ei ärata. Õppimised on korras, trennis käivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hilejmalt kell 04.00 paiku pn vaikus majas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 19:24; 18.04 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, et mulle ütles ema ehk 5-6aastaselt, et mine nüüd magama. Võib-olla, et mul olid nooremad õed ja vennad, siis kamandati rohkem neid, aga kuskil 10-12aastaselt ei mäleta küll käsku magama minna. Koolipäeval läksin harjumusest, kui kõik läksid. Põhikooli lõpus ja keskkoolis olin enamasti peaaegu keskööni üleval, und ei tulnud varem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omadel on voodiaeg iga päev 21.30 – siis lähevad nad oma tubadesse ja panevad ukse kinni.

Raamatut lugeda võivad, telefoni ja arvuti jätavad elutuppa. Telekat nende toas nimelt ei ole ega mingit muusikamasinat. Raamatut lugeda võivad kaua tahavad, ma ei käi ka kell 23.30 või ükskõik mis kell keelamas, kui ukse alt tuli paistab, aga hommikul virisemist ma kuulda ei taha, et uni on.

See on ka hea ja mõjuv nipp lapsed lugema saada. Lugema ei pea nad voodis, võivad ka oma kirjutuslaua taga vaikselt lugeda. Ühesõnaga – pärast kl 21.30 lapsed korteris ei liigu (va kui pissile või vett jooma vaja minna, mida juhtub harva) ja on vaikselt omades tubades, sest siis on vanemate omavahelise suhtlemise ja oma suhte hoidmise-arendamise aeg. Lapsed 11 ja 14. Ise mehega läheme magama 23.45 – 24 ajal, nädalavahetustel 00.30 paiku.

Uusaastaööl ja jaaniööl võivad olla, kaua jaksavad.

Küll teil on karm kord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene ei ole võimeline värske toidu kõrval nälga surema.
See on ammu juba kindlaks tehtud – võid ju kõva näljastreikija olla, aga lõpuks kaotad teadvuse ja ikkagi sööd kinnisilmi kõhu täis ja jääd elama.

Samamoodi ei saa inimene voodi ja sooja toa olemasolu puhul unepuudusse surra. Kui ikka väsimus võtab võimust, siis kukutakse voodisse ja magatakse mõnuga.
Ehk siis see uinumise hetk reguleerub looduslikult ise, JUHUL, kui ülestõusmise hetk on paika pandud. Ja kooli algus seda võiks nagu olla.
Kui tõusmine töötab, siis vahet pole, millal keegi magama jääb. Palju neid pubekaid ikka on, kes ameerika erukolonelide kombel ööpäevas 4h magavad ja iga päev 13km jooksevad.
Pole ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul lapsed lähevad magama kell 23 hiljemalt. Sealjuures väiksem 11a vajab vist ööund ainult 6h, sest tal läheb tihti uni ära ja voodis on tal palav….niigi magab ainult linaga. Vanem laps 14a vajab tegelikult ööund 10h, aga varem magama ei lähe vaid teeb uinakut peale kooli :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismelised seksivad ju öösel, miks nad magama peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 19:24; 18.04 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lapsevanemad, kellel teismelised lõputult mööda kodu ringi rändavad hilisõhtul, millal te seksite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12-a läheb kell 9 magama, koolivaheajal kell 10. Suvel hiljemalt 11 õhtul.
Ning jah, see on minu asi talle seda meelde tuletada, sest mina ei taha hommikul väsinud ja pahurat last kooli poole kangutada ega pärast e-koolist märkust lugeda, et laps magab tunnis.
Ega ta vastu ei vaidle ka, kui ütlen, et nüüd on uneaeg. Suvine kell 11 uinumine on juba tal sisemise kella järgi, peale seda kellaaega vajub ära lihtsalt. Aga kooliperioodil jääb kell 11 uinumine liiga hilja peale.

Väide, et laps reguleerib oma uinumise aega ise, on enamasti mõttetu müüt. Noor inimene on pmst võimeline alla endale vajaliku normi unega päris kaua tiksuma, aga see ongi reaalselt tiksumine, mitte tõhus toimimine. Kui eesmärgiks on hästi õppiv ja rahulolev laps, siis peab lapsevanem vaatama, et ta oma une täis saaks. Kõige lihtsam ja odavam on seda teha rutiinselt last õhtuti õigel ajal magama saates. Võibolla te pole sellisel juhul lapse silmis väga populaarne, aga lapse enda tervis on korras. Lõpuks… virin õhtul enne magamaminekut on palju ohutum ja elu vähem segav nähtus, kui virin hommikul ärgates.

Kui eesmärgiks on lihtsalt lapsele meeldimine või enda mugavus, eks riskige siis lapseea depressiooni ja muude häiretega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 11:23; 21.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omadel on voodiaeg iga päev 21.30 – siis lähevad nad oma tubadesse ja panevad ukse kinni.

Raamatut lugeda võivad, telefoni ja arvuti jätavad elutuppa. Telekat nende toas nimelt ei ole ega mingit muusikamasinat. Raamatut lugeda võivad kaua tahavad, ma ei käi ka kell 23.30 või ükskõik mis kell keelamas, kui ukse alt tuli paistab, aga hommikul virisemist ma kuulda ei taha, et uni on.

See on ka hea ja mõjuv nipp lapsed lugema saada. Lugema ei pea nad voodis, võivad ka oma kirjutuslaua taga vaikselt lugeda. Ühesõnaga – pärast kl 21.30 lapsed korteris ei liigu (va kui pissile või vett jooma vaja minna, mida juhtub harva) ja on vaikselt omades tubades, sest siis on vanemate omavahelise suhtlemise ja oma suhte hoidmise-arendamise aeg. Lapsed 11 ja 14. Ise mehega läheme magama 23.45 – 24 ajal, nädalavahetustel 00.30 paiku.

Uusaastaööl ja jaaniööl võivad olla, kaua jaksavad.

Meil kodus sama, erinevuseks vaid see, et peres on ka 8-aastane, kes läheb magama kell 21.00 ja see tähendab tõepoolest magamist (tuli peab ka olema kustutatud). Ei leia, et see liiga range on. Olen kahe käega selle arvamuse poolt, et vanem peab kasvatama üles tublid ja terved lapsed – see on eesmärk. Laste silmis populaarne võib olla, aga ei pea olema. Tänapäeval on kasvatus pigem igas mõttes üleliia leebe, lapsed teevad vaid seda, mida ise tahavad – jube mõelda, millisteks täiskasvanuteks nad kord saavad. Tore lugeda, et on teisigi peresid, kus kord majas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 23:31; 21.04 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil lähevad teismelised magama, kui ise heaks arvavad ja kuidas tunnevad ja kuidas ära õppida jõuavad. kui on end liiga kauaks arvutisse unustanud öösel lõbu pärast, ega mina siis järgmine päev koolis unega võitle.
arvestuste nädalal tundub mulle, et mu laps magab küll liiga vähe.
aga eks see oli endal ka nii, et kui oli eksamite aeg, sai ka öösel üleval oldud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vanem laps (15) sihuke teadlik, läheb ise hiljemalt 23 magama, et hommikul ärkvele saada. Nädalavahetustel ka läheb vabatahtlikult 23-23.30 magama. Hindab und.
Noorem laps (11) oleks küll heameelega kaua üleval, aga saadame ta ikka koos vanemaga ühel ajal voodisse – muidu ta pärast kolistaks vanema üles. Ainult nädalavahetustel on tal voli kauem üleval olla, aga hiljemalt 12.30 läheb ikka magama, siis juba tahab ise.

Osa tekstist suudad õigete kellaaegadega kirja saada, ja siis korraga – läheb 12.30 magama.

Palju õnne peredele, kus nutiseadmed probleemiks on. Ausalt! Ma ei saa sellest aru, mismoodi vanem ei saa ennast kehtestada ja lastest on tõelised nutihoolikud saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil lähevad teismelised magama, kui ise heaks arvavad ja kuidas tunnevad ja kuidas ära õppida jõuavad. kui on end liiga kauaks arvutisse unustanud öösel lõbu pärast, ega mina siis järgmine päev koolis unega võitle.
arvestuste nädalal tundub mulle, et mu laps magab küll liiga vähe.
aga eks see oli endal ka nii, et kui oli eksamite aeg, sai ka öösel üleval oldud.

Laps ongi just sellepärast veel laps, et ta ei vastuta täielikult oma käitumise eest. Laps mõtleb praegusele hetkele, vanema asi on vaadata, et laps oma tulevikku ei kahjustaks. Suhtumine “las teeb, mida heaks arvab, ega mina järgmine päev unine ole” on minu silmis hoolimatu. Las jääda materjal korralikult omandamata, ega mina kahtesid saa, las sööb rämpstoitu, ega mina paksuks lähe, las hüppab tundmatus kohas peakat, ega mina invaliidiks jää…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 23:31; 21.04 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vanem laps (15) sihuke teadlik, läheb ise hiljemalt 23 magama, et hommikul ärkvele saada. Nädalavahetustel ka läheb vabatahtlikult 23-23.30 magama. Hindab und.
Noorem laps (11) oleks küll heameelega kaua üleval, aga saadame ta ikka koos vanemaga ühel ajal voodisse – muidu ta pärast kolistaks vanema üles. Ainult nädalavahetustel on tal voli kauem üleval olla, aga hiljemalt 12.30 läheb ikka magama, siis juba tahab ise.

Osa tekstist suudad õigete kellaaegadega kirja saada, ja siis korraga – läheb 12.30 magama.

Palju õnne peredele, kus nutiseadmed probleemiks on. Ausalt! Ma ei saa sellest aru, mismoodi vanem ei saa ennast kehtestada ja lastest on tõelised nutihoolikud saanud.

Minu meelest lapsevanem, kes saab lapse õigel ajal magama, on just nimelt suutnud ennast kehtestada. Seevastu lapsevanem, kelle laps läheb suvalisel ajal magama ja ei saa und täis, see ei ole suutnud ennast kehtestada.

Nutihoolikud saavad enamasti nendest lastest, keda üldse mitte kuidagi ei piirata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 11:23; 21.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 14 aastane peab “ametlikult” 21.30 voodis olema. Tegelikult tähendab se seda, et umbes sel ajal hakatakse hambaid pesema ja näonahka puhastama/hooldama. Ja voodis olles mõnikord veel loeb, mõnikord istub telefonis. Aga ma üldiselt ikka 22.30 käsin asjad ära panna, kui ta veel üleval on. Enamasti magab. Hommikuti on natuke raske teda üles saada, aga väga hull ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vist oleneb sellest, kas lapsel järgmisel hommikul kohustusi ja elu on. Ma võisin olla üleval kaua tahtsin, aga kui laupäeva hommikul tuli maale minna tööd tegema, siis oli ka minul äratus kell seitse hommikul. Tänapäeval pole lastel kohustusi ja vanemad ei viitsi kuulata laste karjumist. Seega pole ka vahet kas see laps istub nutikas hommikul või õhtul või öösel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omadel on voodiaeg iga päev 21.30 – siis lähevad nad oma tubadesse ja panevad ukse kinni.

Raamatut lugeda võivad, telefoni ja arvuti jätavad elutuppa. Telekat nende toas nimelt ei ole ega mingit muusikamasinat. Raamatut lugeda võivad kaua tahavad

Meil ka põhimõtteliselt sama, lapsed 11 ja 12. Kindlat kellaaega otseselt ei ole, aga kui ma kaks väiksemat (kahene ja beebi) magama olen saanud, ei taha ma pärast seda enam ühtegi last ringi kondamas näha. St nad peavad olema pestud ja oma tubades. Ekraaniaeg on meil nagunii piiratud, nii et arvutis nad istuda ei saa. Lugeda või mängida või joonistada või mida iganes nad teha soovivad, võivad küll. Reaalsuses kustub vanem laps väga kiiresti, noorem veidi hiljem. Aga vanem ongi täielikult hommikuinimene, noorem pigem õhtune. Vanem laps on mul võimeline ka unepuudusest haigeks jääma. Samuti jäi ta kord hilja peale jäädes vannitoas hambaid pestes sõna otseses mõttes püstijalu magama (kukkus täies pikkuses põrandale ja ei jaganud maad ega ilma).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui kaua teismelised õhtul üleval

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.