Esileht Sünnitus Kui laps sündis keisriga ja ei saa rinnapiima

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Kui laps sündis keisriga ja ei saa rinnapiima

Postitas:

On see lapse tervise ja arengu vaatepunktist mitte just kõige parem kui laps sünnib keisriga ja on sünnist alates kunstliku toidu peal? Keisrit vältida ei saanud, sest see oli erakorraline ja lapse elu oli ohus. Rinnapiima mitte anda ma otsustasin sellepärast, et on implantaadid ja terve raseduse aja ei tilkunud rinnad ja sealt ei tule midagi ja ega ma ei ole ka eriline tissitamise fänn. Võib tunduda karmilt aga mulle ei meeldi imetamine ja ma ei saa sinna midagi parata.
Kas sellised lapsed nakatuvad kergemini nakkushaigustesse või arenevad kuidagi aeglasemalt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga mis see teadmine sulle annab, kui oled oma otsuse nagunii juba teinud?

Muide, see, et rinnad raseduse ajal ei tilgu, pole mingi näitaja. Mul ka ei tilkunud kummagi raseduse ajal, ometi imetasin mõlemat last kenasti.

Jah, statistika näitab, et teatud haiguste suhtes on RPA lapsed vastuvõtlikumad kui RP lapsed. Selle kohta võid guugeldada. Nii näiteks annab rinnapiim esimesel paaril-kolmel kuul immuunsuse tavalsite külmetushaiguste vastu – kogesin seda ise oma teise lapsega, kui suurem laps oli esimest aastat lasteaias ja iga 2 nädala tagant 2 nädalat köhas-tatine, kuid beebi oli terve 🙂

Samas statistika on statistika ja ei tähenda, et kohe sinu laps nüüd kõikvõimalikud haigused külge korjab, nii et nüüd paanitseda selle tõttu pole vaja. Ise sain kuu aega rp ja edasi olin tummi peal ja täiesti terve inimene olen.

Arengutempot minuteada ei mõjuta toit ise, küll aga ületoitmine (st väga rasked lapsed arenevad alguses tihti natuke aeglasemalt, aga see puudutab ka esimest eluaastat). RPA-d sa ei saa kasutada lohutuseks,kui laps nutab, on viril ja sa ei saa aru, mis on põhjuseks – ettenähtud koguseid ei tohi ületada, samas kui tissi võin laspele iga hetk suhu pista, et “äkki on kõht tühi”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps ei saanud rinnapiima, oli lasteaias pidevalt haige, oktoobrist-maini 2 nädalat haige-2 nädalat terve. Teine laps sai rinnapiima ja mingit haige olemist selliselt ei olnud.

Ma saan täitsa aru, et sa kardad, et imetamine rikub su silikoonrinnad ära ja uuesti opile minek on kallis, aga lapse huvides mina siiski imetaks.

See on küll jama jutt, et raseduse ajal peavad rinnad piima tilkuma….et nagu misasja? Minu pole mitte ühegi rasedusega rinnad piima tilknud, ometi oli kolme viimase lapsega piim rammus ja jagus nii et jäi ülegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 16:12; 26.05 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, keisrilõikel on omad riskid ja tulevikus on lapsel suurem risk ülekaaluliseks minna (uuringud kinnitavad seda). Aga kui oli vajalik, siis oli vajalik ja pole midagi rohkem arutada.
See, et raseduse ajal rindadest midagi ei tulnud, ei tähenda, et ei saaks imetada. Ja imetamisel on positiivne mõju nii lapse tervisele kui vaimsele arengule ja seda mitte vaid beebieas, vaid kogu eluks. Kasvõi pisut imetamist on parem kui üldse mitte, nii et kui vastunäidustusi pole ja piim rinda siiski tekib (ma ei tea kuidas implantaadid seda mõjutada võivad, tõenäoliselt ei tohiks segada), siis tee oma lapsele teene ja imeta kasvõi osaliselt. Seda ei pea tegema avalikult ja see ei riku täiendavalt rindade kuju, rasedus rikub, mitte imetamine.
Aga imetamine on kasulik ka ema enda organismile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.05 21:21; 24.05 23:44; 27.05 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurimused: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2939272/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu rindade kuju ei muutu imetamisega. Rasedus on see, mis neid muutis. Suuremas osas kaalutõus ja hormoonide tõttu muutuv kehakuju. Imeta sa nüüd või mitte, vahet enam pole.
Kust pärineb selline teadmine, et raseduse ajal rinnad piima peaksid tilkuma? Mul on olnud kolm rasedust ja mitte ühegi rasedusega pole sellist asja olnud. Ei ole isegi pigistades tulnud.
Implantaadid imetamist ei sega, samuti ei sega need piimanäärmete tööd kui töö pole tehtud kusagil nurgataguses kliinikus litsentsita arsti poolt.

Imetamise boonuseks ei ole ainult hea immuunsüsteem lapsel, vaid ka turvaline kiindumussuhe emaga.

Ei ole eriline tissitamise fänn? Lapsevanemana tuleb ette miljon asja, mille “eriline fänn” sa pole, aga sa teed seda, kuna nii on lapsele parim. Või noh, normaalne ja lapsest hooliv ema teeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 02:25; 24.05 12:57; 26.05 23:35; 27.05 17:30; 28.05 06:37; 28.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav teema ikka – sa sead enda vajadused lapse omast ettepoole? Emana pead ikka esmajärjekorras vaatama et laps saaks parimat toitu, mitte et mul on kunstrinnad ja imetamine on tobe. Hämmastav suhtumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav teema ikka – sa sead enda vajadused lapse omast ettepoole? Emana pead ikka esmajärjekorras vaatama et laps saaks parimat toitu, mitte et mul on kunstrinnad ja imetamine on tobe. Hämmastav suhtumine.

Jah, ma ei mõista neid hukka, kes pudeliga toidavad, kuna sain ise ka kogeda, kui raske imetamine olla võib ja kõigil ei tule see loomulikult. Oleks mul rinnaga toitmine libedalt läinud, siis ilmselt ei mõistaks ka mina teemaalgataja otsust.

Kust üldse selline arvamus, et see peab loomulikult tulema? Enamikul see ei tulegi loomulikult vaid selle nimel peab vaeva nägema! See on üks suur müüt, et imetamine peab välja tulema nii, et peale sündi pannakse laps rinnale ja ümber ringi on üks suur lillemeri ja roosamanna. Protsentuaalselt ehk paar protsenti on neid naisi, kel pole probleeme sellega ja need naised pole enamasti esmasünnitajad. Üle poolte imetavatest naistest kogevad esimeste kuude jooksul tõsiseid probleeme ja on nendest üle. Samamoodi, nagu on müüt see, et piim lõppes otsa/kadus ära (sellist asja naise kehaga ei juhtu, ometigi on see üks levinumaid vabandusi, mida imetamise lõpetamise vabanduseks tuuakse), on müüt see imetamise “loomulikult tulek”. Selleks ongi imetamisnõustajad välja mõeldud, keda saab tänapäeval isegi koju kutsuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 02:25; 24.05 12:57; 26.05 23:35; 27.05 17:30; 28.05 06:37; 28.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sündis ise sai rinnapiima umbes 8 kuud. Oli kuni koolini tihti haige. Teine laps keisriga rinnapiima vaevalt 3 kuud ja peale selle veel vaksineerimata laps praegu 7 aastane ja tugeva tervisega. Kolmas 4 kuud ja siis lõpuks loobusin võitlemast temaga. Esimene ja kolmas vaksineeritud. Kolmas 7 kuune ja paar köha nohu põetud. Olen tissitamise poolt, et see on lapsele parim, aga samas ma ei usu, et see nüüd tema haigus vastuvõtlikust mõjutab. Uuringud on nagu nad on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru sellest, miks räägitakse et RP lapsed on tervemad kui RPA lapsed??!! Mul olemas mõlemaga kogemus.. Esimene laps sai mul ainult 3n rinda, teine laps sai üle aasta aega. RP laps on koguaeg haige. Pidin ta isegi lasteaiast ära võtma kuna oli 1n terve ja 3n haige, lihtsalt ei suutnud enam. Vastupidiselt RPA laps on mul väga vähe haige olnud ja lasteaias polnud ka mingit probleemi.
Saan aru et RP on kõikseparem, aga RPA pole kindlasti halvem variant!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 22:29; 26.05 08:57; 26.05 13:07; 26.05 14:26; 28.05 18:42; 29.05 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sündis ise sai rinnapiima umbes 8 kuud. Oli kuni koolini tihti haige. Teine laps keisriga rinnapiima vaevalt 3 kuud ja peale selle veel vaksineerimata laps praegu 7 aastane ja tugeva tervisega. Kolmas 4 kuud ja siis lõpuks loobusin võitlemast temaga. Esimene ja kolmas vaksineeritud. Kolmas 7 kuune ja paar köha nohu põetud. Olen tissitamise poolt, et see on lapsele parim, aga samas ma ei usu, et see nüüd tema haigus vastuvõtlikust mõjutab. Uuringud on nagu nad on.

Uuringud on tehtud väga paljusid lapsi kaasates ja need näitavad seega päriselt eksisteerivaid seoseid. Üksikjuhtumeid võib leida nii ja naasuguseid: võibolla oleks Sinu esimene laps rinnapiimata veel haigem olnud? Pealegi on rinnapiim kõigest üks tegur paljudest, mis tervist ja arengut mõjutavad. Aga kindlasti on see oluline tegur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.05 21:21; 24.05 23:44; 27.05 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnapiima andmine on veel sellepärast väga oluline, et hoiab ema rahulikuna hormoonide tõttu ja tekitab ema-lapse vahele tugevama sideme. Seal on veel nii palju plusse, et ei jõua üles lugeda. Lihtsalt mugavuset või “mina tahan ise oma keha üle otsustada”-suhtumisega tehakse igal juhul lapsele kahju. RPA on ikkagi viimane solk, mida lapsele anda, mõelge peaga!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.05 09:30; 26.05 12:43; 26.05 13:29; 26.05 13:37; 26.05 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnapiima andmine on veel sellepärast väga oluline, et hoiab ema rahulikuna hormoonide tõttu ja tekitab ema-lapse vahele tugevama sideme. Seal on veel nii palju plusse, et ei jõua üles lugeda. Lihtsalt mugavuset või “mina tahan ise oma keha üle otsustada”-suhtumisega tehakse igal juhul lapsele kahju. RPA on ikkagi viimane solk, mida lapsele anda, mõelge peaga!

No jumal.. Jälle üks “kõiketeadja” ema, kes ei suuda mõelda laiemalt!
Solk????? Mida need emad tundma peavad, kes tervislikel või mingil muul põhjusel ei saagi kunagi oma last rinnaga toita?? Ainuke võimalus ongi oma lastele ainult “solki” anda?? Tulge mõistusele!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 22:29; 26.05 08:57; 26.05 13:07; 26.05 14:26; 28.05 18:42; 29.05 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes ei saa anda, ongi väga mures kindlasti ja põhjusega. Aga millegipärast tuleb tavaliselt välja, et asi on ikka mugavuses – ei taha suitsetamist maha jätta, tahab pidudel käia, ei viitsi arvestada mingi tilkuva rinnaga, saab igal pool ringi töllerdada – kaubandusekskuses pudelit anda on palju lihtsam, ei sobi, ei meeldi, imetamine on rõve jne. Ikka väga vähe on neid, kes tõesti EI SAA anda, ilmselt mingi 3 protsenti. Mugavus ja viitsimatus on peapõhjused!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.05 09:30; 26.05 12:43; 26.05 13:29; 26.05 13:37; 26.05 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes ei saa anda, ongi väga mures kindlasti ja põhjusega. Aga millegipärast tuleb tavaliselt välja, et asi on ikka mugavuses – ei taha suitsetamist maha jätta, tahab pidudel käia, ei viitsi arvestada mingi tilkuva rinnaga, saab igal pool ringi töllerdada – kaubandusekskuses pudelit anda on palju lihtsam, ei sobi, ei meeldi, imetamine on rõve jne. Ikka väga vähe on neid, kes tõesti EI SAA anda, ilmselt mingi 3 protsenti. Mugavus ja viitsimatus on peapõhjused!!!

Vabandust, aga kust teie seda kõike TEATE, mis põhjustel ja kuidas keegi oma last toidab??? Üldistused ja oletused??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 22:29; 26.05 08:57; 26.05 13:07; 26.05 14:26; 28.05 18:42; 29.05 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omavahelised jutuajamised, FB gruppides räägitu (titegrupid, kus emad ise räägivad avameelselt). Kümned-kümned juhtumid, mille alusel hakkab iga mõtlev inimene pilti kokku panema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.05 09:30; 26.05 12:43; 26.05 13:29; 26.05 13:37; 26.05 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nagu näha teemaalgataja enda jutust – talle lihtsalt EI MEELDI imetamine ja selle pärast peab laps kannatama. Kus see normaalsus on? Implantaate panna meeldis, kõike seda narkoosi, valu, arme ja muud mõttetust kannatada, aga imetamine ei meeldi!!! Rinnad ei tilkunud, sealt ei tule midagi – tule taevas appi! Meil on imetamistnõustajad, kes tulevad isegi koju õpetama, kuidas asi käib, kui inimesel üldse endal pole mingit arusaamist imetamisest ega sellest, kuidas piim tuleb. Kui inimene on selline implantaadi-inimene, siis on muidugi selge, et ta on kõrvale kaldunud igasugusest normaalsusest ja loomulikkusest, selles mõttes vajaks ta abi. Psühhiaatrilist eelkõige, aga muidugi ka imetamisnõustaja abi. Internett lahti lüüa ja lugeda, kuidas tekib piim, miks see alguses kohe ei purska, mis soodustab selle teket jne. Perekool pole just kõige parem valik sellise info saamiseks. Aga jah, rinnapiim on lapsele parim, RPA on väga hädine asendus, ilmselge, et see ei ole hea tervise ja arengu alus. Imetamisnõustajad isegi ei soovita öelda selle kohta RINNAPIIMAASENDAJA vaid piimasegu või kunsttoit, sest rinnapiima ei asenda mitte miski! Lutt ega pudel ei asenda rinna imemist. Nii lihtne see ongi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.05 09:30; 26.05 12:43; 26.05 13:29; 26.05 13:37; 26.05 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

FB järgi on küll päris “normaalne” enamik naisi ühte patta panna!! Kurb kohe lugeda, et teil tutvusringkonnas ja gruppides nii palju “selliseid” naisi on, kes ei viitsi imetamise nimel väga vaeva näha. Ütlen ausalt.. minu tutvusringkonnas on viimastel aastatel oioii kui palju beebisid olnud ja tean ainult ühte inimest, et tõesti ei tahtnud imetada ja oligi beebi sünnist saati pudeli toidul.
Endiselt ei saa aru, kuidas võtab üks inimene omale õiguse enamike naisi üldistada!!??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 22:29; 26.05 08:57; 26.05 13:07; 26.05 14:26; 28.05 18:42; 29.05 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, enamus naisi minu tutvusringkonnast imetavadki ja näevad sellega vaeva, see pole sugugi nii kerge ja mugav kõigil. Aga jutt oli nendest, kes EI IMETA (või loobuvad väga varakult imetamisest), neist umbes 97 protsenti loobuvad naeruväärsetel põhjustel, nagu ma juba nimetasin – suitsetamine, pidutsemine, mugavus, viitsimatus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.05 09:30; 26.05 12:43; 26.05 13:29; 26.05 13:37; 26.05 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene on selline implantaadi-inimene, siis on muidugi selge, et ta on kõrvale kaldunud igasugusest normaalsusest ja loomulikkusest, selles mõttes vajaks ta abi. Psühhiaatrilist eelkõige

Ära üldista, sul ei ole õrna aimu ka miks pannakse rinnaimplantaate – rinnavähk, pärast nelja lapse sünnitamist on rinnad nagu sokid jne jne. Sinu väljend teeb nii mõnelegi väga-väga haiget. Kõik ei ole bimbod, kes omale rinnaimplantaadid panevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 16:12; 26.05 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes ei saa anda, ongi väga mures kindlasti ja põhjusega. Aga millegipärast tuleb tavaliselt välja, et asi on ikka mugavuses – ei taha suitsetamist maha jätta, tahab pidudel käia, ei viitsi arvestada mingi tilkuva rinnaga, saab igal pool ringi töllerdada – kaubandusekskuses pudelit anda on palju lihtsam, ei sobi, ei meeldi, imetamine on rõve jne. Ikka väga vähe on neid, kes tõesti EI SAA anda, ilmselt mingi 3 protsenti. Mugavus ja viitsimatus on peapõhjused!!!

Imetamisnõustajana ütlen, et see protsent on veel madalam. 1-2% naisi tõepoolest ei saa imetada füsioloogiliste eripärade tõttu. Ülejäänud on tõepoolest motivatsiooni puudumise taga kinni Eestis. Paljud kutsuvad isegi nõustaja koju, et risti kirja saada et nad tõepoolest üritanud on. Keda nad petavad, ei saa nad vist isegi aru. Kas tähtsam on siis teistele muljet jätta või oma lapse heaolu? Nõustajana ma saan ju aru kui minu antud nõuandeid ei järgita, mulle valetatakse ja lihtsalt minu aega raisatakse. Nõustajad on õppinud, kuidas imetamine füsioloogiliselt toimib ja kui keegi tuleb meie juurde jutuga et piim sai üleöö otsa või et ta pani ausõna last koguaeg rinnale, aga piima ikka juurde ei tekkinud siis me võime küll head nägu teha, aga… 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 02:25; 24.05 12:57; 26.05 23:35; 27.05 17:30; 28.05 06:37; 28.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no see on küll tõesti väga inetu käitumine ????
Ma ei ela Eestis ja oleksin olnud nõus kasvõi 100 eur koduvisiidi eest maksma, kui selline võimalus oleks olnud. Lugesin sellest koduvisiidi teenusest Malluka blogist. Eesti ma paraku reisida ei saanud, sest dokumentatsioon sai korda ja laps passi alles siis, kui ta oli 4 kuune. Vb isekas põhjus aga ilma dokumendita reisida ka ei julgenud riskida. Siis on oht, et kui vahele jääd, võetakse laps üldse käest ära.

Saan aru, et su laps on nüüd juba suurem. Mis siis nüüd enam teha? Jah, oleksid saanud paremini toimida, aga aega tagasi keerata ei saa. Järgmiste laste puhul on sul võimalus end paremini ette valmistada ja teadlikumalt käituda, aga selle juba olemasoleva lapse puhul püüa lihtsalt talle tervislikud toitumisharjumused kujundada ning muul moel tervislikku arengut toetada. Vaimset võimekust võid toetada näiteks teda mõnda pilli õppima pannes, kui ta natuke suuremaks kasvab. Beebieas (ja ka hiljem) on klassikalise muusika kuulamine arendav ja misiganes vanuses pillimängu õppimine pidi vaimset võimekust parandama. See on uuringutega kinnitatud, mitte kellegi subjektiivne arvamus. Nii et kui ühe teguri poolest läks kehvemini, siis püüa teiste kasulike tegurite mõju suurendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.05 21:21; 24.05 23:44; 27.05 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes ei saa anda, ongi väga mures kindlasti ja põhjusega. Aga millegipärast tuleb tavaliselt välja, et asi on ikka mugavuses – ei taha suitsetamist maha jätta, tahab pidudel käia, ei viitsi arvestada mingi tilkuva rinnaga, saab igal pool ringi töllerdada – kaubandusekskuses pudelit anda on palju lihtsam, ei sobi, ei meeldi, imetamine on rõve jne. Ikka väga vähe on neid, kes tõesti EI SAA anda, ilmselt mingi 3 protsenti. Mugavus ja viitsimatus on peapõhjused!!!

Imetamisnõustajana ütlen, et see protsent on veel madalam. 1-2% naisi tõepoolest ei saa imetada füsioloogiliste eripärade tõttu. Ülejäänud on tõepoolest motivatsiooni puudumise taga kinni Eestis. Paljud kutsuvad isegi nõustaja koju, et risti kirja saada et nad tõepoolest üritanud on. Keda nad petavad, ei saa nad vist isegi aru. Kas tähtsam on siis teistele muljet jätta või oma lapse heaolu? Nõustajana ma saan ju aru kui minu antud nõuandeid ei järgita, mulle valetatakse ja lihtsalt minu aega raisatakse. Nõustajad on õppinud, kuidas imetamine füsioloogiliselt toimib ja kui keegi tuleb meie juurde jutuga et piim sai üleöö otsa või et ta pani ausõna last koguaeg rinnale, aga piima ikka juurde ei tekkinud siis me võime küll head nägu teha, aga… ????

no see on küll tõesti väga inetu käitumine ????
Ma ei ela Eestis ja oleksin olnud nõus kasvõi 100 eur koduvisiidi eest maksma, kui selline võimalus oleks olnud. Lugesin sellest koduvisiidi teenusest Malluka blogist. Eesti ma paraku reisida ei saanud, sest dokumentatsioon sai korda ja laps passi alles siis, kui ta oli 4 kuune. Vb isekas põhjus aga ilma dokumendita reisida ka ei julgenud riskida. Siis on oht, et kui vahele jääd, võetakse laps üldse käest ära.

On, paraku väga levinud. Need naised, kes teevad imetamisnõustajaga koostööd, saavad oma lapsed ka rinnale. Need kes vassivad ja vastu töötavad, loomulikult ei saa. Tihtipeale saab foorumitest ja beebigruppidest lugeda, et mul käis isegi imetamisnõustaja ja isegi tema oli nõus et olen lootusetu case ja isegi tema ei osanud mind aidata. Vale! Mul pole 8a jooksul olnud sellist klienti, kes ise pingutab ja ei saa oma eesmärki täidetud. On olnud väga ekstreemseid juhtumeid, aga kes on abi tahtnud, on seda saanud. Küll aga on palju neid, kelle aitamiseks peaks 24/7 juures lapsehoidjat mängima, et nad su nõuandeid järgiks ja sinuga kaasa töötaks. Paraku pole see võimalik ning siis ongi igal järgneval visiidil jälle ports valesid ja vabandusi, kuniks lõpuks enam kordusvisiiti kokku ei lepita ja foorumis hõisatakse et ollakse lootusetu juhtum. 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 02:25; 24.05 12:57; 26.05 23:35; 27.05 17:30; 28.05 06:37; 28.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes ei saa anda, ongi väga mures kindlasti ja põhjusega. Aga millegipärast tuleb tavaliselt välja, et asi on ikka mugavuses – ei taha suitsetamist maha jätta, tahab pidudel käia, ei viitsi arvestada mingi tilkuva rinnaga, saab igal pool ringi töllerdada – kaubandusekskuses pudelit anda on palju lihtsam, ei sobi, ei meeldi, imetamine on rõve jne. Ikka väga vähe on neid, kes tõesti EI SAA anda, ilmselt mingi 3 protsenti. Mugavus ja viitsimatus on peapõhjused!!!

No ausalt, sa ei ole normaalne inimene. Nii halvustav ja üldistav olla on ikka väga labane.
Minu tütar sai kahjuks ainult 4,5 kuud rinnapiima. Mitte ükski sinu loetud asjadest ei olnud minule probleemiks. Mulle väga meeldis teda rinnaga toita. Jah, tean emasid, kes suitsetamise pärast lapse rpa peale on pannud ja kõrvalt vaatajana ma lausa plahvatasin vihast. Sellistest emadest ei saa aru ja ei hakka saama ka. Nii, et teemaalgataja jutt on ka natuke imelik minu jaoks. Samal ajal mina hambad ristis käisin 5x nõustaja juures, jõin igasuguseid rp tekitavaid teesid jms. Nuumasin ennast nagu siga, jõin palju vett jne. Laps rippus rinna küljes ja sai ikka sealt ainult mingit poolt hägust piima taolist asja, millega enam juurde ei võtnud. Olin stressis lõpuks, nutsin kodus. Laps oli stressis, nuttis pidevalt rinna küljes. Sinu jutt “mugavusest ja viitsimatusest” on minu jaoks veel eriti valus ja vastik vaadata. See, et sinul ja ka paljudes teistel naistel rinnaga toitmine kergelt on läinud, ei anna mitte mingisugust õigust teisi emasid hukka mõista. Pane ennast üks kordki teise ema asemele. Vaevalt sa seda oskad, sest oma jutu põhjal oled sa üks isekas silmaklappidega tibuemme, väga labane ka veel peale selle. 🙂 Lapsest kahju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 23:43; 27.05 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes ei saa anda, ongi väga mures kindlasti ja põhjusega. Aga millegipärast tuleb tavaliselt välja, et asi on ikka mugavuses – ei taha suitsetamist maha jätta, tahab pidudel käia, ei viitsi arvestada mingi tilkuva rinnaga, saab igal pool ringi töllerdada – kaubandusekskuses pudelit anda on palju lihtsam, ei sobi, ei meeldi, imetamine on rõve jne. Ikka väga vähe on neid, kes tõesti EI SAA anda, ilmselt mingi 3 protsenti. Mugavus ja viitsimatus on peapõhjused!!!

Imetamisnõustajana ütlen, et see protsent on veel madalam. 1-2% naisi tõepoolest ei saa imetada füsioloogiliste eripärade tõttu. Ülejäänud on tõepoolest motivatsiooni puudumise taga kinni Eestis. Paljud kutsuvad isegi nõustaja koju, et risti kirja saada et nad tõepoolest üritanud on. Keda nad petavad, ei saa nad vist isegi aru. Kas tähtsam on siis teistele muljet jätta või oma lapse heaolu? Nõustajana ma saan ju aru kui minu antud nõuandeid ei järgita, mulle valetatakse ja lihtsalt minu aega raisatakse. Nõustajad on õppinud, kuidas imetamine füsioloogiliselt toimib ja kui keegi tuleb meie juurde jutuga et piim sai üleöö otsa või et ta pani ausõna last koguaeg rinnale, aga piima ikka juurde ei tekkinud siis me võime küll head nägu teha, aga… ????

Sellise suhtumisega imetamisnõustaja juures ei soovikski käia. Ehk sinu suhtumine on peegeldunud ka sinu töös ja näos “järjekordne emme, kes vassib ja valetab”. Pole siis imestada, miks enamus sinu poolt nõustatavatest emadest rp andmisele lõpuks käega on löönud. Vaata peeglisse, ehk leiad osa probleemist ka sealt. Selline olukord tekitab paljus stressi ja kui on veel sellise suhtumisega nõustaja, siis ma ei imesta, miks nii mõnigi naine alla annab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 23:43; 27.05 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes ei saa anda, ongi väga mures kindlasti ja põhjusega. Aga millegipärast tuleb tavaliselt välja, et asi on ikka mugavuses – ei taha suitsetamist maha jätta, tahab pidudel käia, ei viitsi arvestada mingi tilkuva rinnaga, saab igal pool ringi töllerdada – kaubandusekskuses pudelit anda on palju lihtsam, ei sobi, ei meeldi, imetamine on rõve jne. Ikka väga vähe on neid, kes tõesti EI SAA anda, ilmselt mingi 3 protsenti. Mugavus ja viitsimatus on peapõhjused!!!

Imetamisnõustajana ütlen, et see protsent on veel madalam. 1-2% naisi tõepoolest ei saa imetada füsioloogiliste eripärade tõttu. Ülejäänud on tõepoolest motivatsiooni puudumise taga kinni Eestis. Paljud kutsuvad isegi nõustaja koju, et risti kirja saada et nad tõepoolest üritanud on. Keda nad petavad, ei saa nad vist isegi aru. Kas tähtsam on siis teistele muljet jätta või oma lapse heaolu? Nõustajana ma saan ju aru kui minu antud nõuandeid ei järgita, mulle valetatakse ja lihtsalt minu aega raisatakse. Nõustajad on õppinud, kuidas imetamine füsioloogiliselt toimib ja kui keegi tuleb meie juurde jutuga et piim sai üleöö otsa või et ta pani ausõna last koguaeg rinnale, aga piima ikka juurde ei tekkinud siis me võime küll head nägu teha, aga…

Sellise suhtumisega imetamisnõustaja juures ei soovikski käia. Ehk sinu suhtumine on peegeldunud ka sinu töös ja näos “järjekordne emme, kes vassib ja valetab”. Pole siis imestada, miks enamus sinu poolt nõustatavatest emadest rp andmisele lõpuks käega on löönud. Vaata peeglisse, ehk leiad osa probleemist ka sealt. Selline olukord tekitab paljus stressi ja kui on veel sellise suhtumisega nõustaja, siis ma ei imesta, miks nii mõnigi naine alla annab.

Sa ei tea, milline oli selle nõustaja suhtumine, kes sinuga tegeles ja kas see juhuslikult mina ei olnud 🙂 Ükski nõustaja ei seedi seda kui talle näkku valetatakse ning sinu loo puhul on tegu jälle ühe tüüpvalega, mida ennistki mainisin. Head nägu oskame me kõik teha ning meie suhtumisest ei saa ükski klient aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 02:25; 24.05 12:57; 26.05 23:35; 27.05 17:30; 28.05 06:37; 28.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes ei saa anda, ongi väga mures kindlasti ja põhjusega. Aga millegipärast tuleb tavaliselt välja, et asi on ikka mugavuses – ei taha suitsetamist maha jätta, tahab pidudel käia, ei viitsi arvestada mingi tilkuva rinnaga, saab igal pool ringi töllerdada – kaubandusekskuses pudelit anda on palju lihtsam, ei sobi, ei meeldi, imetamine on rõve jne. Ikka väga vähe on neid, kes tõesti EI SAA anda, ilmselt mingi 3 protsenti. Mugavus ja viitsimatus on peapõhjused!!!

Imetamisnõustajana ütlen, et see protsent on veel madalam. 1-2% naisi tõepoolest ei saa imetada füsioloogiliste eripärade tõttu. Ülejäänud on tõepoolest motivatsiooni puudumise taga kinni Eestis. Paljud kutsuvad isegi nõustaja koju, et risti kirja saada et nad tõepoolest üritanud on. Keda nad petavad, ei saa nad vist isegi aru. Kas tähtsam on siis teistele muljet jätta või oma lapse heaolu? Nõustajana ma saan ju aru kui minu antud nõuandeid ei järgita, mulle valetatakse ja lihtsalt minu aega raisatakse. Nõustajad on õppinud, kuidas imetamine füsioloogiliselt toimib ja kui keegi tuleb meie juurde jutuga et piim sai üleöö otsa või et ta pani ausõna last koguaeg rinnale, aga piima ikka juurde ei tekkinud siis me võime küll head nägu teha, aga…

Sellise suhtumisega imetamisnõustaja juures ei soovikski käia. Ehk sinu suhtumine on peegeldunud ka sinu töös ja näos “järjekordne emme, kes vassib ja valetab”. Pole siis imestada, miks enamus sinu poolt nõustatavatest emadest rp andmisele lõpuks käega on löönud. Vaata peeglisse, ehk leiad osa probleemist ka sealt. Selline olukord tekitab paljus stressi ja kui on veel sellise suhtumisega nõustaja, siis ma ei imesta, miks nii mõnigi naine alla annab.

Sa ei tea, milline oli selle nõustaja suhtumine, kes sinuga tegeles ja kas see juhuslikult mina ei olnud ???? Ükski nõustaja ei seedi seda kui talle näkku valetatakse ning sinu loo puhul on tegu jälle ühe tüüpvalega, mida ennistki mainisin. Head nägu oskame me kõik teha ning meie suhtumisest ei saa ükski klient aru.

“Tubli”. Viisid imetamisnõustajate maine minu silmis täiesti nulli!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 22:29; 26.05 08:57; 26.05 13:07; 26.05 14:26; 28.05 18:42; 29.05 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes ei saa anda, ongi väga mures kindlasti ja põhjusega. Aga millegipärast tuleb tavaliselt välja, et asi on ikka mugavuses – ei taha suitsetamist maha jätta, tahab pidudel käia, ei viitsi arvestada mingi tilkuva rinnaga, saab igal pool ringi töllerdada – kaubandusekskuses pudelit anda on palju lihtsam, ei sobi, ei meeldi, imetamine on rõve jne. Ikka väga vähe on neid, kes tõesti EI SAA anda, ilmselt mingi 3 protsenti. Mugavus ja viitsimatus on peapõhjused!!!

Imetamisnõustajana ütlen, et see protsent on veel madalam. 1-2% naisi tõepoolest ei saa imetada füsioloogiliste eripärade tõttu. Ülejäänud on tõepoolest motivatsiooni puudumise taga kinni Eestis. Paljud kutsuvad isegi nõustaja koju, et risti kirja saada et nad tõepoolest üritanud on. Keda nad petavad, ei saa nad vist isegi aru. Kas tähtsam on siis teistele muljet jätta või oma lapse heaolu? Nõustajana ma saan ju aru kui minu antud nõuandeid ei järgita, mulle valetatakse ja lihtsalt minu aega raisatakse. Nõustajad on õppinud, kuidas imetamine füsioloogiliselt toimib ja kui keegi tuleb meie juurde jutuga et piim sai üleöö otsa või et ta pani ausõna last koguaeg rinnale, aga piima ikka juurde ei tekkinud siis me võime küll head nägu teha, aga…

Sellise suhtumisega imetamisnõustaja juures ei soovikski käia. Ehk sinu suhtumine on peegeldunud ka sinu töös ja näos “järjekordne emme, kes vassib ja valetab”. Pole siis imestada, miks enamus sinu poolt nõustatavatest emadest rp andmisele lõpuks käega on löönud. Vaata peeglisse, ehk leiad osa probleemist ka sealt. Selline olukord tekitab paljus stressi ja kui on veel sellise suhtumisega nõustaja, siis ma ei imesta, miks nii mõnigi naine alla annab.

Sa ei tea, milline oli selle nõustaja suhtumine, kes sinuga tegeles ja kas see juhuslikult mina ei olnud Ükski nõustaja ei seedi seda kui talle näkku valetatakse ning sinu loo puhul on tegu jälle ühe tüüpvalega, mida ennistki mainisin. Head nägu oskame me kõik teha ning meie suhtumisest ei saa ükski klient aru.

“Tubli”. Viisid imetamisnõustajate maine minu silmis täiesti nulli!

Millega? Sellega, et nõustajad on ka inimesed ja ei salli kui neile näkku valetatakse? 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 02:25; 24.05 12:57; 26.05 23:35; 27.05 17:30; 28.05 06:37; 28.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes ei saa anda, ongi väga mures kindlasti ja põhjusega. Aga millegipärast tuleb tavaliselt välja, et asi on ikka mugavuses – ei taha suitsetamist maha jätta, tahab pidudel käia, ei viitsi arvestada mingi tilkuva rinnaga, saab igal pool ringi töllerdada – kaubandusekskuses pudelit anda on palju lihtsam, ei sobi, ei meeldi, imetamine on rõve jne. Ikka väga vähe on neid, kes tõesti EI SAA anda, ilmselt mingi 3 protsenti. Mugavus ja viitsimatus on peapõhjused!!!

No ausalt, sa ei ole normaalne inimene. Nii halvustav ja üldistav olla on ikka väga labane.
Minu tütar sai kahjuks ainult 4,5 kuud rinnapiima. Mitte ükski sinu loetud asjadest ei olnud minule probleemiks. Mulle väga meeldis teda rinnaga toita. Jah, tean emasid, kes suitsetamise pärast lapse rpa peale on pannud ja kõrvalt vaatajana ma lausa plahvatasin vihast. Sellistest emadest ei saa aru ja ei hakka saama ka. Nii, et teemaalgataja jutt on ka natuke imelik minu jaoks. Samal ajal mina hambad ristis käisin 5x nõustaja juures, jõin igasuguseid rp tekitavaid teesid jms. Nuumasin ennast nagu siga, jõin palju vett jne. Laps rippus rinna küljes ja sai ikka sealt ainult mingit poolt hägust piima taolist asja, millega enam juurde ei võtnud. Olin stressis lõpuks, nutsin kodus. Laps oli stressis, nuttis pidevalt rinna küljes. Sinu jutt “mugavusest ja viitsimatusest” on minu jaoks veel eriti valus ja vastik vaadata. See, et sinul ja ka paljudes teistel naistel rinnaga toitmine kergelt on läinud, ei anna mitte mingisugust õigust teisi emasid hukka mõista. Pane ennast üks kordki teise ema asemele. Vaevalt sa seda oskad, sest oma jutu põhjal oled sa üks isekas silmaklappidega tibuemme, väga labane ka veel peale selle. ???? Lapsest kahju.

5x nõustaja juures?! Ma käisin vähemalt kolm korda rohkem. Olin ka jubedas stressis imetamise pärast. Ja jõin igasugu teesid, mis peaksid soodustama piima teket. Ja isegi ühte ravimit võtsin, mis on mingi haiguse raviks mõeldud, aga mille kõrvaltoime on piima teke, sest imetamisnõustaja vaatas ka lõpuks, et tõesti ei saa kuidagi piima voolama ja ma nii põdesin seda. Ühel hetkel otsustasin, et proovin veel nädala jagu, ja kui siis ei saa ilma piimasegu lisa andmata, siis loobun tissitamisest, sest mõlemat korraga teha ma poleks enam suutnud, lihtsalt nii läbi olin omadega. Siis imetamisnõustaja küsiski mult, kas ma olen nõus proovima selle ravimiga ja ma pidin ka allkirja andma, sest päris niisama seda sisse ei söödeta.

Pärast loomulikku sünnitust ei hakanud minul sugugi piima nagu paisu tagant voolama, vasak rind oli nii kõva, et laps ei saanud seda kuidagi imeda, kuigi imemisvõte oli õige ja laps asus kohe ahnelt tissi kallale. Arvasin ka vahepeal, et mulle see nõustaja ei meeldi, kelle juures ma käisin, et ta ei sobi mulle, aga jätkasin. Kutsusin SIET lehe kaudu veel ühe endale koju, et kuulda ka teise nõustaja arvamust. Samuti käisin raseduskriisinõustaja juures, sest olin nii väsinud ja vaevatud sellest kõigest. Laps oli 4-kuune, kui ma veel pidevalt pelgasin, et äkki lõpeb piim ikkagi varsti otsa ja pean pudelile üle minema, ehkki tegelikult sain kuu kuni pooleteisega tegelikult asja korda, laps oli rinnal ja lõpetasin alles siis, kui ta oli 1a5k vana.

Tagantjärele saan ise ka aru, et põdesin rohkemgi kui vaja, aga mis teha, kui olen selline närviline ja muretseja tüüp. Aga oma lapse nimel pingutasin, sest ma tõesti ei olnud valmis aktsepteerima, et ma mässan ja stressan kaks-kolm kuud ja olen ise kõhna nagu surmavari ja ümber kukkumas, aga lõpuks peaks ikka piimasegu välja otsima… Selle kohta võin tõesti öelda, et ma pingutasin nii, et veri ninast väljas. Ja see tasus end ära.

Tahangi julgustada naisi, kes on kahevahel. Ärge andke alla, kui teis veel jaksu on pingutada. Muidugi, oma tervise hinnaga ei saa seda endale lubada, aga kui teil on toetav mees kõrval, või vanemad või sõbrannad, kes julgustavad ja abistavad, siis on pingutustel mõtet. Minul oli nii kurb, kui pidi hakkama lisatoitu andma. Olin ju nii meeletut vaeva näinud, et piimavabrik käima lükata ja imetamine ise tekitas hea tunde, aitas mul ka kergesti ja mõnusalt uinuda (und vajasin sel ajal kõige rohkem). Nii kui lapsele tissi suhu torkasin, tuli endal mõnus rammestus peale.

Aga kes seda kadalippu läbi teha ei suuda, neil ei maksa ka põdeda, ausalt. See jube stressamine tite kõrvalt ei tee ju head ei emale ega imikule. Nii et ei maksa tümitada neid, kes teisiti otsustavad. Ka sellel õndsal “vanasti” ajal, millele pidevalt viidatakse, leidus ju neid, kes ei saanud imetamisega hakkama. Lihtsalt enda jaoks peab iga naine ise selgeks tegema, mida ta täpselt tahab ja kui kaugele ta selle nimel on valmis minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes ei saa anda, ongi väga mures kindlasti ja põhjusega. Aga millegipärast tuleb tavaliselt välja, et asi on ikka mugavuses – ei taha suitsetamist maha jätta, tahab pidudel käia, ei viitsi arvestada mingi tilkuva rinnaga, saab igal pool ringi töllerdada – kaubandusekskuses pudelit anda on palju lihtsam, ei sobi, ei meeldi, imetamine on rõve jne. Ikka väga vähe on neid, kes tõesti EI SAA anda, ilmselt mingi 3 protsenti. Mugavus ja viitsimatus on peapõhjused!!!

Imetamisnõustajana ütlen, et see protsent on veel madalam. 1-2% naisi tõepoolest ei saa imetada füsioloogiliste eripärade tõttu. Ülejäänud on tõepoolest motivatsiooni puudumise taga kinni Eestis. Paljud kutsuvad isegi nõustaja koju, et risti kirja saada et nad tõepoolest üritanud on. Keda nad petavad, ei saa nad vist isegi aru. Kas tähtsam on siis teistele muljet jätta või oma lapse heaolu? Nõustajana ma saan ju aru kui minu antud nõuandeid ei järgita, mulle valetatakse ja lihtsalt minu aega raisatakse. Nõustajad on õppinud, kuidas imetamine füsioloogiliselt toimib ja kui keegi tuleb meie juurde jutuga et piim sai üleöö otsa või et ta pani ausõna last koguaeg rinnale, aga piima ikka juurde ei tekkinud siis me võime küll head nägu teha, aga…

Sellise suhtumisega imetamisnõustaja juures ei soovikski käia. Ehk sinu suhtumine on peegeldunud ka sinu töös ja näos “järjekordne emme, kes vassib ja valetab”. Pole siis imestada, miks enamus sinu poolt nõustatavatest emadest rp andmisele lõpuks käega on löönud. Vaata peeglisse, ehk leiad osa probleemist ka sealt. Selline olukord tekitab paljus stressi ja kui on veel sellise suhtumisega nõustaja, siis ma ei imesta, miks nii mõnigi naine alla annab.

Sa ei tea, milline oli selle nõustaja suhtumine, kes sinuga tegeles ja kas see juhuslikult mina ei olnud Ükski nõustaja ei seedi seda kui talle näkku valetatakse ning sinu loo puhul on tegu jälle ühe tüüpvalega, mida ennistki mainisin. Head nägu oskame me kõik teha ning meie suhtumisest ei saa ükski klient aru.

“Tubli”. Viisid imetamisnõustajate maine minu silmis täiesti nulli!

Millega? Sellega, et nõustajad on ka inimesed ja ei salli kui neile näkku valetatakse? ????

Vähekenegi inimlikust ja mõistmist on vist palju palutud??

Edaspidi tean, et ei lähe enam kunagi nõustajate juurde, sest ükskõik kui palju ma ka vaeva ei näe.. Arvavad nõustajad enamikest naistest niikuinii “Ahh.. Järjekordne valelik rongaema, kellele on kõik muu tähtsam kui oma laps!?”

Täiesti “normaalne ja professionaalne” käitumine teie kui nõustaja poolt on käia anonüümselt perekooli foorumis imetavaid naisi maha tegemas ja irvitamas nende üle!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 22:29; 26.05 08:57; 26.05 13:07; 26.05 14:26; 28.05 18:42; 29.05 11:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Sünnitus Kui laps sündis keisriga ja ei saa rinnapiima

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.