Esileht Beebi ja mitmikud Kui tihti ultraheli?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kui tihti ultraheli?

Postitas:

Tere!

Olen natuke mures, kuna tulemas on ühemuarakukaksikud, kes jagavad ühist platsentat. Sellest tulenevalt on oht, et tekib kaksikult-kaksikule sündroom (TTTS). Olen nüüdseks lugenud siit ja sealt, et avastada võimalikult kiirest selle sündroomi teket oleks hea, kui tehtaks ultraheli kahe nädala tagant või vähemalt kord kuus. Olen ka teadlik, et nii tihe ultrahelis käimine ei ole soovitatav, kuid minu ämmaemad pani uue uh aja alles 20. nädal (hetkel olen 14. nädalat) ja nagu ta jutust aru sain, siis rohkem ultrahelisid ei saa ka. Ma oleks ikka eeldanud,et kui on selline reaalne risk, siis võiks vähemalt kord kuus ühe ultraheli teha, et välistada igasugused komplikatsioonid. Sooviksingi nüüd teada, kas keegi siit on samuti oodanud või ootamas ühise platsentaga kaksikuid ja kui tihti teile ultraheli määrati?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid erimunaraku kaksikud. Käisin UH nii nagu kõik rasedad, ei tehtud rohkem UH-sid. Oli samuti 14 nädala ja järgmine 20 nädala UH. Küll aga on võimalus minna kuhugi erakasse, kus maksad ise. Mina nt käisin kindluse mõttes kontrollis Shoisi juures. Kui Sul on mingid hirmud, siis soovitan tema juurde minna. Tema selgitab Sulle ja ütleb, kas ja kui tihti võiksid kontrollis käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne kaksikute ootuse puhul! Mul hetkel 13 nädalat ja samuti identsed kaksikud, kuid kahjuks ma ei ela Eestis. Sinu kirjutatud jutt on kooskõlas sellega, mida minu arst on rääkinud ja mida olen isegi lugenud: identsete kaksikute rasedus on riskantsem kui erimunakaksikutega rasedus ja ultrahelis tuleb käia tihedamalt (TTTS pärast). Näiteks mina pean kord kuus ultrahelis käima. Võimalusel võiksid pöörduda mõne teise arsti poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TTTS areneb tasapisi ja hakkab ohtlikuks muutuma alles teise trimestri lõpus- kolmandal trimestril. Usun, et hilisemas raseduse käigus saad ka tihedamad ultrahelid, ERITI kui muidugi avastatakse, et üks kaksik jääb kaalus-kasvus-arengus maha. Ma ei usu, et sulle rohkem ultrahelisid ei tehta, kaksikutega ja eriti identsete-platsetat jagavate kaksikutega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid erimunaraku kaksikud, poiss ja tüdruk. UHs käisin iga kuu ja seda Keskhaiglas, erakas ei käinud. Ma täpselt ei mäleta, aga u 3-4 raseduskuul öeldi, et ühel lapsel nabanööris 2 soont mitte 3 ja see võib takistada kasvamist. Muid probleeme polnud ja enesetunne oli mul hea kuni lõpuni. Kuna kaheksandal raseduskuul üks laps enam ei kasvanud ja kardeti hapnikupuuduse teket, siis tehtigi kuu enne õiget aega keiser. UH sagedasem kasutamine võrreldes üksikrasedusega oli arstide otsus ja usaldasin neid. Lapsed terved. Siiski on üks laps ka praegu paariaastasena pisike, ei tea kas sõi teine tal söögi eest ära või geneetiliselt minu moodi, ma ka väike. Teine laps on mitu kilo raskem ja tugevam, parema isuga ja üldse jõulisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel TTTS sündroom. Ultrahelisid oluliselt rohkem ei tehtud. Võib-olla oleks hakatud tegema, kuid korralisel visiidil avastati, et lootevett on liiga palju tekkinud ja saadeti haiglasse. Peale kolme haiglapäeva ja kolme liitri lootevee eemaldamist avastatigi, et lastel toimub omavahel vereülekanne, st ühel lapsel on liiga palju verd ja teisel peaaegu üldse mitte. Siis tehti kiirelt erakorraline keiser (28 nädalat).
Kusjuures mulle ei rääkinud arstid TTTS-st mitte midagi. Kasvasid nad kogu aeg ilusti võrdselt ja kõik analüüsid olid igati korras. Usaldasin arste, ei googeldanud liiga palju. Hiljem olen lugenud, et kui õigel ajal jaole saada, siis seda vereülekannet saab peatada ( nt Stockholmis), selleks on vaja haigekassast vastav paber taotleda, et nad meditsiinilised kulud kannaks. Idee poolest peaks oma naistearstilt infot saama, aga mina seda ei saanud, kuigi arsti juures käisin Tartus, mitte kuskil väiksemas kohas. Ühesõnaga, uuri oma arstilt ja kui tunned, et ei saa vastuseid, siis küsi kindlasti teist arvamust
Edu ja õnne edaspidiseks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul rasedust 13+5, käisin neli päeva tagasi esimeses UH-s ja kui avastati, et kõhus kasvamas kaks beebit, pandi järgmine UH kuu aja pärast. Muidugi ei oska öelda, kuidas Eestis tehakse, ise elan naaberriigis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kui tihti ultraheli?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.