Esileht Koolilaps Kui vanalt hakkas teie laps üksinda dushi all käima ja ka oma juukseid pesema?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kui vanalt hakkas teie laps üksinda dushi all käima ja ka oma juukseid pesema?

Postitas:

Mul on tütar varsti 9-aastane, aga ikka pesen mina tal juukseid veel. Mõtlen, et ei tea kuna ta ise oma pikkade juustega hakkama saab. Konkreetselt õpetada ka ei oska, tal endal peaks vist see soov tulema ise oma juukseid pesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

umbes sama vanalt hakkas, poiss, vanusest tingitud häbenemine 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisid, 3-4 aastaselt ehk? Ausalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuueselt. Enne pesin ise ja hakkasin harjutama nii, et panin õige koguse šampooni talle pihku ja lasksin tal endal juuksed kokku hõõruda. Loputasin ise. Nüüd peseb ise. Meil oli neljaselt veel probleemiks vesi näol. Panin ujumistrenni, kadus hirm vee ees ja kadus jamamine, kui näole vesi läks. Nüüd peab ainult ütlema, et mine pesema. Iseseisvumise kohalt tegin veel tähtsaks selle, et kas sind saab usaldada ise pesema. Kuna tahtis olla iseseisev, siis oli väga õhinas. Nüüd teen ainult nalja, et tule, ma nuusutan, kas lõhnad hästi. 🙂 Loomulikult on põrand ja lagi pärast veidi märjad, aga usun, et tulevikus on ta selle koha pealt samuti asjalikum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käis poiss beebist saati ujumistrennis. Kolme pooleselt läks gruppi, kus lapsed üksi basseinis ja siis hakkas ka iseseisvalt trennis pesema. Kodus hakkas üksi ilma mingi abita dušši all käima kuskil viieselt.
Aga tüdruk on mul vee-kartlik. Ta on veel kolmene, aga talle ei meeldi isegi see, kui mina tal pead pesen. Ma ei tea, millal ta ükskord nii kaugele jõuab, et ise hakkab pesema.
Lapsed on erinevad. Aga püüa julgustada vähehaaval iseseisvamaks. Anna paras kogus shampooni kätte ja ütle, et pese pea ära, ma käin korra köögis ära ja siis aitan loputada või pese ise ja lase tal endal loputada. Küllap see tasapisi tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss 8ne peseb ise sellest aastast .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mul on poeg 10 ja dushi all saab muidu igati hakkama, aga pead aitan ikkagi pesta, sest ise loputab kehvasti. ta ei häbene ka miskit 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk 10a, pikkade juustega. Pead aitan ikka pesta ja loputada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 03:30; 05.08 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdrukud 8 ja 11. Noorem on nüüd ise hakanud ka pead pesema. Suurem u aasta (juuksed pikemad ja tunduvalt paksemad, kui nooremal). Pesemisega on ise hakkama saanud, vahel aitangi just ainult pead loputada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tüdruk 10a, pikkade juustega. Pead aitan ikka pesta ja loputada.

Huvitav, miks seda postitust on miinustatud? Et nii vanal peseb ema veel juukseid? Ilmselt miinustaja ei ole kunagi pesnud väga pikkade juustega lapse pead. Mina olen. Minu tütar on veel aastajagu vanem, aga pead pesen aeg-ajalt ikkagi veel mina. Minu lapsel on nii pikad juuksed, et iseseisev pesemine jätab siiski kas šampooni pähe või siis vastupidi – peanahk ei saa päris puhtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poiss hakkas ujumistrenni tõttu kuueselt ise pesema, nüüd on plika sama vana ja ka kangesti tahab ise pesta, aga kuna tal on pikad juuksed, siis ma ikka tahan ise ka alati üle pesta-loputada, et hästi saaks. Aga vähemalt tahe on tal endal olemas, seega kui ma laseks, pesekski üleni ise ennast juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss, 5-aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk pikki juukseid kooli minnes, poiss ikka palju varem, aga tal päris lühikesed ja shampooni paneb üldse väga harva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisid – u. Viieselt hakkasid ise dušśi all käima

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks poiss umbes 7 saanuna ja teine 8-aastaselt. Aga vahel olen veel üle loputanud või käskinud üle loputada, kui tundub, et pole korralikult pea puhtaks saanud.

Sugulase pikkade juustega 9-aastane tüdruk vist küll peseb oma pead ise ka, aga tulemus pole just hea. Tüdrukul on oma juustest täiesti suva, kammimist vihkab, pesemist ka just ei armasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk 7 aastane, juuksed paksud, vööni ja ise peseb. Saunas aitan loputada aga dušši all peseb ja loputab ikka ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk, umbes kuueselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mäleta:)
Kaksikud 9.a ja poiss peseb kindlasti 3.a ise, tüdrukul pikad juuksed, peseb ehk 2.a ise…vahel ujumistrennis koos käies aitan, aga üldjuhul mitte.

Ega siin pole õigeid vastuseid, peseb siis kui ei peseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mine koo slapsega dušši alla – nt ujulas või maal saunas, kus on kausi süsteme vmt, et ei ole ainult 1 dušš. seal hea ette näidata ja samaaegselt juhendada. Et ise pesed ka juukseid endal.

ja ära sea eesmärgiks mingit ideaalpesu ja masseerimist jne – kindlasti ära pese tal juukseid ise üle. Tegelikult polegi vaja neid nii teab-mispalju hõõruda. Kui hakkad ise üle tegema, sisi laps ei õpi.

9-aastasel on ju kõik vajalikud motoorsed oskused olemas, põhiprobleem võib olla, kas oskab vältida šampooni-vee silma sattumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8 aastaselt hakkas vanem tütar ise juukseid pesema. Keskmine tütar, 6-ne põhimõtteliselt peseb ise, aga peab üle kontrollima, kas korralikult on šampoon välja loputatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7 a.
Meenub – käisime reisil, kus oli ema koos 12-13 pojaga. Peatusime hostelis, kus olid ühised dushiruumid ja ema passis seal ukse taga ning kamandas ja õpetas poega, kuidas peab ennast pesema – see oli küll naljakas. Ema oli ka eriline kanaema – oli muudki, mis nalja tegi – toppis nii suurele lapsele susse jalga, alati lasi lapsi poisi esimesena istuma – ise kasvõi seisis. Poiss oli igati tubli ja terve laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss hakkas ilmselt 6selt umbes ise pesema, tüdruk hetkel 7-aastane, saab suurepäraselt ise ka hakkama peapesuga, aga kui ma olemas olen ja vaba, siis kutsub alati juurde, et ma loputaksin juukseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

natuke enne 10-aastaseks saamist hakkas päevapealt pikkade paksude juustega tüduk enda eest hoolitsema.
liialdamate ei suutnud ta varem ennast kammidagi. siis pesi-kammis, ostis ise (parema) palsami.
aga see tõiesti toimus kõik päevapealt, mitte tasapisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean naist, kes peseb oma mehel pead. Mees teatab, et tema ei oskavat shampooniga tegutseda ja see olla naiste töö, niisiis naine pesebki. Tänapäeval, päriselt ka 🙂

Enda tütar on 9-aastane. Dushi all käib ise alates 3.eluaastast. Aga kui kord nädalas on peapesu päev, siis pesen ta pead ise. Juuksed on tal ülipikad ja paksud. Olen jälginud, kuidas ta ise neid peseb: paneb shampooni, natuke hõõrub ja juba loputabki maha. Juuksed ei saa puhtaks, jäävad rasvased ja lisaks veel shampoonised. Samuti tuleb panna pärast pesu palsamit – ka selle laialihõõrumine jätab soovida.

Minul enesel pesi ema pead kuni 13.eluaastani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk, pikad juuksed. Hakkas ise pesema 6 aastaselt.
Nägin ujulas kuida ema pesi tervel umb 13 aastasel tütrel juukseid..
5 ja 6 aastased lapsed ka küsisid, et miks ta ise ei pese – ei osanud midagi öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk 5a, juba mõni kuu peseb ise.
Poiss 7a, peseb ka ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis tähtsust sellel on, kas laps hakkab ise oma juukseid pesema 5-, 10- või 15-aastaselt? Mingis vanuses hakkab iga normaalne laps nii või teisiti keelduma igasugusest vanemapoolsest abist hügieenitoimingute juures. Ma ausõna ei mäleta, kui vana oli minu poeg (praegu 18), kui ma teda viimati saunas abistasin. Juba mitmeid aastaid on oma välimuse eest hoolitsemine (sh ka juuksuriskäimine ja riiete ostmine) olnud täielikult tema enda teha.
Oma 10-aastast tütart aga seni veel abistan – käime nädalavahetusel koos saunas ja mul ei ole raske aidata tal käsidušiga pead loputada (väga pikad juuksed tal ka), kui ma nagunii tema kõrval olen. Samas kui meil toimuks pesemine vaid tillukeses vannitoas, siis sinna mitmekesi ei roniks ja ma arvan, et kooliealine laps ka tingimata abi ei vajaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 03:30; 05.08 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tüdruk hakkas duši all ise pesema 5 aastaselt(praegu 6). panen talle ise veetemp. paika ja siis peseb(tavaline igaõhtune rutiin). kui vannitan, siis pesen tema juuksed ise, sest juuksed on väga pikad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tüdruk 9a ja saab ise hakkama, aga juukseid ei pese veel korralikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps Kui vanalt hakkas teie laps üksinda dushi all käima ja ka oma juukseid pesema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.