Esileht Hobinurk Kui palju oleksite nõus maksma käsitöökaardi eest?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kui palju oleksite nõus maksma käsitöökaardi eest?

Postitas:

Küsin sellepärast, et teen hoole, vaeva ja armastusega käsitöökaarte. Tihti kulub juba materjali peale 4-5 EUR. Kasutan pitsi, paelu, pärleid, disainpabereid, pressitud kujundeid jne.
Hinnaks olengi pannud 4.50-6 EUR.
Inimeste arvates on mu kaardid kaunid, kuid 5 EUR’i juures juba nurisetakse, et liiga kallis.
Aga materjalid on ju ka kallid ja minu töö ju ka maksab.
Muust käsitööst ei hakka rääkimagi. Heegeldamisel ja kudumisel maksab lõng palju, aga jälle see nurin hinna üle.
Kas teie väärtustate käsitööd?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 19:15; 08.04 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei väärtusta ega ole ka nõus 5 eurot postkaardi eest maskma. Nagunii visatakse see järgmisel päeval prügi hulka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt ei ole ju tavalisest postkaardist, vaid mitmekihilisest kaunistustega kaardist, mida on valmistatud 1-1,5h, mitte tehasest läbi lastud masstoodangu prinditud kartongist

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 19:15; 08.04 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist on käsitööga, mida ma ise ei oska või mille suhtes tean, et nõuab pikemalt harjutamist, et teatav oskustase kätte saada, siis olen nõus ka selle eest maksma.

Käsitöökaardid ei kuulu minu jaoks selliste asjade hulka, mille eest maksaksin. Olen ise kunsti ja käsitööga tegelenud ja minu arust pole kaardi tegemine just teab kui suur kunst. Käsitöökaartide tegijaid ja müüjaid tuleb viimasel ajal juurde nagu seeni pärast vihma. Originaalsust ja tõeliselt erilisi kaarte on aga vähe. Kõik vist ostavad oma pudi, millest kaarte teevad sama tarnija käest.

Kui kaartide tegemine ei vasta sinu ootustele (lootsid lisaraha teenida vmt), siis pole lihtsalt mõtet edasi teha, kui pole ostjaid (rahakott ei kannata ja pole ka huvi). Teisi selles, et ei osteta ja sina ei teeni midagi, küll süüdistada ei saa. Kui kaartide tegemine nii väga meeldib, siis tee seda hobi korras ja enda jaoks, aga see, et sina midagi teed, ei kohusta ju kedagi neid asju ostma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 19:26; 12.06 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi odavamaid materjale. Ma olin ka hädas, aga hakkasin tellima materjali kaugemalt ja odavamalt. Toote hind kukkus ja kasum kasvas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt ei ole ju tavalisest postkaardist, vaid mitmekihilisest kaunistustega kaardist, mida on valmistatud 1-1,5h, mitte tehasest läbi lastud masstoodangu prinditud kartongist

Kaarte ausalt öelda ei väärtusta. Käsitööd kui sellist aga küll. Olen nõus päris palju maksma, kui saan soovitud kujundusega, individuaalse ja hästi tehtud käsitööeseme heast materjalist.
Paraku teeb enamus müügiks oma maitse järgi kujundatud asju ja need mulle tihtipeale ei meeldi.
Saan aru, et need on tehtud armastuse ja hoolega, aga kahju küll, mul pole neid tarvis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et vahendid on kallid ja 1 kaardi tegemine võtab kaua aega, kuid mina ei raatsi ka kaardi peale niipalju kulutada. Olen ühe korra sellise uhkema rahakaardi ostnud pulmadeks, aga niisama sünnipäevaks – ei. See on ju tõesti selline asi, mis kingid, inimene vaatab ära ja viskab minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin sellepärast, et teen hoole, vaeva ja armastusega käsitöökaarte. Tihti kulub juba materjali peale 4-5 EUR. Kasutan pitsi, paelu, pärleid, disainpabereid, pressitud kujundeid jne.
Hinnaks olengi pannud 4.50-6 EUR.
Inimeste arvates on mu kaardid kaunid, kuid 5 EUR’i juures juba nurisetakse, et liiga kallis.
Aga materjalid on ju ka kallid ja minu töö ju ka maksab.
Muust käsitööst ei hakka rääkimagi. Heegeldamisel ja kudumisel maksab lõng palju, aga jälle see nurin hinna üle.
Kas teie väärtustate käsitööd?

Heegeldamisel ja kudumisel ei maksa mite LÕNG palju, vaid professionaali tööaeg!
Müüa ainulaadset loomingut argumendiaga “materjal on kallis” ei näita sind sugugi professionaalse käsitöölisena, vaid hobinikerdajana, kes loodab ruttu rikastuda. Nurised sina, sest toode ei müü – aga MIKS ei müü, kas sa sellele ka mõelnud oled?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsitööd väärtustan väga, aga need kaardid ei meeldi ja nende peale ei kulutaks ka. Põhjus – nendega pole pärast midagi peale hakata. Mina kusjuures olen inimene, kes muidu säilitab ilusas karbis sünnipäevaks jne saadud kaarte, kuid siuke puhvis lillekestega kaart ei mahu kunagi tavaliste kaartidega ühte virna ja siis polegi seda kusagil hoida kah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun mitme eelkirjutajaga – ei ole nõus kulutama. Üheksal juhul kümnest lendab see kaart prügikasti – kes meist jõuab kõiki selliseid asju alles hoida. Ei pane neid ju kapiäärele vaatamiseks või ei võta kusagilt hoiukohast aastaid hiljem välja, et imetleda. Pigem panen sama raha sünnipäevakingile lisaks.
Teine aspekt – tõeliselt originaalseid ja ilusaid kaarte on väga vähe. Materjalid ühesugused ja üsna tihti ka ideed sarnased (Pinterest ja Etsy on muusadeks).
Pigem huvitaks just lihtsamad kaardid – mitte lille-pitsi-satsi-pärli-hunnikud. Kaardid, mida on võimalik ümbrikusse panna ilma lisapostikuluta. Nende tegemisele kuluv summa ning aeg oleks palju väiksemad. Kaardi müügihind tuleks ka madalam. Pigem müüa rohkem kaarte madalama hinnaga kui mõni kallis kaart kõrgema hinnaga. Usu, odavamaid müüd rohkem tegelikult, sest 2 eurot välja käia on hulga lihtsam kui 6. Meestele sobivaid kaarte võiks olla ka rohkem. Lastele-noortele sobilikke. Ja tõesti originaalseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Ei ostaks tõesti nii kallist kaarti ja ei sovi ise ka sellist saada, kuhu ma ta panen mida ma sellega teen.Tavaliselt rändavad prügikasti. Tavaliselt ostan kingituseks vajalikke esemeid, kaart seda kindlasti pole. Olgu su kaarti omahind või 10€

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tõuse mu käsi kuidagi neid ülesuhkurdatud kaarte ostma. Pole minu maitse.
Eelistan osta heategevuskaarte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi odavamaid materjale. Ma olin ka hädas, aga hakkasin tellima materjali kaugemalt ja odavamalt. Toote hind kukkus ja kasum kasvas.

Just nii. 5,- kaardi eest on tõesti kallis, kuid saab ka odavamalt teha. Telli vahendid ise Hiinast, mitte kusagilt vahendajate kaudu, saad hulga odavamalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

panen hoopis mõne toreda foto ümbrikusse kaardi asemel. Endalgi neid ilusaid kaarte – äravisata ei raatsi, aga teha ei ole ka midagi nendega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen rahakaarte, 5-6€ tk ja kui aus olla, siis tellitakse küll. Kui ikka tahetakse midagi erilisemat, siis olen olemas ja teen. Ma ei tee selliseid, milliseid teised teevad, mul on oma stiil ja see pole ülepakutud ja lillerohke. Pigem omanäolised ja …teinekord makstakse ka rohkem:)

FB on täis ikka erilisi õudusi. Ausalt.

Jah, ma ei ela sellest ära, aga natuke ikka saan. Üldjuhul inimesed ei ole millegi eest ja midagi nõus maksma, aga otsi omale kindel klientuur. No ja kvaliteet, kvaliteet, kvaliteet!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan kaarte kolmel juhul.
1. kirjutan välismaalastega nö käsitsi, ja sel juhul ostan kahe poolega kaardi, mille kõik täis kirjutan. Arvestades, et saadan kirja välismaale postiga, siis ei hakka ma ometi mingit sitsi-satsi ümbrikusse toppima, ikka tavaline “lame” kaart. Antud juhul oleksin isegi nõus rohkem kulutama, kuid kaart peaks olema siis ikkagi selline, mis transpordi käigus kahjustada ei saa jne.
2. Riigisisesed kaardid, mida postiga saadan – sama jutt mis eelmises punktis.
3. Nö otse saajale üle antavad kaardid. Sünnipäevaks – samuti ei näe mõtet kaardi peale 6 eur kulutada, tavaliselt ostan kõige väiksema kaardi, mis on pigem siis sümboolne. Olen nõus kulutama pulmade kaardi peale, sest see on minu silmis kõige erilisem sündmus, ning tõenäoliselt hoiab pruutpaar selle kaardi ka alles, mitte ei viska ära (ärme hakka siin rääkima, et kui lahutavad siis viskavad ära jne).

Ehk siis teoreetiliselt ostaksin ma neid kaarte küll, aga puht praktilisuse mõttes ei ole ma seda siiani teinud. Ei taha kinkida ja kulutada liigselt raha asjadele, mis vbl prügikasti visatakse.

Samas – ise hoian kõik mulle saadetud kirjad ja kaardid alles, ja mõned on väga ilusad ja originaalsed mis ka aastaid hiljem, kui neid vaatan, naeratuse näole toovad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsitöökaart, see on pigem eriti pidulikul puhul. Suurem juubel või siis pulmad. Lapse sünd. Palju neid ikka aastas on, õigemini mitu aastat ei ole mitte ühtegi. Seega ostan aga väga harva. Viimati 5 aasta tagasi, siis kui juubelil käisin. Palju oleks nõus maksma, kuna nii harva ostan siis selle 5-6€ olen nõus maksma küll, rohkem ei maksaks. Tavalisteks sünnipäevadeks ei osta, neid ei hoia keegi nagunii alles aga pulma/lapse sünni puhul hoitakse ehk alles ja siis võib ju natuke kulutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ostaks, kui oleks mõni erilisem sündmus.
Meil just olid nädal tagasi pulmad ja saime ka mõne käsitööna tehtud kaardi. Oli ikka rõõm neid ümbrikke avada ja ilusaid soove lugeda. Pulmadeks saadud kaardid hoian kindlasti alles. Tegelikult hoian ka niisama sünnipäevadeks saadud kaarte alles. Hiljuti just vaatasin vanu kaarte. Kaardid toovad nii palju ilusaid mälestusi tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt ei ole ju tavalisest postkaardist, vaid mitmekihilisest kaunistustega kaardist, mida on valmistatud 1-1,5h, mitte tehasest läbi lastud masstoodangu prinditud kartongist

No ja siis ???

Enamus mu tuttavatest eelistab sellise super-muper kaardi asemel pigem koogitükki või mõnda huvitavat taime. Mitmeeurose käsitöökaardi ostaksin vast ainult siis, kui pulma lähen. Muudel juhtudel tundub see mõttetu kulutus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt ei ole ju tavalisest postkaardist, vaid mitmekihilisest kaunistustega kaardist, mida on valmistatud 1-1,5h, mitte tehasest läbi lastud masstoodangu prinditud kartongist

Selliseid maitsekaid kaarte otsi tikutulega taga, enamasti tehakse ju neid samast allikast ostetud juppidest, kopeeritakse kaarte, mis käsitööfoorumites jm juba müügil on. See tilulilu lihtsalt ei vasta ostjate maitsele. Ei ole nii, et mida rohkem sitsi ja satsi, seda väärtuslikum on. Kui need sitsid ja satsid on labaselt kokku pandud, siis asi ei toimi.

Ehk siis enamusel käsitöökaartide tegijatel on tegelikult samamoodi “masstoodang”. Käivad kuskil kursusel või õpivad ise ja muudkui vorbivad, lootes, et teenib sellega. Karpide ja kaartide pakkujaid on lihtsalt nii palju, et sellel turul läbi löömiseks peab ikka oma stiil ja käekiri olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 19:26; 12.06 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

0.-
Teen soovi korral ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsitööd hindan, kaarte mitte. Ei ole kunagi kaardindust mõistnud. Ok, pulma või juubelile minnes, kus kink ümbrikku palutakse mahutada, ostaksin kena ja maitseka käsitöökaardi, aga muul juhul kindlasti mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5€ on ikka maksimum.
Ja kaardi ostaks siis, kui on tähtsam sündmus, juubel või lapse sünd vms.
Eelistan sellist, millel ei ole peal kivikesi, pitsi jms.
Aga neid lõikevormide järgi lõigatud ja klaashelmestega kaarte on kõik kohad täis…
Ei ole nad erilisemad sugugi kui trükitud kaardid.

Näiteks on mõni akvarellidega või pastellidega maalitud minipilt vms, nende eest maksaks rohkem.
Ise olen saanud kaks sellist kaarti ja need lausa ära raaminud ning üles riputanud – väga kaunid loodusmotiivid, sobisid hästi minu ühte väiksesse lugemistuppa seinale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on inimesi, kes väärtustavad käsitööd ja inimesi, kes eelistavad 5.- käsitöökaardi asemel koogitükki.
nii lihtne see ongi. ise olen hakanud aastatega väärtustama käsitööd ja 5.- käsitöökaardi oleksin ka nõus ostma. nt. poes maksab kingituse pakkimine koos paberi ja lipsukesega 5.-, selle viskab ju tavaliselt inimene kohe prügikasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll kogun kingitud kaarte sahtlinurka ja kasutan neid uute kaartide tegmisel koos lapsega, sest nii mõneltki saab ilusaid detaile välja lõigata ja kokku sobitada uueks kunstiteoseks. Väga rahuldustpakkuv hobi muideks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin sellepärast, et teen hoole, vaeva ja armastusega käsitöökaarte. Tihti kulub juba materjali peale 4-5 EUR. Kasutan pitsi, paelu, pärleid, disainpabereid, pressitud kujundeid jne.
Hinnaks olengi pannud 4.50-6 EUR.
Inimeste arvates on mu kaardid kaunid, kuid 5 EUR’i juures juba nurisetakse, et liiga kallis.
Aga materjalid on ju ka kallid ja minu töö ju ka maksab.
Muust käsitööst ei hakka rääkimagi. Heegeldamisel ja kudumisel maksab lõng palju, aga jälle see nurin hinna üle.
Kas teie väärtustate käsitööd?

Nii palju maksaksin ainult kunstniku käsitsi joonistatud või maalitud kaardi eest, kleebitud kivikeste ja satsidega puhvkaardid ei meeldi ja neid ei ostaks ka 1 euro eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma peaks ikka vaga vihane olema raha peale,et sellist jama kokku osta.Enamus ei tanapaeval ei huvitugi nendest?Miks sa teed lampi neid kaarte kui keegi ei taha ja samuti on nome parseldada teistele,kes huvitatud pole!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa öelda, et ma ei väärtusta käsitööd. Lihtsalt antud käsitöö liik ei paku mulle midagi, valdav enamus selliseid kaarte jätavad mind täiesti külmaks, kõik need pärlikesed ja lipsukesed jne, isegi kui tegija veedab seda kaarti tehes 3 tundi – minu meelest võiks täiskasvanud inimene midagi kasulikumat oma ajaga teha, koos kasvõi sokke.

Kõik kaardid viskan minema, ka pulmadeks-sünnipäevadeks jne saadud. Ei pööra teist pilku kah neile, sest noh, mida ma teen nendega. Hoiustan kusagil karpides ja siis mingi aja tagant võtan välja ja vaatan, et Malle soovis mulle 2015 aastal õnnne ? OK

Samamoodi jätavad mind külmaks igasugused tiluliluga karbikesed.

Teemast nüüd veidi välja aga rääkides enda jaoks tarbetust käsitööst – kõikvõimalikud isehakanud ehtenikerdajad. Kui ma laps olin, siis ostsin küll tilulilu aga nüüd kannan väheseid ja hinnalisi ehteid, millel on ka mingisugune lugu. Enamasti kannan vaid vääriskive ja kulda, erandina põneva disainiga erilised disainehted. Sellised lihtsalt nööri otsa aetud pärlikesed või konksu otsas pallikesed – ealeski ei kannaks. Kui keegi kingib, siis naeratan ja tänan – pakun mõnele tuttavale lapsele ja annan ära.

Võin maksta korralikult inimesele, kes teeb mulle ilusa salli, mütsi, kindad, sokid või koob hoopis kampsuni. Miks mitte, väga äge. Kahjuks palju selliseid juba valmistehtud asju on samuti mulle ebasobiva disainiga, mulle ei meeldi värvilised või kirjud või lipsukestega asjad. Veel hullem kui mingeid pärle on peale topitud. Samamoodi ei ole probleem maksta korralikult kui mul on tarvis enda mõõtude järgi mantlit, kleiti vms – otsin õmbleja, räägime asjad läbi, tema teeb töö ja mina maksan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ostaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Hobinurk Kui palju oleksite nõus maksma käsitöökaardi eest?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.