Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui pikalt olite töötuna arvel enne tööle saamist?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kui pikalt olite töötuna arvel enne tööle saamist?

Postitas:

Ma olen töötuna arvel olnud pool aastat ja päris mitmel töövestlusel käinud, aga siiani on keegi ikka minust paremaks osutunud ja tööle pole õnnestunud saada. Viimane kord ütles töötukassa konsultant, et ma olen juba pikaajaline töötu!? Ma ei tea, kui kiiresti teised töö leiavad, aga pool aastat pole teab mis pikk aeg. Kui kiiresti teie olete töö leidnud?

Kas töötukassa konsultant tohib survestada mind madalama kvalifikatsiooni (nt puhastusteenindaja vms) tööd vastu võtma? Mulle ta väitis, et kui olla arvel üle viie kuu, siis tuleb vastu võtta neid pakkumisi, mis parasjagu on, vaatamata haridustasemele.

Lisan veel, et mul on korralik cv ja kõrgharidus, otsin spetsialisti kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kõrgharidusest, mõnigi neist on formaalsus.
Mul on laialivalguv humanitaarharidus, eks silmaring on suurem kui keskkooliga oli, aga otsest eriala või elukutset haridusega ei seondu.

Viimasel korral otsisin tööd umbes 2 aastat tagasi, kulus ka üle poole aasta.

Siis võtsin kõrghariduse CV-st välja ja sain kahe nädala jooksul neljale vestlusele, tööle läksin kaubandusse. Mitte kassa, saal, lett, vaid natuke lauatagusem koht. Istun seal siiani, patuga pooleks, ka asutuse toimikutes mul haridus “kesk”. Tööandjale sobib, mulle ka. Olgu siis nii.

Ei tea, millist tööd või palka soovid, aga esialgu lihtsalt tööle, 600 – 800 palgaga Tallinnas ikka saab. Saad ju samal ajal edasi otsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas töötukassa konsultant tohib survestada mind madalama kvalifikatsiooni (nt puhastusteenindaja vms) tööd vastu võtma? Mulle ta väitis, et kui olla arvel üle viie kuu, siis tuleb vastu võtta neid pakkumisi, mis parasjagu on, vaatamata haridustasemele.
Lisan veel, et mul on korralik cv ja kõrgharidus, otsin spetsialisti kohta.

Tohib. 4 kuud loetakse selleks esimeseks piiriks, peale mida võiks natuke latti allapoole lasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale 10+ eemaloldud aastat Eestist olin aasta kodus. Sellest pool aastat olin CV keskuses kirjas, aga sealt poolt tuli vist vaid paar pakkumist, mis pikemal vaagimisel mulle ei sobinud logistiliselt. Töö sain eelmisel suvel naabri kaudu oma vallas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin töötu täpselt töötukindl. aja st. 1 aasta. Latti madalamale lasta ei tahtnud, otsisin 5+ tööd, mis oleks igas aspektis ideaalne minu jaoks. Seda ma kahjuks ei saanud. Töötukindlustuse löppedes vötsin vastu 4- töö.
Konsultandil on õigus, seaduses on kirjas, et pikaajaline töötu peab vastu vötma ka nn. madalama töö. Aga ära lase end sellest heidutada, leia möni vabandus vöi pöhjus, et ära öelda konsultandi välja otsitud pakkumised (möned eriti agarad teevad nii). Konsultant kinnitas ka ise, et seaduses on pisukesed käärid nii mõnegi kohapealt, nt. mul on öigus saada 1a. tkh (otsusega määratud ju), aga 6 kuu järel töötuna peaksin vastu vötma mulle mitte sobiva töö…
Samas tean resolutseet inimest, kes tegi kohe alguses konsultandile selgeks, et tema latti madalamale lasta ei kavatse. Konsultant natuke virises, aga pidi nöustuma, m s tal muud üle jäi. Töötuabiraha vöi tkh vöetakse ära ikka üksikutel inimestdl aastas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 18:00; 17.04 21:17; 18.04 08:11; 18.04 11:15; 26.04 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui tahad, et konsultant sind rahule jätaks, siis võta erinevate poodide (rimi, selver jne) kodulehed lahti ja täida seal see üldine cv vorm ära. kirjuta ausalt, et sul kõrgharidus ja eelmine töökohta ja otsid spetsialisti kohta. usu mind ükski pood ei vasta sulle või hea õnne korral saad viisaka eitava vastuse. järgmisel töötukassa kohtumisel ütled, et näed saatsid sinna cv ja keegi ei vasta või ei soovi sind. isegi tavalistesse poodidesse jne tööpakkumistele võid oma cv saata. keegi ei võta kõrgharidusega inimest tööle, aga sinul linnuke kirjas ja valetanud ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen olnud kõige kauem töötu 15 kuud. Sellest aasta maksti töötukindlustust, edasi kuidagi virelesin mingite juhuotstega kuni lõpuks vabanes erialane koht. Mind ei võeta mujale valdkonda, kui oma erialal parasjagu vaba kohta pole, siis ongi rist ja viletsus. Saab küll hinge sees hoida mingite üksikprojektide ja haltuuradega, aga see annab ebastabiilse sissetuleku ja haigekassa kindlustust ka pole.

Üldiselt ongi nii, et kui latti madalamale lasta ei taha, siis võid otsida üsna kaua. Kui oled valmis enda kohta valetama ja lepid mingi senisest viletsama tööga, siis neid kohti jagub.

Mul olid kindlustusmaksete perioodi ajal need saadavad summad ka enamasti poole suuremad kui viletsamates kohtades pakutav palk, no kui ma ikka saaksin niru töö eest miinimumi või kodus tööd otsides veidi alla keskmise kätte, siis pole raske otsustada, kas olla töötu edasi või minna kuskile koristajaks. Ma oma haltuuradega miinimumi ikka kokku teenin, nii et minu puhul ei ole eriti mõtet otsida kellast-kellani rassimist, et vaid kuskil hingekirjas olla.

Töötukassa lehel peaks kirjas olema, mis ajast alates sa peaksid hakkama latti allapoole laskma, see on täpselt määratletud, et alguses võid vaadata senisega samaväärset, siis oli mingi teatud protsent viletsam ja siis lõpuks tuleb see klausel, et pead vastu võtma igasuguse töö. Aga see viimane päris poole aasta pealt küll ei juhtunud. Igal juhul peab töö olema sulle SOBIV.

See tähendab, et kui sul on selg haige, siis keegi ei saa sundida sind vastu võtma tööd, kus sa pead tõstma raskeid esemeid. Kui sul pole autojuhilube, siis keegi ei saa sind sundida hakkama taksojuhiks. jms. Keegi ei saa sind sundida täiesti veidrat ametit vastu võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid kindlustusmaksete perioodi ajal need saadavad summad ka enamasti poole suuremad kui viletsamates kohtades pakutav palk, no kui ma ikka saaksin niru töö eest miinimumi või kodus tööd otsides veidi alla keskmise kätte, siis pole raske otsustada, kas olla töötu edasi või minna kuskile koristajaks.

Vastu võtma ei pea töökohta, kus on väiksem palk, kui tkh makse (maksmise perioodil).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 18:00; 17.04 21:17; 18.04 08:11; 18.04 11:15; 26.04 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud töötu 9 kuud ja ühtki sobivat töökohta pole ka silmapiiril. Kandideerinud olen umbes 25 kohta, vestlusele on kutsutud kolmel korral ja siis ka ei osutunud valituks.

Samas on konsultant mulle selle aja jooksul ainult kahte töökohta soovitanud, mõlemad kohad ilmselgelt alla minu võimete ja brutopalgaga 750-850 eurot. Loodan ikka erialast või vähemalt mõnevõrra kõrgema palgaga tööd leida, aga eks hakkan harjuma ka mõttega, et TKH lõppedes on hea, kui 750 brutopalgaga töökohagi saaks:(

Muide, kas keegi on Töötukassa kaudu mõnel koolitusel ka käinud? Olen korduvalt uurinud keeleõppe võimaluste kohta, kuna mitmel korral on mu kandideerimine jäänud toppama kehva inglise ja vene keele oskuse taha (nõutakse kõrgtaset, mida mul ei ole) ja küsisin ka arvuti täiendõppe kohta, aga konsultandi sõnul on koolitused mõeldud pigem erialata või madalama haridustasemega inimeste jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen töötuna arvel olnud pool aastat ja päris mitmel töövestlusel käinud, aga siiani on keegi ikka minust paremaks osutunud ja tööle pole õnnestunud saada. Viimane kord ütles töötukassa konsultant, et ma olen juba pikaajaline töötu!? Ma ei tea, kui kiiresti teised töö leiavad, aga pool aastat pole teab mis pikk aeg. Kui kiiresti teie olete töö leidnud?

Kas töötukassa konsultant tohib survestada mind madalama kvalifikatsiooni (nt puhastusteenindaja vms) tööd vastu võtma? Mulle ta väitis, et kui olla arvel üle viie kuu, siis tuleb vastu võtta neid pakkumisi, mis parasjagu on, vaatamata haridustasemele.

Lisan veel, et mul on korralik cv ja kõrgharidus, otsin spetsialisti kohta.

Kui haridust on ja mõistust jagub, milleks otsida võimalust teiste heaks rügata. Tee oma firma. Loo ise omale töökoht. Teine lugu kui haridust pole ja mõistust ei jagu, siis jah, teed seda tööd, mis olemas on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, kas keegi on Töötukassa kaudu mõnel koolitusel ka käinud? Olen korduvalt uurinud keeleõppe võimaluste kohta, kuna mitmel korral on mu kandideerimine jäänud toppama kehva inglise ja vene keele oskuse taha (nõutakse kõrgtaset, mida mul ei ole) ja küsisin ka arvuti täiendõppe kohta, aga konsultandi sõnul on koolitused mõeldud pigem erialata või madalama haridustasemega inimeste jaoks.

Igal töötul on öigus saada kahe aasta jooksul 2500 euro eest koolitusi, KUI TA SEDA VAJAB. Ei ole sellist asja, et koolitused on möeldud pigem selle või selle jaoks….. Sinu konsultant ajab jama. Eks järgib juhtkonnalt saadud soovitusi hoida raha kokku.
Kui oled pidanud loobuma kandideerimast vöi sulle on ära öeldud antud (keele)oskuse vähesuse tõttu, siis järelikult vajad neid koolitusi. Saada oma konsultandile kirjalikult kiri, kus märgid ära konkreetsed kohad, millest oled pidanud loobuma ja mille pärast. Viidateski oma vajadusele ja öigusele saada koolitusi 2500 euro eest kahe aasta jooksul vajadusel. Oluline on põhjendus!
Kui ta sellele kirjale vastab mingite lollide põhjendustega, siis palu täpsustada kohta seaduses, kus on kirjas, et koolituse saavad vaid madalama haridusega vms. Sellist kohta pole seaduses! Kui ajab ikka vastu, saadad kirjavahetuse edasi kuskile kõrgemale.
Inimesed, uurige enda öigusi ja vöimalusi rohkem ja kasutage neid!
Ise käisin arvuti- ja keeleõppekoolitusel kogu 2500 eest. Ka minu konsultant ajas esialgu vastu ning mingit jama, aga kui palusin täpsustada seadust, kus nii kirjas, jutt muutus kohe ning saingi kõik, mida soovisin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 18:00; 17.04 21:17; 18.04 08:11; 18.04 11:15; 26.04 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina uurisin kunagi, et kui kolmest pakutud kohast loobuda, siis võetakse thk ära. Ei viitsi enam seda kohta seadusest välja otsida. Samas, mida tähendab pakutud koht? Kas selline koht, mida pakub konsultant ja kuhu ma kindalt saaks (nt praegu olen sotsiaaltöötaja ja siis pakutakse miinimumpalgaga Maxima kassapidaja kohta)? Või selline “koht”, kuhu olen ise kandideerinud, osutunud valituks, kuid lõpuks ikkagi ei soovi sinna tööle minna?

Tõepoolest, seaduses on kirjas, kui ära öelda kolm korda, siis võidakse tkh ära võtta, aga niipalju, kui on kuulda olnud, pole seda rakendatud kunagi või loetud korrad ajaloos. Alati annab ju välja mõelda, miks sa ei saa antud tööd teha: mu jalad ei kannata palju seismist ja käimist; ma pole üldse selline inimtüüp, kellele sobiks antud iseloomuga töö; antud kellaajad ei sobi mulle perekondlikel põhjustel jne. jne.
Keegi ei sunni vist vägisi sõlmima lepingut, mis sulle enda sõnul ei sobi. Eestis on siiski lepingu sõlmimine vaba tahe…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 18:00; 17.04 21:17; 18.04 08:11; 18.04 11:15; 26.04 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen töötu juba 8 kuud, olemas kõrgharidus ning töökogemus. Kandideerin peamiselt oma varasema valdkonnaga sarnastele ametikohtadele, käin vestlustel kuid kahjuks pole valituks osutunud. Kui olen kandideerinud nn madalamatele ametikohtadele, mis mind ennast huvitaks siis pole kordagi vestlusele kutsutud vaid lihtsalt saadetud e-kiri, et pole valituks osutunud. Konsultant ühtki konkreetset kohta mulle pakkunud pole.
Õnneks töötuskindlustushüvitist saan veel paar kuud, seega loodan leida endale meeldiva ja sobiva töökoha. Olen mõelnud ka lati alla laskmisele aga sel juhul pean ilmselt haridused cv-st välja võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin mõned aastad tagasi töötu kokku umbes poolteist aastat. Ja vist oli aasta ja 4 kuud, kui hakkas konsultandi poolt survestamine ja ka mõnitamine pihta. Õigemini määrati ühel hetkel uus konsultant, kes pidavat nende pikaajalistega tegelema, enne seda oli mitu normaalset konsultanti, isegi koolituse võimalust pakuti, aga see uus tädi võttis ka koolituse pakkumise tagasi, kuigi see oleks töö leidmisele kaasa aidanud.
Päris alguses suutis konsultant end viisakalt ülal pidada, kuna ma käisin palju vestlustel ja pääsesin mitmed korrad järgmisse vooru edasi – ju ta lootis must kiirelt lahti saada. Aga kui selgus, et aina äraütlevad vastused tulevad, siis hakkas ka mulle Selverisse müüja kohta peale suruma. Olen ka spetsialist ja müüja palk ei oleks vist isegi pool mu tavapalgast. Lisaks ei kujuta ma end absoluutselt ette müüja tööd tegemas, ma päriselt arvan, et ma ei saa hakkama samaaegselt kassaaparaadi, kauba ja kliendiga, pluss ma oleks vist juba esimese kuuga masenduses, sest see töö on ju raske ja alamakstud ja pead sealjuures veel olema sõbralik ja inimestega viisakas – no see ei sobi igale ühele lihtsalt ja ma ennast tunnen piisavalt, et teada, mulle ei sobiks. Aga ühtegi muud pakkumist konsultant ei teinud, ma oleksin vabalt kaalunud mõnd teist lihttööd ajutise valikuna, mis mingigi sissetuleku oleks andnud ja mis oleks mulle sobilikum tundunud. Aga just selle Selveriga käidi jubedalt pinda. Ja see suhtlemine oli seal ikka niivõrd nõme – minuga suheldi sellise tooniga nagu ma oleksin mingi pahandusega hakkama saanud laps, kui ma Selverisse tööle ei taha minna. Igatahes kaalusin ka kaebuse esitamist.

Kusjuures, ma oleksin ju võinud ka kandideerida sinna Selverisse, aga huvitav, mis nad sellest oleksid arvanud, kui ma oleksin neile vestlusel öelnud, et ma otsin siiski erialast tööd edasi ja nemad oleksid vaid pealesunnitud ajutine valik?

Meenus veel, et ma mainisin ka konsultandile, et mul on seda töötukassat vaid haigekassa pärast vaja (selle jätsin mainimata, et ma ju reaalselt mingit abi polnud saanud nendelt, lihtsalt käid nägu näitamas ja aru andmas, mis midagi tööotsingutele juurde ei andnud), selle peale ta soovitas töötule, ilma sissetulekuta inimesele, tasulist ravikindlustust 🙂 No minu jaoks oli see viimaste kuude kogemus ikka parajalt haige kogemus, kui peaks veel sinna kunagi sattuma ja sarnane suhtumine oleks, siis ei ootaks enam selle kaebuse esitamisega ka. Seekord jäi kaebamata, sest vist õnnestus üsna ruttu peale seda Selveri teemat ikkagi erialasele tööle saada. Aga väga halb maik jäi töötukassast – oma konsultandid võiksid nad siiski koolitada inimestega viisakalt suhtlema ja lisaks ka arvestada, et inimesed maksavad makse selleks, et vajadusel nad sealt teenust saaksid, mitte ei maksa selleks, et mõnitamise osaks saada.

Pikk jutt sai, lihtsalt meenus see ebameeldiv kogemus neid teemasid siin lugedes:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassa reeglites on tõesti kirjas, et üle kahekümne nädala töötuna arvel olles peaksid nagu vastu võtma töö, mida nemad pakuvad. Reaalsus on aga muud. Ei pea ikka midagi 🙂 Mind üritas ka ükskord üks eriti võimukas töötukassa konsultant survestada alluma nende sisekorrale. Kuuldes et ikka valin ja vaagin töökohti, ähvardas et arvestagu ma sellega et järgmisel kuul saab minul töötuna arvel olekust viis kuud täis ning mina olen kohustatud vastu võtma ükskõik mis töö, kasvõi miinimum palgaga, mida tema mulle ette söödab. Toona, üksikemana, kasvatades elatist mitte saavana, üksinda lasteaiaealist last, loomulikult ei allunud sellisele absurdsele survestamisele. Kas töötukassa konsultant hakkab siis miinimumpalgaga tööl käivat üksikema koos tema lapsega ülevalpidama, igapäevaseid arveid maksma, kommunaale jne? Ei, tema tahab sinust lahti saada ja oma boonuse kätte saada 🙂 Sina oled see, kes hakkab miinimumpalgaga virelema. Sain sellest arulagedast daamist lahti nii, et võtsin nädalase tähtajalise tööotsa vastu. Pärast seda hopssti teise büroosse, uuesti arvele, uue konsultanti alla. Muidugi oli eelnevalt võimalus ebaviisakas konsultant teise vastu vahetada kuid ei soovinud nugade peale minna. Pealegi tahtsin seda tähtajalist tööotsa huvi pärast proovida. Jäin väga rahule 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 22:48; 18.04 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Töötukassa kaudu saanud nii mõnedki koolitused. Üks neist oli paarikuine, teised niisama motivatsiooni omad, kus inimesed saavad kokku ja lobisevad tühjast-tähjast. Asi seegi. Väga head koolitust, mis tööalaselt midagi juurde annaks, anda ei soovita. Ikka leitakse põhjuseid, miks sina ei saa. Pole väga nõudnud ka, ilmselt saaks kui tahaks. Keeleõppe kohta öeldi mulle, et selliseid koolitusi nemad ei paku. Nimelt ise olin huvitatud soome keele õppest. Ei ole, ei saa 🙂 Venelane saaks algtasemel eesti keele õpet, nii mulle öeldi. Arvutikoolitusi pakuvad Töötukassa oma lehel päris mitu firmat. Küsisin minagi. Arvutialaselt võhik ja paljudes kohtades nõutakse küll seda, küll teist. Sain arvuti algõppe koolituse! Koolitusel istusid penskarid, inimesed kes elus esimest korda arvuti lähedusse said 🙂 Õpiti e-posti tegemist, CV vormistamist, kandideerimisi jne. Midagi juurde küll õppisin, kuid enamjaolt konutasin niisama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 22:48; 18.04 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see 360 päeva täis saab, mis siis edasi? Kas ikka töötuna arvel ja ilma rahata või kuidas? Mul oli valida, kas olen 3 aastat lapsepuhkusel ja pool sellest rahata või võtan vanast kohast koondamise. Nüüd olen u 9 kuud töötukindlustuse hüvitist saanud. Laps saab kohe 3a. Pole eriti kiirustanud tööle, kuna iga kuu on 1-2 nädalat, kus laps haige ja peab temaga kodus olema, muidu käib lasteaias. Praegu saan raha igal juhul, ka siis kui laps haige. Kui lähen tööle, eriti veel madala palgaga ja jään haiguslehele, siis on ju sissetulek pea olematu. Õnneks konsultant pole eriti survestanud. Lihtsalt ise tahaks tööle minna nüüd, aga täiesti jube kui vähe otsitakse portaalide kaudu spetsialiste ja juhte. Enamus on klienditeenindaja kohad või lihttöölised. Kas nii ka saab, et ütlen konsultandile, et hakkan koduperenaiseks kui see aastane raha läbi saab? Pigem otsiksin ise edasi sobivat kohta kui hakkaks kellegagi kaklema, et ta Selverisse kassapidajaks sunnib mind.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii umbes 10 aastat tagasi leidsin töö 3 kuuga. abiks ikka cv -keskus ja cv-online. eelmisel aastal oli koondamine. peale koondamisteate saamist oli kuu jooksul uus koht olemas. ikka spetsialisti koht ja vastav haridusele ja kogemusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see 360 päeva täis saab, mis siis edasi? Kas ikka töötuna arvel ja ilma rahata või kuidas

Kui tkh lõpeb, võid töötu edasi olla, aga mingit raha enam ei saa. Ravikindlustus säilib, pead täitma tööotsimiskava.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 18:00; 17.04 21:17; 18.04 08:11; 18.04 11:15; 26.04 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen töötuna arvel olnud pool aastat ja päris mitmel töövestlusel käinud, aga siiani on keegi ikka minust paremaks osutunud ja tööle pole õnnestunud saada. Viimane kord ütles töötukassa konsultant, et ma olen juba pikaajaline töötu!? Ma ei tea, kui kiiresti teised töö leiavad, aga pool aastat pole teab mis pikk aeg. Kui kiiresti teie olete töö leidnud?

Kas töötukassa konsultant tohib survestada mind madalama kvalifikatsiooni (nt puhastusteenindaja vms) tööd vastu võtma? Mulle ta väitis, et kui olla arvel üle viie kuu, siis tuleb vastu võtta neid pakkumisi, mis parasjagu on, vaatamata haridustasemele.

Lisan veel, et mul on korralik cv ja kõrgharidus, otsin spetsialisti kohta.

Mina olin töötu aasta, enne kui tööle sain. Lahkusin töölt vabatahtlikult ja seega töötuskindlustushüvitist ei saanud. Keegi ei survestanud uuesti tööle asuma. Sain hiljuti uuesti tööle, töötasin veidike ja tööandja leidis, et tal pole ikka lisatöötajat vaja ning nüüd olen ametlikult uuesti töötu. Kuna tööandja lõpetas lepingu katseajal, siis määrati mulle nüüd ka hüvitis, mis on kõrgem, kui oleks olnud palk katseajal antud töökohal. Eelmine töökoht, kust aasta tagasi ära tulin, oli üsna kõrge palgaga ja hüvitis arvestati selle järgi ehk saan hüvitist pool aastat ligi 1000 € kuus. Loomulikult ei ole mul motivatsiooni nüüd niipea tööle minna. Ja kohe kindlasti ei lähe ma suvalisele tööle, vaid vaatan ringi siiski oma valdkonnas, st tegin ka konsultandile selgeks, et latti alla ei lase. Majanduslikku survet tööle minna pole.
Töötukassa on mulle ka ameteid soovitanud, aga nad ilmselt teevad seda pealiskaudselt, sest ühes nt olid nõutud tingimused, millele minu teadmised ei vastanud (nt vene keel kõrgtasemel, vaja oli tõlkida tekste eesti keelest vene keelde). Teise pakkumise puhul oli nt ettevõtte juht kriminaalkorras karistatud ja loomulikult ei lähe ma tööle kriminaali juurde – teen alati ise eelnevalt taustauuringu. seega töötukassa ei tee ka ise oma tööd kuigi hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 23:19; 26.04 23:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina uurisin kunagi, et kui kolmest pakutud kohast loobuda, siis võetakse thk ära. Ei viitsi enam seda kohta seadusest välja otsida. Samas, mida tähendab pakutud koht? Kas selline koht, mida pakub konsultant ja kuhu ma kindalt saaks (nt praegu olen sotsiaaltöötaja ja siis pakutakse miinimumpalgaga Maxima kassapidaja kohta)? Või selline “koht”, kuhu olen ise kandideerinud, osutunud valituks, kuid lõpuks ikkagi ei soovi sinna tööle minna?

Tõepoolest, seaduses on kirjas, kui ära öelda kolm korda, siis võidakse tkh ära võtta, aga niipalju, kui on kuulda olnud, pole seda rakendatud kunagi või loetud korrad ajaloos. Alati annab ju välja mõelda, miks sa ei saa antud tööd teha: mu jalad ei kannata palju seismist ja käimist; ma pole üldse selline inimtüüp, kellele sobiks antud iseloomuga töö; antud kellaajad ei sobi mulle perekondlikel põhjustel jne. jne.
Keegi ei sunni vist vägisi sõlmima lepingut, mis sulle enda sõnul ei sobi. Eestis on siiski lepingu sõlmimine vaba tahe…

Uurisin natuke seaduseid ja seepärast ka oma eelmist postitust muutsin. Aga mind oli juba jõutud tsiteerida. Seadustest tuleneb niimoodi, et tkh maksmise võib ära lõpetada, kui inimene on loobunud juba esimesest talle sobivast töökohast. Loobud 3x sobivast töökohast või jätad 3x Töötukassasse kokkulepitud ajal ilmumata, siis lõpetatakse töötuna arvel olemine.

Sõnades “talle sobivast” see konks ilmselt peitubki, sest seda on võimalik ikka üsna erinevalt tõlgendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 23:19; 26.04 23:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui pikalt olite töötuna arvel enne tööle saamist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.