Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui kolleeg lambist ründab?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kui kolleeg lambist ründab?

Postitas:

Täiesti ootamatult sadas mu kabinetti sisse ja hakkas süüdistama, et üks asi pole nii tehtud, nagu vaja. Kusjuures tegu oli tema enda puuduliku tööga, mida mina kõlbulikuks pidin tegema. Minule ta võimalust vastata ei andnud ning süüdistused mulle näkku karjununa, hakkas mu kabinetist lahkuma. Jõudsin talt veel küsida, kas ma saan ka oma lause lõpetada, lõikas ta vastu, et ei saa, ja läks.

Ausalt öeldes lausa füüsiliselt vastik hakkas. Oleme vanad kolleegid, üle 10a. koos töötanud ning varem pole temaga konflikte olnud, kuna meie tööd pole ristunud. Viimastel kuudel on aga meie töö hakanud üksteisest sõltuma, ses suhtes et mina pean enne edasi saatmist tema töö üle vaatama ja ausalt öeldes on see s***t töö, mida ta teeb. Mul jäi ausalt öeldes isegi karp lahti, nähes kui kehva tööd ta mulle esitab. Kusjuures ta on ülemuste silmis VÄGA hinnatud millegi pärast, daam on suurim pugeja, keda mu silmad on näinud.

Kolleegidega on sellest ka juttu olnud, et ta tõesti teeb kehva tööd ja jutud räägivad, et tema eelmine ülevaataja lahkus (loe=oli sunnitud lahkuma) konfliktide tõttu temaga just selle kehva töö esitamise pärast. Et siis sisuliselt esitab ülevaatajale kehva töö, see üritab s***st saia teha, saadab selle talle tagasi ning see siis hüppab turja, et miks nii kehv töö. Kusjuures alusmaterjal (tema töö) on kehv. Ülemused on aga töö lõppproduktiga rahul. Tekibki küsimus, milles ta probleem on?

Kas üritada sellise inimesega rääkida üldse, kes isegi su lauset ei luba lõpetada? Olen viimase paar päeva teda lihtsalt eiranud, tere/nägemist tasemel vaid suhelnud, kuid teades seda inimest, võib ilmselt ka edaspidi kõrri kargamisi oodata, kuna mu eelkäijaga käitus ta ju samamoodi. Õudne energiaröövel on selline olukord. Mida teeksite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.02 13:45; 13.02 13:59; 13.02 14:01; 13.02 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti ootamatult sadas mu kabinetti sisse ja hakkas süüdistama, et üks asi pole nii tehtud, nagu vaja. Kusjuures tegu oli tema enda puuduliku tööga, mida mina kõlbulikuks pidin tegema. Minule ta võimalust vastata ei andnud ning süüdistused mulle näkku karjununa, hakkas mu kabinetist lahkuma. Jõudsin talt veel küsida, kas ma saan ka oma lause lõpetada, lõikas ta vastu, et ei saa, ja läks.

sa oleks võinud ju endale näpud kõrva toppida ja rahulikult aknast välja vaadata nii kaua kuni ta seal röögib. ma olen nii teinud ja see aitas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 13:56; 13.02 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas töö ülevaataja peab tema töö üle tegema?
Kas poleks variant teha märkused, mis vaja ümber teha ja talle tagasi saata?
Kobisemise korral edaspidi koopia ka ülemusele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti ootamatult sadas mu kabinetti sisse ja hakkas süüdistama, et üks asi pole nii tehtud, nagu vaja. Kusjuures tegu oli tema enda puuduliku tööga, mida mina kõlbulikuks pidin tegema. Minule ta võimalust vastata ei andnud ning süüdistused mulle näkku karjununa, hakkas mu kabinetist lahkuma. Jõudsin talt veel küsida, kas ma saan ka oma lause lõpetada, lõikas ta vastu, et ei saa, ja läks.

sa oleks võinud ju endale näpud kõrva toppida ja rahulikult aknast välja vaadata nii kaua kuni ta seal röögib. ma olen nii teinud ja see aitas.

🙂 Selleks oleks pidanud siis vaim valmis olema. Mind tabas see daam aga täiesti relvitus olukorras ja ootamatult. Näppude kõrva toppimine järgmine kord ärritaks teda ilmselt nii, et ta marsiks ehk otseteed ülemuse juurde kaebama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.02 13:45; 13.02 13:59; 13.02 14:01; 13.02 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas töö ülevaataja peab tema töö üle tegema?
Kas poleks variant teha märkused, mis vaja ümber teha ja talle tagasi saata?
Kobisemise korral edaspidi koopia ka ülemusele?

Töö ülevaataja peab kontrollima töö üle. Hetkel on sisuliselt aga nii, et ülevaataja vaat et tehku töö tema eest ära, kuna see on nii puudulik ja lünklik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.02 13:45; 13.02 13:59; 13.02 14:01; 13.02 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti ootamatult sadas mu kabinetti sisse ja hakkas süüdistama, et üks asi pole nii tehtud, nagu vaja. Kusjuures tegu oli tema enda puuduliku tööga, mida mina kõlbulikuks pidin tegema. Minule ta võimalust vastata ei andnud ning süüdistused mulle näkku karjununa, hakkas mu kabinetist lahkuma. Jõudsin talt veel küsida, kas ma saan ka oma lause lõpetada, lõikas ta vastu, et ei saa, ja läks.

sa oleks võinud ju endale näpud kõrva toppida ja rahulikult aknast välja vaadata nii kaua kuni ta seal röögib. ma olen nii teinud ja see aitas.

???? Selleks oleks pidanud siis vaim valmis olema. Mind tabas see daam aga täiesti relvitus olukorras ja ootamatult. Näppude kõrva toppimine järgmine kord ärritaks teda ilmselt nii, et ta marsiks ehk otseteed ülemuse juurde kaebama.

muidugi ärritab. las kaebab kui tahab. vähemalt saab ta lõpuks aru et kui ta sinuga rääkida tahab siis on see võimalik ainult normaalse tooniga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 13:56; 13.02 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis töö seda on, mid sa pead üle vaatama, paremaks tegema ja siis TALLE ENDALE tagasi saatma ja tema siis veel annab hinnagu tulemusele? Veidi arusaamatu minu jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis töö seda on, mid sa pead üle vaatama, paremaks tegema ja siis TALLE ENDALE tagasi saatma ja tema siis veel annab hinnagu tulemusele? Veidi arusaamatu minu jaoks.

Tema ei peagi hinnangut andma, ta lihtsalt annab. 😀 Tema asi on siis ülevaadatud töö ülemusele saata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.02 13:45; 13.02 13:59; 13.02 14:01; 13.02 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema ei peagi hinnangut andma, ta lihtsalt annab. ???? Tema asi on siis ülevaadatud töö ülemusele saata.

Siis tulekski ilmselgelt talle saata mitte parandatud töö, vaid nimekiri parandusettepanekutega. Las viib need ise sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheksin järgmise tööga temast endast lihtsalt julmalt mööda. Teeksin selle “ülevaatamise” võimalikult hästi ära ja saadaksin tema algse üllitise ja oma parandatud versiooni ülemusele (või kellele tema peaks selle saatma) ja tema cc:sse. Selgitusega, et lisan selle-ja-selle koostatud dokumendi omapoolse parandatud versiooni. Punkt.
Kui ta tuleb lõugama, siis ütleks, et näen sellel moel efektiivsemat töö teostamist- aja kokkuhoiu mõttes saab sihtpunkt parandatud versiooni kiiremini kätte.

Tema ise ju enam midagi ei paranda sinu tehtud töödes või parandab?
Igatahes sellise käitumise peale tuleb vaikselt ja kindlalt reageerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kolleeg üldse lambis oli?
Ehk tekkis tal kitsukeses lambis klaustrofoobia, psüühika läks nihkesse ja siis ründaski valimatult?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt teemaalgataja hõõrus seda lampi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu töö on ka osaliselt selline, et pean teiste töö “üle käima” ning probleemsematel juhtudel olengi läinud seda teed, et teen parandused Track Changes´iga peale ja talle tagasi saates panen tema ülemuse CCsse. Siis ma nagu konkreetselt ei kitu ega hädalda, aga annan tagasisidet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta seda kui enesekehtestamise õppetundi endale. Ebaviisaka inimesega ei saa käituda viisakalt, tuleb käituda konkreetselt, saates talle selge signaali, et pole nõus tema jalamatt olema.
Ma ei hakka küsima, mis töö see selline on, sest olen ise töötanud ka kohas, kus koolitajad pidid oma koolitusmaterjalid andma enne kasutamist läbi vaatamiseks nö vanemkoolitajale, kes siis sisu üle vaatas ja apsud, mis firma kehtestatud formaadiga kokku ei läinud, pluss mõned koma- ja hooletusevead, ära parandas ning koostajale tagasi saatis. Ja selge on see, et iga komaparandust ei ole teksti toimetajal mõtet tagasi saata, lihtsam on ise ära parandada.
Aga konkreetses olukorras ilmselt paneksin kõrva taha, et selle prouaga tuleb olla valvel ja oleksin valmis oma seisukohti rahulikult, ent veendunult kaitsma. Ning kui asi ei parane, siis teeksin ise esimesena ülemusele ettepaneku, et edaspidi ei saada tagasi mitte parandatud versiooni, vaid ainult parandusettepanekuid (track changes) ja ikka koos koopiaga ülemusele, nagu siin keegi juba soovitas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks oleks pidanud siis vaim valmis olema. Mind tabas see daam aga täiesti relvitus olukorras ja ootamatult. Näppude kõrva toppimine järgmine kord ärritaks teda ilmselt nii, et ta marsiks ehk otseteed ülemuse juurde kaebama.

Edaspidi pane vaim valmis. Kui ta on lõpetanud, siis pööra ümber ja küsi: kas sa ütlesid midagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu töö on ka osaliselt selline, et pean teiste töö “üle käima” ning probleemsematel juhtudel olengi läinud seda teed, et teen parandused Track Changes´iga peale ja talle tagasi saates panen tema ülemuse CCsse. Siis ma nagu konkreetselt ei kitu ega hädalda, aga annan tagasisidet.

Leian ka, et ainuõige lähenemine antud juhul – seda kindlasti ka originaalkirja ja originaaldokument lisana juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene ärritus ja plahvatas. Selles olukorras ei olegi reageeringud väga adekvaatsed. Kui juhtus värskelt, siis lase aega mööda minna ja võib-olla homme tuleb ise ja vabandab. Kui ei tule, siis mine tema juurde, istuge kuhugi privaatselt ja selgita rahulikult, et selline rünnak oli sinu meelest teenimatu ja temast ei olnud viisakas ennast niimoodi välja elada – kui on mingi töine probleem, saab seda ka rahulikumalt lahendada, mõlema poole seisukohti ära kuulates.

See, kas keegi tegelikult teeb halba tööd, mida kolmandad kolleegid arvavad vms. ei ole tegelikult siinjuures oluline. Tähtsad on praegu kahe inimese vahelised suhted selgeks klaarida, et normaalselt edasi suhelda, sest koos tööd ja koostööd on ju vaja edasi teha.

Solvuda ja mossitada ja eirata ei ole samuti hea mõte. Kellele tuleks kasuks see, et see konflikt jääks teie vahele ussitama?

Võimalik, et tal endal on oma käitumise pärast piinlik ja piinlik ka tulla vabandust paluma. Sel juhul on hea olla see ‘bigger person’ ja luua kontakt esimesena, näidata ennast konflikti rahuliku lahendajana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädalatagune teema, aga tuttav teema ja kangesti tundub, et tegemist on meie asutuse Edithi-prouaga. Aga võib-olla ka mitte, kuna meie intrigantka tõttu on lahkunud mitte üks, vaid 5 inimest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui kolleeg lambist ründab?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.