Esileht Pereelu ja suhted Kui teie mees oleks vanglas

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Kui teie mees oleks vanglas

Postitas:

Ei, ei ootaks. Õigemini – ei annakski lubadust oodata (nii talle, kui endale). Minu jaoks on välistatud seaduserikkujatega suhtlemine. Sorry!

Idiootlik mõtteviis. Oletame, et teid ründavad tänaval kaagid, kes tahavad röövida kogu teie vara, teid lihtsal lõbu pärast läbi peksta ja sind vägistada. Mees lööb teid kaitsta püüdes neist kellegi maha. Kui kaagid ei ole relvastatud, siis loetakse seda enesekaitse piiride ületamiseks ja kui kaakidel peaks olema piisavalt mõjuvõimsaid lähedasi, läheb sinu mees vangi.
Ja jääd ikka sellisele seisukohale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 14:23; 22.06 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jääd ikka sellisele seisukohale?

Sellistel mustvalgetel polegi mingit seisukohta.

Aga talle soovitus: vaata viimast Hollywoodi selle sama pk teema käsitlust, tõsielusündmustel põhinev draama: http://www.imdb.com/video/imdb/vi420197913/

Mees ootab lennukiga saabuvat naist ja last, aga enne lennujaama põrkub lennuk kokku ühe teise lennukiga, kuna lennujuht, kes jaama tornist kõike peaks koordineerima, joob kohvi, räägib telefoniga jms.
140 inimest saavad hetkega surma, k.a. mehe naine ja laps.
Lennufirma pakub kõikide surmasaanute omaksetele kahjutasu, k.a. sellele mehele naise eest 85000.- ja lapse eest 75000.-
Mees keeldub rahast ja ootab, et keegi vähemalt vabandaks või ütleks, et tal on kahju, et nii juhtus.
Keegi ei vabanda.
Mees ei suuda rahulikult elada ja otsib üles selle lennujuhi, kes küll töölt vallandati, aga vangi ei pandud, kuna ta ei tapnud kedagi ettekavatsetult.
Kuna ka lennujuht pole nõus mehe ees vabandama, siis mees kirehoos tapab ta kööginoaga.
Mees saab küll 10a vanglat, aga nelja kuu pärast lastakse ta vabaks, no kõik saavad aru, et ta pole mingi killer.

Kes selles loos on mõrtsukas ja kes mitte?
Kumbki ju ei ole…
Elu on vahel hall ka, mitte mustvalge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 08:40; 17.06 08:44; 17.06 12:53; 17.06 14:47; 18.06 13:01; 18.06 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on väga tasakaalukas ja rahulik inimene ja kellegagi ise kunagi nori.
Ühel päeval ründas teda tema töökohal äärmiselt ärritunud purjus (narkojoobes?)klient. Tuli kätega kallale ja virutas mehele paar korda rusikaga näkku ning ka jalaga kõhtu, mees lõi ühe korra vastu ja sellest läks selle riiukuke ninaluu katki. Muidugi tegi kakleja politseisse avalduse ja oli kohus ja minu mees sai tingimisi, kuna tekitas teisele füüsilise vigastuse. See, et see oli enesekaitse, võeti siiski arvesse.

Miks su mees ise politseid ei kutsunud? Kui teda rünnati, siis oleks karistuse pidanud saama hoopis ründaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 14:02; 18.06 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kuidas on rahaliselt kasulikum, kas vangiga abielus olles saab mingeid toetusi või ei saa….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi see võimalik on?
Ja kas mees siis ei teinud avaldust, et suvaline klient teda ründas? Pealegi, on igas putkas tänapäeval kaamera…

Kuidagi kahtlane jutt.

Väga hea, et igas putkas kaamera on, sest kaamera näitaski, et teda rünnati, mitte ei olnud tema ründaja ja see oli enesekaitse.
Kõik on võimalik. Enesekaitse piiride ületamine. Lühidalt – kaitse ennast, aga ära purusta teise ninaluud.
Ma ei hakka ometi siia pisidetaile ritta laduma. Kui Sulle tundub asi kahtlane, las ta siis olla 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 10:57; 20.06 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei oleks ootamises, asi oleks vanglas. Kui mu mees paneks toime kuriteo, oleks suhtel nagnii lõpp, ka siis, kui ta vanglasse ei satu. Ja kui oleks mingil ausal põhjusel kodust sama kaua ära kui siin vanglat on mõeldud, siis ootaks igatahes. Ma ei tea vaid, mis põhjus see saaks olla.

Oletame, et keegi sooritab võika kuriteo sinu lapse suhtes. Mees satub peale ja lööb kurjategija kohapeal maha. Läheb kinni, ilmselt aastateks. Ja sinu seisukoht on milline? Nõme pätt ja kurjategija, see minu mees? Mina isiklikult peaksin teda kangelaseks, aga noh, eks igale oma.

Ma ka ei saa aru neist, kes tõmbavad võrdusmärgi vanglakaristuse ja kurjategija vahele. Vanglas istuvad ka ausad inimesed ja pätid sageli ei istu vanglas. Nagu mingid programmeeritud robotiajud.
Üks näide on poliitvangid, teine näide on Varvara mõrtsukas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 13:20; 21.06 13:21; 21.06 13:23; 22.06 22:43; 22.06 22:46; 23.06 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes selles loos on mõrtsukas ja kes mitte?
Kumbki ju ei ole…

Lennujuht siiski on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 13:20; 21.06 13:21; 21.06 13:23; 22.06 22:43; 22.06 22:46; 23.06 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tean kindlalt et istub süütult ja…

Mille eest meie riigis pannakse süütult kinni? Võid sa mõne juhtumi, pretsedendi näiteks tuua?

Loomulikult. Tiit Madisson näiteks. Ehe poliitvang fabritseeritud süüdistusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 13:20; 21.06 13:21; 21.06 13:23; 22.06 22:43; 22.06 22:46; 23.06 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei oleks ootamises, asi oleks vanglas. Kui mu mees paneks toime kuriteo, oleks suhtel nagnii lõpp, ka siis, kui ta vanglasse ei satu. Ja kui oleks mingil ausal põhjusel kodust sama kaua ära kui siin vanglat on mõeldud, siis ootaks igatahes. Ma ei tea vaid, mis põhjus see saaks olla.

Oletame, et keegi sooritab võika kuriteo sinu lapse suhtes. Mees satub peale ja lööb kurjategija kohapeal maha. Läheb kinni, ilmselt aastateks. Ja sinu seisukoht on milline? Nõme pätt ja kurjategija, see minu mees? Mina isiklikult peaksin teda kangelaseks, aga noh, eks igale oma.

Lapse kaitsmisega ta ei satuks aastateks vangi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse kaitsmisega ta ei satuks aastateks vangi.

Ausaltöelda, kui last kaitstes ahistaja maha lüüa, kui on tagantjärele raske tõestada, et ahistamine toimus (nt laps on väike, tema tunnistusega arvestamine keeruline, ahistaja ei jõudnud (õnneks!) veel mingeid nähtavaid füüsilisi vigastusi tekitada, ahistaja on surnud ja kedagi teist juures ei olnud) – siis võid vabalt aastateks vangi minna, eriti kui ahistaja sugulased palkavad head advokaadid, aga sinul pole nende jaoks raha. Täiesti tõenäone.
Paljugi, mis sa väidad, tegelikult võibolla polnudki midagi ja kui oli, siis maha lüüa poleks sa ikka tohtinud.

Ja neid juhtumeid, kus inimesed pannakse istuma kellegi teise tegude eest, on ikka palju:
http://ekspress.delfi.ee/kuum/suudimoistetu-saatus?id=69072887

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/taismahus-see-mees-ei-tapnud-minu-ema?id=64337879

Ega need inimesed mingid illikukud enamasti ei ole, aga saad ju aru küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 14:23; 22.06 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult. Tiit Madisson näiteks. Ehe poliitvang fabritseeritud süüdistusega.
*
Aga teda ju ei pannud kinni meie riik. Eksole.

Aastal 1996 ikka meie riik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ka lennujuht pole nõus mehe ees vabandama, siis mees kirehoos tapab ta kööginoaga.

Midagi ei saa aru. Algul tundus, et probleem oli lennujuhi lohakuses, nüüd juba tõid mingid kired ja sellised asjad mängu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 21:59; 22.06 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teda ju ei pannud kinni meie riik. Eksole.

Kas nii loll valus pole, proua eksole, olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 21:59; 22.06 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tean kindlalt et istub süütult ja…

Mille eest meie riigis pannakse süütult kinni? Võid sa mõne juhtumi, pretsedendi näiteks tuua?

Loomulikult. Tiit Madisson näiteks. Ehe poliitvang fabritseeritud süüdistusega.

Aga teda ju ei pannud kinni meie riik. Eksole.

Tohoh? Pani ikka küll. Madisson on iga korra ajal istunud. Päriselt sa ei teadnud seda või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 13:20; 21.06 13:21; 21.06 13:23; 22.06 22:43; 22.06 22:46; 23.06 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teda ju ei pannud kinni meie riik. Eksole.

Kas nii loll valus pole, proua eksole, olla?

Samad sõnad. Mida siin miinustada? Ma olen praegu siiralt vapustatud, millises infosulus eelistavad tegelikult elada meie riigitruud kodanikud. Nüüd ma vean kihla, et Einselni loost pole nad ka midagi kuulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 13:20; 21.06 13:21; 21.06 13:23; 22.06 22:43; 22.06 22:46; 23.06 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ümbrikupalkade maksja, vägistaja, röövija, peksja, loomapiinaja

Millised imelised väärtushinnangud ikka inimesel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 13:20; 21.06 13:21; 21.06 13:23; 22.06 22:43; 22.06 22:46; 23.06 00:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui teie mees oleks vanglas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.