Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui pole paberil töölepingut, siis kas mul on katseaeg?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kui pole paberil töölepingut, siis kas mul on katseaeg?

Postitas:

Töötan ühes väikeses õmblusettevõttes ja kuigi olen 2 kuud tööl käinud (registreering töötajate registris on olemas ja palk laekub), siis paberil töölepingut mul pole. Ma olen seda küsinud, aga iga kord on vastuseks, et kohe saab ning see kohe ei saabu. Mul on tekkinud soov minna mujale tööle, aga ma ei tea kui pikalt pean lahkumisest ette teatama kui mul töölepingut pole? Kas mulle rakendub automaatselt katseaeg ja lahkumise etteteatamise aeg on 2 nädalat või kuna katseaja kokkulepet pole, siis mul katseaega ka ei ole ja ette teatamise aeg on 1 kuu? Hetkel mind ei huvita erakorraline lahkumine töölepingu puudumise tõttu, kuna ma ei suuda ilmselt ära tõestada, et ma seda nn nõudnud olen. Olen viisakalt küsinud, aga kuna seda pole küsimise peale tehtud, siis vist loetakse mind ilma paberita töötamisega nõustunuks, st erakorralise lahkumise põhjuseks ma seda panna ei saa. Või kui isegi nõuaks nüüd resoluutselt ja e-mailiga, siis ikka ei saaks ma päevapealt erakorraliselt lahkuda, kuna tööandjal on peale nõudmist 2 nädalat aega töölepingut teha ja pean seal edasi istuma ning selline seis aga teeks mõttetud pinged majja ja mulle see midagi ei annaks kui olen nagunii otsustanud lahkuda (tahan korraliku lepinguga viisakat töökohta, mitte sellst kus juba algusest kõik logiseb).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katseajas ei pea enam eraldi kokku leppima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööle lubamine on võrdsustatud töölepingu sõlmimisega st hoolimata sellest, et leping pole paberil on sul siiski kehtiv tööleping.

Katseaeg loetakse vaikimisi olevaks st selle olemasolus pole vaja eraldi kokku leppida, hoopis siis on vaja eraldi sellest räääkida kui katseaega ei rakendu või see on tavalisest lühem.
TLS kohaselt
on tähtajatu töölepingu katseaeg 4 kuud…kui pole kokku lepitud teisiti

Etteteatamisaeg katseajal ei ole päevapealt vaid on 15 päeva
ja
erakorraline ülesütlemine hetkel pole kuidagi põhjendatud
st
ainult see, et sa pole paberil lepingut saanud, see pole piisav-töö on, palka makstakse, kõik kokku lepitu toimib.
Mis on põhjused erakorraliseks ülesütlemiseks: 1) tööandja on kohelnud töötajat ebaväärikalt või ähvardanud sellega või lubanud seda teha kaastöötajatel või kolmandatel isikutel;
2) tööandja on oluliselt viivitanud töötasu maksmisega;
3) töö jätkamine on seotud reaalse ohuga töötaja elule, tervisele, kõlbelisusele või heale nimele.
TLS

§ 91. Töölepingu erakorraline ülesütlemine töötaja poolt
(1) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda mõjuval põhjusel, eelkõige kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist.
(2) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda tööandjapoolse kohustuse olulise rikkumise tõttu, eelkõige kui:
1) tööandja on kohelnud töötajat ebaväärikalt või ähvardanud sellega või lubanud seda teha kaastöötajatel või kolmandatel isikutel;
2) tööandja on oluliselt viivitanud töötasu maksmisega;
3) töö jätkamine on seotud reaalse ohuga töötaja elule, tervisele, kõlbelisusele või heale nimele.
(3) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötaja isikust tuleneval põhjusel, eelkõige kui töötaja terviseseisund või perekondlikud kohustused ei võimalda tal kokkulepitud tööd teha ja tööandja ei võimalda talle sobivat tööd.
(4) Töötaja võib töölepingu üles öelda üksnes mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta ülesütlemise aluseks olnud asjaolust teada sai või pidi teada saama.

KATSEAJAST:
§ 6. Töötaja teavitamine töötingimustest erijuhtudel
(1) Kui tööandja ja töötaja lepivad kokku käesoleva seaduse § 86 lõikes 1 sätestatust lühema aja, et hinnata, kas töötaja tervis, teadmised, oskused, võimed ja isikuomadused vastavad tasemele, mida nõutakse töö tegemisel (katseaeg), peab tööandja lisaks käesoleva seaduse §-s 5 nimetatule teatama töötajale katseaja kestuse.

§ 86. Töölepingu ülesütlemine katseajal
(1) Tööandja ja töötaja võib tähtajalise ja tähtajatu töölepingu üles öelda neljakuulise katseaja jooksul töötaja tööle asumise päevast arvates.
(2) Töölepinguga võib kokku leppida katseaja kohaldamata jätmises või lühendamises.
(3) Tööandja ja töötaja võib kuni kaheksaks kuuks sõlmitud tähtajalise töölepingu üles öelda katseaja jooksul, mis ei või olla pikem kui pool lepingu kestusest.

§ 96. Ülesütlemisest etteteatamine katseaja eesmärgi mittetäitmise tõttu
Töölepingu võib katseajal üles öelda vähemalt 15-kalendripäevase etteteatamistähtajaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sul on katseaeg, etteteatamise aeg 15 päeva
see, et pole kirjalikku lepingut, ei anna kohe kindlasti õigust leping erakorraliselt üles öelda, selle tegemiseks peavad olema märksa tõsisemad põhjused. oled sa seda üldse meili või sms-iga küsinud, et saad tõestada, et oled küsinud?
kui lahkud päevapealt, siis on tööandjal õigus sinult nõuda 15 p keskmise töötasu ulatuses kompensatsiooni

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui pole paberil töölepingut, siis kas mul on katseaeg?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.