Esileht Rasestumine ja lapse ootamine kui palju granaatõunamahla?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: kui palju granaatõunamahla?

Postitas:

Mul on hemoblogiin on madal. Sain aru, et alla normi ei ole, aga alumise normi lähedal. Arst soovitas granaatõuna süüa. Palun teadjamatelt abi, kui ma joon hoopis granaatõuna mahla, siis kui palju ma peaks seda päevas jooma, et hemoglobiin tõuseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 18:59; 10.08 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raua omastamine on alati parem loomsest toidust, taimsest (sh granaatõun) on omastatavus ca 10x halvem. Kas on mingi põhjus, miks arst just granaatõuna soovitas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 19:41; 10.08 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raua omastamine on alati parem loomsest toidust, taimsest (sh granaatõun) on omastatavus ca 10x halvem. Kas on mingi põhjus, miks arst just granaatõuna soovitas?

See on küll väga lihtsustatud arusaam asjast. Võib isegi öelda, et valeinfo. Esiteks ei ole vahe kindlasti 10x, teiseks oleneb mitteheemse raua puhul omastatavus väga palju sellest, mida sellega koos tarbida. Väga kenasti ja lihtsalt on asi lahti seletatud siin:
http://tervisliktoitumine.ee/rauapuudus-valditav-oigete-toiduvalikutega/

Minu arvates ei ole granaatõunamahl hea soovitus, see ei ole sugugi mingi rauapomm. Pigem siis näiteks nõgesetee (võib teha vaid 2-nädalase kuurina). Tõstab väga hästi. Samuti kõrvitsaseemned.

Granaatõunamahla peaks sisse jooma tõesti päevas liitrite kaupa et mingigi tulemus oleks. Paraku on see ka paras kaloripomm…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi mainis arst ka liha. Aga granaatõunast rääkis ka.

Aitäh soovituse eest, aga miks just nõgeseid? Selles lingis on ära toodud palju millistest toiduainetest rauda saab, tabeli järgi pole nõges küll esimeste seas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 18:59; 10.08 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://toitumine.ee/energia-ja-toitainete-vajadused/mineraalained/raud sisaldab ka infot raua kohta, samuti teiste mikro- ja makrotoitainete kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 19:41; 10.08 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõges paksendab verd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine kui palju granaatõunamahla?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.