Esileht Ilu ja tervis Kui tihti lasete kilpnäärme analüüsi teha?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kui tihti lasete kilpnäärme analüüsi teha?

Postitas:

Ehk siis kui vajalik on kilpnääret kontrollida keskealisel inimesel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui kaebusi pole, siis pole nagu põhjust ju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on põhjust kahtlustada, et kilpnääre on korrast ära? Kui pole, siis piisab sellest kui kunagi on tehtud ja uuesti teha siis, kui on kahtlus, et ehk võib korrast ära olla. Aga kui kõik on normis, siis pole seda üldse vaja kontrollida.
Mu emal on autoimmuunne kilpnäärmehaigus ja temal on nüüd olukord aastaid stabiilne olnud, analüüsi teeb perearst võibolla korra aastas, kui sedagi. Kuna see haigus on päriliku eelsoodumusega, on ka minul selle risk, kuid vähemalt lähiajal muretsema ei pea, sest mõned aastad tagasi lasin antikehad määrata ja need olid normis, samuti TSH. Uuesti palun perearstil analüüsid teha kui on põhjust, aga loodetavasti ei tekigi kunagi vajadust. Ehk võibolla jäigi see analüüs mulle viimaseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 23:35; 14.06 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on põhjust kahtlustada, et kilpnääre on korrast ära? Kui pole, siis piisab sellest kui kunagi on tehtud ja uuesti teha siis, kui on kahtlus, et ehk võib korrast ära olla. Aga kui kõik on normis, siis pole seda üldse vaja kontrollida.
Mu emal on autoimmuunne kilpnäärmehaigus ja temal on nüüd olukord aastaid stabiilne olnud, analüüsi teeb perearst võibolla korra aastas, kui sedagi. Kuna see haigus on päriliku eelsoodumusega, on ka minul selle risk, kuid vähemalt lähiajal muretsema ei pea, sest mõned aastad tagasi lasin antikehad määrata ja need olid normis, samuti TSH. Uuesti palun perearstil analüüsid teha kui on põhjust, aga loodetavasti ei tekigi kunagi vajadust. Ehk võibolla jäigi see analüüs mulle viimaseks.

autoimmuunhaigus on selline pagana uss, et ta on pärilik küll, aga ta ei pruugi avalduda täpselt samal moel ja samas organis. ehk Sinul ja Sinu õdedel-vendadel võib avalduda see hoopis mõnes teises organis või hoopis teisel kujul. Ka alzheimer ja vähkkasvajad on tegelikult autoimmuunhaigused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 06:02; 16.06 06:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskil poole aasta- aasta tagant. Olukord on olnud stabiilne, võtan aastaid sama kogust L-Thyroxini, aga see võib ka muutuda. Sellepärast peab silma peal hoidma. Mul on alatalitus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

autoimmuunhaigus on selline pagana uss, et ta on pärilik küll, aga ta ei pruugi avalduda täpselt samal moel ja samas organis. ehk Sinul ja Sinu õdedel-vendadel võib avalduda see hoopis mõnes teises organis või hoopis teisel kujul. Ka alzheimer ja vähkkasvajad on tegelikult autoimmuunhaigused.

Autoimmuunhaigus pole mitte üks ja konkreetne haigus vaid teatud tüüpi haiguste üldnimetus, samamoodi on ka vähke üle 100 erineva ja nende tekkekoha järgi jaotamine tegelikult pole nende olemuse suhtes üldsegi õige.
Vähk ei ole autoimmuunhaigus, see on hoopis parandamatute vigade teke mõne raku pärilikkusaines, mistõttu see rakk ei täida enam oma funktsiooni ja ei sure õigel ajal, vaid hakkab kontrollimatult paljunema. Autoimmuunhaiguse korral läheb keha immuunsüsteemil midagi sassi ja ta hakkab ründama keha täiesti normaalseid rakke (enamasti hakkab immuunsüsteem sissetungija pähe hävitama mingit konkreetset rakutüüpi, mitte kõiki ega mitte suvalisi). See võib tekkida näiteks pärast viirushaiguse läbipõdemist ja osad on päriliku eelsoodumusega, kuid tekkemehhanismid on suuresti tundmatud veel. Mõnest autoimmunhaigusest on võimalik täielikult terveneda ja kui hästi läheb, siis isegi ilma ravita. Mu lapsel läks nii ja kilpnäärmega polnud sel autoimmuunhaigusel midagi pistmist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 23:35; 14.06 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

autoimmuunhaigus on selline pagana uss, et ta on pärilik küll, aga ta ei pruugi avalduda täpselt samal moel ja samas organis. ehk Sinul ja Sinu õdedel-vendadel võib avalduda see hoopis mõnes teises organis või hoopis teisel kujul. Ka alzheimer ja vähkkasvajad on tegelikult autoimmuunhaigused.

Autoimmuunhaigus pole mitte üks ja konkreetne haigus vaid teatud tüüpi haiguste üldnimetus, samamoodi on ka vähke üle 100 erineva ja nende tekkekoha järgi jaotamine tegelikult pole nende olemuse suhtes üldsegi õige.
Vähk ei ole autoimmuunhaigus, see on hoopis parandamatute vigade teke mõne raku pärilikkusaines, mistõttu see rakk ei täida enam oma funktsiooni ja ei sure õigel ajal, vaid hakkab kontrollimatult paljunema. Autoimmuunhaiguse korral läheb keha immuunsüsteemil midagi sassi ja ta hakkab ründama keha täiesti normaalseid rakke (enamasti hakkab immuunsüsteem sissetungija pähe hävitama mingit konkreetset rakutüüpi, mitte kõiki ega mitte suvalisi). See võib tekkida näiteks pärast viirushaiguse läbipõdemist ja osad on päriliku eelsoodumusega, kuid tekkemehhanismid on suuresti tundmatud veel. Mõnest autoimmunhaigusest on võimalik täielikult terveneda ja kui hästi läheb, siis isegi ilma ravita. Mu lapsel läks nii ja kilpnäärmega polnud sel autoimmuunhaigusel midagi pistmist.

Ma tean suurepäraselt, mida endast kujutab autoimmuunhaigus, sest see on mul ka endal. Minul ei ole samuti pistmist kilpnäärmega vaid löögi all on maks. Päris paljudel autoimmuunhaigustel on suisa konkreetne nimi, mille tõttu ei teatagi, et tegelikult on tegemist just selle haiguse tüübiga ja ka vähk on tegelikult sama tüüpi ehk just nimelt “tänu” immuunsüsteemi veale ja sure need rakud vaid hakkavad paljunema. Sama teema on alzheimeriga, et algpõhjus peitub samuti immuunsüsteemis ja ta on sama tüüpi. Pärilikul teel see immuunsüsteemi viga levib ning kus või millisel kujul ta järgmisel põlvkonnal välja lööb, ei ole ette ennustatav. võib ka üldse mitte välja lüüa.

Enamlevinud autoimmuunhaigused:
• Addisoni tõbi
• artriit
• tsöliaakia
• Crohni tõbi
• diabeet (1.tüüp)
• Graves’i tõbi
• Guillan-Barre sündroom
• Hashimoto türoidiit
• luupus
• myasthenia gravis
• muliple sclerosis
• pernicious anemia
• polüartriit
• polümüalgia rheumatica
• psoriaas
• Raynaud fenomen
• reumatoidartriit
• sarkoidoos
• Sjogen’i sündroom
• haavandiline koliit

rohkem ma ei vaidle, ma ei ole meditsiinilise haridusega vaid annan edasi infot, mis olen kuulnud arstidelt ning leidnud netist ise uurimise teel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 06:02; 16.06 06:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kilpnäärme analüüsid korras , aga ultraheliga nähti, et on suur ja pisikesi sõlmi. Suurest võeti biopsia, ei olnud pahaloomuline ja nüüd olen jälgimisel. Korra aastas pean käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille järgi on aru saada ,et peab kontrolli minema ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Kui tihti lasete kilpnäärme analüüsi teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.